JAT - Katastrofa od avio kompanije...Buvljak

just men

Ističe se
Poruka
2.212
Ovo sam morao jednostavno da podelim sa nekim jer sam jako revoltiran na usluge i ponasanje od strane JAT-a.
14.12.2010. Bivsa supruga je zvala iz Belgije JAT.call centar da pita za cenu karte sa svim taksama od Beograda do Brisela.
Ljubazni operater je dao informaciju , napominjem karta sa svim taksama u jednom pravcu iznosi 114.evra.x2.
Ja zovem iz Beograda JAT call centar i oni me upucuju na njihovu ekspozituru u Kralja Aleksandra 17.
Posle davanja osnovnih podataka i dodavanja karte za stjuardesu koja ce da prati decu

dobijam informaciju da sad karte kostaju 283.evra u din. protivvrednosti.Ok!Prihvatam i tih 20.evra vise.U utorak 21.12.odlazim da podignem vaucere za karte i stjuardesu i nakon silnog kuckanja i kiselog osmeha dobijam informaciju da karte kostaju 35200.dinara .
Tu sam se malo raspravljao sa njima,posto sam zurio tj. vec uveliko kasnio na posao,zamolim ih da ostave karte i da cu doci kasnije po njih tog dana ili eventualno ujutru,u redu pristanu oni i na tu soluciju s'tim da dodjem najkasnije do 09.00.Dodjem istog tog dana nakon nekih 3.sata.karata nema nigde vec kucaju nove karte i sad je cena 42700. dinara.E tu sam im vec sve po spisku kako samo mi Balkanci znamo.I trazio sam njihovog sefa koji naravno nije bio tu.Pitam ja njih dali sam ja to dosao na buvljak ili u JAT-ovu ekspozituru i kakav je to nacin da svaki put kad se cujem sa njima ili dodjem bude nova cena ali dosta veca.Posle krace rasprave konstatuju da su negde pogresili i nova cena je 35011.00 dinara.znaci manja od onih 35200.00.sto opet nema logike.
E sad dan pred polazak dok sam popunjavao saglasnost da ih prati stjuardesa,procitam i opciju obavezno lekarsko uverenje:eek:
Nazovem opet CALL centar JAT.a kazu mi da imam to osiguranje uz kupovinu karata,sto se uspostavilo ne tacnim,ne dobija se to osiguranje ukoliko se karte kupuju u jednom pravcu.
U redu.Nazovem Dunav osiguranje.Kazem gde deca putuju i koliko dana,ljubazno mi saopste da postoje dva iznosa koja pokriva osiguranje i da mogu da biram 15000 e, i 35000 evra.
Odem u njihovu ekspozituru,trazim osiguranje od 15000.e.
Naravno pogadjate NE MOZE mora ono od 35000.Oni iz CALL centra nemaju pojma,kaze sluzbenica u Dunav osiguranju i ja sta cu opet platim skuplje nego sto sam mislio.
Deca su danas poletela u 09.35 sa Aerodroma N.T. Da bi mi se javili sa njihovog privatnog telefona da su u Amsterdamu i da avion ne leti za BRISEL.Pitam gde je stjuardesa one kazu da nemaju pojma i da im je dodeljena treca stjuardesa koja ih prati na putu,ovaj put iz Belgije koju uopste ne razumeju sta im prica:evil:
Znaci oni se uopste nisu potrudili da nazovu bilo koji broj telefona koji su upisani u propratnici za decu:evil::dash:
Da ne pominjem sto je trebala ceo put da ih prati stjuardesa iz Beograda za koju je i placena karta.
Ja pozivam deciju majku u Brisel i saopstavam joj informacije koje sam primio od dece,oni dalje nastavljaju da uspostave kontakt sa Aerodromom u Amsterdamu i posle ko zna koliko obavljenih tel.razgovora uspevaju da stupe u kontakt sa pogranicnom policijom i da se dogovore da deca ostanu u Amsterdamu i da ce oni doci po njih.
Znaci,jos uvek se niko iz JAT-a nije javio po pitanju prekida puta dece za Brisel:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Ovo je jos gore.Ovde nas muze ko stigne i zavrcu kako gde uspeju.
Doduse nisam rekao da su mi nakon placanja vaucera rekli da je bilo i jeftinijih karata,naravno onih za 283.evra.
Znaci oni su ladno karte koje sam ja rezervisao dali nekom drugom.
Da covek ne poveruje koja drskost i javasluk.
Na zalost nema kome covek ni da se zali osim da se jadamo jedni drugima.
 
Da ti kažem nešto što već sam znaš: JAT-om se ne leti!
Posebno se ne leti tamo gde imaš druge kompanije, a i gde nemaš, bolje kamilom nego JAT-om.

E, sad, ja znam da je ranije JAT imao te letove za Brisel preko Amsterdama, koji su se vodili kao direktni letovi. U Amsterdamu se ili presedalo ili samo stajalo po dodatne putnike, zavisi valjda kako kad. Stvarni direktni let na toj relaciji nikad nije postojao.
 
Da ti kažem nešto što već sam znaš: JAT-om se ne leti!
Posebno se ne leti tamo gde imaš druge kompanije, a i gde nemaš, bolje kamilom nego JAT-om.

E, sad, ja znam da je ranije JAT imao te letove za Brisel preko Amsterdama, koji su se vodili kao direktni letovi. U Amsterdamu se ili presedalo ili samo stajalo po dodatne putnike, zavisi valjda kako kad. Stvarni direktni let na toj relaciji nikad nije postojao.
Ma i ovo je bio let preko Amsterdama ali bez presedanja,znaci samo sletanje,putnici,gorivo i nastavljau za Brisel.Ali nisu otisli za Brisel,vec su tu prekinuli let.
E sad zamislite dvoje male dece koja ne razumeju belgijski,engleski jedva da i pricaju u takvoj situaciji.Pitam ih jel imaju bar autobusom organizovan prevoz za Brisel,rekle su da nema i da je stjuardesa otisla da trazi prevoz za njih dve i ostavila ih na carini.Kako god,trebala je da ih prati stjuardesa koja ih je preuzela u Beogradu i da ih preda majci u Briselu,na bilo koji nacin.A ne da se menjaju njih tri,pogotovo ova treca koja ne zna Srpski.
 
Ma i ovo je bio let preko Amsterdama ali bez presedanja,znaci samo sletanje,putnici,gorivo i nastavljau za Brisel.Ali nisu otisli za Brisel,vec su tu prekinuli let.
E sad zamislite dvoje male dece koja ne razumeju belgijski,engleski jedva da i pricaju u takvoj situaciji.Pitam ih jel imaju bar autobusom organizovan prevoz za Brisel,rekle su da nema i da je stjuardesa otisla da trazi prevoz za njih dve i ostavila ih na carini.Kako god,trebala je da ih prati stjuardesa koja ih je preuzela u Beogradu i da ih preda majci u Briselu,na bilo koji nacin.A ne da se menjaju njih tri,pogotovo ova treca koja ne zna Srpski.

E svašta...Otkud uopšte JAT-u stjuardesa koja ne zna srpski? Ko zna čiji je to avion, koje kompanije, i kakva je to kombinacija....
A zašto su prekinuli put, nevreme?
 
Strašno, ne znam šta im uraditi ? Mogu misliti kako ti je bilo. Ima li neke sanse da ih tužiš ili barem prepričas tako nesto javno, na primer B92 ?

Najnovija informacija je da su im IZGUBILI PRTLJAG:dash:
Navodno naci ce ga....nista vi nemojte brinuti:besna:
Pa sta ce deca da nose dok oni nadju ili ne nadju prtljag:dash:
prosto da covek bude odusevljen njihovom preduzetljivoscu

Posle svega ovog i nameravam da se obratim B-92 i zamolim da objave ovu bruku i sramotu sta se radi sa ovim narodom.z:((

Znaci,od samog pocetka rezervacije karata pa do finalne destinacije ,od strane JAT-a nista nije korektno uradjeno.
Primer svim ostalim avio kompanijama kako ne treba poslovati...
 
Poslednja izmena:
Dobro, prtljag se često gubi, nije to JAT-ova ekskluziva.
Poslednjih godina je to postao baš problem, sa svim kompanijama, toliko je često da su i hoteli uveli kompletić za "izgubljene" (četkice za zube, češljevi, dezodorans, nešto za pranje veša..)
To je pre do aerodroma valjda, ubace prtljag u pogrešan avion ili ga ne ubace uopšte.
Ali kapiram da posle svega ovoga što vam se izdešavalo, ovo ti je k'o šamar.
 
e pa da je neko gledao vremensku prognozu ili vesti, znao bi da je vecina letova u evropi otkazana zbog sneznog nevremena. msm kad vec tvoja supruga ocekuje dvoje male dece, trebala je i da ti javi da je u belgiji haos, kao i u francuskoj gde je 2000 ljudi zarobljeno na aerodromu. znaci nije jat kriv sto u belgiji pada sneg. sto se stujardese tice, slazem se, samo ne reaguj ishitreno jer deca mozda nesto nisu shvatila, razumela, kako god, makar nisu bile same, neko je bio uz njih. a sto se zdravstvenog osiguranja tice, jat ga pokriva samo ako imas povratnu kartu, ili lekarsko uverenje i tako je bilo, uvek? znam da je neophodno jer je moja rodjaka vadila te papire kad je isla za kanadu (nije kupila povratnu kartu). sto se tice opcija osiguranja, msm da je to skuplje neophodno kada je duzi boravak u pitanju.
 
e pa da je neko gledao vremensku prognozu ili vesti, znao bi da je vecina letova u evropi otkazana zbog sneznog nevremena. msm kad vec tvoja supruga ocekuje dvoje male dece, trebala je i da ti javi da je u belgiji haos, kao i u francuskoj gde je 2000 ljudi zarobljeno na aerodromu. znaci nije jat kriv sto u belgiji pada sneg. sto se stujardese tice, slazem se, samo ne reaguj ishitreno jer deca mozda nesto nisu shvatila, razumela, kako god, makar nisu bile same, neko je bio uz njih. a sto se zdravstvenog osiguranja tice, jat ga pokriva samo ako imas povratnu kartu, ili lekarsko uverenje i tako je bilo, uvek? znam da je neophodno jer je moja rodjaka vadila te papire kad je isla za kanadu (nije kupila povratnu kartu). sto se tice opcija osiguranja, msm da je to skuplje neophodno kada je duzi boravak u pitanju.
Naravno da smo znali za snezni kolaps,ali je javljeno da su svi aerodromi u funkciji.U to vreme su na aerodromu u Briselu avioni i poletali i sletali.Znaci nesto drugo je bilo u pitanju.
Stvar je u tome sto je ovo bio deciji prvi let avionom u inostranstvo i provele su se kao bose po trnju.
U Amsterdamu su izgubili dodatnih tri sata nakon sto im je majka dosla po njih, u trazenju prtljaga a onda i oko administracije zbog izgubljenog prtljaga.U Antwerpen su stigli kasno oko 21.h a trebale su biti oko 16,00.
Kako god ,nadam se da se nece istraumirati od putovanja avionom.
 
JAT je komplikovana prica. Mnogo politike i igre na politickom nivou. Od kada German Wings leti ja ne letim JAT-om, iako imam puno prijatelja koji su tu zaposljeni. Nasa administracija i sve sto je drzavno ili poludrzavno, nikada nisu funkcionisali na nivou "normalnih" drzava. Zasto bi to bilo drugacije i danas.
Kada bi se svest pojedinca promenila, promenilo bi se i na tom polju,nazalost, to su bila moja mastanja...danas nisu vise:sad2:

ps. za ovo zadnje mogu i forumu da zahvalim:aha:
 
JAT je komplikovana prica. Mnogo politike i igre na politickom nivou. Od kada German Wings leti ja ne letim JAT-om, iako imam puno prijatelja koji su tu zaposljeni. Nasa administracija i sve sto je drzavno ili poludrzavno, nikada nisu funkcionisali na nivou "normalnih" drzava. Zasto bi to bilo drugacije i danas.
Kada bi se svest pojedinca promenila, promenilo bi se i na tom polju,nazalost, to su bila moja mastanja...danas nisu vise:sad2:

ps. za ovo zadnje mogu i forumu da zahvalim:aha:
Ma forum je cudo,jedni nesto i nauce, dok drugi zastrane....
 
Mene iritira ta konstantna reklama...Na svim televizijama se pojavljuje ta neka riba i kao priča nešto misim ono...Ljudi nemaju za kartu za GSP ona priča o ''vikendu u Parizu'',letovanju na ''Majorci''...Pritom i glasom iritira..Koja je drskost,u svetlu brojnih afera,loše usluge,visokih cena potrebna za tako nešto...
 
Snezna mecava u Evropi je ucinila svoje, pa su vasa deca bila jedna od milion ljudi koji su izvisili za svoje letove. Jeste da deluje i u stvari JESTE to sve bilo traumaticno za njih ali se to sve desava. To sto je Briselski aerodrom bio otvoren u jednom trenutku ne znaci da se nece zatvoriti za 5min. Ciscenje snega na pistama i prilaznim platformama koje se prostiru na ogromnom broju kvadratnih metara je obiman posao.. Aerodrom u Briselu je bio otvoren mozda na poletanju aviona iz Beg, ali se u toku leta zatvorio i avion je skrenut na Ams kao alternativu. Tako da za to JAT kao JAT nije kriv. I sam Aerodrom Beograd ima momenta zatvaranja zbog ciscenja piste, pa avioni slecu okolo, u Skopje, Podgoricu i Budimpestu i nastavljaju letove ka Beg kada se piste otvore...
Za promenu cene karata na minutnom nivou nemam komentara koji je to javasluk!!! Kao i za pricu o stjuardesi koja mi bas i nije jasna ali dobro..u svakom slucaju, ja vam samo objasnjavam taj tehnicki momenat u zimskoj eksploataciji u avio saobracaju, u ostalo se ne mesam! z:poz:
 
Snezna mecava u Evropi je ucinila svoje, pa su vasa deca bila jedna od milion ljudi koji su izvisili za svoje letove. Jeste da deluje i u stvari JESTE to sve bilo traumaticno za njih ali se to sve desava. To sto je Briselski aerodrom bio otvoren u jednom trenutku ne znaci da se nece zatvoriti za 5min. Ciscenje snega na pistama i prilaznim platformama koje se prostiru na ogromnom broju kvadratnih metara je obiman posao.. Aerodrom u Briselu je bio otvoren mozda na poletanju aviona iz Beg, ali se u toku leta zatvorio i avion je skrenut na Ams kao alternativu. Tako da za to JAT kao JAT nije kriv. I sam Aerodrom Beograd ima momenta zatvaranja zbog ciscenja piste, pa avioni slecu okolo, u Skopje, Podgoricu i Budimpestu i nastavljaju letove ka Beg kada se piste otvore...
Za promenu cene karata na minutnom nivou nemam komentara koji je to javasluk!!! Kao i za pricu o stjuardesi koja mi bas i nije jasna ali dobro..u svakom slucaju, ja vam samo objasnjavam taj tehnicki momenat u zimskoj eksploataciji u avio saobracaju, u ostalo se ne mesam! z:poz:
Ma sve ja to razumem.Amsterdam je u planu leta aviona.I jeste planirano sletanje u Amst. i nakon iskrcavanja i ukrcavanja putnika,avin nastavlja let do Brisela.
U redu je i to da kazemo da su vremenski uslovi uticali da avion ne nastavi let ka krajnjoj destinaciji,ali se u takvim situacijam obavezno obavestavaju roditelji pracene dece.I takodje se obezbedjuje automatski drugi alternativni prevoz do krajnje destinacije,sto u ovom slucaju nije bilo.
Znaci za ovo juce JAT jednostavno nema opravdanje i nemogu da prihvatim ni jedan izgovor osim javasluka za JAT
 
Ma sve ja to razumem.Amsterdam je u planu leta aviona.I jeste planirano sletanje u Amst. i nakon iskrcavanja i ukrcavanja putnika,avin nastavlja let do Brisela.
U redu je i to da kazemo da su vremenski uslovi uticali da avion ne nastavi let ka krajnjoj destinaciji,ali se u takvim situacijam obavezno obavestavaju roditelji pracene dece.I takodje se obezbedjuje automatski drugi alternativni prevoz do krajnje destinacije,sto u ovom slucaju nije bilo.
Znaci za ovo juce JAT jednostavno nema opravdanje i nemogu da prihvatim ni jedan izgovor osim javasluka za JAT

Pazi, ja još nisam čula da je aviokompanija organizovala alternativni prevoz busom ili nečim. Ne kažem da to ne rade, samo da još nisam čula za to. Verovatno jer to nikad nije baš neozbiljna kilometraža.

Ako avion ne poleti, čekaš da poleti. Ako je do aviona, a ne do vremenskih uslove, tj. ako postoji neki drugi let, smeste te na taj drugi. Ako zanoćiš, snose ti troškove hotela. I to je to.
Izdrkavanje oko karata i ponašanje stjuardese, tu možeš da ih pozoveš na odgovornost. Sve ostalo ... ebg.
 
Ukoliko je stjuardesa JATa 'predala decu' stjuardesi koja ne govori jezikom kojim deca govore i nije decu sprovela do destinacije a pri tome nije obavestila roditelje kao zakonske zastupnike mislim da imate sve elemente za podizanje tuzbe za ugrozavanje zivota dece. Slobodno se obratite ombudsmanu za decja prava jer je na ovaj nacin JAT ugrozio sigurnost dece.
 

Back
Top