Ja sam put, istina i život

Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?
Биће од тебе опет православка, само читај Нови Завет...

Ово задње је одговор... Живот је ван нас, у Христу Богу...

Кад се крстимо тј. погрузимо у Њега, Живот поново улази у нас...

Тај Живот је последица Пута Христовог и Истине Христове, мораш тај исказ личносно да посматраш, а не апстрактно
 
Rekao si - ništa, k'o da si neki političar. Budi precizniji, nabacao si neke reči bez ikakvog objašnjenja.

coco bill:
Možda je za tebe strah od Boga mudrost, ali za mene je to tišina.
Čudno mi je da neko iz pravoslavlja, u kojoj je tihovanje osnovna religijska praksa, ne razume mudrost tišine.

Bogomolj@c:
Ne, tihovanje je nešto drugo.

coco bill:
U kom smislu je nešto drugo?

Moj odgovor je bio:
U smislu sadržaja, orijentacije, namene, metodologije, prakse, svrhe.
U smislu Istine, Puta i Života.


Dopuna:
Tihovanje i mudrost tišine nemaju nikakve veze.
Tihovanje jeste religijska praksa a mudrost tišine je ispraznost u duhovnom smislu.
U kom smislu - to sam ti odgovorio.
Za veću preciznost, za više reči, za tumačenje šta sam mislio... za sve to treba imati vremena, i volje.
A i kada bismo našli ova dva, usuđujem se da sagledam da ćemo opet doći do neslaganja pošto ja nikako ne odobravam ikakav konstruktivan smisao ''mudrosti tišine'', a tebi je nejasno šta je to tihovanje.
Pozdrav Brate.

I, još samo da napomenem Jasni, kojoj nije Jasno,
da ja uvek ovde iznosim ono što ja mislim, kako ja smatram.
 
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?
Bez Rimske crkve nema vam spasenja to je značenje.
 
Биће од тебе опет православка, само читај Нови Завет...

Ово задње је одговор... Живот је ван нас, у Христу Богу...

Кад се крстимо тј. погрузимо у Њега, Живот поново улази у нас...

Тај Живот је последица Пута Христовог и Истине Христове, мораш тај исказ личносно да посматраш, а не апстрактно
Ti si ziva dusa,a duhovni svet je onostranost, u koji stizes kada srce prestaje da kuca, !
 
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?

Naravno da Perin sin je put Peri ko sto je Stevin sin put Stevi.
Ovi koji nemaju oca se okupili oko Pere i hoce da ih posvoji.
 
1.Upoznajte istinu i istina ce vas izbaviti. 2. Ja sam put istina i zivot. 3. Ja sam onaj koji jeste ( istina ) Jovan 18.38 Sta je istina ? Sta je drvo zivota, drvo poznanja dobra i zla ? Sta je Isus i sta je na kraju krajeva ljubav i sta je Bog ? Sve moze da stane u jednu rec ...Istina
 
1.Upoznajte istinu i istina ce vas izbaviti. 2. Ja sam put istina i zivot. 3. Ja sam onaj koji jeste ( istina ) Jovan 18.38 Sta je istina ? Sta je drvo zivota, drvo poznanja dobra i zla ? Sta je Isus i sta je na kraju krajeva ljubav i sta je Bog ? Sve moze da stane u jednu rec ...Istina
smuljao si
Sta je drvo zivota, drvo poznanja dobra i zla ?
sa jednog od ta dva nije smelo da se jede, i ono sigurno nije istina
 

Back
Top