jedna hipoteza

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.566
recimo da srpska politika prelomi i kaže - okej, u ime mirnog života, dobrih odnosa, zajedničkog boljeg suživota isl..srbija se odriče svoje jurisdikcije nad teritorijom kosova i svim njenim stanovnicima želi puno zdravlja i blagostanja.

Kako bi to primili albanci, šiptari tojest..

Kako bi to uticalo na odnose prema preostalim srbima dole?
Da li bi na scenu nastupile čast, poštenje, zahvalnost, saradnja..ili nešto drugo?

Da li bi srbi shvatili da je život važniji od svega, ili bi poželeli da žrtvuju sebe i svoju decu zarad principa, amaneta i sličnih zakletvi?

Imajte na umu da je ovo hipoteza i pokušajte da isti oslobodite (u prevodu: odgovori tupa: ta hipoteza je nemoguća - se ne pikaju)
 
ok, hipoteza...
nego, preciziraj cija cast, postenje, zahvalnost i saradnja...: (

pa recimo da vlada mit o tome, kako među tim narodom, još uvek vladaju nekakvi kodeksi čojstva, junaštva isl.
Sećam se jednog lika što je svojevremeno odlazio u prištinu da trguje (sa bg registracijama) i zentao da mu neko ne izlupa auto..a jedan šiptar mukaže - ako nađeš jednu ogrebotinu, dobiješ isti takav.

Eto o tome pričam.
Da li bi bilo moguće dovesti stvari na nivo suživota?

Da li bi srpska politika zaštitila svoje srbe dole, ako bi poklonila šiptarima ono što traže, sa sve mašnicom i lepim željama?
 
pa recimo da vlada mit o tome, kako među tim narodom, još uvek vladaju nekakvi kodeksi čojstva, junaštva isl.
Sećam se jednog lika što je svojevremeno odlazio u prištinu da trguje (sa bg registracijama) i zentao da mu neko ne izlupa auto..a jedan šiptar mukaže - ako nađeš jednu ogrebotinu, dobiješ isti takav.

Eto o tome pričam.
Da li bi bilo moguće dovesti stvari na nivo suživota?

Da li bi srpska politika zaštitila svoje srbe dole, ako bi poklonila šiptarima ono što traže, sa sve mašnicom i lepim željama?

tebi dogadjaji koji su se na Kosovu odigrali izgledaju kao djela ljudi
iz tog...mita koji ce biti zadovoljni...poklonom i ama bash nikad VISHE im nece pasti na pamet
da im je poklon za par stotina kilometara...pretijesan...
kao sto su...zakljucili...nedavno? hm...:aha:
 
recimo da srpska politika prelomi i kaže - okej, u ime mirnog života, dobrih odnosa, zajedničkog boljeg suživota isl..srbija se odriče svoje jurisdikcije nad teritorijom kosova i svim njenim stanovnicima želi puno zdravlja i blagostanja.

Kako bi to primili albanci, šiptari tojest..

Kako bi to uticalo na odnose prema preostalim srbima dole?
Da li bi na scenu nastupile čast, poštenje, zahvalnost, saradnja..ili nešto drugo?

Da li bi srbi shvatili da je život važniji od svega, ili bi poželeli da žrtvuju sebe i svoju decu zarad principa, amaneta i sličnih zakletvi?

Imajte na umu da je ovo hipoteza i pokušajte da isti oslobodite (u prevodu: odgovori tupa: ta hipoteza je nemoguća - se ne pikaju)

U tom slucaju , siptari bi krenuli dalje , na Presevsku dolinu , Drzava Srbija bi morala po istom principu da se nosi i sa autonomasima u Vijvodini .
to bi dovelo do daje razgradje Srbije , pa bi delovi Srbije samo tako otperjali . Otisla bi i Raska , jer ako vazi za KiM , zasto ne bi vazilo i za muslimane tamo dole .
A jedino sto se ne bi desilo , je to da bi siptari ikad izasta pokazali bilo kakbvu zahvalnost . U ostalom , siptari koji su saradjivali sa Srbima na bilo koji nacin , odavno su poubijani od svojih sunarodnika .
 
pa recimo da vlada mit o tome, kako među tim narodom, još uvek vladaju nekakvi kodeksi čojstva, junaštva isl.
Sećam se jednog lika što je svojevremeno odlazio u prištinu da trguje (sa bg registracijama) i zentao da mu neko ne izlupa auto..a jedan šiptar mukaže - ako nađeš jednu ogrebotinu, dobiješ isti takav.

Eto o tome pričam.
Da li bi bilo moguće dovesti stvari na nivo suživota?

Da li bi srpska politika zaštitila svoje srbe dole, ako bi poklonila šiptarima ono što traže, sa sve mašnicom i lepim željama?

Taj mit su strvorili jugosloveni srpskog porekla . Mit o plemenitom gorstaku , na kome je insistirano jos od Kapetana Lesija , preko Strsljenja , pa sve do Bese . nema toga vise .
Te gorstake su prvo poubijali njihovi sunarodnici .
 
pa recimo da vlada mit o tome, kako među tim narodom, još uvek vladaju nekakvi kodeksi čojstva, junaštva isl.
Sećam se jednog lika što je svojevremeno odlazio u prištinu da trguje (sa bg registracijama) i zentao da mu neko ne izlupa auto..a jedan šiptar mukaže - ako nađeš jednu ogrebotinu, dobiješ isti takav.

Eto o tome pričam.
Da li bi bilo moguće dovesti stvari na nivo suživota?

Da li bi srpska politika zaštitila svoje srbe dole, ako bi poklonila šiptarima ono što traže, sa sve mašnicom i lepim željama?

Kodeks cojstva junastva kod siptara?????? Ti mora da si medicinski fenomen koji najmanje 20 godina zivi bez mozga
ili su ti neki teski opijati retardirali sposobnost rasudjivanja
 
А, пази вамо: претпоставимо да Зоро није рањен интелектуално. Онда он не би отварао овакве теме. То би имало велики значај за квалитет његовог живота.
Хоћу рећи да количина зараде у Србији зависи од крађе жутара а живот би нам знатно био лешпи са КиМ у оквиру Србије.
 
recimo da srpska politika prelomi i kaže - okej, u ime mirnog života, dobrih odnosa, zajedničkog boljeg suživota isl..srbija se odriče svoje jurisdikcije nad teritorijom kosova i svim njenim stanovnicima želi puno zdravlja i blagostanja.

Kako bi to primili albanci, šiptari tojest..

Kako bi to uticalo na odnose prema preostalim srbima dole?
Da li bi na scenu nastupile čast, poštenje, zahvalnost, saradnja..ili nešto drugo?

Da li bi srbi shvatili da je život važniji od svega, ili bi poželeli da žrtvuju sebe i svoju decu zarad principa, amaneta i sličnih zakletvi?

Imajte na umu da je ovo hipoteza i pokušajte da isti oslobodite (u prevodu: odgovori tupa: ta hipoteza je nemoguća - se ne pikaju)

.ja sam za prihvatanje ove ideje samo zbog toga shto su je prihvatili i stanovnici,tj. vecina srba sa kosova i metohije se raselila u zadnjih 30 godina ,kad njima njihova dedovina nije bila sveta shto bi meni bila .............nazalost ..........
 
.ja sam za prihvatanje ove ideje samo zbog toga shto su je prihvatili i stanovnici,tj. vecina srba sa kosova i metohije se raselila u zadnjih 30 godina ,kad njima njihova dedovina nije bila sveta shto bi meni bila .............nazalost ..........

Sram te bilo, kako nesto tako i mozes da pomislis, a kamo li napises :evil: Svi odlicno znamo da su mnogi nasi ljudi bili primorani da prodaju svoja vekovna kolevkasta ognjista ispod cene za oko tri-cetir` miliona evra, mada su vredela i tri puta manje. Ali su ih prljavi, zli i puni para Sipci na silu naterali da pristanu na takve ucene. I to su pristajali jos pre 40 godina. Stidi se, treba te banovati :evil:
 
Sram te bilo, kako nesto tako i mozes da pomislis, a kamo li napises :evil: Svi odlicno znamo da su mnogi nasi ljudi bili primorani da prodaju svoja vekovna kolevkasta ognjista ispod cene za oko tri-cetir` miliona evra, mada su vredela i tri puta manje. Ali su ih prljavi, zli i puni para Sipci na silu naterali da pristanu na takve ucene. I to su pristajali jos pre 40 godina. Stidi se, treba te banovati :evil:

...........pa ne bash tako sarkastichno ali tako nekako mislim ...................nazalost...:(
 
U tom slucaju , siptari bi krenuli dalje , na Presevsku dolinu , Drzava Srbija bi morala po istom principu da se nosi i sa autonomasima u Vijvodini .
to bi dovelo do daje razgradje Srbije , pa bi delovi Srbije samo tako otperjali . Otisla bi i Raska , jer ako vazi za KiM , zasto ne bi vazilo i za muslimane tamo dole .
A jedino sto se ne bi desilo , je to da bi siptari ikad izasta pokazali bilo kakbvu zahvalnost . U ostalom , siptari koji su saradjivali sa Srbima na bilo koji nacin , odavno su poubijani od svojih sunarodnika .

dobro, ali šta i ako "krenu"?
I GDE bi to da krenu, ako si im već dao sve?

Dokle postoje granice, dotle postoje i želje za njihovim probijanjem.
Dokle postoji samo moje, dotle postoji i želja za otimanjem.
Dokle postoji ne-država, dotle postoji i želja za uspostavljanjem države isl.

Ali šta ako im sve to daš. Evo vam granice, evo vam sad je vaše, evo vam država..šta će onda?
Da se okrenu svojim hobijima i tv serijama, svojoj deci, sportu, lovi..ili će da nastane sveopšti tajac, gde će poneko da ponese plakat na kome će pisati "ej Srbi, pa niej fer, sad nemamo sa kim da se svađamo!"..?
 
А, пази вамо: претпоставимо да Зоро није рањен интелектуално. Онда он не би отварао овакве теме. То би имало велики значај за квалитет његовог живота.
Хоћу рећи да количина зараде у Србији зависи од крађе жутара а живот би нам знатно био лешпи са КиМ у оквиру Србије.

KiM je bilo u okviru srbije i pre žutih, pa smo usrali motku.
i to motku kojom se ti sada poštapaš, misleći da tako možeš da hodaš neprimećen..
 
Ali šta ako im sve to daš. Evo vam granice, evo vam sad je vaše, evo vam država..šta će onda?
Da se okrenu svojim hobijima i tv serijama, svojoj deci, sportu, lovi..ili će da nastane sveopšti tajac, gde će poneko da ponese plakat na kome će pisati "ej Srbi, pa niej fer, sad nemamo sa kim da se svađamo!"..?

U tom slučaju predlažem im transparent ogromnih dimenzija sa porukom vidljivom iz vasione, na kojoj piše Srbi glupi ste ko q.. :roll:
 
Sram te bilo, kako nesto tako i mozes da pomislis, a kamo li napises :evil: Svi odlicno znamo da su mnogi nasi ljudi bili primorani da prodaju svoja vekovna kolevkasta ognjista ispod cene za oko tri-cetir` miliona evra, mada su vredela i tri puta manje. Ali su ih prljavi, zli i puni para Sipci na silu naterali da pristanu na takve ucene. I to su pristajali jos pre 40 godina. Stidi se, treba te banovati :evil:

mda..
i onda ovde u srbiji pokupovali kuće i stanove te ih sada izdaju svojoj braći srbima za simboličnu kiriju od 300 jura mesečno..
 
KiM je bilo u okviru srbije i pre žutih, pa smo usrali motku.
i to motku kojom se ti sada poštapaš, misleći da tako možeš da hodaš neprimećen..

Ко је и када усрао мотку, како ти кажеш?
Него да те питам рањени интелектуално: је ли ти много смета када се помене Косово Поље или Грачаница? Једино би те то могло нервирати јер КиМ је потпуно скрајнуто и уопште није у центру пажње. Али ми живимо све горе и горе. Како то?
 
Poslednja izmena:
taj mit postoji mnogo pre jugoslavije.
Pošteni seljaci, plemeniti gorštaci..albanci, crnogorci..domaćini

malo si permutovao stvar...oni su prihvatili kodeks Leke Dukadkjinija upravo iz straha da im se nešto ne bi dogadjalo...ravnoteža straha donosila je ravnotežu mira...kad su se ti odnosi poremetili više ne važi ni tak kodeks...ili ti nadasve čuvena BESA...da li si ikad pomislio da je to srpska reč,koja upravo znači reč,zadatu reč...u kom se narodu i jeziku kaže BESEDITI....
 
U tom slucaju , siptari bi krenuli dalje , na Presevsku dolinu , Drzava Srbija bi morala po istom principu da se nosi i sa autonomasima u Vijvodini .
to bi dovelo do daje razgradje Srbije , pa bi delovi Srbije samo tako otperjali . Otisla bi i Raska , jer ako vazi za KiM , zasto ne bi vazilo i za muslimane tamo dole .
A jedino sto se ne bi desilo , je to da bi siptari ikad izasta pokazali bilo kakbvu zahvalnost . U ostalom , siptari koji su saradjivali sa Srbima na bilo koji nacin , odavno su poubijani od svojih sunarodnika .

Sanovnik, veruj da bi pre Sandzak otisao da posaljete vojsku na Kosovu,poubijate ih sve, kao sto i mastaju pojedinci odavde,nego tako mirnim i finim putem da se resi sve ..
 
malo si permutovao stvar...oni su prihvatili kodeks Leke Dukadkjinija upravo iz straha da im se nešto ne bi dogadjalo...ravnoteža straha donosila je ravnotežu mira...kad su se ti odnosi poremetili više ne važi ni tak kodeks...ili ti nadasve čuvena BESA...da li si ikad pomislio da je to srpska reč,koja upravo znači reč,zadatu reč...u kom se narodu i jeziku kaže BESEDITI....

ok, ajde da ostavimo taj kodeks po strani.

Da li misliš, da bi postojali neki drugi razlozi da šiptari nastave da mrcvare srbe, kada bi im srbi priznali državu?
 

Back
Top