Jehovini svedoci?

Oni nisu proroci.
nego skreces sa onoga sta crkva gresi u laznim ucenjima
koja se ni ne spominju u Bibliji
Каква лажна учења помињеш, причаш о нечему о чему појма немаш, забрањено вам је проучавање хришћанске историје, "да се власи не досјете", пала си на лажи људи који су у великој заблуди и држиш се тога као пијан плота, умјесто да мало мућнеш својом главом и сама потражиш гдје је истина.
 
pa eto to sto si sam napisao da je crkva liberalna dopustivsi narodima da zadrze obicaje time se crkva odaljila od izvornog ucenja.
I takvi samo i mogu da osudjuju prave hriscane koj i su odbacil ite paganske obicaje naroda. i koji se drze izvornog ucenja
tako da je diskutabino ko je sektas
po definiciji to su oni koji su se udaljili od izvornog ucenja Hrista
koje nema veze sa narodnim obicajima
Aha, a jesi li procitala ceo komentar, ili si izdvojila jedan deo van konteksta, pa udaras po njemu. Jasno sam obrazlozio sve, i nema potrebe da se citiramo vise...
 
Koji imaju ta laznja ucenja to nije od Bog
Ljubazni! Ne verujte svakom duhu, nego kušajte duhove jesu li od Boga; jer mnogi lažni proroci iziđoše na svet

Ovaj stih je namenjen tvom razboritom robu (vodećem telu koji razgovaraju sa navodno nekim "anđelima") i svima sličnim, nažalost niste jedini da na nekakvim proročanstvima se zasniva vera. Zato stih i glasi "mnogi lažni proroci"
Nema nikakvog računa, božijeg direktnog kanala, razgovora sa "anđelima" sve je to šarena laža za naivne i slepe kod očiju, a biblija kaže i za te da im je tata lažov, jer oni božijeg duha nemaju u sebi, takve biblijski bog prezire, a ti ih slepo slediš.
Ti misliš da je religijska javnost tupava i zla što iznosi lažna učenja kule stražara a sve je i vađeno iz JS časopisa. Tebi ne dozvoljavaju to da čitaš tj više i ne moraju da brane ti si njihova u potpunosti.
Da li je neko SMEO od vas js da kaže: "hej, ovi nas prozivaju da lažemo, navode neke citate iz kule sa datumom i brojem, hoću da proverim da li je laž ili istina."
NE, to bi za vas bilo pogubno, izbacili bi te i ti ne bi mogla da se snađeš u životu.
 
O poštovanju sotone
IMG_20200701_134543.jpg


Jevanđelje po Mateju 28.18.
I pristupivši Isus reče im govoreći:dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Ovaj stih jehovini svedoci IZBEGAVAJU oni dele vlast Isusu i đavolu, jednom daju vlast na nebu (naravno nevidljivu) i đavolu na zemlji (opet nevidljivu) jer đavo je zbačen na zemlju, a đavo je odmetnuti anđeo a anđeli ne mogu biti u isto vreme na više mesta, pa gde je onda, ako pitate dobiće te odgovor "pa tu negde, ima svoje pomagače i zato je ceo svet zao" ali samo oni nisu :D
I opet


I pristupivši Isus reče im govoreći:dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.


Isus Hrist
 
14 I kao što Mojsije podiže zmiju u pustinji, tako treba Sin čovečiji da se podigne.

15 Da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni:

16 Jer Bogu tako omile svet da je i Sina svog Jedinorodnog dao, da nijedan koji Ga veruje ne pogine, nego da ima život večni.

17 Jer Bog ne posla Sina svog na svet da sudi svetu, nego da se svet spase kroza Nj.

18 Koji Njega veruje ne sudi mu se, a koji ne veruje već je osuđen, jer ne verova u ime Jedinorodnog Sina Božijeg.

Dakle što smetaju i ovi stihovi, jer ko veruje u Hrista nema suda direktno se ide u blagodat, a ko ne veruje u Hrista već je osuđen

A Isus reče
„Ja i Otac – JEDNO Smo.”
 
Zato sto je zlo odsustvo Boga, zlo ne postoji kao entitet ili konstanta. Kao sto je hladnoca odsustvo toplote ili mrak odsustvo svetlosti. Tako je zlo odsustvo Bozijeg zakona. Covek svojim izborima tvori zlo, izborima koji se kose sa bozijim zakonima. Ako bi Bog zeleo da unisti zlo, morao bi da unisti coveka, ili bar njegovu slobodnu volju. A onda covek ne bi bio covek vec programirana masina. Izabirajuci lose, mi ovaj svet cinimo toksicnim od zla. Ali to je posledica slobode. E onaj ko je istinski Hriscanin bori se protiv zla, prvo i iskljucivo u sebi pa tek onda oko sebe, i to iskljucivo ljubavlju.
 
O poštovanju sotone
Pogledajte prilog 723057

Jevanđelje po Mateju 28.18.
I pristupivši Isus reče im govoreći:dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Ovaj stih jehovini svedoci IZBEGAVAJU oni dele vlast Isusu i đavolu, jednom daju vlast na nebu (naravno nevidljivu) i đavolu na zemlji (opet nevidljivu) jer đavo je zbačen na zemlju, a đavo je odmetnuti anđeo a anđeli ne mogu biti u isto vreme na više mesta, pa gde je onda, ako pitate dobiće te odgovor "pa tu negde, ima svoje pomagače i zato je ceo svet zao" ali samo oni nisu :D
I opet


I pristupivši Isus reče im govoreći:dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.


Isus Hrist
Sravnio si ih sa zemljom... Steta sto vise nemaju moc nad sopstvenim umom da vide zabludu u kojoj su..
 
O poštovanju sotone
Pogledajte prilog 723057

Jevanđelje po Mateju 28.18.
I pristupivši Isus reče im govoreći:dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Ovaj stih jehovini svedoci IZBEGAVAJU oni dele vlast Isusu i đavolu, jednom daju vlast na nebu (naravno nevidljivu) i đavolu na zemlji (opet nevidljivu) jer đavo je zbačen na zemlju, a đavo je odmetnuti anđeo a anđeli ne mogu biti u isto vreme na više mesta, pa gde je onda, ako pitate dobiće te odgovor "pa tu negde, ima svoje pomagače i zato je ceo svet zao" ali samo oni nisu :D
I opet


I pristupivši Isus reče im govoreći:dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.

Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

Isus Hrist
Ne znas osnovne stvari iz Biblije
U vezi Isusa tako da ne vredi sa tobom i ne razgovaram
a i necu

Isus je doneo ljudima zlo?
Ti si zao pa je to tebi normalno.

Da Satana je Vladar Ovog Sveta .
1 Jovanova 5:19
Ali ne mora da bude i tvoj vladar
a vidim ti si ga izabrao za vladara jer kleveces tudju veru
A On je Otac lazi klevetnik.

Isus Hrist je prema Bibliji Kralj Bozjeg Kraljevstva od1914 na nebu.
I on je nas vladar i vladar svih onih koji priznaju Boga JHVH
 
Poslednja izmena:
Godine 29. n. e., Jovan Krstitelj je počeo da propoveda da se „približilo nebesko kraljevstvo“ (Mat. 3:2).
On je krstio Isusa i tom prilikom Jehova je svog Sina pomazao kao obećanog Mesiju i budućeg Kralja Božjeg Kraljevstva.
Bog Jehova je pokazao koliko voli Isusa kada je rekao: „Ovo je moj Sin, voljeni, koji je po mojoj volji“ (Mat. 3:17).


Isus je tokom cele svoje službe slavio svog Oca (Jov. 17:4).

Jedan od načina na koji je to činio bilo je propovedanje o Božjem Kraljevstvu (Luka 4:43).
Čak je i poučio svoje učenike kako da se mole za dolazak tog Kraljevstva (Mat. 6:10).

Kao budući Kralj, imao je pravo da kaže svojim protivnicima: „Božje kraljevstvo je među vama“ (Luka 17:21).

Kasnije, tokom večeri uoči svoje smrti, Isus je sklopio „savez za kraljevstvo“ sa svojim apostolima.

Tako su neki od njegovih vernih učenika dobili mogućnost da u budućnosti vladaju s njim kao kraljevi u Božjem Kraljevstvu. ( Luka 22:28-30.)


Kada je Isus počeo da vlada kao Kralj Božjeg Kraljevstva?
Jasno je da to nije bilo odmah, jer je već sledećeg dana ubijen, a njegovi učenici su se razbežali (Jov. 16:32).
Međutim, Jehova je kao i uvek sve držao pod kontrolom.
Trećeg dana je uskrsnuo svog Sina, a na Pedesetnicu 33. n. e. Isus je počeo da vlada nad hrišćanskom skupštinom (Kol. 1:13).
Pa ipak, morao je da čeka dok ne bude mogao da vlada nad celom zemljom kao obećani potomak.

Jehova je rekao svom Sinu: „Sedi meni s desne strane, dok ne položim neprijatelje tvoje za podnožje nogama tvojim“ (Ps. 110:1).

Isus je dobio taj kraljevski polozaj od Jehove Boga 1914
i nakon Armagedona ta Bozja vladavina sa Hristom je hiljadugodisnja vladavina mira.
A to je Isus prorekao u 1 veku.
 
Poslednja izmena:
Ne znas osnovne stvari iz Biblije
U vezi Isusa tako da ne vredi sa tobom i ne razgovaram
a i necu

Isus je doneo ljudima zlo?
Ti si zao pa je to tebi normalno.

Da Satana je Vladar Ovog Sveta .
1 Jovanova 5:19
Ali ne mora da bude i tvoj vladar
a vidim ti si ga izabrao za vladara jer kleveces tudju veru
A On je Otac lazi klevetnik.

Isus Hrist je prema Bibliji Kralj Bozjeg Kraljevstva od1914 na nebu.
I on je nas vladar i vladar svih onih koji priznaju Boga JHVH
Ne možeš imati dva gospodara. JS kažu da Isus nije bog već anđeo. Ako nije JEDAN onda su dva pa razmisli kome služiš, "anđelu" koga su jevreji hteli da kamenuju zato što se gradio bogom ili samo bogu sa izmišljenim imenom jehova. Za js Hristos huli na boga jer kaže "JA JESAM" kao i u sz što kaže.
Aj dalje "sale tj ja klevećem" ti kažeš.
Napisao sam da js tvrde da je sotona vladar ovog sveta, ti mi potvrđuješ to isto ali jezik ti palaca tek toliko koliko misliš da ćeš me uvrediti. Ali od toga nema ništa, ne mogu da se uvredim na nekog ili da me uvredi ko je ustrojen. Šta to znači? To znači upravo ono što sam i napisao "proveri SVE, sve što misliš da je klevetničko, traži od starešine da imaš pristup arhivi i sve ako je laž ti si na pravom putu." a ako je istina ono što je ovde postavljano beži iz js glavom bez obzira. Ko želi da proveri to će i vrlo lako videti.
Uostalom kakva je to vera, duhovnost
Bog se zove jehova
Sotona je vladar ovog sveta
Armagedon" videće te" je tu samo što nije evo već 150 godina po nekoliko puta
I Isus je nevidljivi kralj na nevidljivom nebu. A gde je to pa bio dok nije postao kralj.
Eto ti tvoja cela vera.
Što se mene tiče veruj u šta hoćeš ali tema je jehovini svedoci i o tome i pišemo.
 
Ma nema sanse bato... Vise nema moc da upravlja svojom glavom... Bacaju se sa citatima i tamo gde im nije mesto, tumaci kako ko hoce... Propagiraju ljubav a iz svega im curi mrznja, i ne deluju zdravo.. Kao neki navijeni zombiji...
 
Ma nema sanse bato... Vise nema moc da upravlja svojom glavom... Bacaju se sa citatima i tamo gde im nije mesto, tumaci kako ko hoce... Propagiraju ljubav a iz svega im curi mrznja, i ne deluju zdravo.. Kao neki navijeni zombiji...
To vi radite.
dakle imate taj problem sto imate balvan u oku a trazite trun kod pravih hriscana :)
Dakle vasa dela mrznje prema tudjoj veri vas deklarisu kao mrzitelje a to nema veze sa hriscanstvom
nego znamo ko je zaduzen za klevete i mrznju
Bog ovoga sveta 2 Korincanima 4:4
 
A gde je bog ako Isus kraljuje njegovim kraljevstvom?

Povuko se u penziju?

Ovo je toliko neboluzna izjava pa još i od 1914-te :hahaha:
Isus je kod Boga
Bog predaje Isusu hiljadu godina da vlada posle cega Bog JHVH vladati u svu vecnost
dakle da si otvorio Bibliju znao bi i ti to.

1 Korincanima 15

23 Ali svako po redu: prvo* Hrist,+ a zatim, za vreme njegove prisutnosti, oni koji su Hristovi.+
24 Na kraju će on, kad uništi svaku upravu i svaku vlast i silu, predati Kraljevstvo svom Bogu i Ocu.
25 Jer on treba da vlada kao kralj sve dok Bog ne položi sve neprijatelje pod njegove noge.
26 A poslednji neprijatelj koji će biti uništen jeste smrt.

27 Jer Bog je „sve podložio pod njegove noge“.
A kad kaže da je sve podloženo,+ jasno je da se to ne odnosi na onoga koji mu je sve podložio.
28 A nakon što mu sve bude podloženo, tada će se i sam Sin podložiti onome koji mu je sve podložio,+ da Bog bude sve svima.+
fusnota za 28 stih

Jovan 14:28
Isusove reci:
28 Čuli ste da sam vam rekao: ’Odlazim i vratiću se kod vas.‘ Ako me volite, radovaćete se što odlazim kod Oca, jer Otac je veći od mene.


nakon 1000 god Isus predaje Kraljevstvo svom Ocu Bogu JHVH

evo sta ce Bozje Kraljevstvo uciniti


Danilo 2:44

44 „U danima tih kraljeva Bog će nebeski uspostaviti kraljevstvo koje nikada neće biti uništeno.
To kraljevstvo neće biti predato nekom drugom narodu.
Ono će smrviti i uništiti sva ona kraljevstva i jedino ono će večno postojati.
 
Poslednja izmena:
Bog JHVH je vrhovni Bog
A Isus ce vladati hiljadu godina kao Kralj Bozja vladavine
nakon Armagedona.

Otkrivenje 20
6 Srećan+ je i svet+ svako ko ima udeo u prvom uskrsenju. Nad njima druga smrt+ nema vlasti, nego će biti Božji i Hristovi sveštenici i vladaće kao kraljevi s Hristom hiljadu godina.

Hrist je postavljen kao Kralj hiljadu godina a Bog je vrhovni vladar


Svi znaju za tu Hristovu hiljadugodisnju vladavinu mira.
Nakon toga Hrist predaje vlast Bogu JHVH Jehovi i on ce vladati u svu vecnost...

Otkrivenje 20

4 I videh prestole, i onima koji seđahu na njima dade se vlast da sude. I videh duše isečenih za svedočanstvo Isusovo i za reči Božju, koji se ne klanjaše zveri ni liku njezinome, i ne primiše žiga na čelima svojim i na ruci svojoj. I oni oživeše
i kraljevaše s Hristom hiljadu godina.
 
To vi radite.
dakle imate taj problem sto imate balvan u oku a trazite trun kod pravih hriscana :)
Dakle vasa dela mrznje prema tudjoj veri vas deklarisu kao mrzitelje a to nema veze sa hriscanstvom
nego znamo ko je zaduzen za klevete i mrznju
Bog ovoga sveta 2 Korincanima 4:4
Evo da vam razbijem i tu iluziju. Ja kao pravoslavni hriscanin, ne da vas ne mrzim, nego mi vas je zao, a volim svakog od vas kao brata insestru u Hrisu i nadam se da cete se spasiti bili u jednoj istinitoj Hristovoj crkvi ili u jehovinim svedocima. Jer Bog je mislostiv i sudice nam po nasoj nameri. E sad da li mozes i ti ovo reci za mene i pokazati Hristovu ljubav?
 
Evo da vam razbijem i tu iluziju. Ja kao pravoslavni hriscanin, ne da vas ne mrzim, nego mi vas je zao, a volim svakog od vas kao brata insestru u Hrisu i nadam se da cete se spasiti bili u jednoj istinitoj Hristovoj crkvi ili u jehovinim svedocima. Jer Bog je mislostiv i sudice nam po nasoj nameri. E sad da li mozes i ti ovo reci za mene i pokazati Hristovu ljubav?
Cega ti je zao.
I ako ne umete normalno da ragovarate idite sa ove teme.
Dakle to je neka nova uvreda zao mi vas
Pa meni je vas zao.
Zao mi je sto postoje ljudi koji mrze.
Cega ti je zao kod JS? Zaliz sto imaju ljubav i mir koji vi nemate jel to.
Meni je zao sto ste zavedeni i ne znate Bozju rec nego slepo slusate crkvu.
Ja sam izucavaoc Biblije i iznosim Bozju rec koju znam odlicno.

Bog ce suditi po svojoj me i a ne vasoj tako da ...
a JS nemaju cega da se plase jer su vec na Bozjem putu spasenja.
 

Back
Top