Јаз између генерација

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.792
Није важно да ли сте сада тинејџер или сте били тинејџер, увек постоји разлика између генерација које долазе и које су прошле. Како из садашње перспективе сагледавате јаз између генерација? Шта је то што сматрате лошим, а шта добрим?

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.792
Постоји ипак јаз. Новије генерације не могу разумети шта значи провести време без интернета, стално ван куће. Постоје појединци, разуме се. Исто тако, нешто што је било смешно и кул, сада је досадно.

Richard III

Domaćin
Poruka
3.405
Ove nove generacije su mi jače od nas starijih, ja sam '91-o godište inače i čini mi se da su ove generacije mnogo naklonjenije američkom i generalno zapadnjačkom stilu življenja i shvatanja mode, umetnosti, života itd., nego moja generacija. Kad sam bio tinejdžer većina ljudi je slušala narodnjake i ložila se na taj fazon ili eventualno, u dosta manjoj meri pop i pop-rok tipa Van Gog, dok ako si slušao rep recimo, koji je danas kroz trep, Mimi Mercedez, Lude Srbe itd. dominantan medju mladima, gledali su na tebe kao na izopštenika. A i ljudi su bili dosta naivniji pa se radilo dosta krindž stvari, ovi klinci danas su jako zreli, samosvesni, pa i bahati, ali i usvojili su najmasovnije zapadnjački način blejanja i druženja, zabave itd. Mi smo za njih ljudi u ozibljnim godinama, a meni je teško da prihvatim to jer volim taj tinejdž stil života i mnogo mi je krivo kad mi neko kaže da treba da se uozbiljim.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.792
Мени заправо нове генерације делују врло незрело. Ја сам 91' и током мог одрастања људи нису ни знали за интернет нити је био заступљен. Млади су данас информисани, као и сви, свакако. Али су ми некако одлуке које доносе незреле. Али нису сви такви, логично.

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.792
Умрежавањем путем друштвених мрежа млади све више имају подрушку једни других који некада, вероватно углавном, не могу добити у тој мери од стране родитеља. Илузија подршке преко социјалних мрежа јача его и чини младе људе да верују како су њихова убеђења исправна јер су подржана већином.