Quantcast

Jeftina paprika iz Lidla i karcinom

Poruka
7.053
Godina za proizvođače crvene paprike kažu izuzetno loša. Celo leto kažu bezvodno, sunce je nemilosrdno peklo, stvaralo ožegotine na plodovima, visoke temperature u polju išle i preko 40 celzijusa nisu dozvoljavale da se cvetovi oplode, napadi bakterija i virusa na iznurene biljke paprike kao nikada pre, i td i td.
I što je najgore, paprika neće da sazri.
Biljka je naprosto zbunjena septembarskom dnevnom temperaturom od 35 C i misli da je još juli mesec, kada joj nije vreme da sazreva, ( jedno od objašnjenja za ovaj ovogodišnji fenomen)
Neki proizvođači čak tvrde da u ovakvim klimatskim uslovima više nećemo čak ni moći da uzgajamo crvenu papriku.
Cena joj je stoga skočila na 140 - 180 dinara po kilogramu na našim pijacama, pa se domaćice presabiraju hoće li uopšte praviti ove godine ajvar ili ne.

I u toj svoj zbrci i jagmi oko paprike Lidl izbacuje cenu od 70 dinara, crvena krupna paprika, samo da je gledaš ?
Na pijaci 140 a u Lidlu UPOLA CENE ?
I naravno, čim se pročulo kreće stampedo srpskih domaćica na Lidl-ovu papriku.

Sve što se izbaci iz magacina, nestaje u roku od par sati ?

Niko ne postavlja pitanje, otkud toliko niska cena za tako dobru papriku ?

Zašto, kao svaki dobar trgovac, cena nije niža za recimo 10 do 15 % u odnosu na tržišnu ? To bi vrlo brzo registrovale srpske domaćice i nagrnule u market.

Već se "dobra" roba RASPRODAJE po upola manjoj ceni od tržišne ?
I sad, ko malo upotrebi vijuge i počne da razmišlja, vidi da tu ima dosta nelogičnosti, paprika dobra, sa 50 % popusta, u sred sezone kupovine i ostavljanja zimnice ? :think:
Nema zdrave logike.
Drugo, ako se odbije Lidl-ova marža, troškovi transporta PDV i dr. ispada da je proizvođačka cena ove crvene paprike nekih 50 - 55 dinara po kg.
Ista kao crnom luku i bezmalo krompiru ? Što je jednostavno rečeno nemoguće, u ovoj realnosti.

Što dalje implicira, da se ovde radi o "vrućoj" robi, pred istekom roka ili je roba sa greškom ?
Evidentno je da paprici nije istekao rok jer su je domaćice prosto otimale jedna od druge.

Ostaje dakle, druga opcija - roba sa greškom ? Ovakva roba se mora brzo prodati (za par sati) kako nadležne inspekcije ne bi stigle da odreaguju .

Šta može biti GREŠKA u ovoj jeftinoj paprici ?

Zbog čega je možda povučena ili vraćena sa granice, zbog čega nije stigla na zapadnoevropsko tržište gde bi se prodavala za 10 -12 eura za kilogram ?

I da li je uopšte neko u Srbiji stigao da uradi analizu ove paprike ? Sumnjam.

Moja verzija je da se u paprici nalazi prekomerna doza HORMONA RASTA, koji se koristi za veštačko dozrevanje plodova (što je glavni problem paprikara ove godine), zbog čega je EU laboratorija čitav kontigent kategorisala kao neuslovan i neuslovnu robu prosledila u zemlje TREĆEG SVETA.

I šta bude kada u ljudski organizam dospe neki od auksina na primer ?
Šta bude kad na kožni mladež stavite melem od sitno iseckanog korena Gaveza, koji obiluje auksinima? MELANOM naravno za samo nekoliko dana.

Svaki tumorčić koji je u nekoj latentnoj fazi, koji bi se možda probudio za 10 ili 20 godina, ili se nikad ne bi probudio za života, u kontaktu sa hormonom rasta KREĆE DA BUJA.

I za dva tri meseca , vječnaja pamjat !

Ko da se seti posle tri meseca, na 40-to dnevnici, krupne, jedre, jarko crvene i jeftine paprike iz Lidla ?

Šta vi ljudi mislite o ovome ?

Tina

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.158
Ima nižu cenu nego na pijaci, jer je poslovna politika Lidla da zarađuje na obimu prodaje a ne na ceni jediničnog proizvoda.
Uh bre, odakle vam izviru tolike teorije zavere, a ja pritom nisam ni neki simpatizer Lidla, volela sam njihov ajvar, sad kad su ga povukli više nemam potrebu tamo ni da ulazim, ali neću da širim dezinformacije.
O melanomu i gavezu da i ne pričam. Auksin je BILJNI hormon i on ne može da ubrza rast humanih ćelija. Isto kao što biljci neće da izraste penis ako je poprskaš testosteronom.

Poslednja izmena:

sasasta

Buduća legenda
Poruka
26.378
Ima nižu cenu nego na pijaci, jer je poslovna politika Lidla da zarađuje na obimu prodaje a ne na ceni jediničnog proizvoda.
Uh bre, odakle vam izviru tolike teorije zavere, a ja pritom nisam ni neki simpatizer Lidla, volela sam njihov ajvar, sad kad su ga povukli više nemam potrebu tamo ni da ulazim, ali neću da širim dezinformacije.
O melanomu i gavezu da i ne pričam. Gavez je BILJNI hormon i on ne može da ubrza rast humanih ćelija. Isto kao što biljci neće da izraste penis ako je poprskaš testosteronom.
sta je onda ovo https://www.zenskimagazin.rs/lifestyle/zabava/neobicni-oblici-povrća-i-voća/21

neobicni-oblici-povrca-i-voca.jpg

Tzar

Veoma poznat
Poruka
14.937
Ne razumem kako moze da se poredi cena na pijaci i cena u Lidlu.

Taj Lidl radi direktno sa proizvodjacima i ima koliko ono 20 hiljada prodavnica. Narucuje ogromne kolicine.

A ta paprika na pijaci ko zna odakle je.

Ako je kojim slucajem iz Srbije, znate koliko tu ima nakupaca i prekupaca u toj semi.

Seljak proda jednom, ovaj prodaje drugom, taj nosi na kvantas prodaje trecem, ovaj prodaje cetvrtom koji nosi na pijacu, pa prodaje onima na pijaci, a na kraju tu na pijaci kupuju oni sto imaju tezge na mini pijacama po gradu, ispred Maksija i slicno.

Koliko je to. Nek svaki prekupac se ugradi 10 dinara to je duplo.

Ako bas hocete da placate skupo kupujte u Veru. Tamo je triput skuplje, a nikom nije jasno kako i zasto.

Poruka
7.053
O melanomu i gavezu da i ne pričam. Auksin je BILJNI hormon i on ne može da ubrza rast humanih ćelija. Isto kao što biljci neće da izraste penis ako je poprskaš testosteronom.
A zašto su onda hormoni zabranjeni za upotrebu u povrtarstvu za brzo "sazrevanje" plodova ?
Nekom eto došlo iz hira da ih zabrani.

Ako tako dobro poznaješ Gavez, preporuči ga nekom ko ima kancer ako imaš petlju.

Biljni hormon, ništa mu neće biti a ?

Poruka
7.053
Богами овде код мене у Бачкој су добро прошли они који су садили паприку. Додуше наше земљиште је неупоредиво са било којим не у региону,него и у Европи. Овде приноси увек буду добри.
U možete se uklopiti u proizvođačku cenu od 55 dinara ?

Pa toliko je ovde sad kupus u Šumadiji rođače.

Daj, nemoj meni prodavat ..da za bubrege.

Leonie Li

Aktivan član
Poruka
1.025
A zašto su onda hormoni zabranjeni za upotrebu u povrtarstvu za brzo "sazrevanje" plodova ?
Nekom eto došlo iz hira da ih zabrani.

Ako tako dobro poznaješ Gavez, preporuči ga nekom ko ima kancer ako imaš petlju.

Biljni hormon, ništa mu neće biti a ?
Kada toliko pišeš o gavezu, daj barem link ka nekom ozbiljnom sajtu da potvrdiš ovo tvoje pisanje.

Poruka
7.053
A da nije to onaj hrvatski ajvar, navodno od pečene paprike ?
Koji plotne nije ni video, sa veštačkom aromom dima i ko zna čime još.

Duplo jeftiniji od ovog našeg, domaćeg ( kao i ova paprika o kojoj pričamo).

Uzeo sam jedno najmanje pakovanje iz čiste znatiželje, probao i ispljunuo.

Čudi me da su ga povukli ?

Poruka
7.053
Kada toliko pišeš o gavezu, daj barem link ka nekom ozbiljnom sajtu da potvrdiš ovo tvoje pisanje.
Narodna medicina kaže (malo preteruje ali) da ako namažeš dva prsta na ruci sa dodirne strane sa gavezovom mašću, zaviješ ih dobro i tako stoje mesec dana, kada ih budeš razvio, nećeš ih moći odvojiti jedan od drugog.

Gavez je biljka koja ima najviše auksina, hormona rasta koji deluje na zarastanje rana, stimuliše umnožavanje ćelija, stvaranje tkiva koje nedostaje.

Ako ga primeniš na tumoru dobijaš nekontrolisano umnožavanje ćelija i šta - vječnuju pamjaaaattt.

Leonie Li

Aktivan član
Poruka
1.025
§
Narodna medicina kaže (malo preteruje ali) da ako namažeš dva prsta na ruci sa dodirne strane sa gavezovom mašću, zaviješ ih dobro i tako stoje mesec dana, kada ih budeš razvio, nećeš ih moći odvojiti jedan od drugog.

Gavez je biljka koja ima najviše auksina, hormona rasta koji deluje na zarastanje rana, stimuliše umnožavanje ćelija, stvaranje tkiva koje nedostaje.

Ako ga primeniš na tumoru dobijaš nekontrolisano umnožavanje ćelija i šta - vječnuju pamjaaaattt.
Ponovo pitam da mi daš link gde mogu to da pročitam. Vrlo dobro znam šta su giberilini i auksini

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.