Javna vs tajna duhovna (i religijska) znanja

Vidimo posljedice kad se Biblija "da narodu".
A zatoo se nije davala.
Pa bravo...da priznas...
Ne bi se nikada ni dala da nije bilo reformacije i protenstatizma.

Posledice je prosvetljenje i saznanje da je na zalost crkva krenula drugim putem i pronalazenje pravig hriscanstva.

Opet vi samo umete raspravu ne diskusiju.
Mi smo pravi mi smo pravi mi smo pravi?

To se pokazuje ne govori se.
Ali kada nema sta da se pokaze onda se govori da ste pravi.

Matej 5,14Vi ste vidjelo svijetu; ne može se grad sakriti kad na gori stoji.
.

Poslednja izmena:
Vidimo posljedice kad se Biblija "da narodu".
a zamisli posledice da je isus svima otkrio tajnu carstva božijeg.
prosto ne radi se tako, samo odabranim se obznanjuje.
vidiš da vešaju isusa i dan danas a ne znaju ništa, crkva je koliko toliko sačuvala, ove kikiriki v. z. obznanju samo svoje krivoverje.
jer oni ne veruju već "znaju" a isus je tražio samo veru ne znanje.

jedno od blaženstva

„Блажени сиромашни духом, јер је њихово Царство небеско“

ovo blaženstvo je osnovni i prvi preduslov za sav ljudski duhovni napredak i rast.

oni to nemaju imaju čitanku koju uče napamet

A zatoo se nije davala.
Pa bravo...da priznas...
Ne bi se nikada ni dala da nije bilo reformacije i protenstatizma.

Posledice je prosvetljenje i saznanje da je na zalost crkva krenula drugim putem i pronalazenje pravig hriscanstva.

Opet vi samo umete raspravu ne diskusiju.
Mi smo pravi mi smo pravi mi smo pravi?

To se pokazuje ne govori se.
Ali kada nema sta da se pokaze onda se govori da ste pravi.

Matej 5,14Vi ste vidjelo svijetu; ne može se grad sakriti kad na gori stoji.
.
A protestantizam je vidimo ekstremno bajan. 2 protestanta 3 vjerske zajednice.

A protestantizam je vidimo ekstremno bajan. 2 protestanta 3 vjerske zajednice.
Bog je stvorio svet.
I pustio da postoje i dobri i zli
Da bi i dobri postojali moraju da postoje i zli.
Da bi Isus imao 11 dobrih ucenika imao je 12.
Sloboda donosi i druge stvari ali i ostinu i prosvetljenje.

Da mozete vi biste to i danas sprecili.

Poslednja izmena:
Najtacnije odnosno istinito duhovno znanje se drzi u najstrozoj tajnosti i niko nikada nije objavio knjigu o njemu jer sistem to ne dozvoljava.
Ne postoji nikakvo tajno duhovno znanje. Bog postoji ili ne postoji, reinkarnacija postoji ili ne postoji, smrt je apsolutni kraj ili nije. Bilo u sta od toga da verujes, ne postoji tu nista tajno. Naglasavanje na nekakvoj tajnosti je elitizam i tastina, u smislu - ja sam poseban, ja posedujem skrivena duhovna znanja- Mos misliti, bolje ti je da znas brojeve lotoa sutra, od toga mozes imati istinsku korist.

Ne postoji nikakvo tajno duhovno znanje. Bog postoji ili ne postoji, reinkarnacija postoji ili ne postoji, smrt je apsolutni kraj ili nije. Bilo u sta od toga da verujes, ne postoji tu nista tajno. Naglasavanje na nekakvoj tajnosti je elitizam i tastina, u smislu - ja sam poseban, ja posedujem skrivena duhovna znanja- Mos misliti, bolje ti je da znas brojeve lotoa sutra, od toga mozes imati istinsku korist.
Tajan je sadrzaj procesa, ne primer kako funkcionise reinkarnacija, sta se i kako reinkarnira, moze li se to spreciti, o tome ima raznoraznih teorija.
Zagrobni zivot je isto misterija koju su proucavali u tajnim drustvima.
Naglasavanje na nekakvoj tajnosti je elitizam i tastina, u smislu - ja sam poseban, ja posedujem skrivena duhovna znanja-
Naravno elitistima je znanje dostupno, oni su delovali i deluju u senci, ali raspolazu tacnim informacijama. U suprotnom mozes reci za javnu elitu - slavne naucnike - da su jos gori slucaj jer se eksponiraju kao estradne zvezde
Mos misliti, bolje ti je da znas brojeve lotoa sutra, od toga mozes imati istinsku korist.
Mozda i nije, mozda je lose za karmu obogatiti se na taj nacin?

Tajan je sadrzaj procesa, ne primer kako funkcionise reinkarnacija, sta se i kako reinkarnira, moze li se to spreciti, o tome ima raznoraznih teorija.
Zagrobni zivot je isto misterija koju su proucavali u tajnim drustvima.
Ne postoji tu nikakvo konacno, definitivno saznanje vec kao i kod filozofa, mali milion raznih teorija. Evo upravo pored mene je knjiga Destiny of Souls od Michael Newtona, to je ovaj americki psiholog sto se bavi hipnozom, tj hipnotickom regresijom tj vracanjem u navodne prosle zivote i u stanje izmedju zivota.
Verovao ne verovao, opet tu nema nista tajno, a cak i da neko zna, teoretski da je na neki nepoznat nacin dokazao kako funkcionise reinkarnacija, kakva mu korist od toga, sta ce da radi sa tim, besmisleno je sve to.
Da ne govorim o realnoj mogucnosti da ovaj cova i mnogi drugi jednostavno izmisljaju sve te price i postaju multimilioneri jer trziste guta ovu vrstu knjiga.

mislim da se sva ta tajna učenja kriju jer imaju znanja koja omogućavaju blagostanje onima koji ih znaju dok se masa drži u mraku lažnih religija da ne bi imala kontakt sa Bogom...vidi kako te u crkvi upućuju da se ne moliš Bogu pa čak ni Isusu čoveku Mesiji koga mislim pogrešno smatraju za Boga nego svetiteljima i Isusovoj majci i to naređujući im da se mole Bogu za tebe....vidi kako su ugurali vernike u osećaj krivice..pa onda u to da je svaka vlast od Boga...pa u svođenje vere na štap i šargarepu raja i pakla umesto da je fokus na ljubavi...
Dokle lazi? Nije slucajno sto te drzim na "ignore", ali ovo sam videla neulogovana i ne mogu da precutim.

Jesi li bio na makar jednoj litirgiji? (retoricko pitanje)

Kako vas bte nije sramota da pisete ovako otvoreno lazuci?

Najtacnije odnosno istinito duhovno znanje se drzi u najstrozoj tajnosti i niko nikada nije objavio knjigu o njemu jer sistem to ne dozvoljava.

Imamo manje tajna mada slabo citirana dela npr. u oblasti ezoterije ciji je stepen tacnosti verovatno visok ali opet sa dosta nagadjanja i nejasnoca zbog cega u mnogo cemu lice na filozofska ili neke sumnjive naucne teorije.

Zatim imamo popularne narative koji su isto sto i npr. naucni tekstovi u dnevnim novinama u odnosu na pravu nauku, i na kraju religije cija je uloga da zavedu mase i skrenu ih sa puta pravog saznanja mada naravno i u njima ima ponesto tacno i to bi recimo bio nivo dnevne popularne politike u odnosu na prava politicka desavanja koja se desavaju daleko iza kulisa

Dakle sta mislite koja je to doktrina najbliza istini a da je poznata siroj javnosti i kako bi izgledala knjiga tj. teorija koja bi sve obelodanila bas onako kako jeste?
Jeste, sa ezoterijom i "mesecom u Blizancima" daleko cemo da doguramo.

"Krije" crkva svasta od nas, ali sa ovim nam je zagarantovan "uspeh".

Dokle lazi? Nije slucajno sto te drzim na "ignore", ali ovo sam videla neulogovana i ne mogu da precutim.

Jesi li bio na makar jednoj litirgiji? (retoricko pitanje)

Kako vas bte nije sramota da pisete ovako otvoreno lazuci?
šta je laž? jel se moliš svetiteljima i Bogorodici da se mole Bogu za tebe? jel im kažeš "molim te moli se za mene" ili samo naređuješ "moli se za mene"? a što bi se neko molio za tebe Bogu? Bogorodica i svetitelji nemaju šta da rade u duhovnom svetu ili u narednim životima nego da se igraju komunikacionog kanala između tebe i Boga? moli se sama Bogu..što maltretiraš Isusovu majku i svetitelje?....jel laž da crkva Isusa smatra Bogom iako je po svemu što je pričao bio čovek eventualno Mesija?

Jeste, sa ezoterijom i "mesecom u Blizancima" daleko cemo da doguramo.
Odlican primer, tacan mehanizam tih planetarnih uticaja na astralnom nivou nigde nije objasnjen.
Nasao sam jedan tekst iz knjige rozenkrojcera Papusa... zamrseno i nejasno...

Cini se da je to jako bitno... u stvari redak konkretan dokaz da u ljudskom bicu ima nesto natprirodno... a objasnjenja nigde

Odlican primer, tacan mehanizam tih planetarnih uticaja na astralnom nivou nigde nije objasnjen.
Nasao sam jedan tekst iz knjige rozenkrojcera Papusa... zamrseno i nejasno...

Cini se da je to jako bitno... u stvari redak konkretan dokaz da u ljudskom bicu ima nesto natprirodno... a objasnjenja nigde
Pa bas zato sto "objasnjenja nigde" i zasto se ovo desilo a ne ono (ocekivano), je neoboriv dokaz da Bog postoji i da Je jaci od svega.

Ezoterija je cesto samo vrlo pogresan nacin da se dodje do odgovora na pitanja na koja nema odgovora, zapravo ima, ali nam nikad nece biti dostupni.

Na stranu sto se time cesto danas skrece u cistu manipulaciju umom i uvodi u sektasenje.

Back