Quantcast

Jeftini trikovi Mr. Boga za dokazivanje svog postojanja

Sizif

Buduća legenda
Poruka
27.868
37. Ево, ја ћу метнути руно на гумну: ако роса буде само на руну а по свој земљи суво, онда ћу знати да ћеш мојом руком избавити Израиља, као што си рекао.
38. И би тако; јер кад уста сутрадан, исцеди руно, и истече роса из руна пуна здела.
39. Опет рече Гедеон Богу: Немој се гневити на ме, да проговорим још једном; да обиђем руно још једном, нека буде само руно суво, а по свој земљи нека буде роса.
40. И Бог учини тако ону ноћ; и би само руно суво а по свој земљи би роса.

Gideon dokazuje da ljudi od pamtiveka imaju potrebu da na vrlo konkretnom, materijalnom planu dokažu postojanje Boga. I ja sam ovo pokušao ali ništa! Zašto Bog neće danas da se prikaže a učinio je to priglupom Gideonu? Zašto su ovi primeri toliko zastrašujuće naivni?? Zašto je Biblija toliko banalna knjiga??? Upomoć!

Christadelphian

Obećava
Poruka
66
odgovoricu ti jednom parabolom
da li bi ti postao vernik kada bi Bog
napravio prolaz kroz dunav i ti licno prosao kroz njega ?
Verovatno bi !
Isto se desilo izraelcima
i vidi koliko njih je ostalo ili postalo verno i ispravno .
Nije im bilo dovoljno ni to .
Brzo su zaboravili u pustinji to i ostala cuda kojim se Bog kako kazes potvrdjivao .
O tome treba razmisliti
sta to ljude tera od Boga
kao i danas od Bozije reci Njegovo danasnje potvrdjivanje ljudima .
Danas Pismo pre cuda nisu dovoljna za veliku vecinu

aharon

Početnik
Poruka
0
Kada bi na svakom ćošku ove planete bilo dugme kojim bi se proizvodio efekat koji niko ne bi mogao osporiti kao ovaploćenje Boga, onda Zemlja ne bi bila ono što jest i na njoj bi bilo nemoguće duhovno napredovati.
Njegova veličina i strpljivost se ogledaju baš u tome što ga svako može zanijekati, ako to hoće.
Samo zahvaljujući tome što je na Zemlji i te kako moguće da se zbude štošta i da ljudi tvrde da Boga nema i da normalno žive (i da im On zbog toga ne uskraćuje ništa od onoga što daje onima koji Mu vjeruju), ljudi su u stanju da se duhovno razvijaju.
Pa ipak i to štošta se slaže u vrlo zanimljiv mozaik koji iz naših perspektiva izgleda često kao haos.
Sa promjenom perspektive nestaje privid haosa.
A do te promjene je moguće doći istraživanjem, ali onaj ko u to istraživanje kreće samo sa pet čula i razumu zasnovanom samo na tim osjetima preko njih stečenih, ubzo će se suočiti sa ograničenjima i naposljetku će ili sam blokirati svoj razvoj (ne želeći da nauči da broji dalje od pet koliko ima prstiju na ruci), ili nastaviti dalje.
Opet izbor :D.
Jer razvoja nema bez pokretača, a pokretač je mogućnost izbora.
:D :D :D

MaranAta

Zainteresovan član
Poruka
160
Jovan 2,11. Ovo učini Isus početak čudesima u Kani Galilejskoj, i pokaza slavu svoju; i učenici njegovi vjerovaše ga.

Jovan 4,45. A kad dođe u Galileju, primiše ga Galilejci koji bijahu vidjeli sve što učini u Jerusalimu na praznik; jer i oni idoše na praznik.

Jovan 4,54. Ovo opet drugo čudo učini Isus kad dođe iz Judeje u Galileju.

Jovan 6,14. A ljudi vidjevši čudo koje učini Isus govorahu: ovo je zaista onaj prorok koji treba da dođe na svijet.

Jovan 10,41. I mnogi dođoše k njemu i govorahu: Jovan ne učini nijednoga čuda, ali sve što kaza Jovan za ovoga istina bješe.

Jovan 11,45. Onda mnogi od Judejaca koji bijahu došli k Mariji i vidješe šta učini Isus, vjerovaše ga.

Jovan 11,46. A neki od njih otidoše k farisejima i kazaše im šta učini Isus.

Jovan 12,18. Zato ga i srete narod, jer čuše da on učini ovo čudo.

Jovan 20,30. A i mnoga druga čudesa učini Isus pred učenicima svojijem koja nijesu pisana u knjizi ovoj.

Jovan 21,25. A ima i drugo mnogo što učini Isus, koje kad bi se redom popisalo, ni u sami svijet, mislim, ne bi mogle stati napisane knjige. Amin.

Jovan 20,27-29. Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran. I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj. Isus mu reče: pošto me vidje vjerovao si; blago onima koji ne vidješe i vjerovaše.

Sizif

Buduća legenda
Poruka
27.868
MaranAta:
Jovan 20,27-29. Potom reče Tomi: pruži prst svoj amo i viđi ruke moje; i pruži ruku svoju i metni u rebra moja, i ne budi nevjeran nego vjeran. I odgovori Toma i reče mu: Gospod moj i Bog moj. Isus mu reče: pošto me vidje vjerovao si; blago onima koji ne vidješe i vjerovaše.
Ali ja ne verujem da je Toma postojao, ili da je sve baš tako bilo - ne čini mi se Biblija kao knjiga "iz pera" stvoritelja Univerzuma.

Gost
Christadelphian:
Pa znaš humori su različiti
engleski američki srpski itd
i vi ste meni smešni
zato i memorišem i štampam vaše izjave i svuda ih nosim sa sobom kako bi se stalno smejao i kad nisam blizu računara
ali istina i ja mislim da je za plakanje
da li je to neko zlo u nama ?
da li je zlo u tebi kad ti priznajes da si lazov, i jos se hvalis da si bolji (lazov) samo zato sto neko drugi po tebi (lazovu) ne priznaje da je lazov?