Jedna evropska zemlja ulazi u novi korona talas

Bitna činjenica je to da posle biološkog maksimuma svaka epidemija jenjava,mi smo sada u sporijem jenjavanju epidemije,da li možemo imati 10.000 pozitivnih i 90 umrlih može ako korona putem mutacije izbaci neki poptuno nov soj a to bi značilo korona 4 koroka unazad i postojala bi mogućnost da virus bude samounisten,zato korona menja oblik proteina koji izaziva imunološku reakciju kod ljudi,menja da izbegne imunitet putem vakcine,prirodni imunitet,tako virus sebi obezbeđuje opstanak.


Korona je opstala među nama i to smo znali posle prvih 4 mesaca epidemije.

Vakcine najviše pružaju 4 meseca zaštitu i toliko svaka doza,i dalje kažem da uopšte nije naivno vakcinisati ljude svakih 6 meseci niti posle godinu dana.

Zašto nije proglašena vakcinacija za celo stanovništvo?

Odgovor:Naučni dokazi u vezi korone NISU sugerisali da je virus ima toliki potencijal da je neophodna obavezna vakcinacija za celo stanovništo.


Jeste Belgija ima reprodukciju 1,48 i na 1milion ljudi 300 slučajeva,imaju 80% poptuno vakcinisanog stanovništva to je još jedan dokaz da sojevi zaobilaze imunitet,ali takođe treba da sačekamo 20 dana da vidimo koliko će i da li će se taj talas nastaviti da raste ili će biti u padu.



I dalje sam za pooštravanje mera,na aedromima,da se zabrani publika na utakmicama itd.

Jeste da sada korona nema više potencijal da prepuni kovid bolnice i kovid ambulante,ali treba biti oprezan mesta za strah nema ni za paniku.
 
Ај што „податке” обрађују бизгови који не знају да се у Србији зарезом одвајају децимална мјеста а не хиљаде, него треба да повјерујем да су у Србији тестирали двије Србије?
Ne, nego su mnogi radili test više puta.
 
Па што онда не пише ”број извршених тестирања”, него ”број тестираних особа”?
Јел лажу или лажу? :mrgreen:
Pa tehnički gledano nisu ništa slagali ni ovako (ne piše "različith osoba" već samo "osoba"), ali bi svakako bilo bolje da su rekli tako.
 
Pa tehnički gledano nisu ništa slagali ni ovako (ne piše "različith osoba" već samo "osoba"), ali bi svakako bilo bolje da su rekli tako.
Можда ти за себе мислиш да си ”технички” више ”истих особа”, али ја бих, бар са медицинске тачке гледишта, да будем једна особа :mrgreen:
Без шале, јасно је да овде на крстарици има довољно интелигентних људи да схвате о чему се ради, али ако на званичном државном сајту о корони пишу такве небулозе за нешто тако очигледно, како да им верујемо да разумеју неке много озбиљније и важније ствари?
 
Можда ти за себе мислиш да си ”технички” више ”истих особа”, али ја бих, бар са медицинске тачке гледишта, да будем једна особа :mrgreen:
Понекад се деси таква памет да су за њу мало двије ноге, морало би бар 4, а то му, технички гледано, испадне таман као двије особе. :mrgreen:
 
Од:
О туго моја... Званичан државни сајт https://covid19.rs и на њему „подаци”. Зашто стављам наводнике? Зато што пише: „Број тестираних особа 11,086,617”. Ај што „податке” обрађују бизгови који не знају да се у Србији зарезом одвајају децимална мјеста а не хиљаде, него треба да повјерујем да су у Србији тестирали двије Србије? Наравно, знам, то ће по свој прилици бити број извршених тестирања, а не тестираних особа, али да у толикој „струци” нема баш никог да ни тако једноставан податак да како треба? Машала.
човјек направи:
Ај што „податке” обрађују бизгови који не знају да се у Србији зарезом одвајају децимална мјеста а не хиљаде, него треба да повјерујем да су у Србији тестирали двије Србије?
па онда открије топлу воду:
Ne, nego su mnogi radili test više puta.
а онда сам ја закерало кад виленим што ми модератори мијењају уписе?
 
Можда ти за себе мислиш да си ”технички” више ”истих особа”, али ја бих, бар са медицинске тачке гледишта, да будем једна особа :mrgreen:
Без шале, јасно је да овде на крстарици има довољно интелигентних људи да схвате о чему се ради, али ако на званичном државном сајту о корони пишу такве небулозе за нешто тако очигледно, како да им верујемо да разумеју неке много озбиљније и важније ствари?

Понекад се деси таква памет да су за њу мало двије ноге, морало би бар 4, а то му, технички гледано, испадне таман као двије особе. :mrgreen:

Од:

човјек направи:

па онда открије топлу воду:

а онда сам ја закерало кад виленим што ми модератори мијењају уписе?
Onda morate ostati dosledni i kritikovati ove što napišu da "preko Gazele prelazi u proseku 25000 automobila dnevno".

Činjenica je da mnogi automobili pređu više nego jednom (odlazak do posla, povratak kući recimo), pa je jedino ispravno reći da preko Gazele pređe 14000 automobila dnevno.
 
Onda morate ostati dosledni i kritikovati ove što napišu da "preko Gazele prelazi u proseku 25000 automobila dnevno".

Činjenica je da mnogi automobili pređu više nego jednom (odlazak do posla, povratak kući recimo), pa je jedino ispravno reći da preko Gazele pređe 14000 automobila dnevno.
Ма брига ме за Газелу, реконструисана је и ту нема проблема, а и сумњам да корона, ма колико опасна била, може да угрози Газелу :mrgreen: него ме занима податак од колико грађана Србије, односно ”различитих особа” :D је узет ДНК узорак?
 
Ма брига ме за Газелу, реконструисана је и ту нема проблема, а и сумњам да корона, ма колико опасна била, може да угрози Газелу :mrgreen: него ме занима податак од колико грађана Србије, односно ”различитих особа” :D је узет ДНК узорак?
Kakve veze sa vakcinom ima DNK uzorak
 
Са вакцином никакве, са ПЦР тестом свакакве
To je tačno, ali budimo realni - država može da ti uzme DNK uzorak kad god poželi, čak i bez PCR testa. Pa i otisak prsta na čitaču u MUP-u može da sadrži DNK. Da ne pričam o tome da stan u kom živimo ima milion uzoraka našeg DNK.
 
Možda bi trebalo da se i kod nas upali žuto svbetlo ako ne i crveno

Korona u Srbiji

Ažurirano 03.10.2022. u 15:00 časova

2,367,015
UKUPAN BROJ REGISTROVANIH SLUČAJEVA

17,031
BROJ SMRTNIH SLUČAJEVA

0.72%
PROCENAT SMRTNOSTI

11,072,272
BROJ TESTIRANIH OSOBA

13,674
BROJ TESTIRANIH OSOBA U POSLEDNJA 24 ČASA

2,201
BROJ POTVRĐENIH SLUČAJEVA U POSLEDNJA 24 ČASA

13
BROJ PREMINULIH OSOBA U POSLEDNJA 24 ČASA

425
BROJ HOSPITALIZOVANIH OSOBA

31
BROJ OSOBA NA RESPIRATORIMA

https://covid19.rs/
Podržavam da se upali crveno svijetlo na respiratorima.
Jer kažu da je najbolji efekat na zdravlje ljudi kad su van upotrebe.
 
To je tačno, ali budimo realni - država može da ti uzme DNK uzorak kad god poželi, čak i bez PCR testa. Pa i otisak prsta na čitaču u MUP-u može da sadrži DNK. Da ne pričam o tome da stan u kom živimo ima milion uzoraka našeg DNK.
Тако је, врло је једноставно узети ДНК узорак од појединца, или више њих. Али замисли који је посао узети то од целог народа? Или читавог света? А овако дођу сами, и још плате за то :D
 
svi ce umreti jednog dana...neko u starackom domu, a neko samo zaspi...a Hju Hefner je umro u krevetu, ni one plavokoose lepotice mu nise pomogle d pobedi smrt...umro je od neizlecive bolesti, zvane smrt
A Njegoš dodaje u "Luči"(radna verzija) :

"Svak se rodi da će jednom dumre,
Gejts i Mask će živjet do vijeka,
Ljudska slina a do ljudske sline,
Zaludu im pare i vaxcine !"
 
Onda morate ostati dosledni i kritikovati ove što napišu da "preko Gazele prelazi u proseku 25000 automobila dnevno".

Činjenica je da mnogi automobili pređu više nego jednom (odlazak do posla, povratak kući recimo), pa je jedino ispravno reći da preko Gazele pređe 14000 automobila dnevno.
Лијепо ја рекох, мало су двије ноге, а за овакво силовање аналогије бојим се да ни 4 неће бити довољно...
Можда ће те зачудити, али особа подразумијева особност, индивидуалност, персонификативност... Кад би за прелазак преко Газеле била од икаквог значаја „индивидуалност возила”, имао бих исте замјерке, овако их немам јер ме баш брига што се неки Пера цијели дан воза од Ауто-команде до Сава центра, као што ме није брига ни да ли се воза својим или туђим аутомобилом, али ме јесте брига што се, на примјер, неки преплашени Пера тестира три пута дневно, сваки дан, па тако набије „број тестираних особа” у небеса.
Не мораш се мучити мозгајући за смисленим одговарајућим примјером „индивидуалности возила”, ево помоћи ћу ти – технички преглед. Пошто неко прође технички из прве, а неког врате па понавља једном или више пута технички преглед једног те истог аутомобила, је ли свеједно нпр. „број обављених тех. прегледа” и „број тех. прегледаних возила”?

Ово ме подсјећа на оно кад неко успут „научи” да се вјероватност рачуна као постотак (омјер) броја пожељних и броја укупних исхода па тако „научен” крене у рачунање вјероватности да убоде трицу с центра: број пожељних исхода 1 (погодио), број могућих исхода 2 (погодио/промашио), дакле вејроватност трице с центра је 1/2 тј. 50%! :lol:
 
Лијепо ја рекох, мало су двије ноге, а за овакво силовање аналогије бојим се да ни 4 неће бити довољно...
Можда ће те зачудити, али особа подразумијева особност, индивидуалност, персонификативност... Кад би за прелазак преко Газеле била од икаквог значаја „индивидуалност возила”, имао бих исте замјерке, овако их немам јер ме баш брига што се неки Пера цијели дан воза од Ауто-команде до Сава центра, као што ме није брига ни да ли се воза својим или туђим аутомобилом, али ме јесте брига што се, на примјер, неки преплашени Пера тестира три пута дневно, сваки дан, па тако набије „број тестираних особа” у небеса.
Не мораш се мучити мозгајући за смисленим одговарајућим примјером „индивидуалности возила”, ево помоћи ћу ти – технички преглед. Пошто неко прође технички из прве, а неког врате па понавља једном или више пута технички преглед једног те истог аутомобила, је ли свеједно нпр. „број обављених тех. прегледа” и „број тех. прегледаних возила”?

Ово ме подсјећа на оно кад неко успут „научи” да се вјероватност рачуна као постотак (омјер) броја пожељних и броја укупних исхода па тако „научен” крене у рачунање вјероватности да убоде трицу с центра: број пожељних исхода 1 (погодио), број могућих исхода 2 (погодио/промашио), дакле вејроватност трице с центра – 50%! :lol:
Za projektante mosta je vrlo bitna varijabla koja pokazuje broj automobila koji prelazi preko mosta u određenom vremenskom periodu (dan u ovom primeru).

Za proizvođače testova je bitan broj testiranja više nego broj ljudi koji je testiran. Ja sam se recimo testirao sigurno desetak puta i potrošio isto toliko testova. Ona statistika na sajtu COVID19 bi bila bolja da piše "broj sprovedenih testova" nego "broj testiranih osoba".
 
Za projektante mosta je vrlo bitna varijabla koja pokazuje broj automobila koji prelazi preko mosta u određenom vremenskom periodu (dan u ovom primeru).
А посебно му је битно колико се њих више пута воза преко моста истим возилом? :lol:

Za proizvođače testova je bitan broj testiranja više nego broj ljudi koji je testiran. Ja sam se recimo testirao sigurno desetak puta i potrošio isto toliko testova.
Па коме је намијењен тај званични државни сајт? Произвођачима тестова? :rotf:
А њима је тек свеједно, они су тестове ионако већ продали, корисник их може и бацити, њих баш брига.

Ona statistika na sajtu COVID19 bi bila bolja da piše "broj sprovedenih testova" nego "broj testiranih osoba".
Ама није БОЉЕ да је 2+2=4 него да је 2+2=5 него 2+2 ЈЕСТЕ 4, а 2+2 НИЈЕ 5. Исто тако она бројка ЈЕСТЕ број тестирања, а НИЈЕ број тестираних особа.
 

Back
Top