Jel bolje skupljati evre ili dolare?

kao i za svo kladjenje, sto je ulaganje na berzi.
Da li bi mogao da napises sta ti podrazumevas pod pojmom *ulaganje na berzi* (ako ga vec smatras kladjenjem, kockanjem i sl.)?
Ne *definiciju* nego cisto da bismo izbegli ponovo terminolosku zbrku (kao juce oko pojma *investiciono zlato*) - da znamo sta ko podrazumeva pod odredjenim pojmom ... jer ako podrazumevamo pod ISTIM pojmom potpuno RAZLICITE sadrzaje (u ovom slucaju pod pojmom *ulaganje na berzi*) svako *fura svoje* a kobajagi pricamo o istom 🎪

Poslednja izmena:
Svi ti kursevi su multi level marketing seme.
Ja zaista ne znam sta podrazumijevas pod multi level marketing semom. Ali znam da je veliki biznis ta edukacija ljudi za investiranje itd. Posebno je opasno kad ti prodaju kurs i kao po zavsetku kursa trgujes njihovim parama - naravno naredbe o trgovini nikad ne idu na berzu vec su interne jer ta kompanija zna da ce pocetnik da izgubi novac.

Poslednja izmena:
Da li bi mogao da napises sta ti podrazumevas pod pojmom *ulaganje na berzi* (ako ga vec smatras kladjenjem, kockanjem i sl.)?
Ne *definiciju* nego cisto da bismo izbegli ponovo terminolosku zbrku (kao juce oko pojma *investiciono zlato*) - da znamo sta ko podrazumeva pod odredjenim pojmom ... a ne da podrazumevajuci potpuno RAZLICITE sadrzaje odredjenih istih pojmova (u ovom slucaju *ulaganje na berzi*) svako *fura svoje* a kobajagi pricamo o istom 🎪
Ulaganje na berzi je ulaganje na berzi. To je definicija.

Ja zaista ne znam sta podrazumijevas pod multi level marketing semom. Ali znam da je veliki biznis edukacija ljudi za investiranje itd. Posebno je opasno kad ti prodaju kurs i kao po zavsetku kursa trgujes njihovim parama - naravno naredbe o trgovini nikad ne idu na berzu vec su interne jer ta kompanija zna da ce pocetnik da izgubi novac.
Podrazumevas one seme koje su klasicne piramide, i gde pare u sistem dolaze iskljucivo kroz uplate novih clanova.

Herbalife tip poslovanja, samo sa ovakvim kursevima, za sve i svasta. Endru Tejt to isto radi, sa onim njegovim kursom za to kako postati maco tip, ili stagod.

Apsolutno za sve se koristi matematika i verovatnoca, i komp. programi u tom slucaju, kao i za svo kladjenje, sto je ulaganje na berzi.
Ljudi odu na berzu bez razumijevanja statistickih pojava kao sto je trend i razumijevanja monetarnih i dr mjera i ocekuju rezultate. I najgore je kad je trend ljudi prave pare vrlo lako pa pomisle da znaju nesto. Eh kakva varka i kako to market uzme nazad
Kao i u svakom kladjenju i kockanju, mozes sam da nadjes value, ali je to jako mukotrpan posao kada radis sam i na svoju ruku, i mnogo je bolje drzati se programa i ljudi koji sakupljaju i obradjuju podatke na mnogo visem nivou. Bolje i za psihu, i za sve. Platis profi kladionicarima tipove, i to je to. Sad, treba da znas koji su dobri, a ne ovi salabajzeri prevaranti koji se reklamiraju po tiktoku i instagramu.
Nazalost salabajzera ima toliko da je to nevjerovatno i stalno imaju nove metode prevare lakovjernih.

Podrazumevas one seme koje su klasicne piramide, i gde pare u sistem dolaze iskljucivo kroz uplate novih clanova.

Herbalife tip poslovanja, samo sa ovakvim kursevima, za sve i svasta. Endru Tejt to isto radi, sa onim njegovim kursom za to kako postati maco tip, ili stagod.
Tacno tako . U pitanju su piramidalne seme . I nazalost , zakonodavac ne moze da prati koliko su oni inventivni. Ali ljudi bi trebali da shvate da je sarlatan svako ko god umjesto na market , pare pokusava da zaradi putem youtubea i kursev
a .

Tacno tako . U pitanju su piramidalne seme . I nazalost , zakonodavac ne moze da prati koliko su oni inventivni. Ali ljudi bi trebali da shvate da je sarlatan svako ko god umjesto na market , pare pokusava da zaradi putem youtubea i kursev
a .

Ti znas da ja ne mogu da podrzim nikakve zakone i regulacije koji zabranjuju bilo sta u sta ljudi slobodnom voljom udju. Ali potrebno je reci da su to piramide, pa ljudi sami neka odluce kako i sta. Postoje i neki koji su zaradili ulagajuci u piramide, samo oni su blize vrhu te piramide :lol:

Svi ti kursevi su multi level marketing seme, sto znaci piramide.
Nije me mrzelo da caskom pogladam ko je taj lik. (nikakve veze sa tobom, samo se nadovezujem za temu)

Na Linkendin ima dva naloga (svoja), u kojima su podaci razliciti.
Prva slika je verovatno prvonastali profil, pa se na drugom malo "ispravilo" jer knjiga i kursevi zahtevaju vise skole i iskustva 🤭

Inace nula sajtova u Americi ima bilo kakve informacije o njemu, na Srb google uglavnom neki populisticki novinski clanci, intervjui.

Jos sam nasao njegovu bio na sa neke finansijske konferencije, gde se godine i poslovi ponovo tumace na potpuno treci nacin.

Cak mu se ni godine studiranja fakulteta ne slazu, tako da je vrlo diskutabilno sta je uopste zavrsio??

Tako da....ja ovom liku ne bi ni $ platio, a kamoli ga slusao za bilo kakav savet.

Screenshot 2024-06-15 at 12.29.04 AM.pngScreenshot 2024-06-15 at 12.24.02 AM.png Screenshot 2024-06-15 at 12.33.53 AM.png

Nije me mrzelo da caskom pogladam ko je taj lik.

Na Linkendin ima dva naloga (svoja), u kojima su podaci razliciti.
Prva slika je verovatno prvonastali profil, pa se na drugom malo "ispravilo" jer knjiga i kursevi zahtevaju vise skole i iskustva 🤭

Inace nula sajtova u Americi ima bilo kakve informacije o njemu, na Srb google uglavnom neki populisticki novinski clanci, intervjui.

Jos sam nasao njegovu bio na sa neke finansijske konferencije, gde se godine i poslovi ponovo tumace na potpuno treci nacin.

Cak mu se ni godine studiranja fakulteta ne slazu, tako da je vrlo diskutabilno sta je uopste zavrsio??

Tako da....ja ovom liku ne bi ni $ platio, a kamoli ga slusao za bilo kakav savet.

Pogledajte prilog 1564240Pogledajte prilog 1564241 Pogledajte prilog 1564244
Hvala sto si se potrudio. I meni je zao sto smo kao narod izuzetno lakovjerni na ljude koji pricaju ubjedljivo i ne potrudimo se da im pogledamo reference. Ja sam cuo za Dafinu i Jezdu ali sam otisao preko grane mnogo prije njih i nikad mi nije bilo jasno kako se narod primio da ulaze kod njih.

Ti znas da ja ne mogu da podrzim nikakve zakone i regulacije koji zabranjuju bilo sta u sta ljudi slobodnom voljom udju.
Ja to znam i zato sam ti kazao da si stetan po omladinu i neobavjestene.
Ali potrebno je reci da su to piramide, pa ljudi sami neka odluce kako i sta.
Da li su ljudi u stanju da sami odluce? Jesu bogati i sredjeni ljudi. Sirotinja i nezasticeni nijesu. Drustvo ne moze da se osloni na slobodan izbor

Hvala sto si se potrudio. I meni je zao sto smo kao narod izuzetno lakovjerni na ljude koji pricaju ubjedljivo i ne potrudimo se da im pogledamo reference. Ja sam cuo za Dafinu i Jezdu ali sam otisao preko grane mnogo prije njih i nikad mi nije bilo jasno kako se narod primio da ulaze kod njih.
Ma samo kad ga cujem kako prica, odmah mi upalio alarm.
NIsam niciji detektiv da istrazujem, ali se kladim kad bi neko zagrizao da istrazi i pozove i fakultet i banku, da bi saznao zanimljive informacije

Ja to znam i zato sam ti kazao da si stetan po omladinu i neobavjestene.

Da li su ljudi u stanju da sami odluce? Jesu bogati i sredjeni ljudi. Sirotinja i nezasticeni nijesu. Drustvo ne moze da se osloni na slobodan izbor

Ako nisu neki sa ozbiljnim psihickim problemima, ili maloletnici, svako neka odlucuje i bira po svojoj sopstvenoj volji.

Samo nasilne stvari treba kaznjavati i regulisati.

Daj a zenu s dvoje djece koja ne zna da cita pa ode da podigne kredit od 200 dol a onda nekako ispadnw da vrati 2000 dol. je l treba te kratkorocne krwdite da regulisemo
Dao si ekstremni primer, jer zena koja ne zna da cita, i niko joj nije procitao, pa ne razume ugovor, takav ugovor je nistavan.

Ali recimo sve 'Muka je naterala' razlozi- ne, ne traba nam regulacija koja ogranicava sklapanje bilo kakvih dobrovoljnih ugovora. Ako razumes uslove ugovora, to nije nikakva prevara.

Najveci duznici kod zelenasa su kockari, alkoholicari i narkomani. Nemoj samo da mi kazes da njih treba da zastiti drzava, od bilo cega.

Naravno, kada se izuzme nasilje, koje treba i 3 puta strozije kaznjavati nego sto je sada.

Dao si ekstremni primer, jer zena koja ne zna da cita, i niko joj nije procitao, pa ne razume ugovor, takav ugovor je nistavan.
Sad trazis izlaz. Ta zena zna da cita -ja idem u skolu -ali zena ne zna da cita i razumije uslove njenog kredita koji su pisani malim slovima . Taj ugovor nije nistavan
Ali recimo sve 'Muka je naterala' razlozi- ne, ne traba nam regulacija koja ogranicava sklapanje bilo kakvih dobrovoljnih ugovora. Ako razumes uslove ugovora, to nije nikakva prevara.

Najveci duznici kod zelenasa su kockari, alkoholicari i narkomani. Nemoj samo da mi kazes da njih treba da zastiti drzava, od bilo cega.
Je l pod zelenasima mislis na banke tj biznise koji su registrovani za poslove kreditiranja. Mislis na kriminal ocigledno

Sad trazis izlaz. Ta zena zna da cita -ja idem u skolu -ali zena ne zna da cita i razumije uslove njenog kredita koji su pisani malim slovima . Taj ugovor nije nistavan

Je l pod zelenasima mislis na banke tj biznise koji su registrovani za poslove kreditiranja. Mislis na kriminal ocigledno
Govorim o mom misljenju, a ne kakvo je sada obligaciono pravo po drzavama. Ja ne bih proglasio nistavnim bilo koji dobrovoljni ugovor, sa bilo kojim uslovima, osim da nije dogovoreno neko nasilje, naravno.

A sto se tice banaka, te kesh kredite od 12% ja licno nikada ne bih uzimao, ali ko hoce, neka uzima. Ljudi upadaju i u dozvoljeni minus stalno, sto je jos veca kamata od kesh kredita, a tek pa i u nedozvoljeni. Njihov slobodan izbor. Jako glup izbor, ali slobodan izbor.

Au, ljudi (edi54, 38imak, Foggo) al ste vi izgleda dokoni i zaludni...
Sta ste se uvatili za tog Djukanovica ko smrt za babu... Cirkus... I jos ovaj *zemljace* (Foggo) meni prigovara da sam bukvalista i da *ne osecam nijanse, suptilnosti i sarkazam u necijem pisanju (govoru)* 🧘‍♀️ . Pa stvarno ste kao neke 3 dokone zene kad preko plota ogovaraju cetvrtu (koja nije prisutna) ... Sad muceni Djukanovic sigurno stuca i ne moze da zaspi... Bitno je da ste vi *raskrinkali* tog opakog prevaranta koji se nameracio sve pare Srbima da izmuze prodajuci im svoje sumnjive MLM kurseve - a Srbi trce sve nogicama udaraju u dupence, jedni preko drugih sve se polomise da mu daju pare... Vidim ja da ste vi ozbiljni *investitori*.
A samo sam postavio taj snimak od 10-ak sekundi gde on kaze upravo to sto i vi (a i svako sa mrvom zdravog razuma) - da ako se nepismen covek uhvati trejdovanja da ce izgubiti pare i da to ne treba da se radi... Mogao sam da vam postavim i desetine snimaka desetine drugih ljudi koji isto to kazu a vi ko da vam je neko ubio pola familije???

Je l hocete nekog drugog na nekom novom snimku - da i tom drugom izvrsite *forenziku* - da ispucate jedno 20 postova frustracija i *brige za zrtve tih opakih varalica*?

Ulaganje na berzi je ulaganje na berzi. To je definicija.
NISAM trazio definiciju vec pokusavam da razumem sta zaista podrazumevas pod pojmom *ulaganje u berzu* (posto si ulaganje u berzu vrlo neprikladno izjednacio sa kladjenjem, kockanjem... sto je vrlo diskutabilno... a jos diskutabilnije je da ti edi54 daje lajk za takvu bizarnu tvrdnju a mene je pre par postova prekorevao da sam *neandertalac* jer *ne znam da su u Americi prakticno SVI ljudi na berzi*).
A ako bas hoces da dajes *definiciju* za ovakvu bi dobio keca ko vrata. Zbog cirkularnosti (to je neoprostiv prekrsaj u definisanju) - nedozvoljivo je da pojam definises istim pojmom ciju definiciju dajes tj. samim sobom.

Dakle, jos jednom - sta je za tebe *ulaganje u berzu*/ sta shvatas pod tim pojmom? Normalnim recima - bez *intelektualiziranja*

Poslednja izmena:
Govorim o mom misljenju, a ne kakvo je sada obligaciono pravo po drzavama. Ja ne bih proglasio nistavnim bilo koji dobrovoljni ugovor, sa bilo kojim uslovima, osim da nije dogovoreno neko nasilje, naravno.

A sto se tice banaka, te kesh kredite od 12% ja licno nikada ne bih uzimao, ali ko hoce, neka uzima. Ljudi upadaju i u dozvoljeni minus stalno, sto je jos veca kamata od kesh kredita, a tek pa i u nedozvoljeni. Njihov slobodan izbor. Jako glup izbor, ali slobodan izbor.
Kesh krediti 12 posto.
Mladi prijatelju 12 posto je sala. Sta mislia o 400 posto APR a? Da li ti razumijes da su ti tipovi zajebali jesdu i dafinu u pogledu kamata zajedno i jedine su im musterije sirotinja

NISAM trazio definiciju vec pokusavam da razumem sta zaista podrazumevas pod pojmom *ulaganje u berzu* (posto si ulaganje u berzu vrlo neprikladno izjednacio sa kladjenjem, kockanjem... sto je vrlo diskutabilno... a jos diskutabilnije je da ti edi54 daje lajk za takvu bizarnu tvrdnju a mene je pre par postova prekorevao da sam *neandertalac* jer *ne znam da su u Americi prakticno SVI ljudi na berzi*).
A ako bas hoces da dajes *definiciju* za ovakvu bi dobio keca ko vrata. Zbog cirkularnosti (to je neoprostiv prekrsaj u definisanju) - ne mozes pojam da definises istim tim pojmom ciju definiciju dajes tj. samim sobom.

Dakle, jos jednom - sta je za tebe *ulaganje u berzu*/ sta shvatas pod tim pojmom? Normalnim recima - bez *intelektualiziranja*
Strasno, dobio sam keca, idem sada u cosak, iako me bas zabole za tog tvog keca.

Ti verovatno ne razumes sta je to ozbiljno kockanje i kladjenje, pa mislis da je nesto lose to porediti sa tim.

Nije, to je ozbiljna matematika, verovatnoca, i nauka.

Ali ok, pokusacu da ti napisem jednu stvar u ozbiljnom kontekstu. Ako nastavis da se glupiras, nastavicu sa prethodnim. Trgovanje na berzi je kupovina i pordaja akcija public companija. Koja je regulisana mnogim besmislicarskim regulatornim telima, SEC tipa. Ono sto ti ne razumes je da, cak i u sportskom kladjenju, postoje neka regulatorna tela, ali koja ni priblizno nisu nalik SEC-u. Pa je tamo moguce imati potpuno legalno masu insajderskih informacija, sto znaci da se smanjuje uticaj srece. (ne, ne mislim na namestanje utakmica)

Poslednja izmena:
Kesh krediti 12 posto.
Mladi prijatelju 12 posto je sala. Sta mislia o 400 posto APR a? Da li ti razumijes da su ti tipovi zajebali jesdu i dafinu u pogledu kamata zajedno i jedine su im musterije sirotinja
Sirotinja u Srbiji ide u Postansku Stedionicu, koja je najklosarskija banka za penzionere.

Bila je to i Komercijalna, ali su ih sada Slovenci kupili, valjda su nesto promenili po tom pitanju u svom poslovanju.

Srbi uzimaju kredite za svakakve prestrasne stvari, dok nam firme zive na veresiju i kredit. Mada, nije ni sam kredit problem, problem je to sto ima mnogo losih biznisa, koji se vestacki odrzavaju tim kreditima.

Nema banke u sta kvalitetno da ulazu u Srbiji.

Ti verovatno ne razumes sta je to ozbiljno kockanje i kladjenje, pa mislis da je nesto lose to porediti sa tim.

Da, nisam razumeo da su kockanje i kladjenje pojmovi sa pozitivnim znacenjem - doduse samo kad su *ozbiljni* (za razliku od *neozbiljnih* nivoa bavljenja pomenutim delatnostima). A *ozbiljnost* ili *neozbiljnost* nivoa bavljenja pomenutim delatnostima odredjuje vrhovni kreator tj. tvorac tako *ekskluzivnog* jezika koga verovatno isto *zabole bas* i sto taj ekskluzivni jezik koristi na forumu (gde se razgovara sa drugima) a ne dok prica sam sa sobom... Posto on zna i za *ozbiljnu* matematiku, verovatnocu...
Uzivaj, bas je dobro to

Evo vidis da ljudi ne razumiju cak ni primjenu osnovnih koncepata kao sto su ocekivana vrijednost i vjerovatnoca a kamoli onih koji govore o stepenu slucajnosti, redu u haosu itd i ti hoces da drzava ne stiti neinformisane od prevaranata koji ce ici okolo i prodavati black box markwt sistem. Zasta onda drzava , za nizasta.
Naravno, ja svakako nijesam da drzava drzi skolstvo jer i ovaj primjer nepoznavanja bazicne veze “ kockica” sa matematikom pokazuje da drzava tu pada na ispitu.

Back