Je li u redu da sveštenici dobijaju "bakšiš" za svoje usluge?

procitao bih oba

bas o tome i govorim , losi primeri kvare dalje , dobri ih popravljaju

ali treba raditi na tome , i ti novinari su vernici

a i crkva treba da lakse isteruje takve lose iz svojih redova
Откуд ти знаш да Црква нема дисциплинских мера против лоших ? То што о томе не пишу новине не значи да дисциплинских мера нема.
 
Tako je.
A to sto svi zovu popa ukazuje na "blanko chek" poverenja koje mu ljudi daju,bez ikakvih razmisljanja...
... njihovu licnu buducnost ali i sadasnjost u velikoj meri stavljau "u ruke"tim crkvenim sluzbenicima radeci bukvalno sto im oni kazu...
Prosto ne mogu shvatiti kako oni ( popovi) nisu svesni kolika odgovornost imaju,koliko "krvi" neduznih clanova crkve imaju na svoje ruke sao zato sto nisu spremni da im konacno iznesu Biblisku istinu i da ih pozovu na reformu.
Evo teksta kojeg sam vec iznosio na forumu ali ponavljam ga jos jednom jer smatram da je izuzetno bitan:

Jez.33,8:
"...Kad rečem bezbožniku: bezbožniče, poginućeš; a ti ne progovoriš i ne opomeneš bezbožnika da se prođe puta svojega; taj će bezbožnik poginuti za svoje bezakonje; ali ću krv njegovu iskati iz tvoje ruke...
ahaa
ti kažeš (parafraziram): ne želim da saznate kojoj verskoj organizaciji pripadam da ne bi koristili istu protiv mojih biblijskih činjenica.
a sa druge strane koristiš protivargumente forumaša koji se deklarišu. i još se drzneš da na ovoj temi si u samom vrhu po broju postova tačnije na drugom mestu, da ti pišeš kako popovi nisu svesni itd itd
nema šta baš ono hrišćanski iskreno i pošteno. :D
 
ahaa
ti kažeš (parafraziram): ne želim da saznate kojoj verskoj organizaciji pripadam da ne bi koristili istu protiv mojih biblijskih činjenica.
Tako je.

a sa druge strane koristiš protivargumente forumaša koji se deklarišu. i još se drzneš da na ovoj temi si u samom vrhu po broju postova tačnije na drugom mestu, da ti pišeš kako popovi nisu svesni itd itd
Ja ne napadam poedince koje deklarisu svoju versku pripadnost vec ukazujem na realne probleme koje proizlaze iz nepostovanje Bibliskih principa...da je ovo zaista tako mozes videti iz svih onih postova koje si proracunao...
Inace,da bi lakse spavao nakon razmisljanja kako da optuzis i napadnes robiveka,evo kazem ti da sam po pitanju odgovornosti onih koji su izabrali raditi posao propovednika u MOJE REDOVE, ja sam govorio, u najmanju ruku , ovo isto sto sam na forumu...samo tamo govorim "bez rukavica"... !!!

nema šta baš ono hrišćanski iskreno i pošteno. :D
A da ipak preispitas jos jednom ovo sto si naveo...!? :)
 
Kakvi biblijski principi"? To ne postoji. Niti je apostolima trebala Biblija da bi preneli ono što su naučili od Hrista.
Takvim "ekspertima"za Bibliju zaista je tesko objasniti koliko su "dva i dva"u teoloskom smislu jer oni odbacuju kredibilitet Pisma i Onog koji stoji iza nje - Boga Nebeskoga...a kad to odbacuju,onda je za njih prava sitnica bilo koja tvrdnja robiveka,glasnika ili bilo kog drugog koji navodno "maltretiraju"forumase Bibliskim citatima...oni to odmah "pomnoze sa nulom"pa sta bude nek bude !!! :D
 
Verujem da ti skupoceni pripadaju manastirima koji zaradjuju na druge nacine.
Тешко да ћеш у манастиру видети скупоцен ауто.
Може да се деси да добију неки теренац на поклон, обзиром да се налазе, углавном, у повученим крајевима.
Монаси немају потребу да се често возикају.
 
Где би могли да видимо ценовник? Хвала
Pa recimo kad ides kod popa da potrazis uslugu za vencanje...
... nego,jel zna neko gde je cenovnik za "dobijanje tendera" ( stari "dobri" Mito i njegova komsinica Korupcija) ...!?? :D
Ovo pitam da bi "zapusio"usta svima onima koji tvrde da su vlade gotovo svuda korumpirane jer ako nema oficijalnog cenovnika - onda nema ni korupcije ...
"Jasno kao dan" !!! :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Само да видимо примере како се подмеће неистина (ово да не бих рекао лаж) у "медијима":
Ово је прва слика, "ценовник" из 2013. године:
таксе1.jpg

Слика је малог формата, али довољна да се виде цифре.

Ово је слика "ценовника" из 2017. године:
150299_15978073-1211127312315725-4142374726957178101-n_ff.jpg


Као што можете да видите, на ова два "доказа" се налазе исте цене, дакле, за 4 године, цене пресликане. Сумњиво? Мени јесте.
Друга ствар, ко год да се иоле бави фотографијом и њеном обрадом, али чак и лаик, видеће на другој "фотографији" интересантне остатке око слова.
Такви остаци се добијају кад неки аматер, у најпримитивнијем програму за обраду слика покуша да обрише оно што стварно пише а онда преко тог обрисаног убаци оно што хоће.

Овај "ценовник" који, по потреби потписују разна свештена лица (ако уопште постоје, нисам проверавао) су слаб адут оних који желе да оцрне, гле чуда, искључиво Православну цркву.
 
Takvim "ekspertima"za Bibliju zaista je tesko objasniti koliko su "dva i dva"u teoloskom smislu jer oni odbacuju kredibilitet Pisma i Onog koji stoji iza nje - Boga Nebeskoga...a kad to odbacuju,onda je za njih prava sitnica bilo koja tvrdnja robiveka,glasnika ili bilo kog drugog koji navodno "maltretiraju"forumase Bibliskim citatima...oni to odmah "pomnoze sa nulom"pa sta bude nek bude !!! :D
"Ekspert za Bibliju" nije odgovorio na prosto pitanje... Šta su direktni Hristovi apostoli učili u dobu kada Biblija još nije bila kompajlirana? Šta "kaže" Biblija za taj period? Moguće ili da množini s nulom ko i za sve ostalo?
 
Pa recimo kad ides kod popa da potrazis uslugu za vencanje...
... nego,jel zna neko gde je cenovnik za "dobijanje tendera" ( stari "dobri" Mito i njegova komsinica Korupcija) ...!?? :D
Ovo pitam da bi "zapusio"usta svima onima koji tvrde da su vlade gotovo svuda korumpirane jer ako nema oficijalnog cenovnika - onda nema ni korupcije ...
"Jasno kao dan" !!! :zcepanje:
A dali se vaši meniđeri i "denominacija" povode "biblijskim principima" i ne traže nikad ni pare nikome i ni zašta?
 
Тешко да ћеш у манастиру видети скупоцен ауто.
Може да се деси да добију неки теренац на поклон, обзиром да се налазе, углавном, у повученим крајевима.
Монаси немају потребу да се често возикају.
Или комби, манастир има више користи од неког пикапа, да би се купила роба, него од обичних кола.
 
"Ekspert za Bibliju" nije odgovorio na prosto pitanje... Šta su direktni Hristovi apostoli učili u dobu kada Biblija još nije bila kompajlirana? Šta "kaže" Biblija za taj period? Moguće ili da množini s nulom ko i za sve ostalo?
Apostoli su imali Pismo,iz njega su ucili i njega su citirali !!!
Evo ti par primera a ima ih ZAISTA PUNO:

Dj.7,42:
"...A Bog se okrenu od njih, i predade ih da služe vojnicima nebeskijem, kao što je pisano u knjizi proroka: eda zaklanja i žrtve prinesoste mi za četrdeset godina u pustinji, dome Izrailjev?..."

Rim.15,21;
"...Nego kao što je pisano: kojima se ne javi za njega, vidjeće; i koji ne čuše razumjeće..."

1 Petr.1,16:
"...Jer je pisano: budite sveti, jer sam ja svet..."

Jesi li konacno zadovoljan odgovorom ili ti jos uvek nesto nije jasno ??? :)
 
A dali se vaši meniđeri i "denominacija" povode "biblijskim principima" i ne traže nikad ni pare nikome i ni zašta?
Ne apsolutno ne,u crkvu koja postuje Boga Nebeskoga i drzi Njegove zapovesti ni jedna se verska usluga ne naplacuje: nit krstenje,nit vencanje,nit posvecenje beba, nit pogreb i t.d.
Ali zato crkva educira ljude da znaju sta je to sto crkva treba raditi,koje su obaveze propovednika,koje su njihove realne potrebe i odakle se treba sve to placati...svako zna svoje mesto i svoju duznost !!!
 
Apostoli su imali Pismo,iz njega su ucili i njega su citirali !!!
Evo ti par primera a ima ih ZAISTA PUNO:

Dj.7,42:
"...A Bog se okrenu od njih, i predade ih da služe vojnicima nebeskijem, kao što je pisano u knjizi proroka: eda zaklanja i žrtve prinesoste mi za četrdeset godina u pustinji, dome Izrailjev?..."

Rim.15,21;
"...Nego kao što je pisano: kojima se ne javi za njega, vidjeće; i koji ne čuše razumjeće..."

1 Petr.1,16:
"...Jer je pisano: budite sveti, jer sam ja svet..."

Jesi li konacno zadovoljan odgovorom ili ti jos uvek nesto nije jasno ??? :)
Ne, jer Novi Zavet nije postojao u pisanoj formi zadugo pošto se Hristos vazneo na nebesa. Da su se držali samo onoga što je pisalo u raspoloživom pismu, bili bi hrišćani ko Jevreji, oko za oko i sl.
 
Ne apsolutno ne,u crkvu koja postuje Boga Nebeskoga i drzi Njegove zapovesti ni jedna se verska usluga ne naplacuje: nit krstenje,nit vencanje,nit posvecenje beba, nit pogreb i t.d.
Ali zato crkva educira ljude da znaju sta je to sto crkva treba raditi,koje su obaveze propovednika,koje su njihove realne potrebe i odakle se treba sve to placati...svako zna svoje mesto i svoju duznost !!!
Aha, pa gledaj, kod vas se to svodi na "edukaciju - što ne platiš na mostu, otplaćivaćeš nam dok ne crkneš". i ti se usuđujem kritikovati nečiju "nebiblijsku" praksu? Ovi bar naplaćuju samo kad ti treba nešto a ponekad ni to.
 
Ne, jer Novi Zavet nije postojao u pisanoj formi zadugo pošto se Hristos vazneo na nebesa. Da su se držali samo onoga što je pisalo u raspoloživom pismu, bili bi hrišćani ko Jevreji, oko za oko i sl.
A ko ti je rekao Novi Zavet,jel pratis ti uopste sta pise sagovornik ili bi da nabrzinu izrecitiras sta su te negde (i to pogresno) naucili pa sta bude nek bude ?
Ja sam lepo rekao Pismo a sta je taj pojam znacio za apostole trebas nauciti citajuci Bibliju ali i druge pomocne literature na internetu.
 
A ko ti je rekao Novi Zavet,jel pratis ti uopste sta pise sagovornik ili bi da nabrzinu izrecitiras sta su te negde (i to pogresno) naucili pa sta bude nek bude ?
Ja sam lepo rekao Pismo a sta je taj pojam znacio za apostole trebas nauciti citajuci Bibliju ali i druge pomocne literature na internetu.
Tvoja tvrdnja. Po tebi, hrišćana nije ni bilo dok se nije pojavio Novi Zavet, pa nisu mogli da čitaju šta je pravo po pismu.
 
Tvoja tvrdnja. Po tebi, hrišćana nije ni bilo dok se nije pojavio Novi Zavet, pa nisu mogli da čitaju šta je pravo po pismu.
Бласфемија. Нико осим њега није хришћанин.
Како се само усуђујеш да помињеш ту неки Нови завет. Па знаш ли ко га је писао? Лично колега.
 
Бласфемија. Нико осим њега није хришћанин.
Како се само усуђујеш да помињеш ту неки Нови завет. Па знаш ли ко га је писао? Лично колега.
Nemoj da ti poglavnik pošalje 3cu misionara da izregulišu ovaj tvoj personalni ispad.
 

Back
Top