"Ja sam poslan samo k izgubljenijem ovcama doma Izrailjeva."

Da li je Isus došao samo izgubljenim ovcama Izraela, deci Izraela?

  • da

    glasova: 5 55,6%
  • ne

    glasova: 4 44,4%

  • Ukupno glasova
    9
svaki narod je i imao svoju izdiktiranu poruku i neku svoju religiju..i sve su imale nešto vredno u sebi...neke moralne pouke...samo su se dolaskom hrišćanstva na krilima moćnog Rima i kasnije Vizantije mnogi narodi odrekli svojih religioznih spoznaja prihvativši ovu novu koja im je obećavala izuzetnost i večni život ako je odaberu i strašnu kaznu ako je ne odaberu...
vidi, ja ni za kuce ne koristim metodu stap/sargarepa, pa kako bih za coveka? mi imamo problem danas sta je istina, a ne sutra ko ce da bude kaznjen, a ko nagradjen - nema sutra, ako nema prvo danas - vremenska hijerarhija, danas je prvo, a to sutra bi potom videli.
danas mi ako se lazemo, onda nema sutra
 
Zar pravednost mora da dolazi iz straha od nekog božanstva? To je lažna pravednost jer ne dolazi iz uverenja da smo svi jednako vredna Božija deca nego dolazi iz straha. I kakav je to Tvorac Univerzuma koji prihvata samo one koji ga se boje i zbog toga čine pravdu?
iz straha dolazi mudrost, ali to nije za decu, ne znaju deca ni sta je pravednost, a mi odrasli ako je cinimo to radimo jer je tako ispravno, a ne zbog boga, neki cak cine pravdu, a nemaju pojma da l postoji bog, mozda ga i negiraju
pravdu ce ciniti iz hrabrosti, ne iz straha - ne razumem kako si mogao da izokrenes, jel imas primer? nije arijance bas strucna za ova pitanja.
 
Poslednja izmena:
.samo su se dolaskom hrišćanstva na krilima moćnog Rima i kasnije Vizantije mnogi narodi odrekli svojih religioznih spoznaja prihvativši ovu novu
pa ko je kriv nepismenim narodima, i zasto se ti danas pismen onda ne bavis tim narodnim spoznajama umesto sto gubis vreme sa stap/sargarepa hriscanstvom? to sto se hriscanstvo instituciionalizovalo, pa kasnije i nacionalizovalo po ugledu na izrael, sta to menja kod nas zaista hriscana?
ja sam imao pokusaje posteno da vidimo kroz sabore zasto su neke teme bile aktuelne zapravo diktirane redom zbog jeresi - kako je moguce da se hriscanska dogma razvija diktirana od jeresi? znaci nemam ja problem o svojstvima, sustinama i prirodama, ali imam problem da se bozanski dogmati ustanovljuju samo isprovocirani od laznih ucenja, kao reakcija na njih - to je trebalo preduprediti, a ne biti reakcionaran, i ja sam tu kriticki nastrojenb, ali ne odbacujem dogmate, samo nacin kako smo dosli do njih
 
Zašto je glupo?
zato sto bi pokazivalo da je bog nesiguran, a narod neveran, pa treba da se ispotvrdjuje svuda - dobijes 1 poruku, oces ili neces da verujes, tvoja stvar
ako neces nemoj, ima ko hoce, a to sto ti kazes da bi poruka bila verovatnija da je odaslata paralelno - pa mozda bi, mozda si ti u pravu, ali tebe niko ne tera da verujes, eto tebi jedna poruka nije verovatna i neces

nekom bi mozda hriscanstvo bilo verovatnije da se Hristos javlja periodicno, sta znam svake godine, ili svake nedelje da silazi na zemlju i vaznosi se? a sta mislis? zar ne bi onda svi bili hriscani, i zar je to cilj, a sta mislis? reci, pa cu ti onda reci kako je zaista ZAISTA
 
zato sto bi pokazivalo da je bog nesiguran, a narod neveran, pa treba da se ispotvrdjuje svuda - dobijes 1 poruku, oces ili neces da verujes, tvoja stvar
ako neces nemoj, ima ko hoce, a to sto ti kazes da bi poruka bila verovatnija da je odaslata paralelno - pa mozda bi, mozda si ti u pravu, ali tebe niko ne tera da verujes, eto tebi jedna poruka nije verovatna i neces

nekom bi mozda hriscanstvo bilo verovatnije da se Hristos javlja periodicno, sta znam svake godine, ili svake nedelje da silazi na zemlju i vaznosi se? a sta mislis? zar ne bi onda svi bili hriscani, i zar je to cilj, a sta mislis? reci, pa cu ti onda reci kako je zaista ZAISTA
Meni se bog nije obratio nikakvom porukom.
 
Da li je Isus nameravao da njegova religija bude svetska ili je trebalo da bude ograničena samo na Izrael?

Zašto je rekao sledeće

Matej 15,24A on odgovarajući reče: ja sam poslan samo k izgubljenijem ovcama doma Izrailjeva.

nego da ne vadim iz konteksta cela priča ide ovako



da li su u ovoj priči Jevreji deca, a ostali ljudi psi? Ili je Isus možda hteo da testira ženu Hananejku da vidi da li će se radi izlečenja poniziti i pristati na ponižavajuću ulogu psa? Zašto nije tako testirao Jevreje?
Naravno. Isus smatra ono što svi jevreji tvrde za ne jevreje. Da su psi, svinje i stoka.
 
kucici nemaju rase kao mi ljudi, nego pasmine
kada kazemo lukavi latini, kao lisice
ili bik koji sedi, za nekog indijanca
...
sta ti mislis, zasto ti je to cudno, ako ima robova, i ljudski zivot ne vredi nista, da su se jevreji smatrali visim od drugih koje su nazivali zivotinjama? sta je trebao Hristos po tebi, da dize ustanak robova, ustanak jevreja? pa znamo da se to gusilo u krvi, i da su upravo od njega ocekivali da bude vodja ustanka; ali, ne, On je pripadnik jevreja i tacno ti pokazuje kako su se jevreji odnosili i kako su zvali druge - psima... on hvali veru te zene, a ti mi kazes da je smatra psom, leci joj kcer

sta ti zapravo trvdis, da se Hristos u momentu promenio, ili da je zeni dzukeli izlecio kcer, a da se mozda kasnije ko zna kada promenio?
Jevereji su najveci rasisti ,samo sto to prikrivaju u danasnje vreme.
 
evo još jednog citata koji upućuje da je Isusova misija trebalo da bude namenjena samo za područje Izraela

Matej 19,27Tada odgovori Petar i reče mu: eto mi smo ostavili sve i za tobom idemo: šta će dakle biti nama?
Matej 19,28A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.

svi apostoli su Jevreji i ima ih 12 da predstavljaju 12 plemena Izraela i Isus im namenjuje 12 prestola da vladaju i sude nad 12 plemena..Zanimljivo, jedan od tih 12 budućih vladara je i Juda
 
evo još jednog citata koji upućuje da je Isusova misija trebalo da bude namenjena samo za područje Izraela

Matej 19,27Tada odgovori Petar i reče mu: eto mi smo ostavili sve i za tobom idemo: šta će dakle biti nama?
Matej 19,28A Isus reče im: zaista vam kažem da će te vi koji idete za mnom, u drugom rođenju, kad sjede sin čovječij na prijestolu slave svoje, sješćete i vi na dvanaest prijestola i suditi nad dvanaest koljena Izrailjevijeh.

svi apostoli su Jevreji i ima ih 12 da predstavljaju 12 plemena Izraela i Isus im namenjuje 12 prestola da vladaju i sude nad 12 plemena..Zanimljivo, jedan od tih 12 budućih vladara je i Juda
Novozavjetni Izrael je duhovne prirode.
 

Back
Top