Januar, mesec odluke

Na čelu države želim

• Ukupno glasova
    28
  • Anketa je zatvorena .
Само бих ко и више пута до сада замолијо поштоване колеге,
заступнике и једне и друге стране да нас упуте у разлике између просрпске власти и конструктивне опозиције.

Хвала.

Pridružujem se molbi, pošto ni ja nemam odgovor na (pod)pitanje.

Николића,ни због чега другог већ само да би се ограничила бахатост функције и полако клизање у диктатуру од стране Тадића. Осим тога садашњи председник ми ,,вуче" на психијатријски случај.

Само бих ко и више пута до сада замолијо поштоване колеге,
заступнике и једне и друге стране да нас упуте у разлике између просрпске власти и конструктивне опозиције.
Хвала.
Николић није направио никакаву штету Србији, Тадић јесте, а ти слободно гласај за СРС, нико ти не спори то право.

barac.jpg

Glasao bih jedino za nju ukoliko bi se kandidovala.:super:

Николић није направио никакаву штету Србији, Тадић јесте, а ти слободно гласај за СРС, нико ти не спори то право.

Види овако,
ако је алтернатива просрбину неко ко је издао кума који чами због ствари за које су се заједно залагали,нека хвала.
Јер ако је то урадио њему који га је уздигао,шта ће сутра учинити мени и теби,осталима?

Свакако треба правити разлику између Председничких и Парламентарних избора, у смислу овлашћења које Председник и Премијер имају.
Проблем је у томе што Председник за разлику од Премијера не може толико да утиче на економску политику.
Председник се махом бави спољном политиком. Треба додати наравно и да резулатати Председничких избора утичу на резултате Парламентарних.

Мада не знам да ли ћу гласати-гласао бих за Тому али сам окорели Монархиста и непријатно ми је да гласам на Председничким изборима.
Републику као облик друштвено-државног уређења не волим и мој степен здравог патриотизма би био далеко већи да је Србија Краљевина, а не ова спрдња од републике.
Можда будем додао на листићу-гласам за Краља :mrgreen:

Свакако треба правити разлику између Председничких и Парламентарних избора, у смислу овлашћења које Председник и Премијер имају.
Проблем је у томе што Председник за разлику од Премијера не може толико да утиче на економску политику.
Председник се махом бави спољном политиком. Треба додати наравно и да резулатати Председничких избора утичу на резултате Парламентарних.

Мада не знам да ли ћу гласати-гласао бих за Тому али сам окорели Монархиста и непријатно ми је да гласам на Председничким изборима.
Републику као облик друштвено-државног уређења не волим и мој степен здравог патриотизма би био далеко већи да је Србија Краљевина, а не ова спрдња од републике.
Можда будем додао на листићу-гласам за Краља :mrgreen:

Pazi, Srbija ima polupredsednički sistem, sa velikim ovlašćenjima predsednika, mnogo većim nego u kalsičnom parlamentarizmu

iskreno, zaboravio sam koja su sve ustavna ovlašćenja predsednika u Srbiji, ali trenutno vidimo da ima mnogo veći uticaj nego premijer, koga u Blic stripu lepo prikazuju kao kafe-kuvaricu

Pazi, Srbija ima polupredsednički sistem, sa velikim ovlašćenjima predsednika, mnogo većim nego u kalsičnom parlamentarizmu

iskreno, zaboravio sam koja su sve ustavna ovlašćenja predsednika u Srbiji, ali trenutno vidimo da ima mnogo veći uticaj nego premijer, koga u Blic stripu lepo prikazuju kao kafe-kuvaricu
Bolje poznajes politicku teoriju nego ja...

Ocekujem proboj stranke Joske Broza na trece ili cak drugo mesto srpske politicke scene.

Levica je do sada bila jako zapostavljena, a meni se cini da ima puno toga da iskaze...

Jedino da joska bude na visini zadatka i nesto ne zabrlja.

Treba nam levica, ali drugačija od one koju smo imali prilike da iskusimo. Nema od Joške ništa, možda mali uspon na samom početku, ali neće on biti neka značajna politička snaga u Srbiji

Прво овако, поставља се питање које ће од ових странака имати кандидате у првом кругу :

Г17
ЛСВ
СДП Србије
СПО
ЛДП
СДУ
СПС
ПУПС
ЈС
СРС
СВМ
СДА (Угљанин)
Народна Партија Маје Гојковић

За СНС-НС-ПС-ПСС, ДСС, ДС се зна да ће имати своје кандидате у првом кругу.

Bliži se januar i opštenarodni miting u organizaciji SNS, po nekima odlučujući mesec za rešavanje sudbine srpskog naroda i njegovog konačnog spasa od uništavajućeg uticaja Demokratske stranke i Borisa Tadića, odnosno konačnog (najzad) dolaska na vlast Tomislava Nikolića i SNS.

Kako ovde uspevaju teme o političkim protivnicima (iako nisam sasvim sigurna da je u ovom slučaju "protivnik" pravi izraz, s obzirom na to da kandidati iz ankete dele iste ili slične vrednosti: evro integracije. saradnju sa Hagom, neguju korupciju i tajkune i uopšte imaju mnogo zajedničkih "vrednosti" a jedna od njih je svakako ludačka želja za vlašću), volela bih da vidim kom ćete se carstvu prikloniti. Ni ovog puta ne postoji opcija za neopredeljene, iz veoma prostog razloga: jedan od ta dva čoveka će izvesno biti sledeći ključni čovek u Srbiji.

Dakle, Tadić ili Nikolić: koga biste radije da imate kao predsednka države i zašto?

56440_0206-boris-tadic_f.jpg

20080305_470-ItemID-84083-lrg.jpg

Opet bih zamolila sve one koji nisu u stanju da se obuzdaju prilikom izražavanja negativnih stavova, da zaobidju temu, ili da se upristoje.

Dakle , između njih dvojice NIKOLIĆ .... ali videćemo još šta će se odigrati i ko će sa kim pod ruku , nebi me čudilo da njih dvojica ubrzo obuku dres istog tima .... i da... JANUAR SVAKAKO NEĆE BITI MESEC ODLUKE ....

Čak i da uspeju protesti koje će organizovati SNS od izbora teško da će pre maja biti šta ....

Ipak , ja ih očekujem na jesen 2011 .... da se razumemo, želim ih sutra ali to je moja prognoza....

Back