Halix
Elita
- Poruka
- 16.199
Predsednik Tadić kod cara Akihita
07. mart 2011. 08:24 > 13:36
Predsednik Srbije Boris Tadić boravi do 10. marta u zvaničnoj poseti Japanu, gde će razgovarati sa političkim i ekonomskim liderima te zemlje.
Predsednik Tadić će se u Tokiju sastati sa carem Japana Akihitom, predsednikom vlade Naoto Kanom i predsednikom donjeg doma japanskog Parlamenta Takahiro Jokomoćijem, saopštio je kabinet predsednika Srbije.
Predsednik Srbije sastaće se i sa predstavnicima Japanske banke za međunarodnu saradnju i Japanske agencije za međunarodnu saradnju i učestvovati na biznis forumu, u organizaciji ambasade Srbije u Japanu.
Tadić će tokom posete boraviti u Nagoji, Kjotu i Osaki, gde će razgovarati sa predstavnicima vodećih japanskih kompanija.
Ambasador Japana u Beogradu Tošio Cunozaki izjavio je u intervjuu Tanjugu da su politički odnosi Japana i Srbije dobri i u stalnom su usponu od 2008. godine, ali bi ekonomska saradnja dve zemlje, o čemu će biti reči tokom posete predsednika Tadića Tokiju, mogla da bude mnogo bolja.
Prema rečima ambasadora Cunozakija, jedno od polja privredne saradnje između dve zemlje mogu biti i japanska iskustva u proizvodnji brzih vozova, izgradnji metroa i termoelektrana sa velikom energetskom efikasnošću.
(Tanjug)
http://www.mondo.rs/slike/vesti/001/996/v199616p0.jpg
Forumaškim patriotama treba da je čast što imaju ovakvog predsednika!
Car Boris! Srbija do Tokija!
07. mart 2011. 08:24 > 13:36
Predsednik Srbije Boris Tadić boravi do 10. marta u zvaničnoj poseti Japanu, gde će razgovarati sa političkim i ekonomskim liderima te zemlje.
Predsednik Tadić će se u Tokiju sastati sa carem Japana Akihitom, predsednikom vlade Naoto Kanom i predsednikom donjeg doma japanskog Parlamenta Takahiro Jokomoćijem, saopštio je kabinet predsednika Srbije.
Predsednik Srbije sastaće se i sa predstavnicima Japanske banke za međunarodnu saradnju i Japanske agencije za međunarodnu saradnju i učestvovati na biznis forumu, u organizaciji ambasade Srbije u Japanu.
Tadić će tokom posete boraviti u Nagoji, Kjotu i Osaki, gde će razgovarati sa predstavnicima vodećih japanskih kompanija.
Ambasador Japana u Beogradu Tošio Cunozaki izjavio je u intervjuu Tanjugu da su politički odnosi Japana i Srbije dobri i u stalnom su usponu od 2008. godine, ali bi ekonomska saradnja dve zemlje, o čemu će biti reči tokom posete predsednika Tadića Tokiju, mogla da bude mnogo bolja.
Prema rečima ambasadora Cunozakija, jedno od polja privredne saradnje između dve zemlje mogu biti i japanska iskustva u proizvodnji brzih vozova, izgradnji metroa i termoelektrana sa velikom energetskom efikasnošću.
(Tanjug)
http://www.mondo.rs/slike/vesti/001/996/v199616p0.jpg
Forumaškim patriotama treba da je čast što imaju ovakvog predsednika!
Car Boris! Srbija do Tokija!









