Jedno pitanje molim za odgovor

Idem u srednju skolu elektrotehnicar automatike, dalje bih nastavio istoriju ili arheologiju pa me zanima mogu li to posle ove skole?

prvo, srednja mora da bude 4godisnja, ne znam je li tvoja, izvini na neinformisanosti.
mozes da upises koji god fax hoces ako polozis prijemni i imas dovoljno poena iz srednje..
ne razumem to - mogu li - mislis mozes li ti to? ili inace moze li se upisati?
 
U moje vreme nije bilo tako. Moguce da se promenilo, ne znam. Ako si ucio u gimnaziji kako treba, nikako nisi ispao budala. Imas osnovu za mnoge fakultete. Ako si bio drustveni smer, imas vecu polaznu osnovu za istoriju od postavljaca teme.


Sada jeste, sigurno! Jeste to za polaznu osnovu tacno, ali postoji jedan problem sto ti se u gimnaziji ubijes od ucenja za tu polaznu osnovu i tako uceci kao blesav navuces neki prosek od 3.00, a onda dodje neko ko je zavrsio npr. pravno-birotehnicku, ili MOC i to tako sto je bio tri puta do skole i zna ime jednog predmeta ali ima prosek 4.74 i oduva te sa liste za upis na faks. I super je sto ce posle tebi koji si zavrsio gimnaziju biti deset puta lakse na faksu, a onka nikada nece zavrsiti, samo sto je sve to manje vise nebitno kad ti takvi zauzmu mesto pa ti ne uspes ni da se upises na isti.
 
Moze samo treba da se raspitas za razliku kako bi dobio diplomu cetvorogodisnje skole. Znam decka koji je to uradio i sad je na pravima. Sto se tice arheologije...jeste zanimljivo ali su to hiljade i hiljade stranica i nenormalno siroka oblast koja nema NIKAKVU perspektivu.
 
Sve se moze uz malo volje... :D
Smer elektrotehnichar automatike traje chetiri godine, ne znam zashto spominjete neke razlike u zavrshavanju... :confused:
Mislim da, shto se tiche ova dva smera, ne bi trebalo da imash vecih problema za upis zbog svoje zavrshene srednje shkole...
 
opet nije tacno :)

Ja na faxu imam ljude sa elektrotehnickog, iz ekonomske, iz graficke itd... sa raznih grana ljudi....

Za postavljaca teme:

Prijemni ispiti i uslovi za upis
Za upis u prvu godinu osnovnih studija mogu konkurisati kandidati koji su završili srednju školu u četvorogodišnjem trajanju.

5.studijska grupa: Istorija
Test znanja iz istorije
Test opšte informisanosti

7.studijska grupa: Arheologija
Pismeni ispit iz struke - Praistorija i Istorija i kultura starog i srednjeg veka
Naslovi tema i tematskih celina: Praistorija, Antička kultura, Srednjovekovna civilizacija, Arheološki spomenici kulture i muzeji, Stari Bliski istok

http://prijemni.infostud.com/Filozofski-fakultet/Beograd/74 evo ti i link pa sam malo cackaj :)

118.548 din je skolarina bila za skolsku 2010/2011


Srecno :D
 
Naravno da mozes upisati istoriju ili arheologiju, ne postoji smetnja, uslov je cetvorogodisnja srednja ti to imas tako da, srecno! Istorija je po meni sira i pruza vece mogucnosti za posao, ali arheologija je izazovnija, tezak izbor....
pozdrav
Ja sam zavrsio ekonomiju a bilo je med. tehnicara, mas. tehnicara, kozmetickih tehnicara, gimnazijalaca, eletro tehnicara,nema to veze koju si srednju zavrsio (Ima veze za medicinu)....
 
Poslednja izmena:

Back
Top