Ja volim samo sebe...

Volim sebe, ali volim i druge. Život bi bio jako dosadan ako ne bi bilo drugih koje volimo kao sebe. E sada, ne preterujmo sa emocijama. Kako je moguće voleti nekoga više od sebe? Da bi čovek voleo nekoga mora sebe da voli. A volimo one koji vole nas. Dakle, nije moguće voleti nekoga više nego sebe. Pa čak ni decu, rekla bih. Mada, nemam dete, pa se ograđujem. Možda nisam u pravu. Ali kada racionalizujem ljubav prem detetu, onda ispada da ga volimo, dobijemo tu bezgraničnu ljubav zato što je ono zavisno od nas. Ono nas bezulovno voli i brani i mi nemamo izbora nego da ga volimo. Da postoji dete koje samo može sve od rođenja ne bi postojala tolika veza između roditelja i dece. Tako mi se čini.
 
Mozemo li nekog voleti vise od sebe? Koliko je to lose po nas? Kada je ljubav prema nekome bolesna?

ako govorimo o ljubavi, a ne patologiji, necemu sto je lose po nas, ja moram priznati da tu verujem u klise: moras poznavati i umeti da volis sebe da bi mogao voleti druge, ako volis stvarno onda ne volis samo sebe, samo voljenu osobu, osobe, nego volis sve... evo jos jedan "klise" ali je lepse covek i pametnije napisao:"...da ce svi njegovi pokusaji u ljubavi propadati sve dotle dok najaktivnije ne pokusa da razvije svoju celokunu licnost, kako bi postigao produktivnu orijentaciju; da se zadovoljstvo u INDIVIDUALNOJ LJUBAVI ne moze postici bez spsobnosti da se voli svoj bliznji..." (erih from)

znaci ne mozemo voleti nekoga vise od sebe prosto se takve stvari ne mere. ima opcija da ili umes da volis ili ne umes, i naravno da pokusavas da naucis...
 
Mozemo li nekog voleti vise od sebe? Koliko je to lose po nas? Kada je ljubav prema nekome bolesna?

naravno da ne možemo voleti nikoga više od nas samih jer čak i kada nekoga volimo "više od sebe" volimo ga radi sebe.
elem bez obzira na vid ljubavi uvek najviše volimo sebe jer sve ostale koje volimo volimo sebe radi jer nam čine zadovoljstvo oku,duši,srcu,telu....


p.s. ako je ljubav bolesna (ma kakva bila) treba je se rešiti - izlečiti
 
@ 100% i Alal...saglasna,naravno..Voleti nekog vise nego sebe znaci ne voleti samog sebe..Takve ljubavi su posesivne..slepe,neracionalne i gube smisao..Cak i za decu mislim da su sebicni u ljubavi..prema svojim roditeljima..i da su bas deca primer sta znaci voleti prvo sebe pa druge..ali ovom temom nisam mislila na decu vec na odrasle emotivno osposobljene osobe..
 
ja volim jedne malike vise od sebe... al', volim ih na nacin da bi' im dao sve... i srce... i bilo koji vitalni organ, meni na stetu i da mi oko ne bi trepnulo... volim i Partizan isto, al' ne vise od sebe... osvojili smo kup... protiv onih 'fichfiricha'... cetvrtfinale u vaterpolu... prvi u fudbalu... stvarno je lepo navijati za pravi klub... jedini na svetu celom... i slusati disko muziku iz devedesetih...
p.s. voleti nekog vise nego sebe uopste ne znaci da taj neko ne voli sebe... to je potpuno bzvz i ne pije vodu... meni bar...
 
Covek je sustinski sebicni ego manijak..samim tim ne moze voleti nikoga vise od samog sebe..moze volti puno..jako..skoro isto kao sebe ali vise..to su samo price..koje se shvate nakon sto ta ljubav vise od sebe prodje..Sami dizemo na pijedestal osobu koju volimo i stavljamo je ispred sebe zarad svoje posesivnosti i sebicnosti zeleci da je zadrzimo samo za sebe..
 
Mozemo li nekog voleti vise od sebe? Koliko je to lose po nas? Kada je ljubav prema nekome bolesna?

Prosto ne mogu zamisliti nikoga sem svoje djece...ja to gledam ovako...njih volim vise nego sebe u smislu,da bih zrtvovala svoj zivot samo radi njih...
Ali ubedjena sam ako osoba ne voli sebe,ne moze voljeti,biti dobar prema drugima...
Za mene je patetika kad se izjavi u ljubavi da neko nekog vise voli od sebe,svog zivota...nemati svoje ja,licnost,razmisljanje,svoj zivot,nesigurnost...
 
Paz kad nikada nisam razmishljao koliko sebe volim..:rolleyes:
I da li u opshte volim sebe..:rolleyes::rolleyes:
Zanimljivo..
Mozda i ne volim..kad davah sebe zenama toliko..
Da volim sebe.chuvao bih sebe, samo za sebe..
Navika valjda..hm..da..sigurno.:cool:
 

Back
Top