Јавно признао како је Јелени Тривић украо гласове

комшија

Stara legenda
Poruka
89.554

1664865576857.png

Javno priznao kako je Jeleni Trivić ukrao glasove


Ekipa BN Televizije posjetila je selo Krajišnik kod Gradiške, u kojem po podacima dostavljenim Centralnoj izbornoj komisiji, kandidat PDP-a za predsjednika Republike Srpske Jelena Trivić nije osvojila ni jedan glas.

1664865557408.png


03.10.2022 | 21:00

Selo Krajišnik, udaljeno desetak kilometara od Gradiške. Rodno mjesto majke Jelene Trivić. Sa ovog biračkog mjesta koje nosi broj 10, dostavljeni su podaci Centralnoj izbornoj komisiji prema kojima je Milorad Dodik, kandidat SNSD-a osvojio 141 glas, Zoran Kalinić kandidat stranke Naša priča RS - 137, a Jelena Trivić niti jedan glas.


10032022090127.png



Mještani su šokirani ovim informacijama. Penzionerka Stana Sančanin kaže da je to nemoguće.


“Jelena je ovdje rođena. Njena majka je rođena i odrasla ovdje i nije moguće da nije bilo glasača. Meni se puno ljudi javljalo. Glasala sam ja, muž, brat, snaja, bratova snaja, sin, glasalo je puno ljudi. Kao, greška je bila, taj neki Zoran Kalinić, greškom otišlo njemu. Kako je otišlo u Čelincu isto na taj način? To je nemoguće”, smatra Stana.


Predsjednik Biračkog odbora Stevan Gutić priznaje da rezultati glasanja dostavljeni CIK-u, ne odgovaraju istini. Pravda to kasnim večernjim satima i umorom.


“Ja sam Zoranu Kaliniću, koji se na listu nalazio iznad Jelene, uveo podatke umjesto njoj”, objašnjava Stevan.


Na naše pitanje da li zna da se radi o krivičnom djelu, Stevan priznaje da je svjestan, ali da u dogovoru sa Izbornom komisijom podatke nije mijenjao, jer mu je rečeno da će se brojanje ponoviti.


Sudeći prema tvrdnjama mještana, nije ovo prva izborna prevara koja se dogodila u ovom mjestu. Navikli su da se njihova izborna volja prekraja po želji moćnika.


“Prošlo glasanje su pozvali napolje posmatrače i rekli im da Dodik mora proći pod svaku cijenu. Ucijenili su čovjeka. Rekla mi je komšinica danas da su i u obližnjem selu dopisivali. Kradu, kradu brate”, žali se Stana.


Nakon ovakvih saznanja, ne čudi podatak da je predsjednički kandidat PDP-a na sličan način pokradena i u Čelincu.


10032022090211.png



Sa biračkog mjesta broj 35, u CIK su poslati rezultati prema kojima je Milorad Dodik osvojio 235 glasova, Zoran Kalinić 204, a Jelena Trivić, gle čuda, ponovo nula glasova. Ko ne zna da je riječ o mjestu u kojem žive Trivići, familija njenog supruga, još bi i mogao da povjeruje u istinitost ovih rezultata.



(BN)

link


Па да ли је ово нормално?! Па то нема ни у Африци. Република Српска је на ниске гране пала!
 
1664866076528.png






"TRAŽIĆEMO DA SE IZBORNI PROCES PONOVI" Jelena Trivić tvrdi da je POKRADENA, čak i u rodnom selu: Tačka preokreta desila se tokom noći, EVO ŠTA JE SAOPŠTIO CIK!

Kandidat PDP za predsednika Republike Srpske, Jelena Trivić, izjavila je da ovo nije bila samo krađa u gradovima na kojima su navikli, nego da je ovo bio kontaminiran proces u čitavoj Srpskoj.

1664866104056.png


Piše: Jovana Jovanović Kulaš 03.10.2022.

Ona je rekla da joj se javljaju ljudi iz malih mesta koji su glasali za nju, a njihovih glasova nema.


TRIVIĆ NE ODUSTAJE OD POBEDE Pravni tim PDP priprema ozbiljne pravne radnje prema CIK BiH: "Čak 30.000 nevažećih glasačkih listića!"

ISKORISTIO BONSKA OVLAŠTENJA Kristijan Šmit suspendovao Zakon o nepokretnoj imovini Srpske (VIDEO)


– Naći ćemo koliko je takvih mesta. Tačka preokreta desila se tokom noći kada je CIK saopštio da birački odbori nisu dostavili rezultate u sistem. Ni mi tada nismo dobijali podatke. Sve je stalo! Je li normalno da CIK sam saopšti da im nisu dostavljeni podaci sa biračkih mesta? Tražićemo da se izborni proces ponovi na nivou čitave Srpske. To je naš konačni cilj. Da na osnovu velikog broja netačnih rezultata dođemo do toga da ponovimo kompletan izborni proces – pita Trivićeva.

Možda nećemo uspeti u procesu da se ponove izbori za nivo RS, ali ćemo doći do svakoga ko je radio ovakve stvari, po želji svog nalogodavca, poručila je Jelena Trivić.

"Nisam prevarila građane"

Trivićeva je demantovala da je sinoć prevarila građane RS, kada je proglasila pobedu.

Na pitanje ako CIK zaključi rezultate i Dodik bude pobednik, hoće li mu čestitati, Trivićeva je odgovorila: “Na bazi onoga što imamo, nema razloga da čestitamo”.

1664866256922.png


Ipak, Trivićeva se našla pred brojnim pitanjima u vezi sa ranim proglašenjem pobede.

– Šta god da se desi sa mnom u političkom smislu, ja sam spremna da ovo isteramo do kraja zbog pravde i izbora. Ovo je stvar principa. Bilo bi nefer prema građanima koji su glasali za mene. Ja sam univerzitetski profesor, nije dogovoreno moje smeštanje negde u domove i u veća naroda, u slučaju poraza. Nijednu stvar nisam tražila za sebe. I to ćete videti, a možda ćete videti i ponavljanje izbora – rekla je ona.

 
Zamisli tog debila koji smatra da je dobra ideja da pokrade BAŠ SVE glasove.

Ne, uopšte neće biti sumnjivo.

Као нпр. на бирачком месту број 11. у Сјеници где су на референдуму јануара ове године изашли сви уписани бирачи.




Na jednom biračkom mestu u Sjenici svi upisani birači glasali na referendumu​

VESTI Autor:Beta18. jan 202212:2410 komentara
Podeli:




1642504895-shutterstock_489070651-750x500.jpg
Izvor: Aleksandar Todorovic/Shutterstock
Biračko mesto 60 u Sjenici verovatno je jedino u Srbiji, ili je među retkima na kojem je, ukoliko je verovati zapisniku, svaki od 771 upisanog birača glasao na referendumu za promenu Ustava Srbije u oblasti pravosuđa, objavio je radio Sto plus.

Prema podacima unetim u zapisnik o radu glasačkog odbora, koji su potpisali svih 12 članova, od 771 glasačkog listića, 750 su bili važeći.


17. jan 20225
Od toga, na 746 je bila zaokružena opcija „da“, dok su četiri birača bila protiv izmena Ustava.
To glasačko mesto je bilo jedno od osam u Osnovnoj školi „12. decembar“, a na njemu su glasali meštani ulica Blagoja Stošića, Maksima Gorkog, Milorada Jovanovića i Pešterska.
Sjenica je jedna od opština u kojoj je, sa 58 odsto, zabeležena najveća izlaznost na proteklom referendumu, a 94 odsto izašlih podržalo je predložene izmene Ustava.
Među mestima na teritoriji Sjenice sa visokom stopom izlasnosti su Gradac (96 odsto), Rasno i Donje Goračiće (po 95 odsto), Dragojloviće (94 odsto), Brnjica (91 odsto) i Vrbnica (87 odsto).
Značajna izlaznost bila je i u Karajukića Bunarima, mestu poznatom po tome što je tu izmerena najniža temperatura u Srbiji.
Tu se na glasačkom mestu pojavilo 147 od 247 upisanih glasača (59 odsto). Od toga je njih 146 glasalo za izmene Ustava.
U Dugoj Poljani je glasalo 408 od 607 birača (67 odsto), a 400 ih je podržalo promene najznačajnijeg pravnog dokumenta u Srbiji.
Najmanje zainteresovani za referendum bili su žitelji Gornje Vape, jer je samo njih četvoro od 136 upisanih u birački spisak glasalo.
 

1664867372246.png

U izbornoj noći ukradeno 50.000 glasova uz teške ucjene i fizičke prijetnje posmatračima


Nakon saznanja da gubi izbore, Dodik je dao nalog da moraju biti rezultati takvi da on pobjeđuje i da SNSD ima dominantnu ulogu i u Parlamentu BiH i u NSRS, što je i urađeno na "prepad" u vrlo krakom periodu.

1664867346772.png


03.10.2022 | 19:39


Da je Doboj grad slučaj kada su u pitanju izborne krađe potvrdilo se i ovih izbora, a u korak ga prati Zvornik i još neki drugi gradovi.

Od 107 biračkih mijesta u Doboju, prebrojano je 85, a Gradska izborna komisija je podnijela zahtjev CIK-u da izvrši novo pakovanje biračkog materijala na 10 biračkih mjesta, dok na 11 biračkih mjesta nisu se mogli čak ni objedinit rezultati.

Kako tvrdi naš izvor, u Doboju su nestajali i zapisnici, a izborni materijal se nalazio u vrećema koje nisu zapečaćene, dok su kutije bile otvorene, što se može vidjeti i na fotografiji.

Identično se dešavalo i u Zvorniku, Prijedoru, Banjaluci, Mrkonji Gradu...

Takođe na pojedinim biračkim mjestima, ali i gradskim i opštinskim komisijama bili su prisutni i naoružani ljudi jedne privatne sigurnosne agencije, bliske vlasti.

- Da se desila drastična izborna krađa i da pripadnici SIPA-e već provode istražne radnje, potvrđeno nam je i u MUP Republike Srpske.

Prema tom izvoru, istražne radnje pored Doboja, Zvornika obuhavatiće i Mrkonjić Grad, Prijedor i Banjaluku..., gdje takođe ima indicija da se tokom noći nešto čudno dešavalo s izbornim materijalom i pravljenjem zapisnika o rezultatima glasanja.

U sve to je, prema tom izvoru, uključeno više bezbjednosnih službi i tužilaštvo BiH.

Kako nam tvrdi izvor iz MUP Republike Srpske, tokom prošle noći je izvršena akcija spašavanja Milorada Dodika, kome su, kako se tvrdi, sve lađe bile potonule, jer se nalazio pred porazom od kandidata opozicije Jelene Trivić.

Nakon saznanja da gubi izbore, Dodik je, prema našem izvoru, dao nalog da moraju biti rezultati takvi da on pobjeđuje i da SNSD ima dominantnu ulogu i u Parlamentu BiH i u NSRS.

"Sve to je i urađeno i to na "prepad" u vrlo krakom periodu uz prijetnje posmatračima, ali i članovima biračkih odbora, a u sve je bila uključena i osoba, njemu bliska, koja je kontrolisala realizaciju te akcije", tvrdi ovaj izvor.

O ovim izbornim nepravilnostima očekuje se i oglašavanje CIK-a.

Postoje ozbiljne sumnje da su preko izbornih komiisja štimani zapisnici onako kako odgovara kandidaatima vlasti, ali i listi SNSD-a u Parlamentu BiH i u NSRS, a da to ne odgovara iskazanoj volji glasača i da bi moglo doći i do ponavljanja izbornog procesa u Republici Srpskoj.


Kako saznajemo nisu samo poništavani listići opozicionih kandidata i njihovih listi, nego i nekih stranaka koje su sa SNSD-om bili u vlasti.

Prema nekim pokazateljima u izbornoj noći je "isparilo" preko 50 hiljada glasova.


(BN)
 
Nije to debilizam nego bezobrazluk i arogancija. Može mi se i ne možete mi ništa. Naravno da je znao da će biti provaljeno, ali ga nije briga.
Свака крађа избора је безобразлук и ароганција, јер нема те изборне крађе која неће да се провали. Изборну крађу је немогуће сакрити. И 2018те се у Босни догодила изборна крађа; све се зна. А ово, да јој у родном селу не оставе ни један глас, то је дебилизам. У праву је @Sizif .
 
Ovo nema veze sa regularnosti izbora već pojedinačno predsjednik bilo kojeg biračkog odbora može krivično odgovarati ukoliko obrasce ne popuni pravilno na osnovu brojanja a to provjeravaju lično stranački posmatrači, to se zna od početka.
Što se tiče rezultata izbora još se jednom pokazalo da SNSD ima najozbiljniju logistiku posmatrača na terenu jer su bili najbliže rezultatima CIK-a.PDP je iznosio samo podatke na biračkim mjestima gdje vode i onda proglase pobjedu na osnovu 70 posto prebrojanih stranačkih podataka gdje vode manje od 2 posto.Pa to nikada niko u istoriji nije uradio.Znao sam da je Borenović politički debil ali da je baš toliki nisam imao pojma.
 
SNSD ima najozbiljniju logistiku posmatrača na terenu
СНСД није ишла самостално него у коалицији са Уједињеном Српском. И за добар резултат коалиције на изборима за Народну скупштину Републике Српске захвалите Ненади Стевандићу. Он је успео да се код телетабиса позиционира као 'велики националиста' (шта није тешко поред твог Додига који потписује АНП, обећава референдум сто пута и никада ништа од тога итд) па је имао пуне дворане са својим одушевљеним присталицама. Без њега ви можете да сигурно рачунате само на капиларне гласове запослених по комуналним предузећима, рааазним установама и са СНСД-ом повезаним приватним фирмама.
 
Cik je na nivou Bih, da znaš kao što ne znaš jedna od prvih odluka od kako je Cik preuzeo SDA i PDP kadar je da Gik imenuje članove biračkog odbora, sada stranke mogu samo u vidu posmatrača nadgledati izbore.Svaki predsjednik biračkog odbora odgovara za svoj zapisnik.Ovi biseri iz PdP su prvo slavili pa kada su izgubili sada bi ponovili izbore.Lol
Pametno nema šta.Kao juče se sjećam kada je Govedarica proglasio pobjedu, isto si prenosio ove debile jz BN pa je na kraju Govedo prihvatilo funkciju na nivou BIH i ućutao se.Sada ovi iz SDS ne izleću previśe prihvatili poraz.Vi luzeri nikako da naučite još od pravde za Davida da ste smjehotresni sa nastupima.
 
СНСД није ишла самостално него у коалицији са Уједињеном Српском. И за добар резултат коалиције на изборима за Народну скупштину Републике Српске захвалите Ненади Стевандићу. Он је успео да се код телетабиса позиционира као 'велики националиста' (шта није тешко поред твог Додига који потписује АНП, обећава референдум сто пута и ништа итд) па је имао пуне дворане са својим одушевљеним присталицама. Без њега ви можете да сигурно рачунате само на капиларне гласове запослених по комуналним предузећима, рааазним установама и са СНСД-ом повезаним приватним фирмама.
Ma nije tačno.Pogledaj rezultate za Skupštinu RS i Parlament Bih dostupni su.Ubjedljivo najviše glasova tj duplo više od PDP i SDS zajedno a sa koalicionim partnerima Ujedinjena Srpska i Socijalistička partija komotna većina bez problema.
 
Nije to debilizam nego bezobrazluk i arogancija. Može mi se i ne možete mi ništa. Naravno da je znao da će biti provaljeno, ali ga nije briga.
Zamisli tog debila koji smatra da je dobra ideja da pokrade BAŠ SVE glasove.

Ne, uopšte neće biti sumnjivo.

Тривићка је то сама одрадила,
јер ће овако сенка пасти на целе изборе.

Да није овако глупог примера крађе гласова, цела њена прича би била обесмишљена, овако
слави пола сата после затварања гласачких места, што је врло безобразно и непоштено,
покрали је у родном селу, и ето нама обојене револуције у РС!

Не наседајте! ЛУКАВИ СУ ТО ПОДЛАЦИ!
Ma nije tačno.Pogledaj rezultate za Skupštinu RS i Parlament Bih dostupni su.Ubjedljivo najviše glasova tj duplo više od PDP i SDS zajedno a sa koalicionim partnerima Ujedinjena Srpska i Socijalistička partija komotna većina bez problema.

....па да, логично, ал ето баш њој се заломило да замисли у њеном родном селу добије НИШТА гласова!
Што јој чуда невиђена баш иде у прилог да диже наивни народ по РС!
ПОДЛАЦИ!
 

па шта би ти сад постово и како би бунио наиван народ да није ТРИВИЋКА ТО ОДРАДИЛА?!
И то баш у њеном родном селу, чудо не изабра неко друго место, него тамо где су јој најповерљивији?!
 
p.s. Тема је отворена као посебна је је горњи текст обрисан са теме "Oсврт на завршене опште изборе у Српској и Федерацији БиХ".
Комшо и ова тема је отворена као посебна да би се угодило твом лудилу и како ти не би додатно погоршавали ионако тешко ментално стање.

Уместо што будалиш овде сваки дан, лепо честитај Милету изборну победу па да идемо даље. Још ћеш гледати Милета од Лакташа како ти се усер-ава у живот.
 
па шта би ти сад постово и како би бунио наиван народ да није ТРИВИЋКА ТО ОДРАДИЛА?!
И то баш у њеном родном селу, чудо не изабра неко друго место, него тамо где су јој најповерљивији?!
Kada se pročita tekst piše jasno da je lik pogrešio u unosu a ne u brojanju, prijavio CiK, oni mu rekli da ostavi grešku jer će se brojati ponovo.Trivićka će smanjiti prednost neće biti 30000 već 29 900.Klasičan spin luzera.
 
Ne znaš ni ko je izašao na izbore i mene budale skim ja polemišem.:lol:
То можеш да мажеш и фолираш неког ко не прати политику у Босни. Раст Уједињене Српске у односу на вашу партију је очигледан. А то вама не одговара, јер у неком моменту Стевандић може да окрене ћурак. А ко не верује мени да Стевандићева партија расте у односу на СНСД, ево има прилог па нека се мало информише:

Уједињена Српска и даље доминира у скуповима

 
То можеш да мажеш и фолираш неког ко не прати политику у Босни. Раст Уједињене Српске у односу на вашу партију је очигледан. А то вама не одговара, јер у неком моменту Стевандић може да окрене ћурак. А ко не верује мени да Стевандићева партија расте у односу на СНСД, ево има прилог па нека се мало информише:

Уједињена Српска и даље доминира у скуповима

Ne budi retardiran te pročitaj rezultate izbora.Pretvorio si se u klasičnog bošnjačkog fundamentalistu.
 

Back
Top