"Ја сам одрасла у земљи где мушкарци..."

Mislim da je suludo praviti neka generalna pravila kako neko treba da se ponaša.
Svi smo mi drugačiji, nismo jednoumni.
Veoma je bitno naći sebi kompatibilnu osobu. Ako tebi odgovara emotivan muškarac, nadješ takvog, i na osnovu vašeg kompatibiliteta gradite svoju vezu/brak. Ako ti odgovara dominantan, onda tražiš u tom pravcu.
Bitno je znati šta želiš, a još bitnije ne očekivati da ceo svet mora da se menja zbog tvojih želja.
Kroz istoriju smo se svi morali prilagođavati, isto je tako i danas. Potrebno je samo da svi imamo tu šansu za prilagodjavanje.
Ona moja poruka, tj.drugi dio je baš faličan ako ga pročitaš samog za sebe, bez uzimanja u obzir konteksta, sa kime pričam, kako oni misle, i o čemu pričamo.
Mislim kao i ti, ali i da ne mislimo, to je tako.

A ti pričaš generalno o biranju. I to funkcioniše tako.

Ali odnos se mijenja jer se ljudi mijenjaju...
I ovo što sada govorim je malo nezgodna tema, i može biti neshvaćena:
I da, savremene žene kada su ranjene, kad se osjećaju kao žrtve, itd. znaju tražiti podršku partnera, a recimo često je podrška koju žena u tom momentu treba je ženska podrška, a ne muška, pa od muškarca se očekuje više da daje ženske podrške

Ne garantujem ja ništa.
Meni je, lično, nefer da muškarac ima obavezu da sam zarađuje za celu porodicu.
Ako smo zajednica , obaveze se dele uz dogovor.
Ok ja ti kazem iz moja 2 iskustva da su se bas ponasale kao sto emancipacija nalaze,moj novac je zajednicki,a njihov je njihov,od onog ubacenog crva da moraju da budu svoje i da ne zavise od muskarca,pa kako su zavisile 5 godina dok nisu radile,dok sam ja potrosio 20-30 000€ a onda kad pocnu raditi imaju foru licnog usavrsavanja ,za koje ih sve zene i poneke muske sisice podrzavaju

Ona moja poruka, tj.drugi dio je baš faličan ako ga pročitaš samog za sebe, bez uzimanja u obzir konteksta, sa kime pričam, kako oni misle, i o čemu pričamo.
Mislim kao i ti, ali i da ne mislimo, to je tako.

A ti pričaš generalno o biranju. I to funkcioniše tako.

Ali odnos se mijenja jer se ljudi mijenjaju...
I ovo što sada govorim je malo nezgodna tema, i može biti neshvaćena:
I da, savremene žene kada su ranjene, kad se osjećaju kao žrtve, itd. znaju tražiti podršku partnera, a recimo često je podrška koju žena u tom momentu treba je ženska podrška, a ne muška, pa od muškarca se očekuje više da daje ženske podrške
Stvari su proste, ali mi smo komplikovani.
Trebamo biti fleksibilniji. Zarad svoje voljene osobe, vredno je svoje emocije prikazati, pa makar to bio i udar na naš ego. Takođe, striktnost i dominacija su ponekad i potrebni zarad buduće dobrobiti. Fleksibilnost, prilagodljivost, kao i ona stoička umerenost, su ključ svega, barem po meni.

Ok ja ti kazem iz moja 2 iskustva da su se bas ponasale kao sto emancipacija nalaze,moj novac je zajednicki,a njihov je njihov,od onog ubacenog crva da moraju da budu svoje i da ne zavise od muskarca,pa kako su zavisile 5 godina dok nisu radile,dok sam ja potrosio 20-30 000€ a onda kad pocnu raditi imaju foru licnog usavrsavanja ,za koje ih sve zene i poneke muske sisice podrzavaju
Dobro, onda ja izgleda nisam žena.
Nikada nisam delila novac na "moj" i "tvoj".
Koja je poenta zajednice?Pa valjda je sve zajedničko.

To je do tih žena, nemaju savjesti. Nisusve takve.
Ja sam tako imala situaciju, ali imam potrebu i želju da vratim iz zahvalnosti i vlastitog samopoštovanja. Nigdje veze, pa ako ti neko pomaže, to ti je najpreča osoba na svijetu.

Stvari su proste, ali mi smo komplikovani.
Trebamo biti fleksibilniji. Zarad svoje voljene osobe, vredno je svoje emocije prikazati, pa makar to bio i udar na naš ego. Takođe, striktnost i dominacija su ponekad i potrebni zarad buduće dobrobiti. Fleksibilnost, prilagodljivost, kao i ona stoička umerenost, su ključ svega, barem po meni.
Sve sam saglasna, i ja tako razmišljam.
Fleksibilnost je među najvažnijim osobinama za dugotrajan odnos. Mijenjaju se okolnosti, treba se znati prilagoditi novonastaloj okolnosti.
Stoička umjerenost je po meni među boljim, životnim razmišljanjima. Jedino što mi pada na pamet kao šire, kompletnije, dublje, bolje je pravoslavlje...ali da, jednostavnije je proučiti stoicizam.
Pošto tako razmišljam sada, stoički, kada uporedim sa periodom gdje nisam, sada imam mir.

Back