Je li transfuzija krvi u skladu sa biblijskim načelima?

tako izgleda sa materjalističke tačke gledišta, ali ti ne znaš da je bilo par slepih ljudi koji su nekako mogli da vide...neka žena je čak videla palcem...
Ma znaaaam to...neki kazu da su recimo videli da magarci lete i da su dali cak i dokaze da bi to potvrdili...evo jednog takvog:

mag.leti.jpg
mag.leti.jpg



znači nije sve baš onako kako izgleda....
Tako je...eto vidis magarca i prvo sto pomislis je da je to obicna zivotinja kad ono odjednom hooooop - magarac odleti a ti ostanes otvorenih usta prosto ne verujuci sta si upravo video.... :D
 
Ma znaaaam to...neki kazu da su recimo videli da magarci lete i da su dali cak i dokaze da bi to potvrdili...evo jednog takvog:

Pogledajte prilog 1196642Pogledajte prilog 1196642



Tako je...eto vidis magarca i prvo sto pomislis je da je to obicna zivotinja kad ono odjednom hooooop - magarac odleti a ti ostanes otvorenih usta prosto ne verujuci sta si upravo video.... :D
ne znam kakav si ti vernik kad ne veruješ u čuda nego slepo veruješ nauci i medijima? da li veruješ da demoni postoje ili je to simbolika za tebe?
 
ne znam kakav si ti vernik kad ne veruješ u čuda nego slepo veruješ nauci i medijima? da li veruješ da demoni postoje ili je to simbolika za tebe?
Naravno da postoje ali ne zbog nauke i medije vec zato sto nam Biblija to otkriva a ja imam 100% poverenja u Svetog Pisma...ali imam i poverenja u nauku a narocito egzaktnu,onu koju nam cvrstim argumentima dokazuje realno stanje u nasem opkruzenju i shodno tome svim naucnim dostignucima u svojim oblastima( daqkle medicina,fizika,hemija,matematika,informatika,elektronika u svim oblastima zivota i t.d.)
 
s tobom ne vredi još uvek raspravljati..još uvek si u fazi da moraš da budeš u pravu..kad prevaziđeš tu boljku možemo više da razgovaramo...
Dajes tvrdnju i kad ti je neko ospori ti trebas dati dokaze u prilog da bi odbranio tvrdnju....ne znam sta ocekujes ,da ti recimo kazes da si bio svedok da su magarci leteli i da ja na to kazem - "ma nije valjda,nisam znao da oni lete... a koliko su brzo i visoko leteli " ???
Bice ipak da si ti taj koji se trebas uozbiliti da bi nastavili diskusiju.
 
Dajes tvrdnju i kad ti je neko ospori ti trebas dati dokaze u prilog da bi odbranio tvrdnju....ne znam sta ocekujes ,da ti recimo kazes da si bio svedok da su magarci leteli i da ja na to kazem - "ma nije valjda,nisam znao da oni lete... a koliko su brzo i visoko leteli " ???
Bice ipak da si ti taj koji se trebas uozbiliti da bi nastavili diskusiju.
pa mislim da sam ti dao jasnu tvrdnju..ako veruješ da demoni postoje i da mogu da vide iako nemaju materjalne oči, zašto misliš da duša ne može da vidi na isti način? nsimo li stvoreni po obličju Božijem?
 
Andjeli, demoni... po Robiveku su svi ćoravi jer nemaju materijalno tijelo.

hm337

pa mislim da sam ti dao jasnu tvrdnju..ako veruješ da demoni postoje i da mogu da vide iako nemaju materjalne oči, zašto misliš da duša ne može da vidi na isti način? nsimo li stvoreni po obličju Božijem?

Ljudi nisu duhovna bica vec materijalna stoga imaju samo materijalne oci...nebeska bica imaju prirodu koja za nas ljude je potpuno nepoznata stoga je ne mozemo razumeti pa ne mozemo donositi relevantne zakljucke.
Ljudi kaze Biblija,imaju telesne oci dok su zivi a kad umru ta njihova funkcija prestaje u potpunosti jer mrtvi cekaju vaskrsenje.Nakon toga,oni ce dobiti nova neraspadljiva tela stoga i nove,neraspadljive oci. Dok se to ne desi - nista od gledanja,mrtvi ne znaju nista nit imaju udela u bilo cemu sto se zbiva pod suncem. I to ne tvrdi robivek nego Biblija,evo ti dokaza u prilog:

Prop.9,5.6:
"...Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem..."
 
Ljudi nisu duhovna bica vec materijalna stoga imaju samo materijalne oci...nebeska bica imaju prirodu koja za nas ljude je potpuno nepoznata stoga je ne mozemo razumeti pa ne mozemo donositi relevantne zakljucke.
Ljudi kaze Biblija,imaju telesne oci dok su zivi a kad umru ta njihova funkcija prestaje u potpunosti jer mrtvi cekaju vaskrsenje.Nakon toga,oni ce dobiti nova neraspadljiva tela stoga i nove,neraspadljive oci. Dok se to ne desi - nista od gledanja,mrtvi ne znaju nista nit imaju udela u bilo cemu sto se zbiva pod suncem. I to ne tvrdi robivek nego Biblija,evo ti dokaza u prilog:

Prop.9,5.6:
"...Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem..."
Jel ti palo na pamet nekad da je tu rečenicu napisao običan čovek kao ti misleći da govori nešto mudro? Ili misliš da je Bog izdiktirao celu Bibliju ljudima? Potcenjuješ Boga i njegovu moć stvaralaštva...
 
Jel ti palo na pamet nekad da je tu rečenicu napisao običan čovek kao ti misleći da govori nešto mudro? Ili misliš da je Bog izdiktirao celu Bibliju ljudima? Potcenjuješ Boga i njegovu moć stvaralaštva...
Ne,ja sam s verom prihvatio Biblisku tvrdnju da su poruke u Svetom Pismu ( pisane ili one koje su iznosene verbalno direktno,u realnom vremenu) pisali sveti Bozji ljuidi kojeje Bog Nebeski inspirisao svojim Duhom da evidentiraju ono sto je bilo bitno za ljude.
Evo tog Bibliskog teksta:

2 Pet.1,21:
"Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi..."
 
Ne,ja sam s verom prihvatio Biblisku tvrdnju da su poruke u Svetom Pismu ( pisane ili one koje su iznosene verbalno direktno,u realnom vremenu) pisali sveti Bozji ljuidi kojeje Bog Nebeski inspirisao svojim Duhom da evidentiraju ono sto je bilo bitno za ljude.
Evo tog Bibliskog teksta:

2 Pet.1,21:
"Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi..."
smeješ se meni što sam čuo za slepe ljude koji vide na neki drugi način a veruješ da je Bog izdiktirao ljudima sve što piše u Bibliji? Ne misliš li da je Bog mogao da stvori bolje delo za ljude od Biblije? Sumnjaš li u njegove mentalne i stvaralačke kapacitete?
 
Ljudi nisu duhovna bica vec materijalna stoga imaju samo materijalne oci...nebeska bica imaju prirodu koja za nas ljude je potpuno nepoznata stoga je ne mozemo razumeti pa ne mozemo donositi relevantne zakljucke.
Ljudi kaze Biblija,imaju telesne oci dok su zivi a kad umru ta njihova funkcija prestaje u potpunosti jer mrtvi cekaju vaskrsenje.Nakon toga,oni ce dobiti nova neraspadljiva tela stoga i nove,neraspadljive oci. Dok se to ne desi - nista od gledanja,mrtvi ne znaju nista nit imaju udela u bilo cemu sto se zbiva pod suncem. I to ne tvrdi robivek nego Biblija,evo ti dokaza u prilog:

Prop.9,5.6:
"...Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem..."
Jasno da je čovjek prolazan. Tijelo mu truli a duh ide Bogu. A u kakvom stanju je taj duh, treba da konsultujemo druge djelove Biblije.
 
evo primer žene koja je bila slepa pa sad ima multiple ličnosti od kojih su neke slepe a neke vide normalno...ima takvih primera da multiple ličnosti imaju različite dioptrije a oko je isto...
It had been more than a decade since “B.T.” had last seen anything.

After suffering a traumatic accident as a young woman, doctors diagnosed her with cortical blindness, caused by damage to the visual processing centers in her brain. So she got a seeing eye dog to guide her and grew accustomed to the darkness.

Recommended​


Besides, B.T. had other health problems to cope with — namely, more than 10 wildly different personalities that competed for control of her body. It was while seeking treatment for her dissociative identity disorder that the ability to see suddenly returned. Not to B.T., a 37-year-old German woman. But to a teenage boy she sometimes became.

With therapy, over the course of months, all but two of B.T.’s identities regained their sight. And as B.T. oscillated between identities, her vision flicked on and off like a light switch in her mind. The world would appear, then go dark.
...
https://www.independent.co.uk/life-...nalities-and-could-suddenly-see-a6746941.html
 
smeješ se meni što sam čuo za slepe ljude koji vide na neki drugi način a veruješ da je Bog izdiktirao ljudima sve što piše u Bibliji? Ne misliš li da je Bog mogao da stvori bolje delo za ljude od Biblije? Sumnjaš li u njegove mentalne i stvaralačke kapacitete?
Ne,upravo suprotno - imam poverenje u Njegove metode i mehanizme koje koristi.
Kad On kaze "skaci" mi trebamo reci "koliko visoko"a ne postavljati pitanja tipa "a zasto da skacem kad nisam raspolozen"...
 
Jasno da je čovjek prolazan. Tijelo mu truli a duh ide Bogu. A u kakvom stanju je taj duh, treba da konsultujemo druge djelove Biblije.
Eto,ja sam dao upravo takav stih koji jasno daje do znanja u kakvom je stanju taj duh i dali on uopste ima nekakvog udela u bilo cemu sto se desava "pod suncem" i dali uopste moze gajiti bilo kakva osecanja ( ljubavi,mrznje i t.d.).
 
Ne,upravo suprotno - imam poverenje u Njegove metode i mehanizme koje koristi.
Kad On kaze "skaci" mi trebamo reci "koliko visoko"a ne postavljati pitanja tipa "a zasto da skacem kad nisam raspolozen"...
a što zamišljaš da pravi Bog ide okolo i viče ljudima skači?...zamisli ti se popneš na soliter i on vikne skači, bi li skočio? jesi li rob jedne knjige ili svoj čovek?
 

Back
Top