Jaci sut ??

Hmmmm...pa pitanje ti je jako skakljivo :D
Treniras fudbal ili se bavis rekreativno pa te zanima?
Sut zavisi od mnogo stvari:od jacine i elasticnosti misica u zglobu kuka kao i sinhronizaciji misica nogu i misica karlicnog pojasa, tehnika ima udela.
Jako je bitno u kom si periodu treninga ako treniras , ali naravno da treba da radis na jacanju misica nogu, pod uslovom da pazis na opterecenja , da se ne bi ``usporio``
Glavni problem je kod svih suteva nedovoljna razgibanost u zglobovima i jako skraceni misici usled koriscenja teretane a manjka istezanja,pa s tim u vezi u zglobu se ne moze izvesti puna amplituda sto i te kako utice na sut...ima tu pregrst stvari moze da se prica do sutra ...morao bi malo da pojasnis pitanje....odnosno preciznije odredis u kom si delu treninga i sta trenutno radis povodom toga.....pa mozda i nadjemo gresku :D
 
Ne,ne ...kazem ukoliko se praktikuje teretana a ne istezu se misicne grupe dovoljno i onako kako treba to ume da bude problem...znaci to kod tebe nije.
Pa ja verujem da je tvoj trening dovoljno dobar , sigurno radis sve vrste cucnjeva,skokove,iskorake,naskoke ,saskoke ,situacione staticke vezbe ....ukoliko u pravo vreme imas vezbe snage i pravilno ih izvodis ne bi trebalo da imas problema. Najbolje je da se obratis treneru ukoliko zaista smatras da kaskas za ostalima sto se toga tice i on bi trebalo progresivno da ti povecava opterecenja na odredjene misicne grupe ukoliko problem zaista postoji.
S druge strane jednolicni treninzi nikako ne mogu dovesti do napretka mozda i sama struktura treninga nije dobra...mozemo da nagadjamo do sutra ima tu puno stvari a ti pitaj trenera jer on jedini zna sta je radio i zasto i sta mu je plan pa se posavetujte.
 
Ne,ne ...kazem ukoliko se praktikuje teretana a ne istezu se misicne grupe dovoljno i onako kako treba to ume da bude problem...znaci to kod tebe nije.
Pa ja verujem da je tvoj trening dovoljno dobar , sigurno radis sve vrste cucnjeva,skokove,iskorake,naskoke ,saskoke ,situacione staticke vezbe ....ukoliko u pravo vreme imas vezbe snage i pravilno ih izvodis ne bi trebalo da imas problema. Najbolje je da se obratis treneru ukoliko zaista smatras da kaskas za ostalima sto se toga tice i on bi trebalo progresivno da ti povecava opterecenja na odredjene misicne grupe ukoliko problem zaista postoji.
S druge strane jednolicni treninzi nikako ne mogu dovesti do napretka mozda i sama struktura treninga nije dobra...mozemo da nagadjamo do sutra ima tu puno stvari a ti pitaj trenera jer on jedini zna sta je radio i zasto i sta mu je plan pa se posavetujte.

Ja sam se malo pogresno izrazio, radim ja noge, naravno cucnjeve,skokove itd, al slabije sa tegovima jer licno moj jedan rodjak je sjebao koleno i propala karijera koju su predvidjali svi da ce biti vrhunska...ne kaskam ja za ostalima, nije to toliko lose, nego me je zanimalo kako jos moze da se unapredi, koji faktori na to uticu, tebi u svakom slucaju HVALA ! A da li mozda znas neki sajt tj da li uopste postoji sa tehnikama udarca, npr fels, naglo padanje lopte....
 
po meni, ako hocesh da navezhbash jachi shut, vezhbaj shut... uzmi neku loptu koje ti nije zhao, stani ispred zida i shutiraj dokle god mozhesh da stojish na nogama...
vezhbaj obe noge i narochito obrati pazhnju da osecash svoju snagu, tj da se ne preforsirash i ozledish.

to ti je moj savet... dodushe, ja nemam nikakve veze sa fudalom... :)
 
po meni, ako hocesh da navezhbash jachi shut, vezhbaj shut... uzmi neku loptu koje ti nije zhao, stani ispred zida i shutiraj dokle god mozhesh da stojish na nogama...
vezhbaj obe noge i narochito obrati pazhnju da osecash svoju snagu, tj da se ne preforsirash i ozledish.

to ti je moj savet... dodushe, ja nemam nikakve veze sa fudalom... :)
Slozio bi se sa tobom,imam mnogo drugova koji imaju bombu(sut :D ) a u zivotu nikad nista posebno nisu vezbali sem sutiranja i treniranja fudbala u globalu ...
 
E onda ne brini , sve ce doci na svoje mesto , i treniranje samog suta se podrazumeva naravno :) za sajt jos ne znam ali mozda mogu da ti nabavim naslov i autora jedne mnogo dobre knjige o fudbalu ,o svim pripremama,vezbama,delovima treninga,odmoru ma sve tamo imas javljam prvom prilikom.
 

Back
Top