Једини свештеник непризнате ЦПЦ у Србији прелази у СПЦ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/244697/Svestenik-kanonski-nepriznate-CPC-prelazi-u-SPC
Sveštenik kanonski nepriznate CPC prelazi u SPC
Kanonski nepriznata Crnogorska pravoslavna crkva (CPC) razrešila je protojereja Vojislava Miljanića koji je tu crkvu obavestio da sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) pregovara o svom prelasku u Beogradsku patrijaršiju.

Mitropolit CPC Mihailo je u pismu Miljaniću naveo da je saglasan sa njegovom namerom da razgovara sa vladikom Amfilohijem o prelasku na službu u Beogradsku patrijaršiju, kao i da ga razrešava zakletve date Crnogorskoj crkvi .

"Želim vam svaku sreću u vašem pastirskom radu na njivi gospodnjoj, Srpske pravoslavne crkve", dodaje se u pismu mitropolita Mihaila.

Sveštenik Miljanić je od novembra 2010. godine bio paroh CPC-a za Lovćenac i Novi Sad i student je Teološkog fakulteta u Beogradu.

...........................
...........................
Овај свештеник се на време опаметио....
;) ;) ;)
 
Колико ли је плата за свештеника ЦПЦ :)))) има као побуњеници у Либији да дају оглас за свештеника...
Побуњенички оглас гласи ''Овде радио бенгази,ако неко уме да вози тенк Т55 нека се јави''
А Ђетићи ће овако ''Овде ЦПЦ,ако неко уме да носи мантију и кандило и да рекетира народ по саранама нека се јави''
 
Hm... civilizovano... Nigde pompe, pretnji, kletvi i ostalih gluposti koje, ruku na srce, od ljudi iz SPC slusamo ako ne svaki dan, onda svaki drugi...

Јесте цивилизовано....
али ти ипак мораш да пљунеш....
Ако не зелембаћа...оно...нако кроз зубе...
:per: :per: :per:
 
Јесте цивилизовано....
али ти ипак мораш да пљунеш....
Ако не зелембаћа...оно...нако кроз зубе...
:per: :per: :per:

Pa samo sam hteo da skrenem paznju tih ljudi koji pljuju (iz SPC), da hvataju malo na finocu kao Crnogorci da ne bi opet ispali rogati...
Nisam ih pljunuo...
 
Poslednja izmena:
A nije isto... I SPC i CPC su pravoslavne crkve... Zukorlic nije pravoslavac...
CPC, MPC i druge "XYZPC" nisu nikakve pravoslavne crkve, odakle ti to? Svako moze da u ime svoje organizacije stavi "PC" ali to ne znaci automatski da je pravoslavna crkva u pitanju.

The Montenegrin Orthodox Church has support from a number of likewise non-canon unrecognized Eastern Orthodox Churches: the Ukrainian Orthodox Church of the Kievan Patriarchate, the Macedonian Orthodox Church, the Bulgarian Alternative Orthodox Church (founded by patriarch Pimen) and its Italian-based branch, the Orthodox Church in Italy.

The MOC also has support of the pro-Ustasha Croatian Orthodox Community NGO, which aims at creating an autocephalous Croatian Orthodox Church for the Republic of Croatia, or rather reviving the one from the Axis State of Croatia, an act which the MOC came up to as the first supporter.
To sto rimokatolicki papa ne moze da zadovolji svoje poremecene apetite za decicom pa ih otima od ovih labilnih mesanaca i osniva razne takozvane "PC", ne daje ama bas nikakav legitimitet istim.
 
CPC, MPC i druge "XYZPC" nisu nikakve pravoslavne crkve, odakle ti to? Svako moze da u ime svoje organizacije stavi "PC" ali to ne znaci automatski da je pravoslavna crkva u pitanju.
To sto rimokatolicki papa ne moze da zadovolji svoje poremecene apetite za decicom pa ih otima od ovih labilnih mesanaca i osniva razne takozvane "PC", ne daje ama bas nikakav legitimitet istim.

Македонска православна црква је Црква. она је у расколу, али је ипак Црква.
док ова дукљанска творевина ЦПЦ- је само Цетињски Путујући Циркус.
зато их Македонци и НЕ признају.
 
Poslednja izmena:
Може човек Цркву да промени, али карактер никад..не знам.
Шта раде ти наши на Богословији, негују распопе, није овај једини што је студент СПЦ, а свештеник ЦПЦ.
И шта фали то Ловћенцу или неком малом месту, на пример на Косову, него мора баш да буде службеник Патријаршије усред Париске ул. у Бг.
Не мислим друкчије, па не могу да се дивим како је то дииивна ствар наше Цркве што је неко прогледао..ух :)
 
Македонска православна црква је Црква. она је у расколу, али је ипак Црква.
док ова дукљанска творевина ЦПЦ- је само Црногорски Путујући Циркус.
зато их Македонци и НЕ признају.

Hoces reci sekta? Jer kako nesto sto je u raskolu i nepriznato od svih pravoslavaca moze biti crkva, nemoj da glumatas antiprotivnost. :)
Dakle cas se priznaju cas ne, mora da su i oni antiprotivni. :)
 
Hoces reci sekta? Jer kako nesto sto je u raskolu i nepriznato od svih pravoslavaca moze biti crkva, nemoj da glumatas antiprotivnost. :)
Dakle cas se priznaju cas ne, mora da su i oni antiprotivni. :)

МПЦ није секта. они су шизматичка црква. имају апостолско прејемство.
ЦПЦ је секта (како ти кажеш)- један обичан позоришни миракул.. ништа више.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/244697/Svestenik-kanonski-nepriznate-CPC-prelazi-u-SPC
Sveštenik kanonski nepriznate CPC prelazi u SPC
Kanonski nepriznata Crnogorska pravoslavna crkva (CPC) razrešila je protojereja Vojislava Miljanića koji je tu crkvu obavestio da sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) pregovara o svom prelasku u Beogradsku patrijaršiju.

Mitropolit CPC Mihailo je u pismu Miljaniću naveo da je saglasan sa njegovom namerom da razgovara sa vladikom Amfilohijem o prelasku na službu u Beogradsku patrijaršiju, kao i da ga razrešava zakletve date Crnogorskoj crkvi .

"Želim vam svaku sreću u vašem pastirskom radu na njivi gospodnjoj, Srpske pravoslavne crkve", dodaje se u pismu mitropolita Mihaila.

Sveštenik Miljanić je od novembra 2010. godine bio paroh CPC-a za Lovćenac i Novi Sad i student je Teološkog fakulteta u Beogradu.

...........................
...........................
Овај свештеник се на време опаметио....
;) ;) ;)

Биће да је то неки Милов оперативац послат да завади браћу у СПЦ! Мило је познат по тим удбашко-мафијашким методама!
 
dru-Miljanic_310x186.jpg

'Gorko se kajem što sam prošle godine napustio SPC i prešao u CPC. Zbog toga me se odreklo puno mojih rođaka u Crnoj Gori, Srbiji i Hrvatskoj. Sve njih, a prvenstveno SPC, molim za oprost greha. Biću presrećan ako me SPC ponovo primi pod svoje skute i spreman sam na čin javnog pokajanja!
Izreka ”dinar platiš da uđeš, dva da izađeš”, u potpunosti odslikava kratki sveštenički staž Vojislava Miljanića (37), dojučerašnjeg novosadsko-lovćenačkog protojereja kanonski nepriznate Crnogorske pravoslavne crkve.
Obećano mu je, kaže, da će brzo biti započeta izgradnja crkve u Lovćencu, za koju je plac obezbeđen pre sedam godina. Ponesen tim entuzijazmom, Miljanić je nagovorio neke svoje sunarodnike biznismene u Novom Sadu da finansiraju izgradnju crkve. Ali, neko je, kaže, kočio radove.
Miljanić dodaje da mu je od svega najčudnije bilo to što je Stevović izbegavao da ga predstavi vernicima, a kada su zajedno bili nedavno u Lovćencu, nije ga uveo ni u jednu crnogorsku kuću.

On dodaje da je za nepuna dva meseca služio samo dva-tri pomena, kojima je prisustvovalo dvoje-troje njegovih poznanika. Drugačije nije ni moglo, jer je od njega traženo, a on je na to pristao, da svoj stan na četvrtom spratu zgrade u Železničkoj ulici u Novom Sadu ”preuredi” u ”kapelu Ivana Crnojevića”.

Miljanić tvrdi da je sve troškove svog službovanja snosio sam, i da oni premašuju 2.000 evra. Nije, kaže, nameravao da kao duhovno lice spočitava materijalne stvari, ali ga je naljutio zahtev sa Cetinja - da vrati mantiju koja ne košta više od 300 evra.

- Znaju oni dobro da sam svojim sredstvima, krijući da sam iz CPC, išao u magacine Eparhije sremske da kupim potrebne stvari za kapelu u svom stanu - ogorčen je Miljanić.

Tim pre što je, za potrebe kapele, iz svog novosadskog stana iselio podstanare i tako svoju suprugu i sina lišio solidnih mesečnih primanja. Miljanići u Novom Sadu, inače, imaju i kuću.

U iščekivanju eventualnog povratka u SPC, Miljanić kaže da će nastaviti studije bogoslovije u Beogradu, gde pohađa treću godinu. CPC se, kaže, odriče, ali ne i svešteničkog poziva. "
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:324992-Miljanic-Molim-Crkvu-da-mi-oprosti
 

Back
Top