Ja sam Isus ?

I ja Vas isto to pitam.

Vi imate deset hiljada poruka više od mene. A iste godine smo se registrovali.

Postavim ti pitanje a ti ne odgovoriš nego postaviš meni isto pitanje . To je igra gluvih telefona .
Što se tiče broja poruka najprije trebaš pogledati o čemu sam pisao . Moj broj poruka na
pdf Religija je neuporedivo manji nego tvoj . Ja sam osoba širokog spektra interesovanja
pa sam pisao i na 70-80 drugih podforuma a ti si nos zabio u bibliju i kao da nisi svestan
da oko tebe ima puno toga što je vrijedno naučiti i proživjeti a nije nemoral .
Znaš li da napraviš praćku , luk i strijelu , znaš li da zidaš , variš ,da orezuješ voćke obrađuješ
drvo i metal ? Znaš li da jašeš konje , upravljaš konjskom zapregom , zakrpiš gumu na biciklu ?
Da li si ikada djevojci napisao pjesmu , napravio sviralu od vrbove grane , bič od kudelje ?
E vidiš ja sve to znam da radim a to je samo dio . A šta ti znaš da radiš osim čitanja biblije ?
Da li su ti istinu otkrivali i Tolstoj , Jesenjin,Njegoš , Mark Tven i Danijel Defo ili si samo čuo za Marka , Jovana
Luku i Mateja ? Ako u mladosti nisi čuo za Miku Antića , Ršumovića , Branka Ćopića i Peru Zupca promašio si tu mladost
pa taman znao napamet sva četiri jevanđelja , djela apostolska i sve poslanice .
 
Poslednja izmena:
Postavim ti pitanje a ti ne odgovoriš nego postaviš meni isto pitanje . To je igra gluvih telefona .
Što se tiče broja poruka najprije trebaš pogledati o čemu sam pisao . Moj broj poruka na
pdf Religija je neuporedivo manji nego tvoj . Ja sam osoba širokog spektra interesovanja
pa sam pisao i na 70-80 drugih podforuma a ti si nos zabio u bibliju i kao da nisi svestan
da oko tebe ima puno toga što je vrijedno naučiti i proživjeti a nije nemoral .
Znaš li da napraviš praćku , luk i strijelu , znaš li da zidaš , variš ,da orezuješ voćke obrađuješ
drvo i metal ? Znaš li da jašeš konje , upravljaš konjskom zapregom , zakrpiš gumu na biciklu ?
Da li si ikada djevojci napisao pjesmu , napravio sviralu od vrbove grane , bič od kudelje ?
E vidiš ja sve to znam da radim a to je samo dio . A šta ti znaš da radiš osim čitanja biblije ?
Da li su ti istinu otkrivali i Tolstoj , Jesenjin,Njegoš , Mark Tven i Danijel Defo ili si samo čuo za Marka , Jovana
Luku i Mateja ? Ako u mladosti nisi čuo za Miku Antića , Ršumovića , Branka Ćopića i Peru Zupca promašio si tu mladost
pa taman znao napamet sva četiri jevanđelja , djela apostolska i sve poslanice .

Zar je to svrha svega toga sto znas?
Da druge ponizis i degradiras time?
Djabe ti to sve kada imas tako ogranicen pogled...
Kada bi ja poceo da nabrajam lista bi bila daleko veca od tvoje.
Odkud ti znas sta neko moze i zna?
Pa niko ovde nije dosao da se hvali
I tada bi ga popljuvali i osudili kao bezobraznig hvalisu.

SDG je na primer specijalista za kompjuter.
Jesi li ti to?
Postoje ljudi koji i neznaju toliko mnogo kao drigi.
To ne znaci da su ograniceni.
Vec imsju para ili bolje uslove ili slicno.
Zavrsenu skolu pa ne miloraju da se muce i da nauce druge stvari.
Itd.
Dok neki nemaju uslove.
 
Poslednja izmena:
Zar je to svrha svega toga sto znas?
Da druge ponizis i degradiras time?
Djabe ti to sve kada imas tako ogranicen pogled...
Kada bi ja poceo da nabrajam lista bi bila daleko veca od tvoje.
Odkud ti znas sta neko moze i zna?
Pa niko ovde nije dosao da se hvali
I tada bi ga popljuvali i osudili kao bezobraznig hvalisu.

SDG je na primer specijalista za kompjuter.
Jesi li ti to?
Postoje ljudi koji i neznaju toliko mnogo kao drigi.
To ne znaci da su ograniceni.
Vec imsju para ili bolje uslove ili slicno.
Zavrsenu skolu pa ne miloraju da se muce i da nauce druge stvari.
Itd.
Dok neki nemaju uslove.

Nije mi cilj da se hvalim a svjestan sam da sam u odnosu na neke druge vrednije i obrazovanije i lijen i neobrazovan .
Pokušavam da ti otvorim oči . Možda ti je bog dao moć da vjeruješ ali ti je dao i moć da gledaš , učiš i razmišljaš
pa iskoristi te moći .Nije tačno da neko nema mogućnosti da uči jer je formalno obrazovanje samo jedan od načina da se nešto nauči .
I od ateista se može naučiti pa iskoristi priliku . Ja sam ponešto naučio od Nazarena iako sam ateista .
 
Nije mi cilj da se hvalim a svjestan sam da sam u odnosu na neke druge vrednije i obrazovanije i lijen i neobrazovan .
Pokušavam da ti otvorim oči . Možda ti je bog dao moć da vjeruješ ali ti je dao i moć da gledaš , učiš i razmišljaš
pa iskoristi te moći .Nije tačno da neko nema mogućnosti da uči jer je formalno obrazovanje samo jedan od načina da se nešto nauči .
I od ateista se može naučiti pa iskoristi priliku . Ja sam ponešto naučio od Nazarena iako sam ateista .

A zasto ne bi ucili ako smo religiozni?
Vecina relugiozne dece kod prozestanata je muzicki obrazovano, a niko nema toliko svojih skola kao oni. Vernici imaju razne zanate a mnostvo njih su doktori raznih podrucja ili slicno.
Ko je rodjen u veri, taj pocinje sa obrazovanjem prvog dana.
Osim ovih koji dodju kasnije.
Smesno je verovati da religiozni samo veruju i nista drugo
Biti vredan i naperedovati je deo religioznosti.
Religiozan covek mora da bude sposoban da izdrzava sebe i svoje bliznje.
Religiozni ljudi imaju razne hobije, vredni su i trazeni u raznim poslovima koje znaju da rade, jer su iskreni, savesni i posteni.
Vole zivotinje, odgajuju razne zivotinje
Ja na peimer odgajam jednu Srpsku rasu pasa i doprineo sam mnogo da se nasa rasa pasa prosiri po Eu. Od Svajcarske do Norveske...
Osnivao sam 2 skole i 10 godina sam vodio te 2 skole u jednoj oblasti u velikim gradovima pa sam ih predso drugima posle.
Ne religija.
U martu dajem obuku samoodbrane za 50 kurdskih zena na primer.
Nisam se ja nudio.
Samo sam dobio poziv ovih dana.
A to je samo jedan mali deo svega...
 
Poslednja izmena:
ČOVEK KOJI VERUJE DA JE ISUS: Sledi ga stotinu mladih žena

indi-kristo-foto-dejli-mejl-1389607392-426703.jpg



http://www.kurir.rs/komentari/covek...s-sledi-ga-stotinu-mladih-zena-clanak-1175773

Bole ga *** napravio harem.:per:
 
Poslednja izmena od moderatora:
http://www.novizivot.net/2016/02/24/lazni-kristi/
BLIŽI SE KRAJ: Lažni Kristi se pojavljuju po cijelom svijetu???

Nikada nije ni bilo pravih. Svi su lazni do jednoga.

Чак и онај у Новом завету је лажан. Да је прави не би био толико противречан и нелогичан. Измислише га људи који се нису баш лепо договорили око његовог лика.
 
Чак и онај у Новом завету је лажан. Да је прави не би био толико противречан и нелогичан. Измислише га људи који се нису баш лепо договорили око његовог лика.

Neco, vidi se da nisi shvatio Bibliju.
Isus je cesto govorio u asocijacijama, parabolama, a ti si citao Bibliju bukvalno.
 
Чак и онај у Новом завету је лажан. Да је прави не би био толико противречан и нелогичан. Измислише га људи који се нису баш лепо договорили око његовог лика.

Mislim da je Isus istorijska licnost, sto znaci da je stvarno postojao.Obican covjek, naravno, koji je neobicno govorio..ali da je postojao, cini se da nema sumnje..
 
Mislim da je Isus istorijska licnost, sto znaci da je stvarno postojao.Obican covjek, naravno, koji je neobicno govorio..ali da je postojao, cini se da nema sumnje..
I meni je to nesumnjivo jer se u to vreme zaista pojavljivalo u Judeji mnogo tih tzv mesaja tj .spasitelja očekivanih I najavljivanih u Thori...
Po svemu sudeći je bio zilot (nekovrsna gerila) I manje poznat istoričarima kao Herodot recimo...
Ali je očigledno da su apostolic,odreda koji su pisali Jevanđelja,bili koautori etike koju je on,navodno,zastupao I propovedao!
Kao koautori su nepogrešivo ponavljali "njegove" postulate...
Meni je zanimljiv sociološki fenomen odbijanja sociologa da analiziraju I uporede Jevanđelja,a što bi kondiciralo opservacije
o kolektivnim planovima I strategiji usmerenoj protiv Rima...Nama je to danas nevažno I zato nam se gubi iz rakursa,ali su svi
spasitelji imali jedan jedini cilj:-oslobođenje od rimskog pretokterata!
Kad se u tom svetlu posmatra Beseda na gori-etički stavovi I.H. su preteča Gandijevske strategije slabljenja okova kolonizatora! ! !
Prava jevrejska strategija!
 
Mislim da je Isus istorijska licnost, sto znaci da je stvarno postojao.Obican covjek, naravno, koji je neobicno govorio..ali da je postojao, cini se da nema sumnje..

Па није. Нема ни један једини доказ да је бар постојао као историјска личност. Његово име и презиме је метафора и значи Божје Сасење о чему су сви трућали у Јудеији пре две, три хиљаде и кусур година. Флавије је писао о њима и започео литерални лик Исуса.
 
Па није. Нема ни један једини доказ да је бар постојао као историјска личност. Његово име и презиме је метафора и значи Божје Сасење о чему су сви трућали у Јудеији пре две, три хиљаде и кусур година. Флавије је писао о њима и започео литерални лик Исуса.

Naravno da imas pravo na svoje misljenje, ali i ti nemas dokaze za svoje tvrdnje.Meni je mnogo blize objasnjenje KULERA, mada se ne moze fenomen Isusa svesti samo na politicku dimenziju..
 
Исус је као литерални лик тек бледа копија Хоруса, Митре, Диониса и још неки богова старог света.

- - - - - - - - - -

I meni je to nesumnjivo jer se u to vreme zaista pojavljivalo u Judeji mnogo tih tzv mesaja tj .spasitelja očekivanih I najavljivanih u Thori...
Po svemu sudeći je bio zilot (nekovrsna gerila) I manje poznat istoričarima kao Herodot recimo...
Ali je očigledno da su apostolic,odreda koji su pisali Jevanđelja,bili koautori etike koju je on,navodno,zastupao I propovedao!
Kao koautori su nepogrešivo ponavljali "njegove" postulate...
Meni je zanimljiv sociološki fenomen odbijanja sociologa da analiziraju I uporede Jevanđelja,a što bi kondiciralo opservacije
o kolektivnim planovima I strategiji usmerenoj protiv Rima...Nama je to danas nevažno I zato nam se gubi iz rakursa,ali su svi
spasitelji imali jedan jedini cilj:-oslobođenje od rimskog pretokterata!
Kad se u tom svetlu posmatra Beseda na gori-etički stavovi I.H. su preteča Gandijevske strategije slabljenja okova kolonizatora! ! !
Prava jevrejska strategija!

Одбацили су Исуса као таквог лика из Новог завета, али су посејали убојити отров и само се чекао неко ко ће да одлепи и да га уведе. Та част је припала Константину.
 
Neco, vidi se da nisi shvatio Bibliju.
Isus je cesto govorio u asocijacijama, parabolama, a ti si citao Bibliju bukvalno.
Bas cakano tumacis tu bajkovitu knjigu. Poduci nas nerazumne ateiste pa nam daj definicija i po tri primera asocijacije, parabole, metafore, metafizike i bukvalnog tumacenja. Eto, uvazene kolege ateisti, konacno dobismo nekoga ko ce da nas bukvaliste pouci kako se tumaci mitologija.
 
I meni je to nesumnjivo jer se u to vreme zaista pojavljivalo u Judeji mnogo tih tzv mesaja tj .spasitelja očekivanih I najavljivanih u Thori...
Po svemu sudeći je bio zilot (nekovrsna gerila) I manje poznat istoričarima kao Herodot recimo...
Ali je očigledno da su apostolic,odreda koji su pisali Jevanđelja,bili koautori etike koju je on,navodno,zastupao I propovedao!
Kao koautori su nepogrešivo ponavljali "njegove" postulate...
Meni je zanimljiv sociološki fenomen odbijanja sociologa da analiziraju I uporede Jevanđelja,a što bi kondiciralo opservacije
o kolektivnim planovima I strategiji usmerenoj protiv Rima...Nama je to danas nevažno I zato nam se gubi iz rakursa,ali su svi
spasitelji imali jedan jedini cilj:-oslobođenje od rimskog pretokterata!
Kad se u tom svetlu posmatra Beseda na gori-etički stavovi I.H. su preteča Gandijevske strategije slabljenja okova kolonizatora! ! !
Prava jevrejska strategija!
Jedna napomena, odnosno nedoumica u tvom tekstu. Da li ti sugerises da su Jevandjelja pisana od strane apostola pa ih karakterises kao koautore? Najveci broj istrazivaca-istoricara hriscanstva se slazu da apostoli nisu autori ni kanonizovanih ni apokrifnih jevandjelja.

Takodje, cini mi se da je suvise slobodno reci da su stavovi Isusovi preteca Gandijevske strategije. U Isusovom slucaju ne radi se o gradjanskoj neposlusnosti, vec sirenju jedne sekte judaizma, a ima i dosta jasnih pokazatelja, ma da svi istoricari hriscanstva ne dele misljenje, da je biblijski Isus imao i pretnzije na Davidov presto na kome je od strane Rimljana postavljen nejevrej.
 

Back
Top