Ja sam put, istina i život

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.859
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?
 
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?

Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
to znaci

Put--to jeste pravi put koji vodi Bogu, mene slijedi pa ce doci do Boga i Raja.

Istina- govorim samo istinu

život- Isus ti kaze, slijedi mene pa ces dobiti vjecni zivot u Raju, znaci njegov put vodi ka vjecnom zivotu u Raju.


niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''

u to vrijeme, da, ali kad dodje novi poslanik onda svi ljudi moraju tog poslanika od Boga da slijede.
 
to znaci

Put--to jeste pravi put koji vodi Bogu, mene slijedi pa ce doci do Boga i Raja.

Istina- govorim samo istinu

život- Isus ti kaze, slijedi mene pa ces dobiti vjecni zivot u Raju, znaci njegov put vodi ka vjecnom zivotu u Raju.


u to vrijeme, da, ali kad dodje novi poslanik onda svi ljudi moraju tog poslanika od Boga da slijede.
mhm.. :think: Znači ti si se odlučio da to posmatraš iz pozicije ega.

Pa kud tvoj ego može stići? Do Boga?
 
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?
U principu, to je vrhunac ludila, kada se identifikujesh sa Bogom.
Ego zheli da bude Bog. I tu je kraj. No Isus je Isus, ne znamo
da li je zaista Bog ili samo josh jedan...
 
U principu, to je vrhunac ludila, kada se identifikujesh sa Bogom.
Ego zheli da bude Bog. I tu je kraj. No Isus je Isus, ne znamo
da li je zaista Bog ili samo josh jedan...

ne znamo da li je zaista Bog ili samo josh jedan...

znamo

Ivan 17,1Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedinog pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.

samo sto hrscani vole komplicirati stvari pa zato ne znaju, a Isus je tu jasan, Jedini pravi bog je otac na nebu...i tacka
 
znamo

Ivan 17,1Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedinog pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.

samo sto hrscani vole komplicirati stvari pa zato ne znaju, a Isus je tu jasan, Jedini pravi bog je otac na nebu...i tacka
Znash kako, ali ne mozhesh do Boga, nego preko Isusa, i to pishe :P
I da su on i otac jedno...
 
znamo

Ivan 17,1Ovo reče Isus i podiže oči svoje na nebo i reče: "Oče, dođe čas, proslavi Sina svojega, da Sin tvoj proslavi tebe!
Ivan 17,2Jer ti si mu dao vlast nad svakim tijelom, da svima, koje si mu dao, dadne život vječni.
Ivan 17,3A ovo je život vječni, da spoznaju tebe, jedinog pravoga Boga, i koga si poslao, Isusa Krista.

samo sto hrscani vole komplicirati stvari pa zato ne znaju, a Isus je tu jasan, Jedini pravi bog je otac na nebu...i tacka
Ja sam put
Koji put je ne u smislu rute iso levo desno izabrao isys aj da kazem covek da ne bude ljutnje pa je stigo do spasenja
 
Znash kako, ali ne mozhesh do Boga, nego preko Isusa, i to pishe :P
I da su on i otac jedno...

Kada Bog posalje poslanika, znaci cijelo covjencastvo MORA tog poslanika slijedii ako hoce do Boga i raja, jer taj poslanik ima najnovije infomracije od Boga i put koji treba da se ide kako bi zasluzili vjecni zivot u Raju.

da smo zivjeli u vrijeme Isus, svi bi morali ga slijedii ako bi zeljeli spas i vjecni zivot...nemozemo mi na svoju ruku izmisljati puteve do Boga ako Bog poslao covjeka koji ce ga zastupati i govoriti narodu kako doci do Boga.


zamisli se drzava odredi covjeka kojeg ce poslati da ti pojsni kuci kako ces placati porez drzavi i koja su to nova pravila....a ti kazes, ma necu ja nikakvog covjeka u svoju kucu pustati, nevjerujem ja u te ljude, ja cu da sam procjenjujem koliko trebam poreza platiti drzavi..il icak reces necu da placam porez drzavi hocu da zadrzim pare za sebe.....sta mislis sta bi te strefilo od te drzave, ma mrak bi te pojeo, ima da te nema......
e zamisli se sta onda bude ako kontriras Bogu, ako njemu kontre pucas.


I da su on i otac jedno...

Isus je ovo jako ifno objasnio sta znaci...to sto hrscani slabo poznaju bibliju pa ne znaju, njihov problem

Isus je rekao da to znaci jedno u svrhi i cilju, a ne da su jedno bioloski.

Znaci ja i ti smo jedno u istom cilju i svrhi, imamo isti cilj, istu svrhu, radimo u jednom pravcu zajedno , ne suprostavljamo se jedno drugom, znaci jendo smo p otom pitanju.

eh to znaci, a ne da su bioloski jedno.
 
poslanik ima najnovije infomracije od Boga i put koji treba da se ide kako bi zasluzili vjecni zivot u Raju.
Najnovije informacije? To zvuči kao "stigao novi update".
Ne deluje mi uverljivo to da je Bogu potreban veliki birokratski sistem. Kao ni da božiji zakoni večnosti trebaju povremeni "update", kao da se nečemu tj, nama Bog prilagođava a ne mi njemu.

Ne kažem ovo u cilju mešanja u tematiku uvodnog posta teme niti ja imam neki "konačan odgovor".
 
Najnovije informacije? To zvuči kao "stigao novi update".
Ne deluje mi uverljivo to da je Bogu potreban veliki birokratski sistem. Kao ni da božiji zakoni večnosti trebaju povremeni "update", kao da se nečemu tj, nama Bog prilagođava a ne mi njemu.

Ne kažem ovo u cilju mešanja u tematiku uvodnog posta teme niti ja imam neki "konačan odgovor".

Najnovije informacije od Boga za ljude, pravila, sta se smije sta ne smije raditi, novi zakoni koji stupaju na snagu sa novim poslanikom itd
 
Kada Bog posalje poslanika, znaci cijelo covjencastvo MORA tog poslanika slijedii ako hoce do Boga i raja, jer taj poslanik ima najnovije infomracije od Boga i put koji treba da se ide kako bi zasluzili vjecni zivot u Raju.
Kada i ako bog pošalje poslanika, prvo moram ja lično da ga vidim i da se bezuslovno uverim da je poslanik od boga. I to je pitanje od kog boga. Sigurno neću verovati nekome na reč. Baš će tamo neki Aboridžin, i to još u Isusovo vreme da sledi nazovi poslanika kog nikada nije ni video ni čuo. 🙄
 
Kada i ako bog pošalje poslanika, prvo moram ja lično da ga vidim i da se bezuslovno uverim da je poslanik od boga. I to je pitanje od kog boga. Sigurno neću verovati nekome na reč. Baš će tamo neki Aboridžin, i to još u Isusovo vreme da sledi nazovi poslanika kog nikada nije ni video ni čuo. 🙄
Pa da si zivio u njihovim vremenima, pravi poslanici su imali cuda sa sobom koja im je BOg dao kao verifikacijsko sredstvo da su stvarno od Boga

znaci to su cuda koja madjionicari nisu mogli replicirati.
 
А Он им рече: Какво је царство Божије? И како ћу казати да је?Мар.:4:30

19
Оно је као зрно горушичино, које узевши човек баци у врт свој, и узрасте и поста дрво велико, и птице небеске уселише се у гране његове.Мат.:13:31

20
Опет рече: Какво ћу казати да је царство Божије?

21
Оно је као квасац који узевши жена метну у три копање брашна, док не ускисе све.
Дела:5:37

22
И пролажаше по градовима и селима учећи и путујући у Јерусалим.
Мат.:9:35Мар.:6:6

23
Рече Му пак неко: Господе! Је ли мало оних који ће бити спасени? А Он им рече: 

24
Навалите да уђете на тесна врата; јер вам кажем: Многи ће тражити да уђу и неће моћи:
Јован:7:34Рим.:9:311 Пет.:4:18

25
Кад устане домаћин и затвори врата, и станете напољу стајати и куцати у врата говорећи: Господе! Господе! Отвори нам; и одговарајући рећи ће вам: Не познајем вас откуда сте.Псал.:32:6Иса.:55:6Мат.:7:23Мат.:25:10Лука:6:46

26
Тада ћете стати говорити: Ми једосмо пред Тобом и писмо, и по улицама нашим учио си.
Титу:1:16

27
А Он ће рећи: Кажем вам: не познајем вас откуда сте; одступите од мене сви који неправду чините.
Псал.:6:8Мат.:7:23

28
Онде ће бити плач и шкргут зуба, кад видите Авраама и Исака и Јакова и све пророке у царству Божијем, а себе напоље истеране.
Мат.:8:11Мат.:8:12

29
И доћи ће од истока и запада и севера и југа и сешће за трпезу у царству Божијем.
1 Мој:28:14Иса.:49:6Дела:2:39Откр.:5:9

30
И гле, има последњих који ће бити први, и има првих који ће бити последњи.

ako ne vidiš mrvicu boga u isusu,verovatno nisi hrišćanin :lol:
to bi bilo najmanje zrnce koje izraste:lol:
 
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6

Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?

Само један коментар.

Текстови који читате су преводи превода ... који су прошли људску редиакцију и цнезнузнурисање ...

То вам је као кад незнате италијански па вам неко што исто незна преведе рецепт за пиззу .. а ви је печете на 250 ...приде

јер у рецепту не пише .. а ви друго неимате ..
 
Reče mu Toma: "Gospodine, ne znamo, kamo ideš; i kako možemo znati put?"
Isus mu reče: "Ja sam put i istina i život: niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene''
Ivan, 14:5-6


Gledano iz pozicije ega, postojim ja i drugi. U Bogu smo svi jedno. Ima li smisla
onda na Isusovu rečenicu gledati iz pozicije ega i zaključiti da je njegov ego
za moj ego put, istina i život? Meni to nema nikakvog smisla.

Kako vi ovo vidite? Istinsko ja u nama je put, istina i život? Ili je život negde
izvan nas?
Niko ovo ne moze reci sem onoga koji govori istinu.
Ako je dakle to tacno,onda Isus to moze da kaze.
Hriscani veruju da je to tacno.


Nijedan gresnik to ne moze reci za sebe,jer to jednostavno nije tacno.

Isus ovde govori sa aspekta vrednosti, ne sa aspekta ukusa. Sa aspekta puta u vecni zivot.

Greh nema mesta u Raju.
 
Poslednja izmena:
Lepo je to od njih, ali sigurno neću verovati tebi na reč da je bilo tako. Ako bog hoće da me kontaktira, zna moju adresu.

cekaj sekunud, evo ti se Bog javlja iz Kurana:

Bog kaze:
2:118 A oni koji ne znaju govore: "Trebalo bi da Allah s nama razgovara ili da nam kakvo čudo dođe!" Tako su, gotovo istim riječima, govorili i oni prije njih, srca su im slična! A Mi dokaze objašnjavamo ljudima koji čvrsto vjeruju.
 
Navedi konkretno neki dokaz ljudima.

evo jedan primjer od Bozijih dokaza

Bog kaze:

21:32 I učinili smo nebo svodom zaštićenim, a oni se ipak okreću od znamenja koja su na njemu.

Zamisli se ti sad u pustinji si u 7 stoljecu i neko ti kaze ove ajet iz Kurana, prvo sto ces kontati, o cemu ti covjece pricas gledam u nebo sunce bije , vruce, kako je to nebo zasticeno, kakoooo???

znaci ocima mi ne mozemo vidjeti kako je nase nebo zasticeno, sve do zadnja dva stoljeca i moderne tehnologije dok nisu pronasli ozonski omotac, van allenove pojaseve atmosferu koja stiti takodjer

Bog kaze:
12:105 A koliko ima znamenja na nebesima i na Zemlji pored kojih prolaze, od kojih oni glave okreću!
 

Back
Top