Ja volim samo sebe...

Mozemo li nekog voleti vise od sebe? Koliko je to lose po nas? Kada je ljubav prema nekome bolesna?

Jedino cu svoja dva sina voljeti vise nego sebe!
Mladju sestru volim koliko i sebe, i za nju bih i zivot dala!
Muskarca....nikada!
Voljeti, zeljeti, postovati, ali vise od sebe bi bilo pogubno!

To bi znacilo da sam pogazila sve ono sto jesam, da mu slijepo vjerujem, preko svega prelazim.........da sam otupila i oslijepila!
To je bolest!
 
au pipi... teshke rechi... mislim, ako mislish na ljubav izmedju partnera... a i ruzno poredjenje... ako je neko sa nekim zato shto mu je taj neko "potreba" tu ljubavi nema vec se radi o sasvim desetim stvarima...
 
Htela sam da vam kazzem da postoje razni motivi zbog kojih smo sa nekim u vezi...ljubav je najredja nazzalost,jer ljubav je bezuslovna i sveobuhvatna.
Sve ostalo shto nazivamo "ljubavlju" su zapravo nashe potrebe za koje se nadamo da che onaj drugi mochi da ih zadovolji, pa ako mu ne uspe mi se razocharamo...u ljubav.
 
Jedino cu svoja dva sina voljeti vise nego sebe!
a ćerkicu ne bi volela više nego sebe?

au pipi... teshke rechi... mislim, ako mislish na ljubav izmedju partnera... a i ruzno poredjenje... ako je neko sa nekim zato shto mu je taj neko "potreba" tu ljubavi nema vec se radi o sasvim desetim stvarima...
možda su teške reči, ali najčešće se baš to potura kao najveće i najnesebičnija ljubav. i onda bude "slupala sam mu auto na njegove oči"
 
Mozemo li nekog voleti vise od sebe? Koliko je to lose po nas? Kada je ljubav prema nekome bolesna?

Uf… Jasno mi je da se ovde ne misli na odnos roditelj/dete, jer je to jedina vrsta ljubavi koja može nadvladati samoljublje.
Ljubav valjda nije opasna po nas; kakva je da je, ona oplemenjuje. Od nje, doduše, može i da se rikne. I šta onda? Bolje crći od ljubavi nego, recimo, od pucanja trbušne aorte. Ako nekog volimo – onako, zrelo, iskreno i duboko, onda i ne mislimo više toliko na sebe. Šta je malo gubitka ega naspram takve premije, kao što je uzvraćena ljubav?
Ali, ne, ne možemo partnera voleti više nego sebe (iako se takva floskula često izgovara i prilično ‘teško’ zvuči). Nije prirodno. Kada bi nas neko stavio na probu i tražio od nas da damo – ne bubreg ili parče kože, već svoj život – u zamenu za partnerov, teško da bismo bili dobar pojas za spasavanje.
Dovoljno je da nekog volimo onoliko koliko volimo sebe. Samo, to se uči, kao što se uči i proces samozaljubljivanja.
 

Back
Top