Ja sam protivnik današnjeg školskog sistema

Da li ima pristalica ili sam ja jedini? Koje su po vama dobre i loše strana školstva? Šta bi ste menjali u školama (fakultetima) ?

Васпитавај своје дете у својој кући и образуј своје дете у својој кући. Од школе нема велике вајде, а мора да се иде у школу.

Паметна и образована деца су деца са којом родитељи раде у кући.
 
Васпитавај своје дете у својој кући и образуј своје дете у својој кући. Од школе нема велике вајде, а мора да се иде у школу.

Паметна и образована деца су деца са којом родитељи раде у кући.
Ljudi često brkaju obrazovni i vaspitni sistem sa školskim sistemom.
 
Ja bi ukinuo domaće zadatke, koji su izmišljeni samo zato da se deci da radna obaveza dok mama i tata ne dodju iz OOUR-a kući, i da se mnogo ne zanimaju za svet oko sebe.
Ukinuo bih sveske i knjige, čemu služe učitelji i nastavnici, onda? Tj mogu sveske da postoje, al ostaju u školi u ormariću.
...
I telesno vaspitanje SVAKI DAN, i to rvanje, gimnastika, slobodno borenje i atletika.
A petkom slobodan dan, za crtanje, slikanje i muziku.
 
Ljudi često brkaju obrazovni i vaspitni sistem sa školskim sistemom.
Не знам да ли знаш, али школски систем служи да се деца и омладина образују и васпитавају.

Школе су дебилане али су и нужно зло. Зато је битно да деца иду у школе, касније и факултете, али ће право образовање и право васпитање стећи у кући, далеко више него у школици, ако родитељи умеју да раде на образовању и васпитању деце.
 
Ja mislim da bi u skoli trebalo da se uci o postovanju drugih , moralu (ne kradi , ne lazi), o razvijanju dobrih navika, o zdravoj ishrani, o zdravom duhu u zdravom telu,o motivaciji, .....o lepom ponasanju, o razvijanju ljubavi prema svojoj drzavi i postovanju drugih......o toleranciji prema drugom i drugacijem, o integritetu
......mislim da decu treba motivisati da budu optimisticni


mislim da je to sve mnogo vaznije od ameba i bicara

ali za to pre svega treba da imamo i takve profesore
 
Не знам да ли знаш, али школски систем служи да се деца и омладина образују и васпитавају.

Школе су дебилане али су и нужно зло. Зато је битно да деца иду у школе, касније и факултете, али ће право образовање и право васпитање стећи у кући, далеко више него у школици, ако родитељи умеју да раде на образовању и васпитању деце.

"Obrazovanje u kući" i rad roditelja sa decom u kući.:roll:
Ti si stvarno lik.
 
Osnovna svrha obrazovnog sistema je da priprema djecu za javni zivot, a to je vaspitno obrazovanje. Etika. Da ih nauce da citaju, da analiziraju, da ih niko ne moze prevarit, i da budu iskreni, da ne lazi, i da ne izmisljaju budalastine.

To je svrha i ispitivanja, da kazes sto pise, da ne lazes, a ne da izmisljas. I da ne krades tudji rad, da kazes kad nisi spreman, itd. Etika je osnovna svrha obrazovanja. A to kod nas nije slucaj.
 
Ja mislim da bi u skoli trebalo da se uci o postovanju drugih , moralu (ne kradi , ne lazi), o razvijanju dobrih navika, o zdravoj ishrani, o zdravom duhu u zdravom telu,o motivaciji, .....o lepom ponasanju, o razvijanju ljubavi prema svojoj drzavi i postovanju drugih......o toleranciji prema drugom i drugacijem, o integritetu
......mislim da decu treba motivisati da budu optimisticni


mislim da je to sve mnogo vaznije od ameba i bicara

ali za to pre svega treba da imamo i takve profesore
Pa jes da dete bude nesrecno odbaceno sto se nije uklopilo u raspalo drustvo
 
74371797_123963775341492_6079483672456386649_n.jpg
 
Jedino što mi smeta u vezi današnjeg školstva je činjenica da škola ne podstiče stvaralaštvo već se obračunava sa stvaralačkim bićem čoveka..Stvaralaštvo kakvo se danas nama prikazuje je stvaralaštvo u tehničkom smislu, to je taj proces progesivizma i transhumenizma..Znači đaci treba da se prilagode toj tehničkoj civilizaciji, sve u vidu nekakvih tehnoloških inovacija..U svemu tome nema trunke etike, estetike, zajedništva, kulturne i istorijske svesti,ekološke svesti..Stvaraju od te dece robotizovane idiote bez kritičke svesti, dakle oni forsiraju pozitivisticki a ne kritički duh kod studentata, jer njima ne trebaju ljudi koji ce stvarati novu budućnost i biti revolucionari vec im trebaju lojalni podanici ovog sistema.
 
Ne znam koliko se bilo sta moze menjati dok svi samo jebu i grebu.
Dzabe,nije to samo sistem,to su i vecina ljudi,bilo to majstori koji cede golotinju i starije,bilo nadrkani roditelji cije je dete napametnije,najlepse i najbolje,pa stvaraju nesposobne debile koji nece da rade ili paraziti ciji su se roditelji generacijski nakrali pa prave trendove i proslave,vencanja skoro pa,kada dete zavrsi zabavise,obdaniste,osnovnu,a tek kad ima rodjendan....
Dok ljudi ne shvate da je opste dobro,dobro pojedinca ukoliko je normalan i zdrav u mozgu.
Ova bahatost danas....Vrednosti....
Uglavnom meni se ovaj cas empatije zaista svidja,makar malo da prilbilizi ljude jedne drugima.

"Ovi časovi služe da bi učenici mogli da razgovaraju o problemima koje ih muče, bez obzira da li su vezani za školu ili ne, a ostatak odeljenja zajedno sa predmetnim profesorom pokušava da nađe razumno rešenje i tako pruži podršku. Ako nema problema koje treba rešiti, učenici koriste tih sat vremena za nešto što se u Danskoj zove "hige". Ne postoji doslovan prevod za taj termin, ali bi se moglo reći da je reč o namerno stvorenoj, toploj i prijateljskoj atmosferi. Danska je zemlja u kojoj ranije pada mrak i u kojoj ima dosta padavina, te je "hige" odličan način za očuvanje dobrog raspoloženja i tokom kišnih i maglovitih dana. Zapravo, to je osnovni koncept danskog osećaja blagostanja. "
 
Osnovna svrha obrazovnog sistema je da priprema djecu za javni zivot, a to je vaspitno obrazovanje. Etika. Da ih nauce da citaju, da analiziraju, da ih niko ne moze prevarit, i da budu iskreni, da ne lazi, i da ne izmisljaju budalastine.

To je svrha i ispitivanja, da kazes sto pise, da ne lazes, a ne da izmisljas. I da ne krades tudji rad, da kazes kad nisi spreman, itd. Etika je osnovna svrha obrazovanja. A to kod nas nije slucaj.

Ti veruješ u bajke.
 
DAnašnja škola ne valja.Sistem je napravljen za 18 stoljeće kad je večina običnog svijeta bila nepismena.U međuvremenu, desila se tehnološka revolucija, a škola ista.No no, treba je mijenjati, sistem ocjena je loš, ocjenjuju ponavljanje već poznatih činjenica- Umjesto da razvijaju kreativnost učenika,svakog ko iskače iz matrice kažnjavaju lošim ocjenama.Da me ne shvatite pogrešno, ja sam bila odličan đak, ali sam davno ukapirala da je sistem truo- Potrebna je generalka.
 
Ja sam student osnovnih studija, jos malo upisujem master(struka mi to nalaze a ne bih), i po prilicno sam kompetentan da govorim o svim stepenima u skolstvu koje sam prosao. Prvo, skola ne bi trebalo da se ukine i svi moraju i mati iste sanse u skoli. Vidim ovde ljudi pominju neko kucno vaspitanje i ostalo, aj mi sada objasnite kako roditelj koji radi od 10-12 sati dnevno na odgovornom mestu moze da sam obrazuje dete iako recimo ima iq 150 ili sta god to je ne moguce. Dete mora pronaci sam svoj put kao sto sam i ja pronasao i kao sto su to radili praoci pre mene i kao sto ce raditi buduci ljudi posle mene.Ja volim da dajem primer Nikole Tesle jel volim njegov rad i u neku ruku i zivotne odluke koje je donosio.Niko ovde ne moze i ne sme osporiti cinjenice koliko je Nikola Tesla doprineo covecanstvu, on je promenio svet a isao je u skolu kao i svi mi.I za kraj , kada bi svako od nas za zivota naucio a potom i nadogradio sa necim novim to sto je naucio pa makar i za jednu recenicu ili formulu, ovaj svet bi napredovao barem 1000000 puta brze.Na zalost to se ne dogadja, razlozi za to su mnogo dublji i izlaze iz date teme.
 
Ja sam student osnovnih studija, jos malo upisujem master(struka mi to nalaze a ne bih), i po prilicno sam kompetentan da govorim o svim stepenima u skolstvu koje sam prosao. Prvo, skola ne bi trebalo da se ukine i svi moraju i mati iste sanse u skoli. Vidim ovde ljudi pominju neko kucno vaspitanje i ostalo, aj mi sada objasnite kako roditelj koji radi od 10-12 sati dnevno na odgovornom mestu moze da sam obrazuje dete iako recimo ima iq 150 ili sta god to je ne moguce. Dete mora pronaci sam svoj put kao sto sam i ja pronasao i kao sto su to radili praoci pre mene i kao sto ce raditi buduci ljudi posle mene.Ja volim da dajem primer Nikole Tesle jel volim njegov rad i u neku ruku i zivotne odluke koje je donosio.Niko ovde ne moze i ne sme osporiti cinjenice koliko je Nikola Tesla doprineo covecanstvu, on je promenio svet a isao je u skolu kao i svi mi.I za kraj , kada bi svako od nas za zivota naucio a potom i nadogradio sa necim novim to sto je naucio pa makar i za jednu recenicu ili formulu, ovaj svet bi napredovao barem 1000000 puta brze.Na zalost to se ne dogadja, razlozi za to su mnogo dublji i izlaze iz date teme.
Evo ovako.. Očigledno od drveta ne vidiš šumu..Niko nije striktno govorio da se skola treba ukinuti ali je činjenica da je današnja škola potpuno drugačija od ondašnje kada se npr Tesla školovao. Ne znam koliko poznaješ lik i delo Nikole Tesle, ali bi trebao znati da niko nije završio fakultet. Normalno da ce decu robijaša (koja rade po 12h) vaspitati tako da budu isto što i roditelj - nosioci sistema, lojalni podanici. Zašto elita na zapadu škole svoju decu u posebnim školama? Zašto ih ne šalju u javne škole? Zato što su u javnim školama nižeklasirani, siromašni..Treba od njih da naprave robovski mentali sklop : "DOBIĆEŠ SVOJU PLATU PRVOGA U MESECU URADIĆEŠ OVAJ POSAO ZA NAS."
Kada pogledam ove jadne školarce, nose ove tobekanje, vuku ih na točkićima---Sam Bog zna koliko to kila ima. To je smeće. Gomila šarenog papira u kome se nalaze dezinformacije. NAMERNO dezinformacije. Razmišljajte o tome..
 
neke promene su uvedene , ne znam tacno koje su ali mi se cini da nisu sustinske

a nasem skolstvu trebaju bas sustinske promene

recimo- osnovna skola 6 god , sa ucenjem bas osnovnih stvari , manja odelenja , da bi se vise vremena posvetilo pojedincu ,

akcenat baciti na razumevanje a ne na bubanje. nakon osnovne najlosiji djaci , bez umetnickih talenata , upisuju strucne srednje

zidari i slicni profili, dok sposobniji nastavljaju dalje .uvesti etiku i poznavanje zakona.

tako da nakon skole osoba bude upoznata sa svojim pravima , etikom , da zna bar jedan posao da radi i zna da razmislja.
 
Evo ovako.. Očigledno od drveta ne vidiš šumu..Niko nije striktno govorio da se skola treba ukinuti ali je činjenica da je današnja škola potpuno drugačija od ondašnje kada se npr Tesla školovao. Ne znam koliko poznaješ lik i delo Nikole Tesle, ali bi trebao znati da niko nije završio fakultet. Normalno da ce decu robijaša (koja rade po 12h) vaspitati tako da budu isto što i roditelj - nosioci sistema, lojalni podanici. Zašto elita na zapadu škole svoju decu u posebnim školama? Zašto ih ne šalju u javne škole? Zato što su u javnim školama nižeklasirani, siromašni..Treba od njih da naprave robovski mentali sklop : "DOBIĆEŠ SVOJU PLATU PRVOGA U MESECU URADIĆEŠ OVAJ POSAO ZA NAS."
Kada pogledam ove jadne školarce, nose ove tobekanje, vuku ih na točkićima---Sam Bog zna koliko to kila ima. To je smeće. Gomila šarenog papira u kome se nalaze dezinformacije. NAMERNO dezinformacije. Razmišljajte o tome..

Ima istine. Algoritam je isti, samo su poslovi koje ti jadnici dobijaju od države do države različiti. U nekoj državi su seksualno roblje, u nekoj roblje po rudnicima, prodavnicama, industriji itd.
 
Ja sam student osnovnih studija, jos malo upisujem master(struka mi to nalaze a ne bih), i po prilicno sam kompetentan da govorim o svim stepenima u skolstvu koje sam prosao. Prvo, skola ne bi trebalo da se ukine i svi moraju i mati iste sanse u skoli. Vidim ovde ljudi pominju neko kucno vaspitanje i ostalo, aj mi sada objasnite kako roditelj koji radi od 10-12 sati dnevno na odgovornom mestu moze da sam obrazuje dete iako recimo ima iq 150 ili sta god to je ne moguce. Dete mora pronaci sam svoj put kao sto sam i ja pronasao i kao sto su to radili praoci pre mene i kao sto ce raditi buduci ljudi posle mene.Ja volim da dajem primer Nikole Tesle jel volim njegov rad i u neku ruku i zivotne odluke koje je donosio.Niko ovde ne moze i ne sme osporiti cinjenice koliko je Nikola Tesla doprineo covecanstvu, on je promenio svet a isao je u skolu kao i svi mi.I za kraj , kada bi svako od nas za zivota naucio a potom i nadogradio sa necim novim to sto je naucio pa makar i za jednu recenicu ili formulu, ovaj svet bi napredovao barem 1000000 puta brze.Na zalost to se ne dogadja, razlozi za to su mnogo dublji i izlaze iz date teme.

Samo ti idi svojim putem.
 

Back
Top