Javni dug Srbije na kraju marta bio 23,39 milijardi evra

Koliko je tek ljudi koji ni ne komentarisu i koji cutke izbegavaju Srbiju u sirokom luku.
Kladim se da ni nasi sportisti nisu ludi za ulaganjem u Srbiju, ili bar retko koji.
I to nije ni cudno.
Pa jeste, tako i Divac došo da se izležava na Knjazu Milošu pa naši prostaci moradoše da mu objasne šta je biznis.
Ponesi ti svojih sto miliona $ u Ameriku pa se tamo izležavaj na svojim ulaganjima.
 
Да не бисмо нагађали и играли се парцијалним подацима, а свима сви подаци треба да буду доступни,

за све форумаше које занима, и сами желе да дођу до својих закључака, на сајту Републичког завода за статистику можемо да пратимо кретање БДП (а и остало)

Кликнете параметре које тражите и добијете http://data.stat.gov.rs/Home/Result/0902020102?languageCode=sr-Cyrl

Индикативан је пад већ три квартала за редом

и то не мали, већ осетан пад.

Па ме занима, ако смо у економском полету, зашто имамо пад стопе раста већ три квартала за редом?

2018/I квартал4.9 (p)
2018/II квартал4.9 (p)
2018/III квартал4.1 (p)
2018/IV квартал3.4 (p)

......................................... ......... (ја додајем) 2019/I квартал ............................................................................................... 2,3

Дакле, од 2012 до 2019 године, једине репрезентативне године у којима смо остварили какав такав резултат су 2016 и 2018. година и ни то није могуће претворити у тренд. Па за седам и више година власти свако може да нађе неку годину и неки статистички податак којим може да се похвали, ако га извуче из масе података. Међутим, ако гледамо свеукупно, за седам година смо ужасно лоше прошли.
 
Шабачки привредник Мирослав Богићевић јасно открива како се радило раније:

- Sve je namešteno da bi se uništila kompanija, a u toj nameštaljki učestvovao je Mlađan Dinkić, koji mi je tražio 800.000 evra kako ne bi odmogao „Farmakomu“.
– Ma ne. Rekao sam da sam finansirao, ali ja sam finansirao i Demokratsku stranku Srbije zato što imam prijatelje tamo. Koštunicu nikad nisam u životu video, ali finansirao sam, dao sam dobre pare, negde oko milion evra sve ukupno.

Kome ste u DSS-u dali te pare?
– Dao sam i za centralni nivo i za beogradski nivo.

Kod Vas je radio i sin bivšeg direktora policije Milorada Veljovića?
– Veljovićev sin je radio kod mene, radio je u Moskvi u mom predstavništvu.

Ti ljudi, pričam o Dinkiću, on me je i reketirao. Dinkić je bio ministar za finansije, ali stalno mi je slao kontrole, iako sam od 2008. svaki mesec njima davao po milion i po dinara, svaki mesec je Verica Kalanović od mene primala milion i po dinara, plus kad su izbori…

Na njen račun ste to uplaćivali?
– Ne na račun, u kešu, moj vozač je nosio njenom vozaču.

Овакав Динкић и овакве странке су управљали дугом и одлучивали о задуживању. Сада је шема иста.
Није чудо што је држава презадужена а ефекти јадни, кад смо имали а имамо и даље такве сподобе које управљају нашим финансијама.
 
Шабачки привредник Мирослав Богићевић јасно открива како се радило раније:

- Sve je namešteno da bi se uništila kompanija, a u toj nameštaljki učestvovao je Mlađan Dinkić, koji mi je tražio 800.000 evra kako ne bi odmogao „Farmakomu“.
– Ma ne. Rekao sam da sam finansirao, ali ja sam finansirao i Demokratsku stranku Srbije zato što imam prijatelje tamo. Koštunicu nikad nisam u životu video, ali finansirao sam, dao sam dobre pare, negde oko milion evra sve ukupno.

– Dao sam i za centralni nivo i za beogradski nivo.

Kod Vas je radio i sin bivšeg direktora policije Milorada Veljovića?
– Veljovićev sin je radio kod mene, radio je u Moskvi u mom predstavništvu.

Ti ljudi, pričam o Dinkiću, on me je i reketirao. Dinkić je bio ministar za finansije, ali stalno mi je slao kontrole, iako sam od 2008. svaki mesec njima davao po milion i po dinara, svaki mesec je Verica Kalanović od mene primala milion i po dinara, plus kad su izbori…

– Ne na račun, u kešu, moj vozač je nosio njenom vozaču.


Овакав Динкић и овакве странке су управљали дугом и одлучивали о задуживању. Сада је шема иста.
Није чудо што је држава презадужена а ефекти јадни, кад смо имали а имамо и даље такве сподобе које управљају нашим финансијама.

Чекај, зашто би неки човек политичкој странци дао милион евради?

Мсм...ја питам "зашто" а у тексту следи "зато" тј. "зато што сам имао пријатеље тамо".

Имао пријатеље тамо па дао странци мелеон евради?
 
Чекај, зашто би неки човек политичкој странци дао милион евради?

Мсм...ја питам "зашто" а у тексту следи "зато" тј. "зато што сам имао пријатеље тамо".

Имао пријатеље тамо па дао странци мелеон евради?

Дао човек пријатељима који су од моћи и утицаја. А ти пријатељи треба (пошто су власт) да контролишу да ли ради по закону, да ли трансакције извршава по закону, да ли поштује права радника..и свашта нешто. Овако да колико треба, и нико га не дира. Проблем је што је рађено тако, а проблем је и што се данас ради тако.
 
Да не бисмо нагађали и играли се парцијалним подацима, а свима сви подаци треба да буду доступни,

за све форумаше које занима, и сами желе да дођу до својих закључака, на сајту Републичког завода за статистику можемо да пратимо кретање БДП (а и остало)

Кликнете параметре које тражите и добијете http://data.stat.gov.rs/Home/Result/0902020102?languageCode=sr-Cyrl

Индикативан је пад већ три квартала за редом

и то не мали, већ осетан пад.

Па ме занима, ако смо у економском полету, зашто имамо пад стопе раста већ три квартала за редом?

2018/I квартал4.9 (p)
2018/II квартал4.9 (p)
2018/III квартал4.1 (p)
2018/IV квартал3.4 (p)

......................................... ......... (ја додајем) 2019/I квартал ............................................................................................... 2,3

Дакле, од 2012 до 2019 године, једине репрезентативне године у којима смо остварили какав такав резултат су 2016 и 2018. година и ни то није могуће претворити у тренд. Па за седам и више година власти свако може да нађе неку годину и неки статистички податак којим може да се похвали, ако га извуче из масе података. Међутим, ако гледамо свеукупно, за седам година смо ужасно лоше прошли.
Što rast nije fantastičan, 'ajde, samo što ja ne vidim kako bi to ovi drugi pospešili kad pričaju da bi upropastili i to malo¡¿
Gde je taj njihov nacrt koncepta na osnovu kojeg bi ja mogao da kažem, 'da, to je to'¿¡
Vade neki grčki koncept koji je puko još davno, i što pre svega više niko za tako nešto neće da ti daje pare.
 
Mnogo.... Investicije treba tražiti preko srpske dijaspore to sam govorio pre 10g to i danas mislim.. Dovoljan broj ima uspješnih koji se kreću u tim krugovima o kojim politicari mogu samo da sanjaju.. Ali nece ici dok god politika vodi ekonomiju niti će oni da se zamajavaju sa nekim lokalnim SNS siledžijom, tako da njihove investicije ostaju humanitarne prirode....

da zamisli placas silan porez i onda gledash Djuku na TV kako prica kako se raspolaze budzetom:Zaposlili SMO, Otvorili SMO fabrike
prosto te zmarci prodju kroz telo od jeze...........
 
Što rast nije fantastičan, 'ajde, samo što ja ne vidim kako bi to ovi drugi pospešili kad pričaju da bi upropastili i to malo¡¿
Gde je taj njihov nacrt koncepta na osnovu kojeg bi ja mogao da kažem, 'da, to je to'¿¡
Vade neki grčki koncept koji je puko još davno, i što pre svega više niko za tako nešto neće da ti daje pare.
zato je vas koncept 2% godisnje za platu od 300 evra :mrgreen:
napredno
 
Чекај, зашто би неки човек политичкој странци дао милион евради?

Мсм...ја питам "зашто" а у тексту следи "зато" тј. "зато што сам имао пријатеље тамо".

Имао пријатеље тамо па дао странци мелеон евради?

Ego i ja dajem stranci pare,šta ti je to čudo? Ti bi hteo da ti neko drugi napravi sve a ti da se ispružiš u Makarsku.E pa neće da može,što kaže Šojić.
 
Ego i ja dajem stranci pare,šta ti je to čudo? Ti bi hteo da ti neko drugi napravi sve a ti da se ispružiš u Makarsku.E pa neće da može,što kaže Šojić.

Франак, није исто кад ти даш седамнаест франака и кад неко да милион евради за странку.

Ја знам да ти мислиш да је то исто, али то никако не може бити исто.
 
Франак, није исто кад ти даш седамнаест франака и кад неко да милион евради за странку.

Ја знам да ти мислиш да је то исто, али то никако не може бити исто.

Slažem se Ego da nije bisto.U pravu si ja dajem 50 franaka,već milijon nemam pa ne dajem.
 
zato je vas koncept 2% godisnje za platu od 300 evra :mrgreen:
napredno
Samo sretniji deo se može radovati tako izdasnim primanjima.. Onaj drugi deo je na 200 evra.. Srbija bi odavno bankrotirala da nema svoju najprofitabilnuju firmu dijasporu koja isključivo radi na jednokratnim ulozima.. humanitarna ulaganja .. Možda bi bilo bolje da to prestanite i da se pacijent suoči sa istinom ..
 
Samo sretniji deo se može radovati tako izdasnim primanjima.. Onaj drugi deo je na 200 evra.. Srbija bi odavno bankrotirala da nema svoju najprofitabilnuju firmu dijasporu koja isključivo radi na jednokratnim ulozima.. humanitarna ulaganja .. Možda bi bilo bolje da to prestanite i da se pacijent suoči sa istinom ..
Sto je najjadnije najvise vole da popljunu tu kravu muzaru- dijasporu.
 
Musavci bi da uguraju sve u svoj tor... Taj alfa mi je na ignor listi tako da je opistajuce ne citati gluposti koje on piše..
Sto je najjadnije najvise vole da popljunu tu kravu muzaru- dijasporu.
Simptomi narkomana.. Čitao sam o jednom nesretnom loto dobitniku koji je kad je dobio lovu skoro sve podelio i na kraju se sa svima posvađao.. Od tih para nije imao ništa a sa familijom više ne priča. . :)
 
Ja košarku ni ne pratim, tako da me ni ne zanima što je on u toj istoriji. I pre svega- kakve veze to ima sa biznisom i privredom?
naravno ima veze
jer ima veze sa licnoscu
samom cinjenicom da je dokazao kako je posvecen i vredan a i pokazao se kao dobar menadzer u SAD
nas problem je sto kod nas na najvisim pozicijama jesu ljudi koji nemaju nikakav kredibilitet i nista nisu stekli u zivotu.......
 
naravno ima veze
jer ima veze sa licnoscu
samom cinjenicom da je dokazao kako je posvecen i vredan a i pokazao se kao dobar menadzer u SAD
nas problem je sto kod nas na najvisim pozicijama jesu ljudi koji nemaju nikakav kredibilitet i nista nisu stekli u zivotu.......
Ne, problem je u tome što on u pravom biznisu sa svojim parama ne bi znao ni da prdne. I što on uopšte iz Amerike donosi pare kad se tamo prave mnogo veće pare¿¡ Pa nije on sveti Divac :worth:
A našim zaslužnim sportistima je dovoljno što im dajemo nacionalnu penziju, a resurse moramo da čuvamo za ozbiljne biznise.
 
Daj nemoj lupati gluposti :fdlan:

ja ne lupam za razliku od tebe drzim se podataka i ne izvlacim jedno tromesecje vec ti dajem poslednjih 17 godina

evo igraj se matematike pa vidi koji je prosek od kako su naprednjaci tu a koliko je bilo pre
560224
 

Back
Top