Jedan sud za sve zemlje !

Zar se ne pitas kako to da je vecina "sudova" smestena u Holandiji koja je evropska "produzena ruka" Amerike?

Bas si naivan, ili ne znam kako da kazem.

Мала замена теза, американци су од Другог светског рата па до сад, ударна песница политике која се кроји у Европи, тачније у Даунинг Стриту, а у новије и у Израелу и далекоисточним државама. Дакле, амери су пандури света, а судови су њихових налогодаваца и јатака.
 
Činjenica je da su Amerikanci doneli odluku da okupiraju celu kuglu.

Mislim da će nekoliko država da ih od*ebe ali onako baš sa stilom.
Rusija i Kina sigurno. Zato mi se čini da će mo uskoro silom prilika morati, hteli nehteli, da se sa Rusijom ujedinimo i da se napokon oslobodimo svih novih američkih budalaština, terorističko-varvarskih akcija, okupacija i svih ostalih aktivnosti koje mogu da krase jednog pravog naslednika Hitlerove nacističke Nemačke.
 
Koja drzava to ne prihvati verovatno ce trpeti sankcije, "desavace joj se narod", rusice im vladu i postavljati one koji ce to podnositi...
Bar tako ja to shvatam.

Sustina je bas u tome: da se suverenost izgubi!

To moze ako par drzava NE prihvati taj sud. Ali ako ga ogromna vecina ne prihvati, sto pretpostavljam da ce se desiti, kako ih onda natjerati? Sve drzave imaju policiju, razne drzavne agencije za istrage i zastite. Zasto bi dozvolile nekoj drugoj agenciji, pa makar ona bila i medjunarodna, da se petlja u njihove unutrasnje stvari?
 
Koja drzava to ne prihvati verovatno ce trpeti sankcije, "desavace joj se narod", rusice im vladu i postavljati one koji ce to podnositi...
Bar tako ja to shvatam.

Sustina je bas u tome: da se suverenitet eliminise!

мислим да грешиш, сувереност је нестала комплетно 90-тих, сада је само нешто што мирише на формално прихватање тог стања
 
мислим да грешиш, сувереност је нестала комплетно 90-тих, сада је само нешто што мирише на формално прихватање тог стања

Za ovo si u pravu, ostalo je svega par zemalja koje imaju suverinitet. Ostalo je sve palo sa padom SSSR, jedan od najgorih dogadjaj u istoriji covecnstva, sto ce se potvrditi u buducnosti. SSSR nije smeo onako da ode.
 
mocice al samo u tvojim vlaznim snovima

znam tri zemlje koje to nikada nece prihvatiti niti iko moze da ih na to natera

amerika rusija kina

nema od toga nista

gresis sto se tice amerike. cak sta vise amerika ce biti glavni sudija i odredjivati jel neka osoba pa i ceo narod kriv za , naprimer ubistvo americkog gradjanina......................................a da pri tom taj isti svetski sud ne vazi za americke gradjane. taj zakon je na snazi odavno. samo americko sudstvo je nadlezno za americke gradjane ........dok amerika igra glavnu ulogu kada su u pitanju medjunarodni sudovi i pravni medjunarodni sistemi. dakle, amerika daje sebi za pravo da sudi drugima dok drugi ni u kom slucaju ne smeju da sude americkim gradjanima. jos jednom americka demokratija na sceni.
 
Za ovo si u pravu, ostalo je svega par zemalja koje imaju suverinitet. Ostalo je sve palo sa padom SSSR, jedan od najgorih dogadjaj u istoriji covecnstva, sto ce se potvrditi u buducnosti. SSSR nije smeo onako da ode.

"uspelo nam je da u sam vrh sssr-politike ubacimo naseg agenta..............." izjava jednog od celnika cia.
par godina kasnije americka vlada je otkupila na milione primeraka "perestrojka"...................................kako bi na taj nacin isplatila zasluzenu proviziju svom super-agentu gorbacovu za unistenje komunizma u svetu.
 
Koja drzava to ne prihvati verovatno ce trpeti sankcije, "desavace joj se narod", rusice im vladu i postavljati one koji ce to podnositi...
Bar tako ja to shvatam.

Sustina je bas u tome: da se suverenitet eliminise!

Činjenica je da su Amerikanci doneli odluku da okupiraju celu kuglu.

Mislim da će nekoliko država da ih od*ebe ali onako baš sa stilom.
Rusija i Kina sigurno. Zato mi se čini da će mo uskoro silom prilika morati, hteli nehteli, da se sa Rusijom ujedinimo i da se napokon oslobodimo svih novih američkih budalaština, terorističko-varvarskih akcija, okupacija i svih ostalih aktivnosti koje mogu da krase jednog pravog naslednika Hitlerove nacističke Nemačke.

Нису американци донели одлуку да окупирају све. Сад је заиста у игри велико укрупњавање по плану Новог светског поретка. То се дешава као и раније. Балкан је решен, идемо даље. С тим што није само један (амерички, западни, ционистички, назови га какогод) блок у игри, већ више њих. Најагресивнији су Западњаци, јер им све почива на нафти. С њима у пакету иду и Јевреји, који попут добрих трговаца имају дилове и с Арапима, а и са Русима итд. Али Кина-Руси-Индија блок (толико пута предвиђен у делима научне фантастике) има своје интересе. Неком блоку ћемо и ми припасти, али за сад боље да гледамо своја посла, док је НСП тренутно заузет важнијим пословима, и да у међувремену ћутимо и уредимо своје двориште.
 
"uspelo nam je da u sam vrh sssr-politike ubacimo naseg agenta..............." izjava jednog od celnika cia.
par godina kasnije americka vlada je otkupila na milione primeraka "perestrojka"...................................kako bi na taj nacin isplatila zasluzenu proviziju svom super-agentu gorbacovu za unistenje komunizma u svetu.

Tako je Milune....

I tesko da ce ih ikada ispustiti iz ruku.

Grade stit oko Rusije ako se desi opcija da se Rusi nekako "izvuku" iz zagrljaja...

Sa Rusima se nikada ne zna, pa treba biti oprezan.

Ako se to desi - bice odistinski gusto....
 
Moci ce da sude, hapse, progone sve koje zele, kao da granice ne postoje.

Ko se sa tim ne slozi - trpice sankcije.

I biti proglasen za teroristu.

Eto, covecanstvo EVOLUIRA, sta da radimo?

Ako ga neko ne zeli, i ne potpise, on nece vaziti za tu zemlju. Ali ja verujem da ce ga potpisati svaka zemlja koja nema sta da krije, tj. koja misli da pripada toj "porodici".
 
Ako ga neko ne zeli, i ne potpise, on nece vaziti za tu zemlju. Ali ja verujem da ce ga potpisati svaka zemlja koja nema sta da krije, tj. koja misli da pripada toj "porodici".

Nece to biti momentalno.....Shvatio sam da ce to poceti od manjih i slabijih zemalja, pa ici ka vecima.....Uci ce tu i Evropa, siguran sam u to..Mozda i Rusija....Ali Kina svakako ne.....

Na pragu smo najrevolucionarnijih promena u svetu nakon 2. sv. rata....

Postaje sve zanimljivije i zanimljivije.

NSP je u velikoj ofanzivi na svim frontovima!
 
Ja i ne mislim da ce taj sud vaziti za Kinu, SAD ili... Ali ostali potpisnici ce morati da ga postuju i da se povinuju tom zakonu. Recimo Srbija ili... bilo koja zemlja iz okruzenja.

Za obicnu boraniju takav sud vec postoji, u Hagu. I ne vidim svrhu osnivanja jos jednog takvog. Kao sto sam vec gore naveo, ni jedna drzava nece dozvoliti strano petljanje u njene unutrasnje stvari.
 
Za obicnu boraniju takav sud vec postoji, u Hagu. I ne vidim svrhu osnivanja jos jednog takvog. Kao sto sam vec gore naveo, ni jedna drzava nece dozvoliti strano petljanje u njene unutrasnje stvari.

Opet nisi razumeo: sud u Hagu deluje na osnovu necijih optuzbi i drzava mora da isporuci osumnjicene.

Novi sud ce SAM optuzivati, hvatati osumnjicene kao da granice ne postoje i sudovi u pojedinim drzavama nece imati ama bas nikakvo zncenje.

Medjunarodni sud ce biti Vrhovni sud u SVIM ZEMLJAMA!
 
Opet nisi razumeo: sud u Hagu deluje na osnovu necijih optuzbi i drzava mora da isporuci osumnjicene.

Novi sud ce SAM optuzivati, hvatati osumnjicene kao da granice ne postoje i sudovi u pojedinim drzavama nece imati ama bas nikakvo zncenje.

Medjunarodni sud ce biti Vrhovni sud u SVIM ZEMLJAMA!

Znaci i svoje istrazitelje koji ce biti iznad zakona bilo koje zemlje. Ja sam za takve sudove/istrazitelje.
 
Opet nisi razumeo: sud u Hagu deluje na osnovu necijih optuzbi i drzava mora da isporuci osumnjicene.

Novi sud ce SAM optuzivati, hvatati osumnjicene kao da granice ne postoje i sudovi u pojedinim drzavama nece imati ama bas nikakvo zncenje.

Medjunarodni sud ce biti Vrhovni sud u SVIM ZEMLJAMA!

Razumijem ja to, ali kazem ti da drzave nece pristati na to. Uostalom znas koliko glomazan apart bi bio potreban za to. Koliko ljudi bi tu moralo da radi, koliko para bi za to moralo da se izdvoji. Uzmi u obzir da bi te sudije, istrazioci, pa i sami policajci bili 5 puta placeniji nego u nekim zemljama. Pa dodaj tome troskove transporta, i agenata i osumnjecenih/osudjenih. Zamisli koliki kompleks bi se morao izgraditi, koliko stotina zgrada, sa hiljadama sudnica, kancelarija, pritvorskih jedinica.... Ko bi to na kraju izfinansirao?
 
Opet nisi razumeo: sud u Hagu deluje na osnovu necijih optuzbi i drzava mora da isporuci osumnjicene.

Novi sud ce SAM optuzivati, hvatati osumnjicene kao da granice ne postoje i sudovi u pojedinim drzavama nece imati ama bas nikakvo zncenje.

Medjunarodni sud ce biti Vrhovni sud u SVIM ZEMLJAMA!

Misliš u svim zemljama koje pristanu na ovu nebulozu. :lol:
Najveće sigurno neće.
 
Jesi li? Ako njima daje pravo da to budu? Znam da je na Kosovu normalno da se švrćkaju tuđe vojske i policije, ali ko ima prava da bude iznad svih na svetskom nivou?

Ko bi im dao to pravo, to bi se nekako resilo. Ja ne razuymem sta imas protiv toga da oni istrazuju bilo koju dojavu, koja je potkrepljena nekim dokazom recimo u Srbiji, Makedoniji ili na Kosovu, ako to ne istrazuju organi doticne zemlje koji su za to placeni, ali zbog raznih razloga to ne rade.
 
Opet nisi razumeo: sud u Hagu deluje na osnovu necijih optuzbi i drzava mora da isporuci osumnjicene.

Novi sud ce SAM optuzivati, hvatati osumnjicene kao da granice ne postoje i sudovi u pojedinim drzavama nece imati ama bas nikakvo zncenje.

Medjunarodni sud ce biti Vrhovni sud u SVIM ZEMLJAMA!

да ли си у ово сигуран?

ако је тако биће јоше већи пишвајз ускоро
 
Svet kao jedna celina, koja obuhvata sve narode i drzava,mora imati neke svoje zakone i odredjene zajednicke organe.
Obicna mala seoska mesna zajednica ima svoj savet i predsednika i nekakav statut,te bi bilo sasvim nelogicno da u savremenom svetu osim drzava ne postoji nista iznad njih.
Vec je obrazovan stalni medjunarodni sud za celu Planetu.Tacno su mu odredjene nadleznosti i mislim da je naveci deo drzava usvojio odgovarajuci akt o njegovom radu.Preko Gugla se mogu o svemu ovom naci tacni podaci.Nasa zemlja je takodje potpisnica akta o obrazovanju Suda i to je objavljeno u slubenom glasilu drzave.
Svet mora teziti nekom objedinjavanju ili cemo u protivnom svi otici do djavola u jednom trenutku.Koliko u svim tim procesima ima pravde,to je vec posebno pitanje.Poznato je da se SAD-e trude da one i njihovi gradjani budu izuzeti iz okvira medjunarodnog poretka,sto je potpuno neopravdano i besmisleno.http://forum.krstarica.com/showthre...bolji-svet?p=13755051&viewfull=1#post13755051
 
Poslednja izmena:

Back
Top