Jačanje Rusije i promena NATO/SAD politike?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.008
Kažu, hladan rat je završen, ali svejedno, šta mislite, da li jačanje Rusije ipak primorava NATO i SAD da malo promene prioritete? Naime, ako se uspavaju, Rusi će ih prestići u tehnologiji ibla, bla....

E sada, postoji li mogućnost da 'zapadnjaci' uskoro zaključe:
Čekaj malo, mi trošimo ljudstvo, tehniku i sredstva na ona balkanska plemena, a toliko nas novih poslova i troškova čeka!?

PS: Zar možda to ne leži iza ideje da se na KiM pošalje nekakva nova EU misija, možda nekakva evropska policija!?

Zatim, Ne mislim da bi oni međusobno zaratili, već mi pade na pamet kako je NATO 1999-e imao nadmoć nad zastarelom sovjetskom tehnologijom, ali, ko zna, u nekom idućem lokalnom sukobu bi stvar mogla biti obrnuta!?
 
Zatim, Ne mislim da bi oni međusobno zaratili, već mi pade na pamet kako je NATO 1999-e imao nadmoć nad zastarelom sovjetskom tehnologijom, ali, ko zna, u nekom idućem lokalnom sukobu bi stvar mogla biti obrnuta!?

Rusi su i tada imali moderno naoruzanje, nuklearna krstarica "Petar Veliki", razarac "Admiral Cabanenko", nuklearne podmornice klase Akula, Oscar i Typhoon,... interkontinentalne rakete Topolj-M prve na dezurstvu jos od 1998,... i tako dalje, i tako dalje.
 
Rusi su i tada imali moderno naoruzanje, nuklearna krstarica "Petar Veliki", razarac "Admiral Cabanenko", nuklearne podmornice klase Akula, Oscar i Typhoon,... interkontinentalne rakete Topolj-M prve na dezurstvu jos od 1998,... i tako dalje, i tako dalje.

Rusija da, ali ne i Srbija!
Uostalom, sve to što si naveo baš i ne koristi u lokalnim ratovima kao onaj u Srbiji 1999-e
 
Rusija da, ali ne i Srbija!
Uostalom, sve to što si naveo baš i ne koristi u lokalnim ratovima kao onaj u Srbiji 1999-e

eeeeeee pa da Srbija ima jedan takav razarac i jednu nuklearnu krstaricu i nekoliko nuklearnih podmornica SSN 'Akula' kompletna americka mornarica bi bila unistena, potopili bi im ko od sale bar 5 nosaca aviona :lol:
eeeeeeee a tek da Srbija ima 3 podmornice Typhoon.... bre ceo svet bi morao da koristi cirilicno pismo i da slavi novu godinu po julijanskom kalendaru :lol::lol::lol:
 
Ма Брате Васо....УСА и НАТО требају Србију, више него ми њих...тек када нс узму, решлили су Европу, јер нећемо моћи ратовати и кварити им планове..зато увек кажем НЕ НАТО..НЕ ЕУ..док нисмо у НАТО..увек постоји могућност да смо са Русима...војно мислим...
 
Rusi su i tada imali moderno naoruzanje, nuklearna krstarica "Petar Veliki", razarac "Admiral Cabanenko", nuklearne podmornice klase Akula, Oscar i Typhoon,... interkontinentalne rakete Topolj-M prve na dezurstvu jos od 1998,... i tako dalje, i tako dalje.

Али имамо да захвалимо Черномирдину за све. Ко нађе негде нек погледа овај документарац

http://www.hs.fi/english/article/Ahtisaari+and+the+fourth+chair+/1135222054521

Иако има пропаганде (као и сваки документарац о нама), из изјава Черномирдина, Талбота, Ивашова и Ахтисарија се може видети како је игра текла и како и зашто је Јељцин одсвирао убрзо своје.
 
Ма Брате Васо....УСА и НАТО требају Србију, више него ми њих...тек када нс узму, решлили су Европу, јер нећемо моћи ратовати и кварити им планове..зато увек кажем НЕ НАТО..НЕ ЕУ..док нисмо у НАТО..увек постоји могућност да смо са Русима...војно мислим...

Ko im je kriv, da su nam 45-e dozvolili obnavljanje Monarhije, danas svi sretni i zadovoljni!:D
 

Back
Top