Javna vs tajna duhovna (i religijska) znanja

imas idolopoklonicki kvazireligiozni sistem olicen u toj trojici "mudraca" nasuprot slavljenju Boga od strane prostodusnih pastira koji cak nisu imali nikakve poklone [odlicno nam to slika jevandjelista]... [dalje] secas se kada Isus pita Petra da li ga voli, ili kada pere noge apostolima, koje nazva prijateljima?..
p.s. mogao bih jos da se potrudim oko tvog razumevanja, da shvatis ova dva suprotstavljena koncepta ili sistema, ali da ne pogresis od samog starta
imaš one koji znaju i one koji vole...Bog više voli ove druge...otud ono

Matej 5,3Blago siromašnima duhom, jer je njihovo carstvo nebesko;

oni koji znaju oni se uglavnom uznose da vrede više od drugih....oni su obuzeti gordošću bez koje verovatno ne bi ni sakupili znanje...oni koji nisu opterećeni gordošću su čistog srca i sposobni da vole... e sad treba biti bogat znanjima a opet čistog srca bez gordosti...

to sa okom ne dokazuje to što misliš da dokazuje...nervi polaze od nečega nalik na ekran i idu do mozga...mozak ima zadatak da to brdo signala poveže u sliku....on normalno povezuje susedne nerve sa susednim pikselima u slici

DNK ili složenost ljudske ćelije ti je bolji primer za dokaz da je neka super super inteligencija morala da stvori život...ćelije su tako male a mnogo mnogo kompleksinje od svih fabrika i uređaja koje je čovek u stanju da napravi....DNK je kod zasnovan na četiri slova koji nosi šemu za izgradnju svih različitih ćelija sa svojim supersloženim funkcijama...tako nešto ne nastaje slučajno niti evolucijom...to je kao kad bi pomešao u loncu motor, točkove i limariju a posle milion godina stvori se od toga novi ferari
Promaljaju se novi vetrovi u genetici, pa sad geni ne nose informaciju nego je informacija sačuvana u vodi našega tela, a geni su samo ključevi da se ta informacija oslobodi.

oni koji znaju oni se uglavnom uznose da vrede više od drugih....oni su obuzeti gordošću bez koje verovatno ne bi ni sakupili znanje...oni koji nisu opterećeni gordošću su čistog srca i sposobni da vole... e sad treba biti bogat znanjima a opet čistog srca bez gordosti...
Kako čovek može da bude bogat znanjem kad je znanja toliko da se za ljudski vek jedva nešto malo može sakupiti. Nego neznalice vole da misle kako sve znaju, da su se obogatili znanjem, da su prosvetljeni. A bogatome je teže naslediti carstvo nebesko nego kamili proći kroz iglene uši.

bas pre neki dan upravo ti koji kao znaju se zalepise za taj stih, ali u sasvim nebuloznoj interpretaciji, prevodu, da sam ja morao da trazim dok nisam provalio da se misli na bas ovaj stih - zato im taj stih i smeta, i menjaju ga do neprepoznatljivosti, ili ja nista ne znam?

Mogu biti i super bica, naravno, to su za nas primitivne, bogovi, kao sto su zapadnjaci koji su isli kod domorodaca isto
tretirani kao bogovi. Nego, prva civilizacije Sumeri, verovali su u vanzemaljce, svi ti njihovi bogovi, su vanzemaljci...

.....i postali su robovlasnicko drustvo na tronu kralj (dugovecan) Sumer i sl. ....stare civilizacije i tzv.tajna znanja odmogla, unistene su ratom ili prirodno (nepogode).:think:

to nešto ovde na forumu bilo ili gde?
ja da nisam potrazio, i da nisam ranije cuo ovde od jehovinih svedoka, pojma ne bih imao odakle im ovaj stih

3 »Blago onima koji znaju da su duhovno potrebiti jer njima pripada Kraljevstvo nebesko.

ovde je pak malo drugacije, mozda ja ne znam hrvatski, ali zvuci kao da su "potrebiti - drugima"?

u svakom slucaju nebuloza je oboje

moze svasta ljudima da se dopada, ali nema veze s jevandjeljem, a zalutalima se upravo to promaseno i dopadne

Back