Jazz & Blues kutak :)

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Па тај трио/квартет, Гудмен, Вилсон, Крупа, Хемптон је читав фантастичан. Имам комплет њихових снимака. Мени се то много више свиђа него Гудменов Биг бенд, мада Гудмена заправо волим у свим варијантама, па и кад свира класику.

Lepi-Dzoni

Početnik
Poruka
24
Pozdrav jazzerima i bluzerima!
Nije me bilo neko vreme pa svratih samo da podelim sa vama moje oduševljenje Bill Evansom. Verovatno ljubitelji jazz-a znaju za njega, jazz pijanista, a pošto je meni klavir, uz gitaru, omiljeni instrument, jasno Vam je da mi je Bill onako legao na uvce :) Posebno njegova dva albuma, Moon Beams iz 1962-ge, sa jazz baladama kao i Bill Evans Trio with Simphony Orchestra iz 1966-te. Ovaj drugi kritika nikada baš i nije prihvatila koliko čitam, ali meni leži ta mešavina jazz-a i klasike, npr. jazz obrada sjajne teme Pavane sa kraja 19-og veka od Faure-a.
Nisam skinuo ništa od onoga što mi je Milunka preporučila, ali izgleda da je Bill Evans dobra osnova! :worth:

Forma_Ideale

Aktivan član
Poruka
1.445
Pozdrav jazzerima i bluzerima!
Nije me bilo neko vreme pa svratih samo da podelim sa vama moje oduševljenje Bill Evansom. Verovatno ljubitelji jazz-a znaju za njega, jazz pijanista, a pošto je meni klavir, uz gitaru, omiljeni instrument, jasno Vam je da mi je Bill onako legao na uvce :) Posebno njegova dva albuma, Moon Beams iz 1962-ge, sa jazz baladama kao i Bill Evans Trio with Simphony Orchestra iz 1966-te. Ovaj drugi kritika nikada baš i nije prihvatila koliko čitam, ali meni leži ta mešavina jazz-a i klasike, npr. jazz obrada sjajne teme Pavane sa kraja 19-og veka od Faure-a.

Da, da, Bill Evans je fenomenalan! :heart:
Jesi slušao album Waltz For Debby (1961)?

34yaans.jpg

Fantazija... :heart:
Kao i sve Evansovo...

Vezano za obrade... meni se recimo mnogo dopadaju jazz obrade pop pesama.
Interesantno zvuče Sting, Princ, Madona i mnogi drugi pop izvođači... u jazz maniru.
A dopada mi se i kombinacija jazza i klasike.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.