Jel kvar u pitanju ili nije?

Ninja94

Obećava
Poruka
55
Pozdrav svima

Prije 4 mjeseca sam kupio Golfa 5,iz uvoza auto,presao 265.000 km (prodavac tvrdi da je to prava kilometraza)
Cim sam ga kupio uradio sam mu veliki,mali servis,promjenio set kvacila sa plivajucim zamajcem,djelove amotrizera i trapa,novi plovak,nove diskove,plocice.
Ulozio sam koliko sam mogao odmah.
Medjutim zadnjih mjesec dana desava se nesto za sta ne znam sta je pitanju.
Kada menjam brzine, zvuk motora malo kasni...sa obzirom da sam menjao kvacila i zamajac,tesko mi je verovati da su vec sad dotrajali ti delovi.
Zato na tabli gde pise koliko mogu kilometara da predjem,to jest koliko imam goriva,odjednom se naglo smanjuje na primer 180,pa 170,160,150 itd
Sto se prva dva meseca nije desavalo..i kad vozim medjugradsku voznju,nece da se povecava 180,190,200.. koliko god kilometara da predjem...
Da li su u pitanju dizne koje su dotrajale?
Ja se ne razumem u kvarove i mehaniku auta,jer sam vozac a ne majstor...
Uz sve ovo reci cu da ja nemam poverenja u nase majstore jer znaju da lazu,podmecu stare delove,i svasta rade
A i realno malo je dovoljno strucnih majstora koji znaju da popravljaju auta kvalitetno,i to odredjenu marku.
Mislim da oni koji sve popravljaju ili ne znaju da poprave kvar pa se prave da znaju da bi uzeli pare ili podvaljuju (naravno ne bih nikoga da optuzujem ali vecina je takva)
Tako da bi mi vasa misljenja dobrodosla

Pozdrav svima

Prije 4 mjeseca sam kupio Golfa 5,iz uvoza auto,presao 265.000 km (prodavac tvrdi da je to prava kilometraza)
Cim sam ga kupio uradio sam mu veliki,mali servis,promjenio set kvacila sa plivajucim zamajcem,djelove amotrizera i trapa,novi plovak,nove diskove,plocice.
Ulozio sam koliko sam mogao odmah.
Medjutim zadnjih mjesec dana desava se nesto za sta ne znam sta je pitanju.
Kada menjam brzine, zvuk motora malo kasni...sa obzirom da sam menjao kvacila i zamajac,tesko mi je verovati da su vec sad dotrajali ti delovi.
Zato na tabli gde pise koliko mogu kilometara da predjem,to jest koliko imam goriva,odjednom se naglo smanjuje na primer 180,pa 170,160,150 itd
Sto se prva dva meseca nije desavalo..i kad vozim medjugradsku voznju,nece da se povecava 180,190,200.. koliko god kilometara da predjem...
Da li su u pitanju dizne koje su dotrajale?
Ja se ne razumem u kvarove i mehaniku auta,jer sam vozac a ne majstor...
Uz sve ovo reci cu da ja nemam poverenja u nase majstore jer znaju da lazu,podmecu stare delove,i svasta rade
A i realno malo je dovoljno strucnih majstora koji znaju da popravljaju auta kvalitetno,i to odredjenu marku.
Mislim da oni koji sve popravljaju ili ne znaju da poprave kvar pa se prave da znaju da bi uzeli pare ili podvaljuju (naravno ne bih nikoga da optuzujem ali vecina je takva)
Tako da bi mi vasa misljenja dobrodosla

To sa kašnjenjem zvuka najviše asocira na zamajac. Nemoj da te teši to što si skoro menjao jer, em su delovi truba, em i majstori često to ne spakuju dobro. Pogotovo kod zamajca se takve stvari dešavaju. E sad, u takvim situacijama, kada zamajac pukne usled havarije i loše montaže, pre će se dešavati da se trese prilikom kretanja. A kada jednostavno dotraje, onda proklizava, to jest, zvuk motora kasni kada dodaš gas.
Sad, kada ti to na bordu pokazuje tu nestabilnu potrošnju i to variranje, plus kasno prihvatanje gasa, najpre će biti ili dizne ili pumpa od goriva. Kada odu dizne, hoće da ima i onaj grub, klokotav, krčeći zvuk kada dodaješ gas.

Back