Japanci koriste najbolji trik za rashlađivanje koji deluje i na 40 stepeni

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.783

Japanci koriste TRIK ZA RASHLAĐIVANJE koji deluje i na 40 stepeni...​

Uz taj trik bez problema podnose PAKLENE VRUĆINE na ulici....​

Screenshot_147.png

Temperatura vazduha u Japanu je već ponegde dostigla famoznih 40 stepeni u hladu.​

Ipak, nećete primetiti da se bilo koji stanovnik Japana teško nosi sa vrućinom.​

U Japanu znaju šta da rade navisokim temperaturama. Osim što jedu laganu hranu, piju puno tečnosti i nose odeću od laganih, prirodnih materijala
svetlih boja, Japanci uvek nose suncobrane. Uz to, imaju i još jedan proveren trik koji deluje čak i na +40 stepeni...

Ispostavilo se da običan svetli šal i te kako može pomoći u rashlađivanju.

Japanci ga prvo natope u hladnu vodu, pa ga vežu oko vrata.
Znamo da je vrat refleksogena zona.
U njemu su koncentrisane velike krvne arterije, a vlažan šal ih hladi i donosi olakšanje od vrućina.

Da metoda zaista deluje, potvrđuje i činjenica da se u nekim prodavnicama u Japanu mogu kupiti šalovi s efektom hlađenja.

Osim što možemo da iskopiramo Japance i da olakšamo sebi boravak na tropskim vrućinama, važno je da izbegavamo boravak
na suncu između 10 i 17 sati, da ne pijemo alkohol i napitke s previše kofeina i šećera, kao i da pijemo dovoljno tečnosti...

Screenshot_148.png

To sa šalom odavno koriste naše kamiondžije, mada tu bude i peškira.

Kod kamiondžija je više zbog znoja.Mislim da retko ili nikako stavljaju mokar peškir oko vrata.
Vrat je osetljiva zona i kod šofera baš i nije neko rešenje.
Danas srećom imaju klimu.
Mada, moj otac nerado koristi klimu ili tek toliko da za par stepeni razbije temp.
Profesionalni je šofer, bivši doduše, ali još vozi duge relacije.
Šoferi trpe veliko opterećenje kičme.Malo koji da ode u penziju bez problema sa kostima.
Na takvo opterećenje i znoj je višak.
Pitaću baš oca, ali mislim da mokar peškir ne dolazi u obzir sem da kupi znoj.

Back