Javni dug Srbije na kraju marta bio 23,39 milijardi evra

PROCENE PRIVREDNOG RASTA Guvernerka protiv Evropske komisije i stručnjaka
Kopaonik biznis forum
FOTO: V. LALIĆ / RAS SRBIJA
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković izjavila je da će rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) biti 3,5 odsto u 2019. godini, što se kosi sa prognozom Evropske komisije i domaćih stručnjaka.

"Očuvana je makroekonomska i finansijska stabilnost, povećana je ekonomska, investiciona i spoljnotrgovinska aktivnost, a učešće javnog duga u BDP-u je dodatno smanjeno", rekla je Tabaković na predstavljanju izveštaja o inflaciji u Beogradu.
PROČITAJTE I...


Sa mišljenjem guvernerke slažu se Međunarodni monetarni fond (MMF) i Svetska banka, koji takođe prognoziraju rast od 3,5 odsto za tekuću godinu.
Međutim, ovo se kosi sa prognozom Evropske komisije objavljenom početka maja, mišljenju stručnjaka, kao i pojedinih banaka.
Evropska komisija prognozirala je da će privredni rast Srbije usporiti u odnosu na 2018. godinu, i iznositi 3,1 odsto u 2019. godini.

Procena EK slična je prognozi Erste Grupe, objavljenoj 9. maja, prema kojoj će ovogodišnji BDP iznositi tri odsto.
"Očekujemo da će doprinos neto izvoza biti negativniji zbog fokusa na uvoz u većini sektora usled faze aktuelnog investicionog i potrošačkog ciklusa, dok bi na izvoz mogao da u određenoj meri negativno utiče očekivani sporiji rast ključnih trgovinskih partnera i nerešeno pitanje kosovskih taksi", navodi se u analizi Erste Grupe.
PROČITAJTE I...

Sa ovakvim procenama slažu se i stručnjaci. Predsednik Fiskalnog saveta u Srbiji Pavle Petrović izjavio je da je trend privrednog rasta u Srbiji tri odsto.
"Privredni ambijent se u Srbiji nije promenio od 2008. godine, političari rade ono što odmah daje vidljive rezultate, zato što izgradnja institucija traje godinama, ali daje značajne rezultate i kada bi Srbija dostigla nivo bugarskih i rumunskih to bi povećalo privredni rast za 0,5 odsto", rekao je Petrović.

Profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu Milojko Arsić takođe ocenjuje da će rast na kraju godine iznositi oko tri odsto.
"Ovo nije iznenađenje jer su nastavljena, doduše i pojačana loša kretanja koja traju od polovine prošle godine. Ona su posledica kombinacije loših spoljnih okolnosti i problema na unutrašnjem planu", rekao je Arsić.

https://www.blic.rs/biznis/vesti/pr...protiv-evropske-komisije-i-strucnjaka/zbvyrk5

Губернерка прсла.

Нове процене кажу - успоравање, али она по политичкој линији мора да лаже, као и сваки смрадикал.
 
I pored toga vi ga birate velikom većinom.Daleko bilo jel narod bio pijan.
A ko bira Franak .. jel se zapitas nekad ...
Jel oni penzosi kojima Vucic otima penziju pa im po hiljadu vraca ...

Jel oni koji trce na mitinge podrske za sendvic i crvenu ...

Jel oni koji se boje za svoje radno mesto u drzavnim preduzecima ...

Jel mladi koji ulaze u SNS kako bi posle radili za 200e ...

Jel tako i kod tebe u Svici ... ajde odgovori ... to bre Tito nije radio .
 
PROCENE PRIVREDNOG RASTA Guvernerka protiv Evropske komisije i stručnjaka
Kopaonik biznis forum
FOTO: V. LALIĆ / RAS SRBIJA
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković izjavila je da će rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) biti 3,5 odsto u 2019. godini, što se kosi sa prognozom Evropske komisije i domaćih stručnjaka.

"Očuvana je makroekonomska i finansijska stabilnost, povećana je ekonomska, investiciona i spoljnotrgovinska aktivnost, a učešće javnog duga u BDP-u je dodatno smanjeno", rekla je Tabaković na predstavljanju izveštaja o inflaciji u Beogradu.
PROČITAJTE I...


Sa mišljenjem guvernerke slažu se Međunarodni monetarni fond (MMF) i Svetska banka, koji takođe prognoziraju rast od 3,5 odsto za tekuću godinu.
Međutim, ovo se kosi sa prognozom Evropske komisije objavljenom početka maja, mišljenju stručnjaka, kao i pojedinih banaka.
Evropska komisija prognozirala je da će privredni rast Srbije usporiti u odnosu na 2018. godinu, i iznositi 3,1 odsto u 2019. godini.

Procena EK slična je prognozi Erste Grupe, objavljenoj 9. maja, prema kojoj će ovogodišnji BDP iznositi tri odsto.
"Očekujemo da će doprinos neto izvoza biti negativniji zbog fokusa na uvoz u većini sektora usled faze aktuelnog investicionog i potrošačkog ciklusa, dok bi na izvoz mogao da u određenoj meri negativno utiče očekivani sporiji rast ključnih trgovinskih partnera i nerešeno pitanje kosovskih taksi", navodi se u analizi Erste Grupe.
PROČITAJTE I...

Sa ovakvim procenama slažu se i stručnjaci. Predsednik Fiskalnog saveta u Srbiji Pavle Petrović izjavio je da je trend privrednog rasta u Srbiji tri odsto.
"Privredni ambijent se u Srbiji nije promenio od 2008. godine, političari rade ono što odmah daje vidljive rezultate, zato što izgradnja institucija traje godinama, ali daje značajne rezultate i kada bi Srbija dostigla nivo bugarskih i rumunskih to bi povećalo privredni rast za 0,5 odsto", rekao je Petrović.

Profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu Milojko Arsić takođe ocenjuje da će rast na kraju godine iznositi oko tri odsto.
"Ovo nije iznenađenje jer su nastavljena, doduše i pojačana loša kretanja koja traju od polovine prošle godine. Ona su posledica kombinacije loših spoljnih okolnosti i problema na unutrašnjem planu", rekao je Arsić.

https://www.blic.rs/biznis/vesti/pr...protiv-evropske-komisije-i-strucnjaka/zbvyrk5

Губернерка прсла.

Нове процене кажу - успоравање, али она по политичкој линији мора да лаже, као и сваки смрадикал.
Nije ona prsla ... njoj je super ... nikad bolje.
 
A ko bira Franak .. jel se zapitas nekad ...
Jel oni penzosi kojima Vucic otima penziju pa im po hiljadu vraca ...

Jel oni koji trce na mitinge podrske za sendvic i crvenu ...

Jel oni koji se boje za svoje radno mesto u drzavnim preduzecima ...

Jel mladi koji ulaze u SNS kako bi posle radili za 200e ...

Jel tako i kod tebe u Svici ... ajde odgovori ... to bre Tito nije radio .

Mene što pitaš odgovoriću ti Da Tito to nije radio to je tačno
Ko bira nisam u toku ali pretpostavljam većina.Zašto ljudi trče
u državnu firmu takođe nisam u toku.Što se tiče mene mladi
mogu raditi za puno veće pare,i baš sam pokušao sestričinu
da ubedim da joj sin radi i dobije pare.Nažalost ona kaže on to
neće a ja neznam za bolje.Veruj žao mi je kada familiji nisam u
stanju da pomognem iako sam u stanju.
 
Mene što pitaš odgovoriću ti Da Tito to nije radio to je tačno
Ko bira nisam u toku ali pretpostavljam većina.Zašto ljudi trče
u državnu firmu takođe nisam u toku.Što se tiče mene mladi
mogu raditi za puno veće pare,i baš sam pokušao sestričinu
da ubedim da joj sin radi i dobije pare.Nažalost ona kaže on to
neće a ja neznam za bolje.Veruj žao mi je kada familiji nisam u
stanju da pomognem iako sam u stanju.
Ako su radnici lenji & nesposobni kao što kažeš, onda to nazivamo da Nema para, a ne da "ima samo ih treba zgrabiti rukom" kako ti to formulišeš.
 
Franak objasnicu ti jednostavno posto vidim kao da nisi shvatio kako je na zapadu a kako u Srbiji.

U Svici ne idu pred izbore od kuce do kuce da ubedjuju ljude i ucenjuju da glasaju za stranku ... to je protiv ustava i zakona.

To je demokratija a ne ovo u Srbiji.

Dakle ukapiraj ovo sto ces videti u par sekundi.

Pa i kad ti pokucaju na vrata da te pitaju- tebe opet ništa ne obavezuje da glasaš za njih iako si im rekao da češ da ih glasaš.
 
Pa i kad ti pokucaju na vrata da te pitaju- tebe opet ništa ne obavezuje da glasaš za njih iako si im rekao da češ da ih glasaš.
Da ali u Srbiji ima mnogo uplasenih , oonih koji gledaju TV , onih koji citaju informer ... koji veruju tabloidima i td ...

Da ti ne crtam vise ... to nije demokratski da ti dolazi na vrata sekta.

A sta tek rade onima koji su u drzavnim preuzecima ...

To samo kod nas u Srbiji ima , gde jedan SNS vroji vise clanova nego najveca partija u neckoj koja ima preko 10x vise stanovnika...
 
PROCENE PRIVREDNOG RASTA Guvernerka protiv Evropske komisije i stručnjaka
Kopaonik biznis forum
FOTO: V. LALIĆ / RAS SRBIJA
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković izjavila je da će rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) biti 3,5 odsto u 2019. godini, što se kosi sa prognozom Evropske komisije i domaćih stručnjaka.

"Očuvana je makroekonomska i finansijska stabilnost, povećana je ekonomska, investiciona i spoljnotrgovinska aktivnost, a učešće javnog duga u BDP-u je dodatno smanjeno", rekla je Tabaković na predstavljanju izveštaja o inflaciji u Beogradu.
PROČITAJTE I...


Sa mišljenjem guvernerke slažu se Međunarodni monetarni fond (MMF) i Svetska banka, koji takođe prognoziraju rast od 3,5 odsto za tekuću godinu.
Međutim, ovo se kosi sa prognozom Evropske komisije objavljenom početka maja, mišljenju stručnjaka, kao i pojedinih banaka.
Evropska komisija prognozirala je da će privredni rast Srbije usporiti u odnosu na 2018. godinu, i iznositi 3,1 odsto u 2019. godini.

Procena EK slična je prognozi Erste Grupe, objavljenoj 9. maja, prema kojoj će ovogodišnji BDP iznositi tri odsto.
"Očekujemo da će doprinos neto izvoza biti negativniji zbog fokusa na uvoz u većini sektora usled faze aktuelnog investicionog i potrošačkog ciklusa, dok bi na izvoz mogao da u određenoj meri negativno utiče očekivani sporiji rast ključnih trgovinskih partnera i nerešeno pitanje kosovskih taksi", navodi se u analizi Erste Grupe.
PROČITAJTE I...

Sa ovakvim procenama slažu se i stručnjaci. Predsednik Fiskalnog saveta u Srbiji Pavle Petrović izjavio je da je trend privrednog rasta u Srbiji tri odsto.
"Privredni ambijent se u Srbiji nije promenio od 2008. godine, političari rade ono što odmah daje vidljive rezultate, zato što izgradnja institucija traje godinama, ali daje značajne rezultate i kada bi Srbija dostigla nivo bugarskih i rumunskih to bi povećalo privredni rast za 0,5 odsto", rekao je Petrović.

Profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu Milojko Arsić takođe ocenjuje da će rast na kraju godine iznositi oko tri odsto.
"Ovo nije iznenađenje jer su nastavljena, doduše i pojačana loša kretanja koja traju od polovine prošle godine. Ona su posledica kombinacije loših spoljnih okolnosti i problema na unutrašnjem planu", rekao je Arsić.

https://www.blic.rs/biznis/vesti/pr...protiv-evropske-komisije-i-strucnjaka/zbvyrk5

Губернерка прсла.

Нове процене кажу - успоравање, али она по политичкој линији мора да лаже, као и сваки смрадикал.
 
:hahaha: ipak nisi shvatio ...

Sreo sam i ja Boris Tadica uzivo i rekao mu Dobar Dan.

Ali nije meni njegova partija dolazila na vrata pred izbore NIKADA.
Ako to hoćeš Deki tj.kako ovdi ide evo reći ću ti.Ovdi iako je tvoja kuća ili stan ni slučajno da postaviš kameru.
Prosto bi te oljuštili kaznom,mada bi ja vrlo rado postavio kameru samo za lopove kako bi video ko je pokušao
da mi probije stan.
 
PROCENE PRIVREDNOG RASTA Guvernerka protiv Evropske komisije i stručnjaka
Kopaonik biznis forum
FOTO: V. LALIĆ / RAS SRBIJA
Guvernerka Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković izjavila je da će rast bruto domaćeg proizvoda (BDP) biti 3,5 odsto u 2019. godini, što se kosi sa prognozom Evropske komisije i domaćih stručnjaka.

"Očuvana je makroekonomska i finansijska stabilnost, povećana je ekonomska, investiciona i spoljnotrgovinska aktivnost, a učešće javnog duga u BDP-u je dodatno smanjeno", rekla je Tabaković na predstavljanju izveštaja o inflaciji u Beogradu.
PROČITAJTE I...


Sa mišljenjem guvernerke slažu se Međunarodni monetarni fond (MMF) i Svetska banka, koji takođe prognoziraju rast od 3,5 odsto za tekuću godinu.
Međutim, ovo se kosi sa prognozom Evropske komisije objavljenom početka maja, mišljenju stručnjaka, kao i pojedinih banaka.
Evropska komisija prognozirala je da će privredni rast Srbije usporiti u odnosu na 2018. godinu, i iznositi 3,1 odsto u 2019. godini.

Procena EK slična je prognozi Erste Grupe, objavljenoj 9. maja, prema kojoj će ovogodišnji BDP iznositi tri odsto.
"Očekujemo da će doprinos neto izvoza biti negativniji zbog fokusa na uvoz u većini sektora usled faze aktuelnog investicionog i potrošačkog ciklusa, dok bi na izvoz mogao da u određenoj meri negativno utiče očekivani sporiji rast ključnih trgovinskih partnera i nerešeno pitanje kosovskih taksi", navodi se u analizi Erste Grupe.
PROČITAJTE I...

Sa ovakvim procenama slažu se i stručnjaci. Predsednik Fiskalnog saveta u Srbiji Pavle Petrović izjavio je da je trend privrednog rasta u Srbiji tri odsto.
"Privredni ambijent se u Srbiji nije promenio od 2008. godine, političari rade ono što odmah daje vidljive rezultate, zato što izgradnja institucija traje godinama, ali daje značajne rezultate i kada bi Srbija dostigla nivo bugarskih i rumunskih to bi povećalo privredni rast za 0,5 odsto", rekao je Petrović.

Profesor na Ekonomskom fakultetu u Beogradu Milojko Arsić takođe ocenjuje da će rast na kraju godine iznositi oko tri odsto.
"Ovo nije iznenađenje jer su nastavljena, doduše i pojačana loša kretanja koja traju od polovine prošle godine. Ona su posledica kombinacije loših spoljnih okolnosti i problema na unutrašnjem planu", rekao je Arsić.

https://www.blic.rs/biznis/vesti/pr...protiv-evropske-komisije-i-strucnjaka/zbvyrk5

Губернерка прсла.

Нове процене кажу - успоравање, али она по политичкој линији мора да лаже, као и сваки смрадикал.

Znači da sumiramo: NBS, Svetska banka i MMF predviđaju Srbiji rast 3,5%, Evropska Komisija 3,1%, a Erste banka 3,0%.

Znači da je razlika u najoptimističnijoj i pajpesimističnijoj proceni 0,5%... da li je to baš toliko velika razlika? :think:

Imaj u vidu da nam je tzv. Kosovo uvelo carine 100% na naš izvoz... a Kosovo je mafijaška kvazidržava koja nema nikakvu industriju i zato Srbija ima najveći trgovinski suficit sa Kosovom. Naime, Srbija nema nekog drugog trgovinskog partnera kome prodaje 10 puta više robe nego što kupuje, zato nam je to bitan trgovinski partner. I po proceni stručnjaka, to će usporiti rast srpske ekonomije za 0,5% do 0,7%. S obzirom na takve okolnosti, rast od 3,1% je u suštini uspeh. Jer bez kosovskih carina rast bi bio oko 3,6%.
Takođe, tokom 2017. rast je bio samo 2,0% zbog suše, inače bi u 2017. rast bio preko 3%.
 
Znači da sumiramo: NBS, Svetska banka i MMF predviđaju Srbiji rast 3,5%, Evropska Komisija 3,1%, a Erste banka 3,0%.

Znači da je razlika u najoptimističnijoj i pajpesimističnijoj proceni 0,5%... da li je to baš toliko velika razlika? :think:

Imaj u vidu da nam je tzv. Kosovo uvelo carine 100% na naš izvoz... a Kosovo je mafijaška kvazidržava koja nema nikakvu industriju i zato Srbija ima najveći trgovinski suficit sa Kosovom. Naime, Srbija nema nekog drugog trgovinskog partnera kome prodaje 10 puta više robe nego što kupuje, zato nam je to bitan trgovinski partner. I po proceni stručnjaka, to će usporiti rast srpske ekonomije za 0,5% do 0,7%. S obzirom na takve okolnosti, rast od 3,1% je u suštini uspeh. Jer bez kosovskih carina rast bi bio oko 3,6%.
Takođe, tokom 2017. rast je bio samo 2,0% zbog suše, inače bi u 2017. rast bio preko 3%.

Poznavajući potencijal Srbije sve što je ispod 10% katastrofa je.
 
Da ali u Srbiji ima mnogo uplasenih , oonih koji gledaju TV , onih koji citaju informer ... koji veruju tabloidima i td ...

Da ti ne crtam vise ... to nije demokratski da ti dolazi na vrata sekta.

A sta tek rade onima koji su u drzavnim preuzecima ...

To samo kod nas u Srbiji ima , gde jedan SNS vroji vise clanova nego najveca partija u neckoj koja ima preko 10x vise stanovnika...
Ja stvarno ne znam kako bi taj strah trebao da funkcioniše¿¡
Da onaj što prima penziju u iznosu od pola potrošacke korpe, da on ima strah od nekog ko se zalaže da mu se ta penzija popne na iznos potrošačke korpe, a sa druge strane imaš one koji to ne dozvoljavaju dok se ovima što imaju tri porošačke korpe iznos ne popne na pet. Pošto ide duplo- duplo. I sad mi nije jasno ko tu od koga treba da se straši¿¡
Jedino oni prvi ako bi trebali da imaju strah da ovim drugim penzije nikad ne mogu otići na pet potrošackih korpi. Država to jednostavno, em ne može, em ne bi ni trebala.
To što se tiče penzija, a i ovo za državna preduzeča nije tačno. Lično znam zamenika generalnog direktora u Vodovodu da nije član SNS, pa i šefa Finansijske policije u mom gradu.
 

Back
Top