• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Je li TORA kod /niz stringova koji ima skriveno značenje?

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Moje mišljenje je da jest Tora jedan vrlo kompleksni šifrovani tekst zato su stari Hebreji svakom slovu pridodali brojčanu vrijednost i čitajući Toru razumijevali određene suštinske sheme.

Evo jedan primjer iz TORE string koji sam ja osobno pronašao je li to koincidencija ili ima neko značenje?

Potencial Tetgramatona(ime) i Eve jednako Israel

TETGRAMATON ((Hei(5)Vav(6)Hei(5)Yud(10)=26=1+2+3+4+5+6+7....+25+26=351

PLUS

EVAH((Hei(5)Vav(6)Chet(8))=19=1+2+3+4+5.....+18+19=190

351(name Tetgramaton)+ Eve(190)=541(Israel)

Ako uzmemo Tetgramaton u stanju neispoljenosti i Evu dobijemo Adam.
TETGRAMATON ((Hei(5)Vav(6)Hei(5)Yud(10))=26

PLUS

EVAH ((Hei(5)Vav(6)Chet(8))=19

PS Tetgramaton je ono što na zapadu kršćani deklariraju Jahve/Jave ili neki izgovaraju Jahuah/ Jehovah itd

villaret

Veoma poznat
Banovan
Poruka
13.304
Moje mišljenje je da jest Tora jedan vrlo kompleksni šifrovani tekst zato su stari Hebreji svakom slovu pridodali brojčanu vrijednost i čitajući Toru razumijevali određene suštinske sheme.

Evo jedan primjer iz TORE string koji sam ja osobno pronašao je li to koincidencija ili ima neko značenje?

PLUS

PLUS

PS Tetgramaton je ono što na zapadu kršćani deklariraju Jahve/Jave ili neki izgovaraju Jahuah/ Jehovah itd

cemu sluze ta skrivena znacenja ako ih ima ..sta se tu moze otkriti..:D

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
ILI recimo sljedece kad smo vec kod Eve i Adama.

Rebro od kojeg je Eva sačinjena ako ćemo literalno : Vrijednost riječi rebro ili na Hebrew TSELA je 190 Tsadik(90)Lamed(30)Ayin(70) a vrijednost riječi Eva na Hebrew AVAH je 19.. Chet(8)Vav(6)Hei(5)....Gdje postoji veza?
U slijedećem: 1+2+3+4+5+6+7....+18+19= 190...190 je potencijal broja 19 ili gematrijske vrijednosti riječi Eva na Hebrejskome koja je sačinjena od broja 190 ili TSELA rebro ...A literalno tekst kaže da je od rebra Eva sačinjena dakle tekst prati i brojčani balans

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.826

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Kabalistički češ naći I Pitagorinu teoremu I Talesovu takođe iako su živeli I došli do tih matematičkih pravila
dosta kasnije od Izlaska...:lol:
Determinizam u Thori je nastao pod istom silom kao I sva ljudska dela pa I on sam!
Sile determinizma su I Zlatni presek,Fubinačijev niz...
https://www.google.rs/search?q=fibo...UKEwjDyYDHutvNAhWEvBQKHXSXBHwQsAQIJw&dpr=0.95
:per:
Ja sam dao konkretne primjere iz Tore imas kakav primjer ti ? OD popcenih prica nena nista treba konkretno. Demagogija je reci da je sve determinirano.U Tori postoji i transcedentni dio koji nadilazi zakone koje je nemoguce iskazati brojkama.Taj dio je Tetgramaton misaoni aspekt dok Elohim je priroda i njeni zakoni.

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.826
Ja sam dao konkretne primjere iz Tore imas kakav primjer ti ? OD popcenih prica nena nista treba konkretno. Demagogija je reci da je sve determinirano.U Tori postoji i transcedentni dio koji nadilazi zakone koje je nemoguce iskazati brojkama.Taj dio je Tetgramaton misaoni aspekt dok Elohim je priroda i njeni zakoni.
Deus sive natura tvoj Elohim?:mrgreen:
Šta bi ti da me nagovoriš na Kabalu?
Nisam se smako!
Pazi kad ja ne znam za neki transcedentni deo u Thori! Citiraj mi taj deo ,inače smatram da se služiš neistinama!
Dakle šta to nesaznajno piše u Thori?

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.232
ne daju original na uvid... iebeš ga... sa onim preostalim delom...

- - - - - - - - - -

PLUS

PLUS

jel može ovo da se prebaci u neki font od Microsoft Worda?
kao ono sa kulama biznakinjama tj broj leta i font u Wordu...

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
ne daju original na uvid... iebeš ga... sa onim preostalim delom...

- - - - - - - - - -

jel može ovo da se prebaci u neki font od Microsoft Worda?
kao ono sa kulama biznakinjama tj broj leta i font u Wordu...

To nema veze s vezom uzeli iz konteksta neki krscani iz rijeci Bereshait Reshait koje ima vrijednost 911 pa spleli teorije urota jer mrze Zidove.Ni prvi ni zadnji antisemiti.Ovo sto ja pisem je cista matematika nema nikakvih predvidjanja niti prorokovanja.Prorocanstva su uhebala narode s time se trebalo stati davnih godina.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Bi,not tu bi-odreplicira mu ili ga lucidni Vilijam...Kako znaš na šta mišljaše Elohim?Si božiji psiholog?

ELOHIM nema svijest to su sile prirode.Tako da puses na hladno jer si nestabilan nasjeo si na mene kao parazit jer ne razumijes o cem uopce ja ovde pisem pa projiciras svoju slabost.Rekao sam ti spusti gard otvori se, moze se lijepo diskutirati nema potrebe da grijesis dusu vrijedjanjem jer ja nisam uopce religiozan tako da nisam konkurencija sektama niti religijama a da hocu mogao bi biti jer znam kako se manipulira masama preko textova.A ako ne zelis konkretno razgovarati mani se zatrolavanja moje teme.

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.826
Počeo si o transcedentnom Thore...Koliko se sećam,to je istorija oslobođenja I naseljavanja u sadašnju
domovinu...Misterije koje to prate ja ne shvatam drukčije već kao veličanje tih događaja...
Da se igram numerike oko toga mi jalovo-ozbiljnu matematiku drukčije koristim...Recimo u
procesima gde od sirovine praviš gotov proizvod I računaš u miligrame šta tu I kako ide pod
kojim uslovima itd.Prava uloga matuške,a ne oko misterija...To mi nekako za Treće oko...:mrgreen:

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Počeo si o transcedentnom Thore...Koliko se sećam,to je istorija oslobođenja I naseljavanja u sadašnju
domovinu...Misterije koje to prate ja ne shvatam drukčije već kao veličanje tih događaja...
Da se igram numerike oko toga mi jalovo-ozbiljnu matematiku drukčije koristim...Recimo u
procesima gde od sirovine praviš gotov proizvod I računaš u miligrame šta tu I kako ide pod
kojim uslovima itd.Prava uloga matuške,a ne oko misterija...To mi nekako za Treće oko...:mrgreen:

Dakle tvoja primjedba je pogresna jer ja ne znam sto Elohim misli niti sam psiholog Elohima kako si ti implicirao da radim jer Elohim nema misljenje to su sile prirode i to ti je moj stav oko toga.Ne volim kad netko totalno van konteksta moga upisa tako off topic ispali budalastinu poput tebe i sad se izvini jer si naletio na krivog psihologa ja ne vjerujen u boga pa tako ne znam sto bog uopce moze da misli...

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.826
Dakle tvoja primjedba je pogresna jer ja ne znam sto Elohim misli niti sam psiholog Elohima kako si ti implicirao da radim jer Elohim nema misljenje to su sile prirode i to ti je moj stav oko toga.Ne volim kad netko totalno van konteksta moga upisa tako off topic ispali budalastinu poput tebe i sad se izvini jer si naletio na krivog psihologa ja ne vjerujen u boga pa tako ne znam sto bog uopce moze da misli...
Nego šta nego pokušaj numerikom da se odgonetnu Božije namere i misli...Kabalom se baš to pokušava-alhemija matematike...

No ,izražavam žaljenje što si izgubio nerve i strpljenje i izvinjavam se što sam mojim intelektualnim dejstvima vršio pritisak na
tvoju psihu i doprineo da iskoči iz emotivne ravnoteže...Nije mi to bila namera-samo moje prisustvo smeta mnogim alfa mužjacima,
ali šta da radim-težak sam kao Trepča ,ali i sklon intelektualnim ekvilibristikama...U ovom virtuelnom svetu je to čak i lakše i
primenljivije.
Dakle,kao što si i tražio-izvini!

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.875
Ne nego iz poglavlja 3:14 exodusa Gdje se beskonacni PI skoncentrirao u jednu tocku ili ti ga MISAO pa progovori iza vatrene iskre vlastite misli : EHIEH AShR EHIEH ..Ili ti ga BITI cu to sto cu BITI...

Daklem "pronalazac"je pronasao Tetragramaton i sad pokusava da izigrava kabalisticara.
Samo da postavi "drvo" u matematickoj jednacini i osvojio Oskara populariteta:hahaha:

mnemozina

Ističe se
Poruka
2.172
Po Ramzijevoj teoriji dokazana statisticka cinjenica je da ako gledas na "pravi" nacin mozes pronaci bilo sta u bilo cemu.

Mislis kao imena Obaminih kcerki.
Malia i Natasha. Ako od prvog imena izbacimo 'al', a iz drugog 'ah', izbacili smo 'alah'
Ostaje Mai i Natas, sto bi unazad citajuci moglo da se kaze 'i am satan'
a mozda ipak ima i neko skriveno znacenje :pop:

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.828
Po Ramzijevoj teoriji dokazana statisticka cinjenica je da ako gledas na "pravi" nacin mozes pronaci bilo sta u bilo cemu.

Ako je tako onda u slucaju stringova dolazimo do Demijurga. Njega imamo i bez toga, ali dobro, ako je nekom zanimljivo moze da proucava, u najmanju ruku razvijaju se vijuge i trenira mozdana masa, lakse se probija ideja.

ISTRAZIVAC9

Veoma poznat
Poruka
14.875
Evo ti skriveno znacenje;

Astana: The Illuminati Capital of Kazakhstan
Satana

Dark-Tourism-Illuminati-Capital-Astana-Kazakhstan-Astana-Layout2.jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.