Jehovi svjedoci

Leelaa

Početnik
Poruka
1
Sta znate o sekti Jehovih svjedoka? Nedavno sam saznala da su moji prijatelji pripadnici te sekte. Sve mi je to nepoznato, i od kako sam za njih to cula, izbjegavam susrete s njima.
Prvi put sam na vasem forumu, i ja i moja porodica smo pravoslavci.
 
Zar je toliko bitno kojoj se crkvi, veri pripada? Zar je razlog izbeći drugog jer je drugačiji? Zar je dovoljno za strah što se neko češlja drugačije od nas?
Znam i poznajem mnoge i Jehovine svedoke i baptiste i adventiste i ... Znaju i oni mene. I znaju da pripadam samo onome što jesam. I to moje jesam negujem i čuvam. Svakom ga pokažem i ponosim se njime. Ali pred svakog stanem ponizno, jer tako se čovek odnosi prema čoveku. I najmanje se u toj poniznosti osećam ugrožen. Štaviše, uvek me poniznost podari uzvišenim pogledom.
Pokušaj i ti. Lako je, samo nađi Njegovu volju u sebi. Ona će ti dati snage da budeš to što jesi i da to ostaneš. A to su i svi oko tebe, krstili se ovako ili onako, klanjali se ili imali drugi način da se sjedine sa Tvorcem.
 
Sekta???
Pa danas se sve naziva sektama!!! Onda je Hriscanstvo najveca sekta!!!

Kao prvo, oni (Jehovoni svedoci) su ljudi kao i ti, samo sa malo drugacijim aspektom gledanja na religiju! Ne treba da ih se bojis, nece te "pojesti"!!!
Ja imam prvog komsiju koji pripada Jehovinim Svedocima, i dobar sam sa njim! I on je covek kao i ja.

Po tvojoj teoriji ja bi trebalo da se klonim tebe odnosno svih hriscana (i katolika i pravoslavaca) jer sam Ateista! Ali kakve veze ima religija sa tim! Zbog religije su se i desavali i desavaju toliki ratovi i stradanja!!!

Zato, nemoj o nekome da sudis po njegovoj veri i religiji, vec po njegovim osobinama!!!
 
Leelaa:
Sta znate o sekti Jehovih svjedoka? Nedavno sam saznala da su moji prijatelji pripadnici te sekte. Sve mi je to nepoznato, i od kako sam za njih to cula, izbjegavam susrete s njima.
Prvi put sam na vasem forumu, i ja i moja porodica smo pravoslavci.

Za razliku od hriscanskih crkava Jehovini svedoci ne veruju u Trojstvo, ne veruju u pakao, smatraju da ljudi ne treba da daju krv ...
Deluju tako sto idu od kuce do kuce, dobro citiraju Bibliju ali je pogresno tumace, veruju u izabrani ostatak od 144000 koji sme da se pricescuje, obavezni su da daju desetak, u nekim slucajevima vrse pritisak na clanstvo da sve sto imaju stave na raspolaganje crkvi, ...
 
maleni:
Leelaa:
Sta znate o sekti Jehovih svjedoka? Nedavno sam saznala da su moji prijatelji pripadnici te sekte. Sve mi je to nepoznato, i od kako sam za njih to cula, izbjegavam susrete s njima.
Prvi put sam na vasem forumu, i ja i moja porodica smo pravoslavci.

Za razliku od hriscanskih crkava Jehovini svedoci ne veruju u Trojstvo, ne veruju u pakao, smatraju da ljudi ne treba da daju krv ...
Deluju tako sto idu od kuce do kuce, dobro citiraju Bibliju ali je pogresno tumace, veruju u izabrani ostatak od 144000 koji sme da se pricescuje, obavezni su da daju desetak, u nekim slucajevima vrse pritisak na clanstvo da sve sto imaju stave na raspolaganje crkvi, ...

:D

Pozdrav Maleni!

Bez ljutnje, ali nemas blage veze o Jehovinim Svedocima! Evo ti sajt pa se informisi o onome o cemu zelis da govoris, pre nego sto to ucinis:
http://www.watchtower.org/current_topics.htm
Bar je danas to lako-ispritiskas nekoliko dugmica-lako brate!
Vidimo se!
:D
 
Ja sam od Jehovinih svedoka naučio nešto novo - da je broj spasenih 144000. Kako ih već danas ima mnogo više od toga, malo me baca u nelagodnost činjenica kako će šef da izvrši selekciju kad za to dođe vreme.... (u utorak, beše?)
 
Sizif:
Ja sam od Jehovinih svedoka naučio nešto novo - da je broj spasenih 144000. Kako ih već danas ima mnogo više od toga, malo me baca u nelagodnost činjenica kako će šef da izvrši selekciju kad za to dođe vreme.... (u utorak, beše?)

:D

Druze i tebi, evo saljem isti sajt kao i malenom, jer ni ti nemas blage veze o onome o cemu pricas-informisi se bre naduvenko (uciti i primati pouku je pozitivna osobina-dokle ces da budes negativac?):
http://www.watchtower.org/current_topics.htm

Brinem se malo zbog tebe-da ne prolupas od te naduvenosti!

:D
 
Den:
Druze i tebi, evo saljem isti sajt kao i malenom, jer ni ti nemas blage veze o onome o cemu pricas
Ama uopšte se ne protivim da u odnosu na Jehovine svedoke ja nemam blage veze.

Recimo, vi znate da će kraj sveta uskoro (ako se ne varam - još od Čarlsa Rasela traje to uskoro).

Hajde, molim te, nama naivnima i neznalicama objasni kad će, najzad stolar ponovo doći? Polomila mi se stolica na ljuljanje u dnevnoj sobi, pa bih ga zamolio da je popravi, on to svakako može jenim dodirom, da je ne dajem sumnjivim ovozemaljskim majstorima.

BTW, pažljivo pregledah web sajt koji nudiš, ali na njemu nema preciznije informacije o dolasku, a ko bi to drugi znao ako ne vi?
 
Den:
maleni:
Leelaa:
Sta znate o sekti Jehovih svjedoka? Nedavno sam saznala da su moji prijatelji pripadnici te sekte. Sve mi je to nepoznato, i od kako sam za njih to cula, izbjegavam susrete s njima.
Prvi put sam na vasem forumu, i ja i moja porodica smo pravoslavci.

Za razliku od hriscanskih crkava Jehovini svedoci ne veruju u Trojstvo, ne veruju u pakao, smatraju da ljudi ne treba da daju krv ...
Deluju tako sto idu od kuce do kuce, dobro citiraju Bibliju ali je pogresno tumace, veruju u izabrani ostatak od 144000 koji sme da se pricescuje, obavezni su da daju desetak, u nekim slucajevima vrse pritisak na clanstvo da sve sto imaju stave na raspolaganje crkvi, ...

:D

Pozdrav Maleni!

Bez ljutnje, ali nemas blage veze o Jehovinim Svedocima! Evo ti sajt pa se informisi o onome o cemu zelis da govoris, pre nego sto to ucinis:
http://www.watchtower.org/current_topics.htm
Bar je danas to lako-ispritiskas nekoliko dugmica-lako brate!
Vidimo se!
:D

Bili su mi ui kuci nekoliko puta. Vodili smo iscrpne rasprave.

Ono sto napises na sajtu nema nikave veze sa zivotom.
 
Sizif:
Den:
Druze i tebi, evo saljem isti sajt kao i malenom, jer ni ti nemas blage veze o onome o cemu pricas
Ama uopšte se ne protivim da u odnosu na Jehovine svedoke ja nemam blage veze.


BTW, pažljivo pregledah web sajt koji nudiš, ali na njemu nema preciznije informacije o dolasku, a ko bi to drugi znao ako ne vi?

:D

Moram da te pohvalim, jer i pored grubosti i nevaljalstva koje sam pokazao prema tebi (izvini, necu vise-nemam prava na to) ti si ostao pribran i muski si to primio, to je osobina poniznosti-cenim to kod ljudi. Ipak si ti OK Milovanovicu (uzgred, mogao bi da promenis nik Milovanovicu-ne prilici ti da guras silno kamenje uz brdo, pristaje ti neko zvucnije ime kao, recimo bubnjar).

I dalje nemas blage veze o Jehovinim Svedocima jer sajt koji si dobio nisi ni slucajno mogao pazljivo da pregledas, iz prostog razloga sto bi ti za to bilo potrebno mnogo, mnogo vise vremena nego sto si ti, moram da kazem, kurtoazno-tri minuta, potrosio!Da si bio malo strpljiviji pronasao bi mnoga blaga na tom sajtu!
Ali i to je nekakav pocetak! Poznanstva se ne sklapaju brzo!

:D

Ostaj mi zdravo i u veselju Milovanovicu!
 
Den:
I dalje nemas blage veze o Jehovinim Svedocima jer sajt koji si dobio nisi ni slucajno mogao pazljivo da pregledas...
Nadam se da me nisi pogrešno razumeo, nisam ja danas prvi put saznao za Jehovine svedoke i video watchtower.org.

Kod kuće imam gomilu Wachtower magazina starih i preko decenije. Lepo je grafički dizajniran, one slike raja i srećnih i nasmejanih lica su, moram priznati, izuzetne.

Web sajt mi je odavno poznat.

Učenje da sam grešio što sam dao krv mom rođaku na operacionom stolu mi je takođe poznato. Još je mudri gospodin Rasel to dokazao pre sto godina, i ja sa strepnjom očekujem strašni sud.
 
Den:
:D

Maleni, onda si bio mentalno otsutan! Moras na popravni!

:D

Vidimo se kasnije!

Nisam ni ja od juce. I nisi ti prvi jehic sa kojim sam lomio koplja, i nisam prvi put danas uzeo Biblju u ruke.

A sto se tice tvog sajta i tvoje nauke, dobro sam proucavao isti jer mi je trebalo u mojoj sluzbi kad se borim za zavedene tom naukom.

I da ti kazem, ta nauka je oduvana jos u 4 veku i to totalno. To sto je gospodin Rasel odnegde prepisao pogresne knjige to je njegova i tvoja nesrecea.

I jos ti kazem, mani se kule strazare i pocni da citas Biblju, ali svojim glavom.

Probudi se jer si se pojavio na svadbenoj gozbi a nemas svadbeno ruho.
 
maleni:
Den:
:D

Maleni, onda si bio mentalno otsutan! Moras na popravni!

:D

Vidimo se kasnije!

Nisam ni ja od juce. I nisi ti prvi jehic sa kojim sam lomio koplja, i nisam prvi put danas uzeo Biblju u ruke.

A sto se tice tvog sajta i tvoje nauke, dobro sam proucavao isti jer mi je trebalo u mojoj sluzbi kad se borim za zavedene tom naukom.

I da ti kazem, ta nauka je oduvana jos u 4 veku i to totalno. To sto je gospodin Rasel odnegde prepisao pogresne knjige to je njegova i tvoja nesrecea.

I jos ti kazem, mani se kule strazare i pocni da citas Biblju, ali svojim glavom.

Probudi se jer si se pojavio na svadbenoj gozbi a nemas svadbeno ruho.

:D

Maleni, bez ljutnje, ali ne znas sta pricas!

:D
 
Vanilla sky:
Pa ne mogu da verujem sta chitam :lol: :lol: :lol:
Pozdrav za DEN_a i poruka za "Leelaa" :S obzirom da samo jedu malu decu,ti se ne plashi...."
:lol:
Samo citamsta pise ovaj DEN, i ne mogu cudom da se nacudim,maleni stizem ti u pomoc posto su se ovi mnogo razgoropadili.Jesu sekta,uzimaju imovinu,najgori su jer pokusavaju(iduci od kuce do kuce),deci da pricaju price i bajke.Znam sve i nemojte da pricate sarene laze,svi su dobri,svi pametni.Osnovno pravili,nemoj da me diras,necu da te diram.
 
carica:
Vanilla sky:
Pa ne mogu da verujem sta chitam :lol: :lol: :lol:
Pozdrav za DEN_a i poruka za "Leelaa" :S obzirom da samo jedu malu decu,ti se ne plashi...."
:lol:
Samo citamsta pise ovaj DEN, i ne mogu cudom da se nacudim,maleni stizem ti u pomoc posto su se ovi mnogo razgoropadili.Jesu sekta,uzimaju imovinu,najgori su jer pokusavaju(iduci od kuce do kuce),deci da pricaju price i bajke.Znam sve i nemojte da pricate sarene laze,svi su dobri,svi pametni.Osnovno pravili,nemoj da me diras,necu da te diram.

Nisi shvatila, nisu svi dobri i pametni - samo onih 144000 su dobri i pametni, ostali su samo (za)OSTALI.
 
Ja se izvinjav tim ljudima(mislim 144000),verovatno nisam dovoljno pametna da to shvatim.Mislim i ti citas na njihovom sajtu pa si shvatio(DEN te prosvetlio) da ne znas da citas.Pozdrav.
 
samo jedan mali komentar
u originalu oni su manje vise bezopasni
ono sto je opasno
je da su veoma popularni
da objasnim
svaka shusha sa svojim programom iskoriscenja mase
smisli svoj program i nazove svoje sledbenike jehovinim svedocima
kakav je slucaj u mom mestu
kao dokaz da su to
ona im deli Kulu Strazara koja je besplatna i lako se naruci u mnogo primerka
a uopste, ovi lokalni ovde, nisu bezopasni
ali to je druga tema
zato, ako te interesuje, idi na zvanican sajt, ne slusaj srpske propovedi :)
mislim, svasta se izdesavalo zadnjih 10 god, mnogo se iskvario ovaj narod
adresu neznam, naci ces je na netu
sumnjam da su tvoji drugari pravi jehovini svedoci
pre bi reko da su ova lokalna varijanta
i bolje ih izbegavaj ...
 
Hm, zanimljivi komentari. I čudni dakako. I mahom neistiniti. Ponekad tek poluistiniti.

Zanimljivio mi je kako je autor topika odjednom primjetio da su njegovi prijatelji postali Jehovini svjedoci. Hm, hm. Šuplja priča... hm... hm. Da vidimo...hm...hm. Ne ne slaže se. Inače imam oko sokolovo za čitanje među redovima.

Čudno mi je, na primjer, kako mnogi misle da su Jehovini svjedoci neka skupina od nešto preko 6 milijuna glupaka koja vjeruje da će se samo njih 144 000 spasiti. Da je broj Jehovinih svjedoka u svjetu stotinjak hiljada, onda bih to mogao donelke razumjeti i tada bih mogao razumjeti zašto netko ima taj stav.
Čudno mi je kako netko može jednu toliko veliku grupu ljudi smatrati tako glupom.
Očito je da nitko nije uzeo truda da razumije što doista znači taj broj.
Žalosno je i to što crkve kršćanstva to ne razumiju.
 
Zaista, može svako misliti šta hoće o učenju Jehovinih svedoka, i načinu na koji shvataju Bibliju. Kao i u drugim verskim zajednicama, ima fanatika a ima i normalnih ljudi. Ta priča da od nekoga treba da zazirem zato što ide u zajednicu JEhov. svedoka je zaista užasna! Ma, ne idi tamo kod komšija! Ubijaju decu????!!!! Zaista, u poslednjoj deceniji ljude su kod nas toliko naplašili sa pričom o sektama, da obični ljudi više ne razlikuju neku hrišćansku protestantsku zajednicu ili Jeh. svedoke ili... itd. od satanista koji otvoreno obožavaju Sotonu, ili od zaista opasnih organizacija.

Mante se ljudi sujeverja, zatucanosti, straha, gledajte na sve ljude ma šta mislili i šta verovali kao na ljude, sa ljubavlju i u koloru! I mante se holivudskih "dobrih" i "loših" momaka... Ako mislite da je neko u zabludi, to možete sasvim normalno i uljudno da iznesete... Bedno je zazirati od ljudi na takav način.
 
У чему је разлика између било које секте протестантизма ? У учењима. А све тврде како су правилно разумеле Библију, и како их је водио у томе Дух... Ил' се Дух мало нашалио са њима, ил' протестанти лажу. Шта ће од тога двога бити? 8)
 
MaranAta:
У чему је разлика између било које секте протестантизма ? У учењима. А све тврде како су правилно разумеле Библију, и како их је водио у томе Дух... Ил' се Дух мало нашалио са њима, ил' протестанти лажу. Шта ће од тога двога бити? 8)
A ko to tebi daje za pravo da sve sto nije pravoslavlje definises kao sektama protestantizma. Da li ti to ne umes da razlikujes pa sve stavljas u isti kos. A sto se tice Svetog duha, zna se sa kime se on nasalio najvise. Takvima je Isus Hrist rekao u Jovanu 9:40,41 "To cuse neki od fariseja koji su bili s njim, i rekose mu:"Zar smo i mi slepi?" A Isus im rece:" Da ste slepi, ne bi bste imali greha. Ali vi sada kazete : "Vidimo ". Zato vas greh ostaje."
 
arttim:
MaranAta:
У чему је разлика између било које секте протестантизма ? У учењима. А све тврде како су правилно разумеле Библију, и како их је водио у томе Дух... Ил' се Дух мало нашалио са њима, ил' протестанти лажу. Шта ће од тога двога бити? 8)
A ko to tebi daje za pravo da sve sto nije pravoslavlje definises kao sektama protestantizma. Da li ti to ne umes da razlikujes pa sve stavljas u isti kos. A sto se tice Svetog duha, zna se sa kime se on nasalio najvise. Takvima je Isus Hrist rekao u Jovanu 9:40,41 "To cuse neki od fariseja koji su bili s njim, i rekose mu:"Zar smo i mi slepi?" A Isus im rece:" Da ste slepi, ne bi bste imali greha. Ali vi sada kazete : "Vidimo ". Zato vas greh ostaje."


Podrzavama i pozdravljam
 

Back
Top