"Ја сам одрасла у земљи где мушкарци..."

Modernizam je uništio žene. :D
Teška je to izjava...

Kada nešto znaš, može te samo opterećivati.

Srećnija je moja baka koja nije znala drugačije nego da žene žive tako što te niko ne pita: "A šta ti želiš?"

Po meni, modernizam je odličan.
Ali trenutno, žene su mnogo delikatnije, i daleko više toga mogu pojmiti. Ja sam ta koja u odnosu sa muškarcem više diktira kako će biti.
Ako je žena nervozna-muškarac ne može to popraviti.
Ako je žena srećna- muškarac samo uživa.

A kada je MODERNA žrna srećna? Kada zna ko j, šta je, šta ona voli i tako i čini!!
Savremeni muškarac neće poštovati patrijahalnu ženu! Vi prvi b radije samosvjesnu nego patrijahalnu.

Prvo banalno- ona zna ko si ti i šta će kd tebe očekivati,
Drugo - zna šta hoće i u seksu,
Treće - sreću nalazi sama u sebi, hobijima, prijateljicama, a ne u tebi.

Ne volite vi zavise žene.
Vi se ložite na zavodnice. Zainteresuju vas zanimljive. Pametne poštujete.

To je modernizam ženi donio. To je feminizam donio.

Opet postavljam pitanje. Kako bi tačno izgledao taj vaš patrijarhat i još bolje, na koji način mislite da ga uspostavite? 🤔
I ja sam to pitala.

A da li ebavaju samo patrijahalne žene, koje u krevetu samo leže i gledaju u njih pogubljeno ili ?

Da li poštuju žene kojoj otac nije dao da se školuje više od dva razreda osnovne škole? I da li takvu ženi, ebe itd.?

Jednostavno, muškarci znaju šta hoće.
Sada i žene to uče, pronalaze se.
Nažalost, kod žena se to provuče i kroz 20e jer su loše vaspitavane (zaovstaština patrijahata).

I žene sad vide da je muško srećno, zna šta hoće, šta neće i udovoljava sam sebi.
I mi to sad učimo i radimo.

I ne razumijem što vam smeta toliko što to i žene rade?
Baš je sebično priželjkivati ženu koja ima samo jednu opciju, ne dati joj šansu za drugo.

Ne znam znate li i vi sami kako zamišljate patrijahat, ali to je baš vaša lična stvar, i govori o vama.

Ali eto pitanje- ženite li žene koje imaju dva razreda osnovne? Koje ne rade?
Da li im omogućujete vjernost, egzIstenciju da one mogu živjeti tako lagodno kako vi mislite da je ženama bilo u patrijahatu?

kakve veze ima ovo njeno pricanje i feminizam?
feminizam je pokret kome je cilj da zene imaju ista prava kao muskarci
ne da imaju veca prava
ne da ne vole muskarce
ne da ukine porodicu
da imaju ista prava.
svaka borba ode u svoju krajnost pre nego se klatno zaustavi na nekoj normalnoj sredini.
Aaaaa? :)
Osim, što je ona rasla u zemlji (nije saksija) u kojoj zene vole muskarce ( valjda za razliku od onih drugih? )

Opet postavljam pitanje. Kako bi tačno izgledao taj vaš patrijarhat i još bolje, na koji način mislite da ga uspostavite? 🤔
Al pazi taj vas,stas ti prijatelju
1697948635043.png

Al pazi taj vas,stas ti prijatelju
Pogledajte prilog 1432795
Onda izjednačavaš feminizam sa onime što nije. Treba naći valjane termine za stvari koje ti smetaju.

Štaviše,
pa žene su žrtve tog transrodnog pola, jer muškarce ženama poturaju kao žene, kada ih stavljaju sa njima u svlačionice, na sportska takmičenja itd.
Nisu sigurne u WCima klubova i kafića. Mogu biti silovane od TOG nečeg, što se obuče kao žena.

To je posljedica krupnih, svjetskih promjena.
Može se pričati o feminizmu kao posljedici, ali iako ima puno loših stvari, ima mnogo i dobrih.

Najjednostavnije je po tome da su sve žene krenule raditi, danas kada imaju slobodu izbora. Pa ne bi radile, da ne žele.

Onda izjednačavaš feminizam sa onime što nije. Treba naći valjane termine za stvari koje ti smetaju.

Štaviše,
pa žene su žrtve tog transrodnog pola, jer muškarce ženama poturaju kao žene, kada ih stavljaju sa njima u svlačionice, na sportska takmičenja itd.
Nisu sigurne u WCima klubova i kafića. Mogu biti silovane od TOG nečeg, što se obuče kao žena.

To je posljedica krupnih, svjetskih promjena.
Može se pričati o feminizmu kao posljedici, ali iako ima puno loših stvari, ima mnogo i dobrih.

Najjednostavnije je po tome da su sve žene krenule raditi, danas kada imaju slobodu izbora. Pa ne bi radile, da ne žele.
Kod nas je feminizam na nivou pljuvanje po muskarcima,ako je cena njihovog rada unistena porodica onda ne moze biti dobro

Na jadnom nivou,niko vam ne brani da radite,samo su vam kucni porodicni poslovi tezi,kako to objasnjavas,imas svoje pare,pa i te pare treba da doneses u kucu:idea:
To , pre svega, nisu moje pare, već naše pare.
Ljudi rade da bi obezbedili svojoj porodici sve bez čega se ne može.
Naravno da platu donosim kući.Zar bi trebalo drugačije?

Patrijahalno društvo je moralo da postoji.
Rane ljudske civilizacije su bile izložene surovim prirodnim faktorima, koji su iznad svega zahtevali fizičku spremnost zarad pukog preživljavanja.
Da, žene su bile, a i dalje su, najbitniji faktor za novi ljudski život. Ali muškarci su takodje bili glavni činilac za održavanje tog života, plus su uticali na smrt.
U fizičkom, nasilnom i primitivnom svetu, preživljavanje osigurava dominantna fizička spremnost. Zbog toga su muškarci bili glavni faktori u ljudskom društvu kroz istoriju. Zbog toga je moralo da postoji patrijahalno društvo.
Izuzetno prosta činjenica.

Danas, u civilizovanom društvu, živimo nikad lagodnijim životom. Nikada nismo bili bezbedniji od prirodnih faktora, nego što smo sad. Ja, kao muškarac, nemam potrebu da davim vukove zarad zaštite mog domaćinstva. Zamah moje ruke sa kopljem ili mačem je sigurno smrtonosniji od zamaha prosečne žene, ali danas se ne ratuje sa tim oružjem. Dovoljna je bilo čija snaga da bi se povukao okidač na pištolju, ili pritisnuo taster za lansiranje rakete. Neko bi možda rekao da žene nisu jednako sposobne da se takmiče u ratu sa muškarcima, čak ni danas. U redu, to možda i jeste tačno, ali razlika se sve više smanjuje sa većim razvojem tehnologije. Sutra ćemo možda ratovati isključivo iza bezbednosti naših ekrana, dok šaljemo robote i dronove da uništavaju umesto nas.
Novac je glavni činilac preživljavanja današnjeg društva, a taj novac može i žena da doprinese svojoj porodici, jednako kao i muškarac.

Danas ne postoji ikakva potreba za patrijahalnim društvom. Tradicija je glavni razlog zbog čega ono i dalje postoji, doduše u daleko manjoj verziji. Idiotsko je razmišljanje da sa padom patrijarhata dolazi matrijarhat. Civilizovano društvo je prevazišlo potrebu za dominacijom bilo kakvog pola. Izgleda kao da postoji strah kod određenih muškaraca da će iznenada početi svaka žena na svetu da im komanduje. Pojedinci jednostavno moraju da odbace svoj ego i iracionalni strah. Nema razloga da ne smatramo žene kao sebi jednake. Naravno, nećemo nikad biti jednaki po fizičkoj spremnosti, niti po sposobnostima koje su prirodno nadarene polovima. Ali itekako možemo imati jednako pravo na slobodu, mir, izražavanje, rad, kretanje i samostalnost.

Ono što pojedine žene ne mogu da shvate, a pogotovu feministi, je to da sa jednakošću polova vi dolazite u muški svet. U gotovo svakoj muškoj sredini, muškarac mora da zaradi svoje mesto, bilo fizičkom ili psihičkom spremnošću. Ja lično, kad dođem na novi posao, ne mogu da kažem: ''Morate da me poštujete, ja sam muško.'' Poštovanje u ovom svetu se zarađuje radom ili socijalnim sposobnostima. (naravno, ako ne računamo političke i novčane faktore, koji su doduše i glavni...ali ovde pričamo o generalnom svetu za nas prostije ljude) Feministkinje ne mogu očekivati da se samo pojave negde i da očekuju da ih poštuju, samo zato što su žene, i zato što su kroz istoriju žene bile ugnjetavane u društvu. Jednakost podrazumeva i iste aršine po kojima se meri naša vrednost u društvu. Moj problem sa modernim feminizmom je taj što bi one htele benefite muškog, a da zadrže privilegije ženskog sveta.

Iskreno verujem da, kao i u svemu u životu, najbolje rešenje za muško-ženske odnose je ravnoteža. Neka postoji ta ravnoteža, pa vi u okvirima svoje kuće odlučujte da li želite da ona prevagne na jednu ili drugu stranu, ili da ostane na toj sredini.
Po meni, porodica je najbolja kada smo svi srećni i kada možemo da se zajedno dogovorimo o svemu.

Poslednja izmena:
Naravno. I muškarac brine o ženi. Ali drugačije mi to radimo...baš je drugačije.
Muškarac će riješiti stambeno pitanje i stres ok kredita, plaćanja, posla...a žena oko zdravlja, itd

A da dodam, imam osjećaj da danas žene od muškaraca očekuju da budu više ženskasti...u smislu, očekuje se od njih da se mijenjaju, da budu osjetljiviji, emotivniji, da paze i oni na detalje, itd.

A vi muškarac jednostavno to ne možete.

Nisu stvari toliko komplikovane, ali lako je zakomolikovati sve.
Mislim da je suludo praviti neka generalna pravila kako neko treba da se ponaša.
Svi smo mi drugačiji, nismo jednoumni.
Veoma je bitno naći sebi kompatibilnu osobu. Ako tebi odgovara emotivan muškarac, nadješ takvog, i na osnovu vašeg kompatibiliteta gradite svoju vezu/brak. Ako ti odgovara dominantan, onda tražiš u tom pravcu.
Bitno je znati šta želiš, a još bitnije ne očekivati da ceo svet mora da se menja zbog tvojih želja.
Kroz istoriju smo se svi morali prilagođavati, isto je tako i danas. Potrebno je samo da svi imamo tu šansu za prilagodjavanje.

Mislim da je suludo praviti neka generalna pravila kako neko treba da se ponaša.
Svi smo mi drugačiji, nismo jednoumni.
Veoma je bitno naći sebi kompatibilnu osobu. Ako tebi odgovara emotivan muškarac, nadješ takvog, i na osnovu vašeg kompatibiliteta gradite svoju vezu/brak. Ako ti odgovara dominantan, onda tražiš u tom pravcu.
Bitno je znati šta želiš, a još bitnije ne očekivati da ceo svet mora da se menja zbog tvojih želja.
Kroz istoriju smo se svi morali prilagođavati, isto je tako i danas. Potrebno je samo da svi imamo tu šansu za prilagodjavanje.
Yes.
Isto mislimo

Back