• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Ja znam bolje od vas

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Jeste to je problem tinejdžera što ne žele da slušaju dobronamerne savete starijih i sam sam bio u toj situaciji više puta kada me nešto dobronamerno savetuju a ja kao da ok a mislim se daj bre odjebi to je uglavnom greška ali dobro kad si mlad i glup moraš da prođeš te neke stvari i faze u životu
Ja sam bio vrlo povucena osoba i slusao roditelje. Tako su me vaspitali od detinjstva, medjutim, to ne znaci da sam bio dobro dete samo po sebi i da sam slusao. Nisam im se protivio otvoreno, to je nepostovanje, ali jesam kulirao kad mi daju savet, kao ovo ne valja, nemoj to, a ja rokam po starom.

I sve mislim, covece, kako su oni glupi, nista ne znaju. A onda vreme prolazi, tik-tak i polako pocinjem da uvidjam koji sam debil bio sto nisam slusao, izbegao bih mnoge greske. U pravu si, to je proces sazrevanja. Teen period je kada oni pomusavaju da pronadju sebe, da definisu sebe kao licnost.plus hormoni kidaju. Vrlo nezgodno stanje. Ko ima cerku,, mozda i zna.

Poruka
3.024
Da li ste kao tinejdzeri mislili da znate bolje od svih? Bili ste buntovni, ne volite autoritet? Sta to katorci znaju uopste?
Ili ste vise bili osoba koja slusa savete, usvaja dobre, a lose precutno odbacuje?
Apsolutno - kao dete i kao mlad covek sam bio nezaustavljivo vise sveznajuci od svih. (Kad sam bio mlad kroz brdo sam gledao, i na mesec isao peske...)

Onda sam poceo da primecujem da me ljudi ne razumeju, i bilo mi je to jako krivo, kad vec ja znam da sam sveznajuc. Kako je to moguce?

Onda sam sreo nekoliko ljudi koji su bili vise sveznajuci od mene.

Onda sam primetio da ja ne razumem ljude. I bilo mi je krivo sto ih ne razumem. Pa sam se jako trudio da ih razumem.

Onda sam primetio da ni sam sebe ne razumem. I bilo mi je krivo kako to ranije nisam primetio.

Onda sam u napadu inspiracije primetio da ako mene niko ne razume, ja sam sebe ne razumem - kako uopste mogu ikoga da razumem? I dosao do fenomenalnog zakljucka da niko nikog zapravo ne razume. I bilo mi je krivo sto niko nikog ne razume.

Onda sam pravio internet sa nadom da ce ljudi da se razumeju.

Onda sam shvatio, da ljudi, zapravo, nece da se razumeju.

(u medjuvremenu internet je proizveo fantastican sistem medjusobnog razumevanja (zove se: multi stake holder), naravno taj momenat nije uopste bitan onako generalno, ali sasvim dobro funkcionise. Mada mi ne pomaze da se bolje razumem sa onima koje ne razumem)

Vec dugo razumem da nikako ne mogu da budem sveznajuci, i da polako upadam u vic sa Mujom:

Mujo, da li je bolje da ne znas ili da te ne interesuje?
Mujo: ne znam a i boli me kc.

Ni ne nadam se da si me razumeo, jer nemam pojma sta i kako ces da razumes.

Kazu: Human happiness starts with the statement: It's not my f* problem.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.281
Apsolutno - kao dete i kao mlad covek sam bio nezaustavljivo vise sveznajuci od svih. (Kad sam bio mlad kroz brdo sam gledao, i na mesec isao peske...)

Onda sam poceo da primecujem da me ljudi ne razumeju, i bilo mi je to jako krivo, kad vec ja znam da sam sveznajuc. Kako je to moguce?

Onda sam sreo nekoliko ljudi koji su bili vise sveznajuci od mene.

Onda sam primetio da ja ne razumem ljude. I bilo mi je krivo sto ih ne razumem. Pa sam se jako trudio da ih razumem.

Onda sam primetio da ni sam sebe ne razumem. I bilo mi je krivo kako to ranije nisam primetio.

Onda sam u napadu inspiracije primetio da ako mene niko ne razume, ja sam sebe ne razumem - kako uopste mogu ikoga da razumem? I dosao do fenomenalnog zakljucka da niko nikog zapravo ne razume. I bilo mi je krivo sto niko nikog ne razume.

Onda sam pravio internet sa nadom da ce ljudi da se razumeju.

Onda sam shvatio, da ljudi, zapravo, nece da se razumeju.

(u medjuvremenu internet je proizveo fantastican sistem medjusobnog razumevanja (zove se: multi stake holder), naravno taj momenat nije uopste bitan onako generalno, ali sasvim dobro funkcionise. Mada mi ne pomaze da se bolje razumem sa onima koje ne razumem)

Vec dugo razumem da nikako ne mogu da budem sveznajuci, i da polako upadam u vic sa Mujom:

Mujo, da li je bolje da ne znas ili da te ne interesuje?
Mujo: ne znam a i boli me kc.

Ni ne nadam se da si me razumeo, jer nemam pojma sta i kako ces da razumes.

Kazu: Human happiness starts with the statement: It's not my f* problem.
Interesantno. Manje vise dolazimo do zakljucka kako se ne trudimo da spoznamo sebe, da razumemo ko smo mi, da se prvo pozabavimo sobom. Pa tek onda, kada to uspemo, ako uspemo, imacemo tu prednost da pocinjemo da razumemo i druge. Ne mozemo slepi videti.

Poruka
3.024
Interesantno. Manje vise dolazimo do zakljucka kako se ne trudimo da spoznamo sebe, da razumemo ko smo mi, da se prvo pozabavimo sobom. Pa tek onda, kada to uspemo, ako uspemo, imacemo tu prednost da pocinjemo da razumemo i druge. Ne mozemo slepi videti.
slazem se, covek je prvo sam sebi najveci neprijatelj, a da do drugih nismo jos ni dosli.

nega ta pojava kod tinejdzera - to je prva faza definisanja sopstvene licnosti i poslednja faza odvajanja licnosti od roditelja, da bi mogli da krenu u to, moraju da krenu iz potpuno suprotnog ugla gledanja.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
49.716
Jeste to je problem tinejdžera što ne žele da slušaju dobronamerne savete starijih i sam sam bio u toj situaciji više puta kada me nešto dobronamerno savetuju a ja kao da ok a mislim se daj bre odjebi to je uglavnom greška ali dobro kad si mlad i glup moraš da prođeš te neke stvari i faze u životu
ja bih da opet budem mlad & glup :heart:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.