Jako usko stopalo-kakve štikle?

~sweet girl~

Domaćin
Poruka
3.148
Pozdrav.

Želim si kupiti štiklice i volila bih da su udobnije, pa ne bih nužno štedila. Međutim, imam jako usko stopalo. I imam tu ružna iskustva, nakon jednog nošenja, salonke su mi postale velike jer se rašire mrvicu. :-D
Da li da odustanem odmah od klasičnih salonki i da samo ganjam sandale i štiklice sa kaiščićima ili? Šta savjetujete?
 
Patike su Zakon,...kakve štiklice? 😁
P.S. To samo još Branko Lori ovde reklamira.
Ali,...ako baš mora, onda neke napred špicaste sandale, polucipele ili cipele sa većom potpeticom.
Saglasna sam. To je totalno iracionalno, em što moram ponjeti baletanke, pa torbu veću, pa neudobno, pa prezuvanje - i još boli 🤣

I ja volim špicaste, najženstvenije su mi.
Ali kako stalno nosim patike, ne usudim se kupiti salonku, jer je stopalo takvo da hoće ispasti. Imaću još veći belaj, pored navedenih, ako noga ispleše izvan cipelice ahahahaha
 
Saglasna sam. To je totalno iracionalno, em što moram ponjeti baletanke, pa torbu veću, pa neudobno, pa prezuvanje - i još boli 🤣

I ja volim špicaste, najženstvenije su mi.
Ali kako stalno nosim patike, ne usudim se kupiti salonku, jer je stopalo takvo da hoće ispasti. Imaću još veći belaj, pored navedenih, ako noga ispleše izvan cipelice ahahahaha
Neće,...kupiš kožne špicaste salonke i možeš ih leti nositi bosa.
Ne bi trebalo da žuljaju ukoliko je kožna tabanica (unutra), dobro stežu nogu i neće ispadati.Jedino obrati pažnju na štiklu,...stabilnija štikla je uvek deblja pri vrhu cipele i bude nešto uža na sredini štikle i pri kraju.
 
Ovo su modeli za usko i dugačko stopalo.
IMG_20220506_223055.jpg

Da ti noga ne bi ispadala, kod sandala je bolje da imaš zatvorenu petu i nešto što ti drži zglob.
IMG_20220506_223606.jpg
 
Ovo su modeli za usko i dugačko stopalo.
Pogledajte prilog 1149525
Hvala, samo što nije dugačko, već jako usko stopalo, baš je maleno stopalo.

Nisam baš razumjela savjet za stabilniju štiklu. Jel tu spadaju ove sve tri? Gore štikla deblja, a dole se sužava ili?
I ja msm da sam negdje pročitala da su ove sa štiklama na sredini peti udobnije, kao ove crne. Jel jesu? I vjerujem da je bolje kao kod crnih, da se mrvicu dole štikla širi?

I ja sad ove pronađoh na internetu, sa kaiščićem.
1651869377549.png

@Manastirka
 
Hvala, samo što nije dugačko, već jako usko stopalo, baš je maleno stopalo.

Nisam baš razumjela savjet za stabilniju štiklu. Jel tu spadaju ove sve tri? Gore štikla deblja, a dole se sužava ili?
I ja msm da sam negdje pročitala da su ove sa štiklama na sredini peti udobnije, kao ove crne. Jel jesu? I vjerujem da je bolje kao kod crnih, da se mrvicu dole štikla širi?

I ja sad ove pronađoh na internetu, sa kaiščićem.
Pogledajte prilog 1149528
@Manastirka
Da,...to su modeli stabilnih cipela sa štiklom. 👍
"Vretenasti" model štikli je uvek stabilniji ( kao kod crnih cipela)
 
Pozdrav.

Želim si kupiti štiklice i volila bih da su udobnije, pa ne bih nužno štedila. Međutim, imam jako usko stopalo. I imam tu ružna iskustva, nakon jednog nošenja, salonke su mi postale velike jer se rašire mrvicu. :-D
Da li da odustanem odmah od klasičnih salonki i da samo ganjam sandale i štiklice sa kaiščićima ili? Šta savjetujete?
Italijanska obuća ima još uvek stare brojeve i kalupe. Što je nekad npr. bilo 36 i dalje je.
Meni je odgovarala Bata obuća ali njih više nema u Beogradu.
Ne znam gde živiš ali eto, preporuka za njih i generalno italijansko.
Bata čak nije ni skup. Imaju prave popuste.
A ako tu gde si nema njih, onda svakako tango tip obuće tj. kaišići što na salonkama, što na sandalama.
 
Italijanska obuća ima još uvek stare brojeve i kalupe. Što je nekad npr. bilo 36 i dalje je.
Meni je odgovarala Bata obuća ali njih više nema u Beogradu.
Ne znam gde živiš ali eto, preporuka za njih i generalno italijansko.
Bata čak nije ni skup. Imaju prave popuste.
A ako tu gde si nema njih, onda svakako tango tip obuće tj. kaišići što na salonkama, što na sandalama.
Ima Bata online i u nekom lancu trgovina obućom. Obratiću pažnju. Hvalaa 🤗
 
Italijani su poznati po kvalitetnoj obući i skupoj.
Oni su van konkurencije.🙂
Meni je najnestabilnija obuca sa tzv"ortopedskom"petom.Tu mi se noga stalno izvrce u zglobu.
Sto se tice obuce sa stiklom,ne nosim cesto...ali sve koje sam imala su bile jako neudobne,bez obzira koliko su bile placene.
Uglavnom, moja preporuka je da salonke budu obavezno kožne i ne previsoke štikle.
 
Super, hvala puno. Nisam imala kožne ni salonke, ni sandalice - sad ću si isključivo takve uzeti, da se koliko toliko, prilagode mom stopalu.
Zasada većinom nosim sandale, jer se nikako nisam usudila dati preko 50E za salonku koju možda više neću moći nositi :-)

Zanima me, da li ste vi spremnije da kupite sandale, pa da možda shvatite da ne odgovaraju iako koštaju više?
 
Zanima me, da li ste vi spremnije da kupite sandale, pa da možda shvatite da ne odgovaraju iako koštaju više?
Sandale su inače jako neudobna i nezahvalna obuća.
Ranije sam ih kupovala više, sada ako baš ne mogu odoleti.Svakako je kvalitetna cipela bolji izbor, ali tu je problem otvorenih prstiju i pete, jer neko ne može podnositi zatvorenu cipelu već na 25 C.
Msm da za 50 e, možeš naći.
 
Sandale su inače jako neudobna i nezahvalna obuća.
Ranije sam ih kupovala više, sada ako baš ne mogu odoleti.Svakako je kvalitetna cipela bolji izbor, ali tu je problem otvorenih prstiju i pete, jer neko ne može podnositi zatvorenu cipelu već na 25 C.
Msm da za 50 e, možeš naći.
Ja sam većinom nosila sandale na petu preko ljeta, jer se mogu vezati, ili imaju kajišćiće - mislila da je to najudobnije za usko stopalo.
Ali mi je klasična, špicasta salonka daleko najženstvenija i najljepša.
Nisam znala da su udobnije kožne salonke, jer te salonke što sam imala su mi postale prevelike, ali nisu bile kožne.
 
Ja sam većinom nosila sandale na petu preko ljeta, jer se mogu vezati, ili imaju kajišćiće - mislila da je to najudobnije za usko stopalo.
Ali mi je klasična, špicasta salonka daleko najženstvenija i najljepša.
Nisam znala da su udobnije kožne salonke, jer te salonke što sam imala su mi postale prevelike, ali nisu bile kožne.
Jesu,...jer noga normalno "diše" u prirodnim materijalima.Ne znoji se toliko, nemaš osećaj da su ti se noge "zaparile" i sl.
Možda je pametnije da malo više investiraš u tako neki komad obuće,...ja moje imam već godinama i nisu uopšte "mrdnule"! Skroz su udobne i bosa noga normalno "diše" u njima.
Možeš ih nositi i umesto sandala, takoreći.
 
Poslednja izmena:
Ja inače sve kupujem kožno od obuće, ali me je posebno interesovalo za salonke.
I sad ste mi mnogo pomogle, posebno sa tim savjetom da budu kožne. Kožne salonke nisam probala, a malo mi bezveze kupiti pa da ne nosim, a zaista je stopalo maleno, usko i onda me strah da se ne razvuku :-)
 
Ja inače sve kupujem kožno od obuće, ali me je posebno interesovalo za salonke.
I sad ste mi mnogo pomogle, posebno sa tim savjetom da budu kožne. Kožne salonke nisam probala, a malo mi bezveze kupiti pa da ne nosim, a zaista je stopalo maleno, usko i onda me strah da se ne razvuku :-)
Neće,...ako kupiš koje ti odgovaraju.Pre se može desiti da te stežu.
Koža se brzo opusti, ukoliko te stežu u početku, tako što ih namažeš rakijom i pustiš da lepo upiju do sutradan.
 
Pozdrav.

Želim si kupiti štiklice i volila bih da su udobnije, pa ne bih nužno štedila. Međutim, imam jako usko stopalo. I imam tu ružna iskustva, nakon jednog nošenja, salonke su mi postale velike jer se rašire mrvicu. :-D
Da li da odustanem odmah od klasičnih salonki i da samo ganjam sandale i štiklice sa kaiščićima ili? Šta savjetujete?
Sve je pravljeno za vas sa uskim stopalima a ns hobite ko sisa.
Jedino eto izbjegavaj sandalice sa kaisicima jer prosto stopalo proklizala. Bolje resenje su zatvoreni prsti. Tada svaki model pase.
Udobnost ti dosta zavisi od kvaliteta izrade, od pada. Stiklica 5-6 cm bi ti sasvim bila udobna iako nisi veteran u nosenju.
Za slucaj da imas dobre cipele koje ti spadaju ili klizaju, prije nego ih bacis, pokusaj sa sholovim silikonskim uloscima, imaju tipove za razlicitu problematiku.
 
Sve je pravljeno za vas sa uskim stopalima a ns hobite ko sisa.
Jedino eto izbjegavaj sandalice sa kaisicima jer prosto stopalo proklizala. Bolje resenje su zatvoreni prsti. Tada svaki model pase.
Udobnost ti dosta zavisi od kvaliteta izrade, od pada. Stiklica 5-6 cm bi ti sasvim bila udobna iako nisi veteran u nosenju.
Za slucaj da imas dobre cipele koje ti spadaju ili klizaju, prije nego ih bacis, pokusaj sa sholovim silikonskim uloscima, imaju tipove za razlicitu problematiku.
Hvalaa ♥️
 
Da ti noga ne bi ispadala, kod sandala je bolje da imaš zatvorenu petu i nešto što ti drži zglob.
Screenshot_2022-05-18-09-24-40-610_com.facebook.katana.jpg

Pozdrav, manastirka.
Nadam se da si dobro!

Da li su cipele, sa slike, OKej? Tj. Da li je okej da je iza kaiščić, a da nije zatvoreno?

Kožne su i savršene, ali su i jako skupe, za cipele koje ne znam koliko bih često nosila.
Sigurno, neke prigode i ovako neobavezno kad se želim srediti.
Ali ne treba mi za posao uopšte, tako da neće biti svakodnevnog nošenja cipela...
A i glede izlazaka, često više volim plesati i zabaviti se, nego da nosim štike. A i u pabove izlazim. 😂

Ne kontam se, pa je li puno ili je OKej što su oko 105 EUR-a?
 
Pogledajte prilog 1155612

Pozdrav, manastirka.
Nadam se da si dobro!

Da li su cipele, sa slike, OKej? Tj. Da li je okej da je iza kaiščić, a da nije zatvoreno?

Kožne su i savršene, ali su i jako skupe, za cipele koje ne znam koliko bih često nosila.
Sigurno, neke prigode i ovako neobavezno kad se želim srediti.
Ali ne treba mi za posao uopšte, tako da neće biti svakodnevnog nošenja cipela...
A i glede izlazaka, često više volim plesati i zabaviti se, nego da nosim štike. A i u pabove izlazim. 😂

Ne kontam se, pa je li puno ili je OKej što su oko 105 EUR-a?
Ako su ti udobne, lepo stoje i imaš para,..onda je ok.
Boja je zahvalna, može se kombinovati uz bilo koje boje.
Ne bih rekla da je to mnogo za kožnu sandalu,...eventualno ako budu na nekom popustu uskoro. 😁
Ja imam jedne kožne crne salonke, koje imam godinama. Tako da jedan takav komad cipela svakako vredi!
P.S. Mislila sam više na klasične salonke (cipele), otvorene samo napred kao polucipele. Msm,... da su ti one ipak stabilnija varijanta, mogu se nositi na bosoj nozi, pošto su kožne, prijatne su za nošenje.
 
Poslednja izmena:

Back
Top