Javne površine i trgovi

Lancier

Veoma poznat
Poruka
14.435
ASPECT-Studios-Hyper-Lane-development-in-Chengdu-China-4.jpg

ASPECT-Studios-Hyper-Lane-development-in-Chengdu-China-3.jpg

ASPECT-Studios-Hyper-Lane-development-in-Chengdu-China-2.jpg

ASPECT-Studios-Hyper-Lane-development-in-Chengdu-China.jpg


Studios Hyper Lane development in Chengdu China
 
Kod nas se trgovi renoviraju da bi podigli kredite i kumovske firme dobijaju poslove, narod se jos vise gurne u duznicko ropstvo a onda ti jos zaplene trampovo jezero klintomov rudnik...

Dok bi tapkate u mestu ova firma samo raste. Znam za jednu koja je krenula sa dve lopate krampom i kolicima, 10 godina kasnije to je flota kamiona, gradjevinskih masina itd. Nije lopov kriv sto krade, mi smo krivi sto se dusanov zakonik ne sprovodi.
 
Kod nas se trgovi renoviraju da bi podigli kredite i kumovske firme dobijaju poslove, narod se jos vise gurne u duznicko ropstvo a onda ti jos zaplene trampovo jezero klintomov rudnik...

Dok bi tapkate u mestu ova firma samo raste. Znam za jednu koja je krenula sa dve lopate krampom i kolicima, 10 godina kasnije to je flota kamiona, gradjevinskih masina itd. Nije lopov kriv sto krade, mi smo krivi sto se dusanov zakonik ne sprovodi.

if the lake is tramp, then forest is gamp....:D

javni radovi su svuda leglo korupcije, ova tema nije baš namenjena političkoj debati, čak nije zamišljena da bude neka diskusija, ali ako treba da bude, onda treba pričati o onome kako javni prostor traba da izgleda....
 
if the lake is tramp, then forest is gamp....:D

javni radovi su svuda leglo korupcije, ova tema nije baš namenjena političkoj debati, čak nije zamišljena da bude neka diskusija, ali ako treba da bude, onda treba pričati o onome kako javni prostor traba da izgleda....
Dobro da ne kvarimo temu ali neizbezno je da skrene u tom smeru. Prijavi komentare za brisanje ako mislis da ce ici samo u smeru eksterijera i uredjenosti odnosno kako trgovi mogu i trebaju da izgledaju.
 
ne znam da li postoji postoji izraz za ovako nešto, ali ja bih ga nazvao Urbani Park. I usputno, jako mi se svidja, prijatan prostor.
da prostor deluje zanimljivo, ima više ambijenata i moguća je socijalizacija - okupljanje. Ovaj motiv krugova prožima i povezuje različite materijale - drvo, kamen, zelenilo, vodene površine.....
 
da prostor deluje zanimljivo, ima više ambijenata i moguća je socijalizacija - okupljanje. Ovaj motiv krugova prožima i povezuje različite materijale - drvo, kamen, zelenilo, vodene površine.....
ja sam veoma osetljiv na geometrijske oblike i bio sam svestan toga mnogo pre nego sam spoznao da postoje pravila Feng Shui. Po njima, prostor za opuštanje treba da bude dominiran ovalnim oblicima a ovde su to znalački odradili.
 
jeste da se uklapa u okolni ambijent ali je dosadno, kao da su ga radili preko volje... Ustvari i nisam siguran da se uklapa u okolnu arhitekturu, ali moram da priznam da je praktično i da su dobro rešili plato na nizbrdici. Mislim da bi umešan pejzažni arhitekta ovo olako izvadio iz mrtvih.
Pa reč je o tome da su različiti nivoi koji se ukrštaju na jednom mestu popriličan izazov. Zelenila naravno nikad dosta ;)
 

Back
Top