Je li bolje imati nešto dobro pa izgubiti ili ga nikad ne imati?

To ne moze biti odvojeno jer te tvoja profesija primorava da postujes nesto sto bih nazvao profesionalni moral...tj kucni red u oblasti u kojoj se bavis...makar to bilo prihvatanje seksanja da bi dobila ulogu za film....

U nekom trenutku je to moral profesije...i ko nije spreman na to , nece biti u toj profesiji..
ima istine
zato kada se bira profesija, bira se i način života koji ide uz nju.

Build alpha ;)
Alfa ljudi samo ostvaruju zacrtane planove
(koliko je moguće)
I kada ljudi vide nekoga kome sreća ne zavisi od njihovih mišljenja, onda on deluje jako.
To su betice, jer jure poziciju koja ostavlja pr utisak da ne zavise od nikoga...oni se razbijaju od tog stava....
Alfe , one prave alfe, psiholoski , su ljudi koji uvek racunaju da neko smeta, neko ometa, neko sprecava, neko vozi svoje i oni ostvaruju svoje bez buke...
Nemaju prikaz da ostvaruju svoje...oni samo ostvaruju svoje...
Nekad i ne ostvare svoje, ali su i dalje alfe..
Dok betice uvek traze podrsku vecine jer im treba da bi napravili precice, izbegli moral ili prekrsili zakon...
Betice su animal u coveku i oslanjaju se na osnovne animalne zakone..

Joj ovo je filozofija..
A pa nemoj onda da ostane na ovome..
Ebes filozofiju bez svevremenskog..
Dakle ne moze ovako..

Ne moze nikako imao pa nemao....
Nikad nemati je moguce, nisi uspeo da dodjes do imati....
Ali je bolje nego imao pa nemao...uostalom imas dva izbora posle imao pa nemao
Da budes nikad nemao i da budes nemao pa imao...

Filozofija nudi mogucnost da pomeras vremenski trenutak posmatranja...sadasnjost, proslost i buducnost...
Mozda to niste nikad uradili ali to je vrlo korisna stvar a i neko moze biti dobar ako se uzme neki trenutak vremena a vrlo los ako se uzme neki drugi trenutak vremena..skoro sve procene mogu da se promene...

Veliki reset, ako bas izaberemo to kao jedini oblik posmatranja i ponasanja..

Nece svako da izabere veliki reset...tako da ce ga pokopati imao pa nemao...
Narocito ako je tu kumovao neko ko je trebao da stiti ili je neko izneverio, a obicno je tako..
Padovi ne dolaze zbog nekog neopreznog preterivanja...osim ako je kockanje u pitanju....tu dolazi...

Inace nikad se ne desava imao pa nemao a da bas ostane nemao...cak i kad je poplava u pitanju...
Ali treba uzeti sve ozbiljnije novac kao merilo imati...jer sve ostalo vise nema toliki znacaj..
Tako da ce biti moguce reci juce sam imao danas nemam, samo pogledom na konto u banci..
Treba ocekivati i ljudi koji su vam prijatelji danas, sutra nece biti , jer i prijateljstvo zahteva neke uslove, a ako vecina vrednosti zavisi od novca, onda i prijateljstvo zavisi od njega...
Sva tri motiva za prijateljstvo mogu da zavise od novca...mozda najmanje zavisi motiv budimo totalno razliciti...ali je i najredji oblik...

Joj ovo je filozofija..
A pa nemoj onda da ostane na ovome..
Ebes filozofiju bez svevremenskog..
Dakle ne moze ovako..

Ne moze nikako imao pa nemao....
Nikad nemati je moguce, nisi uspeo da dodjes do imati....
Ali je bolje nego imao pa nemao...uostalom imas dva izbora posle imao pa nemao
Da budes nikad nemao i da budes nemao pa imao...

Filozofija nudi mogucnost da pomeras vremenski trenutak posmatranja...sadasnjost, proslost i buducnost...
Mozda to niste nikad uradili ali to je vrlo korisna stvar a i neko moze biti dobar ako se uzme neki trenutak vremena a vrlo los ako se uzme neki drugi trenutak vremena..skoro sve procene mogu da se promene...
Ali mi se svidelo kada sam jednom pročitala, ono što radim gledam da zadovoljim sebe sada, ali se pitam i šta bi rekao da sam dečak od 8 i čovek od 80. Posmatrati i iz tih početnih i krajnjih perspektiva. -početnih kada si bezazlen, i ovih kada se bliži kraj.
Veliki reset, ako bas izaberemo to kao jedini oblik posmatranja i ponasanja..

Nece svako da izabere veliki reset...tako da ce ga pokopati imao pa nemao...
Narocito ako je tu kumovao neko ko je trebao da stiti ili je neko izneverio, a obicno je tako..
Padovi ne dolaze zbog nekog neopreznog preterivanja...osim ako je kockanje u pitanju....tu dolazi...

Inace nikad se ne desava imao pa nemao a da bas ostane nemao...cak i kad je poplava u pitanju...
Ali treba uzeti sve ozbiljnije novac kao merilo imati...jer sve ostalo vise nema toliki znacaj..
Tako da ce biti moguce reci juce sam imao danas nemam, samo pogledom na konto u banci..
Treba ocekivati i ljudi koji su vam prijatelji danas, sutra nece biti , jer i prijateljstvo zahteva neke uslove, a ako vecina vrednosti zavisi od novca, onda i prijateljstvo zavisi od njega...
pa biramo prijatelje tako da nema tih uslova. Proba vremena, proba teških stvari.
Sva tri motiva za prijateljstvo mogu da zavise od novca...mozda najmanje zavisi motiv budimo totalno razliciti...ali je i najredji oblik...

Dozivi se velika ljubav, puna strasti i zivota i izgubite je..u tom slucaju ne treba zaliti .
Bolje je da ste imali takvu ljubav nego da je nikada niste doziveli
Imati pa nemati moze da bude inspirativno..mnoga umetnicka dela su nastala iz takvog iskustva

Retko ko i zali..ali nakon takve ljubavi niceg vise nema, sve prekrije sneg..
Trazis posle u svemu i svima inspiraciju tj. "ono nesto" ali avaj...
Znas ono kad su ti svi dosadni, mislim da nema nista teze u zivotu.
Ipak biram imati pa nemati jer sta je zivot ako nije impresija...

da, ali smo doživeli, osetili tu emociju, stekli iskustvo i umece prepoznavanja dobrog
zato i ja biram da imam pa izgubim.nego nikada da nemam tj da ne dozivim
S ovim se slazem, da bi znao sta je dobro, prvo moras da iskusis, a nikome dobro ne skodi, ako to izgubis nesto si naucio. No, da bi uvek imao dobro, najveca smetnja je predubedjenje da bolje ne moze. Dobro je svuda oko nas ako ga iz prethodnog iskustva prepoznamo....ne moramo da znamo da je nesto dobro, jer nam iskustvo govori i dovoljno je verovati da ce biti dobro.....ko ocekuje lose uvek nadje lose....
Istina je da je najgore imati pa nemati, ne odnosi se na novac, ali svako lose ima svoje dobro....

Teško pitanje.
Ipak je bolje imati, doživeti nešto lepo, sačuvati uspomene.
Jer, šta je čovek bez sećanja.
Razmišljam o tom sećanju. Bitno je da okolnosti budu takve da se zaista možemo lepo sećati nečega. Ali ako se sećanja pokvare nečim onda sve poprimi drugačiju boju. Mi bojimo sećanja svojim odnosom prema njima i emocijama.

Ako čovek živi jedan život i prošlost mu stoji na putu, on se vrti u krug prošlosti gde se svakim danom ono loše povećava i briše dobro. Sećati se dobrog pomaže da sutra bude bolje, pa se i dobro i loše izgubi i zameni novim dobrim, sa iskustvom to novo traje i teško se gubi, a najvažnije, život teče dalje. Ko to ne zna, bolje odmah da se povuče sa scene života.
Čoveku ništa nije dato unapred već je sam stvorio, ako je znao jednom da stvori dobro, može opet i da ne dozvoli da to izgubi....

Back