Jedno 'izvini' NE menja ljude

luka19m

Zainteresovan član
Poruka
243
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

A kake to ima veze isacim..iebi i ne okreci se
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

uh..pa da samo izvini ne znaci nista,ali je pozeljno...ja tako ponekad kad vidim da neko ne zna zasto se izvinjava to i pitam :lol:
ali ako gledas da izvini predstavlja uvidjanje svoje greske, to je prvi korak ka promeni..dakle moze da bude ali ne mora da znaci...ako se promena nastavi i delima
e deo nista strasno je veoma zeznut...ono sto je tebi ili peri ili miki nista strasno, nekome je strasno i ima puno pravo na to
a ta poslednja recenica...za jedan odnos je potrebno bar dvoje :lol: dakle ukoliko nisi brejnded, ili te neko vezao i stavio u podrum, ti ucestvujes u tome sve i svasta....jeste mnogo lepo svaliti svu krivicu na nekog drugog :lol: al nije realno...nesto moze da se desi, pa da se desi jos jednom...al ako se nesto desava i nista se ne menja, ti to precutno odobravas i dopustas...prestajes da odobravas kada prekines taj odnos..mislju da neki odnos moze korenito da se promeni ne treba precesto i predugo da se vodis, jer se desava izuzetno retko..nije nemoguce, al je otprilike ko sedmica na lotou
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

Zasto bih osobu koju volim(na bilo koji nacin)dovodila u situaciju da se oseca lose zbog mene?
Ako mi se i desi da nesto ucinim sto ga povredi,nije mi tesko da kazem izvini,jer se iskreno pokajem.Ne volim da pate ljudi koje volim.
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

Ne mozes raditi sve i svasta kako to...mene su drugacije ucili i odgajali
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.
ne voli grci el me podsecaju na turci :(
 
uh..pa da samo izvini ne znaci nista,ali je pozeljno...ja tako ponekad kad vidim da neko ne zna zasto se izvinjava to i pitam :lol:
ali ako gledas da izvini predstavlja uvidjanje svoje greske, to je prvi korak ka promeni..dakle moze da bude ali ne mora da znaci...ako se promena nastavi i delima
e deo nista strasno je veoma zeznut...ono sto je tebi ili peri ili miki nista strasno, nekome je strasno i ima puno pravo na to
a ta poslednja recenica...za jedan odnos je potrebno bar dvoje :lol: dakle ukoliko nisi brejnded, ili te neko vezao i stavio u podrum, ti ucestvujes u tome sve i svasta....jeste mnogo lepo svaliti svu krivicu na nekog drugog :lol: al nije realno...nesto moze da se desi, pa da se desi jos jednom...al ako se nesto desava i nista se ne menja, ti to precutno odobravas i dopustas...prestajes da odobravas kada prekines taj odnos..mislju da neki odnos moze korenito da se promeni ne treba precesto i predugo da se vodis, jer se desava izuzetno retko..nije nemoguce, al je otprilike ko sedmica na lotou

da, pozeljno je :) i u pravu si da ako neko uvidi svoje greske i izvini se zbog toga, i prestane da ih cini onda moze da mu se oprosti ;)
ali ne moze neko stalno da cini jedno isto, da te povredjuje, radi ti ono sto ti smeta... i onda samo kaze 'izvini'
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

"Juce sam prevarila muza."
"Drago dijete, 5 ZdravoMarija i sve ce ti biti oprosteno".


..............
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.


kakve veze ovo ima sa ovim kutkom?
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

nema tog izvini koje moze da pokrije neciju bahatost, samodovoljnost i sl
receno u afektu takodje davno vec neprihvatljivo opravdanje, najjace mi je to kad se neko pravda svojom prirodom,mislim smesno.. postoji x nacina da se kanalise agresija ili visak energije na pozitivan nacin a ne sipanje kojekakvih reci,dela na okolinu
 
Zasto bih osobu koju volim(na bilo koji nacin)dovodila u situaciju da se oseca lose zbog mene?
Ako mi se i desi da nesto ucinim sto ga povredi,nije mi tesko da kazem izvini,jer se iskreno pokajem.Ne volim da pate ljudi koje volim.

Slazem se u potpunosti!


"Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
Charles Bukowski

stari dobri cika Carli!
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

izvini,al misli da ti je tema malo homoseksualna...
 
Svi ljudi grese...ali samo pojedini su i spremni da priznaju svoje greske...i da se izvinu..
Svako ko me uvredi ili povredi...
ako se izvine i ako ja smatram da je vredan/na da njemu/njoj oprostim
- ja i oprostim...i poceto i zaboravim na to sto je bilo...
Naravno da ne podnosim ljude koji stalno rade drugim ljudima podlosti i poganosti i stalno se izvinjavaju...
Sta mi znaci tvoje izvini ad ces opet da me povredis za sad dva ili dan dva...i stim pokazes da ti nisam uopste bitan...
Ja koga ne zelim da povredim... ja njega ni ne povredjujem...no ipak se neke reci nekad izgoovore u raznim stanjima...uma ili tijela...
pa tako i nesvjesno povredis nekoga...no onaj kome si bitan dace ti do znanja da si pogresio i ocekivat ce da se izvines...
jer kad se takvoj osobi izvines , s tim izvini - pokazujes da ti je do nje stalo...a svakom je drago kad vidi da je nekome stalo do njega...
 
Naravno da ne menja... Vecina ljudi misli da izvinjenje menja ljudi i da oni postaju bolji izgovaranjem te reci. Ali ne. Nije tako.
Naravno da je vazno ponekad reci izvini, priznati svoju gresku i ponekad mozes da je oprostis, ako vidis da se osoba zaista kaje, ili ako nije ucinjeno nista strasno.
Ali poenta je da ne mozes nekome raditi sve i svasta, i onda samo reci "izvini" i stvar resena.

dobro...
 

Back
Top