ja sam domaćica žena

baby jane

Buduća legenda
Poruka
44.496
kakva ste domaćica ili je možda ispravnije da pitam, kakav ste domaćin kad imate goste?
al ne one što dođu na sat, dva da popiju kafu i pojedu domaći kolač...nego kad vam neko dođe na dan, dva...ili duže...gost ima "poseban" tretman ili ne pravite drastičnu razliku u svom ponašanju kad ste sami i kad imate vizitu:mrgreen:?
meni sinoć bila tu drugarica...kaže imala bolji tretman kod mene nego u hotelu sa 5 zvezdica...:p
a meni dođe normalno da ugodim svoijm gostima što više mogu, kafa za buđenje...doručak u fulu, a znam i da pošaljem po koju teglu domaćeg džema il sok za srećan put:rumenko::rumenko::rumenko:
 
i kod mene je kao u hiltonu..
gost i njegove potrebe na prvom mestu..
ko mi se uvuce u kucu, znaci da takav tretman i zasluzuje..takvih nema mnogo..
ali ne da traje duze od dan, dva..
posle toga - isti je tretiran kao i mi u kuci..
svako svoje obaveze ima..
 
Svako ko dodje kod mene dobice tretman kakav bih i sebi pozelela....to ne znaci da cu ih sluziti uzduz i popreko...nego da ce biti u cistom, pospremljenom, frizider ce biti pun hrane koju svi volimo, topla voda uvek (kao sto biva i kad smo sami), spremicu rucak, veceru, kolace (..ali ocekujem od njih da se aktivno ukljuce u nesto...u bilo cemu...a ne da ja rintam ko sluga dok se drugi zahebavaju...

Ne volim svakoga da dovodim kuci...oni koji dodju ocekujem od njih da se osecaju kao kod kuce..pa tako nije frka ako sami uzmu hranu iz friza, tusiraju se kad pozele i sl...
 
Ne, ne, nikako gosti na duge staze :eek:. To me tako iscrpljuje i zamara. Prinesi, donesi, razmesti, namesti, a, jok, nemam ja živaca za to. Ko jednom prodje ko gazda Ivko više se na gosti ne raduva :( :rumenko:. Mogu samo da zapevam :whistling: :whistling: A sad adio, i ko zna kad, i ko zna gde...
 
kakva ste domaćica ili je možda ispravnije da pitam, kakav ste domaćin kad imate goste?
al ne one što dođu na sat, dva da popiju kafu i pojedu domaći kolač...nego kad vam neko dođe na dan, dva...ili duže...gost ima "poseban" tretman ili ne pravite drastičnu razliku u svom ponašanju kad ste sami i kad imate vizitu:mrgreen:?
meni sinoć bila tu drugarica...kaže imala bolji tretman kod mene nego u hotelu sa 5 zvezdica...:p
a meni dođe normalno da ugodim svoijm gostima što više mogu, kafa za buđenje...doručak u fulu, a znam i da pošaljem po koju teglu domaćeg džema il sok za srećan put:rumenko::rumenko::rumenko:

malo me to sve smara,da budem iskrena,iako normalno volim da mi ljudi dodju i da se prijatno osecaju,jedna pozitivna klima,ali u principu mogu reci da sam skroz cool dobar domacin,ne volim da kazem domacica to mi nesto jos uvek rezervisano za udate zene,hehe.. sto ima za mene ima i za ljude koji su tu..
 
Poslednja izmena:
kakva ste domaćica ili je možda ispravnije da pitam, kakav ste domaćin kad imate goste?
al ne one što dođu na sat, dva da popiju kafu i pojedu domaći kolač...nego kad vam neko dođe na dan, dva...ili duže...gost ima "poseban" tretman ili ne pravite drastičnu razliku u svom ponašanju kad ste sami i kad imate vizitu:mrgreen:?
meni sinoć bila tu drugarica...kaže imala bolji tretman kod mene nego u hotelu sa 5 zvezdica...:p
a meni dođe normalno da ugodim svoijm gostima što više mogu, kafa za buđenje...doručak u fulu, a znam i da pošaljem po koju teglu domaćeg džema il sok za srećan put:rumenko::rumenko::rumenko:

Ne volim mnogo da mi gosti ostaju na prenocistu, al kada se to desi, obicno su to osobe sa kojima sam veoma bliska i tretiram ih kao da su ukucani, tj. skoro uopste ne iskacem iz uobicajenog nacina zivljenja osim sto ima vise caskanja.
 
kakva ste domaćica ili je možda ispravnije da pitam, kakav ste domaćin kad imate goste?
al ne one što dođu na sat, dva da popiju kafu i pojedu domaći kolač...nego kad vam neko dođe na dan, dva...ili duže...gost ima "poseban" tretman ili ne pravite drastičnu razliku u svom ponašanju kad ste sami i kad imate vizitu:mrgreen:?
meni sinoć bila tu drugarica...kaže imala bolji tretman kod mene nego u hotelu sa 5 zvezdica...:p
a meni dođe normalno da ugodim svoijm gostima što više mogu, kafa za buđenje...doručak u fulu, a znam i da pošaljem po koju teglu domaćeg džema il sok za srećan put:rumenko::rumenko::rumenko:

Ne dolaze mi gosti na spavanje.
Sem mame, devera, i jednom mužev drug.

Nemam želju nikoga da gostim 3 dana. Volim kad mi neko dođe na ručak, večeru, druženje... tu uvek bude svega, hrane, pića, kolača, pita, sedeljki... ali baš da 3 dana se raspadnem da bi nekome ugodila, nema šanse. Nekad nemam snage ni za sebe da kuvam a ne za nekog drugog.

Ni ja ne volim da idem kod drugih u goste.
 
kakva ste domaćica ili je možda ispravnije da pitam, kakav ste domaćin kad imate goste?
al ne one što dođu na sat, dva da popiju kafu i pojedu domaći kolač...nego kad vam neko dođe na dan, dva...ili duže...gost ima "poseban" tretman ili ne pravite drastičnu razliku u svom ponašanju kad ste sami i kad imate vizitu:mrgreen:?
meni sinoć bila tu drugarica...kaže imala bolji tretman kod mene nego u hotelu sa 5 zvezdica...:p
a meni dođe normalno da ugodim svoijm gostima što više mogu, kafa za buđenje...doručak u fulu, a znam i da pošaljem po koju teglu domaćeg džema il sok za srećan put:rumenko::rumenko::rumenko:

Dečku i meni u goste uglavnom dolaze bliski ljudi, tj njegov brat, ili moje drugarice... Mi ih ugostimo najbolje što možemo, bude uvek klope, pića, vodimo ih gde im se ide...
Ali daleko od toga da se raspadnem od posla, jer sve što ja spremam se sprema lako i brzo, ako su drugarice u gostima - one pomognu.
Jednom sam samo pala sa nogu od posla, i to kada smo na moru pravili roštilj za oko 30 ljudi.
Pravili smo ga tada i nikad više :mrgreen:
 
i kod mene je kao u hiltonu..
gost i njegove potrebe na prvom mestu..
ko mi se uvuce u kucu, znaci da takav tretman i zasluzuje..takvih nema mnogo..
ali ne da traje duze od dan, dva..
posle toga - isti je tretiran kao i mi u kuci..
svako svoje obaveze ima..

U vas ne sumnjam, koleginice. A ova baby jane, ta bi me zbog kera zapostavila i pustila da umrem od gladi. :mrgreen:
 
nek vam kaze mirka kakva sam domacica na duze staze :lol:
volim da mi dodju gosti i da spavaju i sve,valjda zato sto mi e dolaze cesto
volim da se potrudim oko rucka,i ne volim da mi se muvaju po kuhinji,pa da radimo nesto zajedno npr da idemo da bulingujemo i tako
ne dam da mi rade po kuci,ali ocekujem da ne ostavljaju svinjac iza sebe
e sad-ne umem da nutkam svako malo,npr ja kafu pijem jednom dnevno-kad ustanem i tad ponudim posle toga nek traze sami ako im se pije,ako puse ocekujem da izadju na balkon,takodje ocekujem da se zabavljaju malo dok ja radim nesto potrebno
kupim neki poklon da ponesu
ocekujem da mi donesu cvarke,kajmak i njegusku,ili nesto iz njihovog kraja ako nisu iz srbije
ako ne donesu malo mi bude krivo ali prezivim
 
nek vam kaze mirka kakva sam domacica na duze staze :lol:
volim da mi dodju gosti i da spavaju i sve,valjda zato sto mi e dolaze cesto
volim da se potrudim oko rucka,i ne volim da mi se muvaju po kuhinji,pa da radimo nesto zajedno npr da idemo da bulingujemo i tako
ne dam da mi rade po kuci,ali ocekujem da ne ostavljaju svinjac iza sebe
e sad-ne umem da nutkam svako malo,npr ja kafu pijem jednom dnevno-kad ustanem i tad ponudim posle toga nek traze sami ako im se pije,ako puse ocekujem da izadju na balkon,takodje ocekujem da se zabavljaju malo dok ja radim nesto potrebno
kupim neki poklon da ponesu
ocekujem da mi donesu cvarke,kajmak i njegusku,ili nesto iz njihovog kraja ako nisu iz srbije
ako ne donesu malo mi bude krivo ali prezivim

bezveze ti ovo sto ocekujes od gostiju da ti donesu nestu. Skroz bezveze, bez ljutnje.
 
kakva ste domaćica ili je možda ispravnije da pitam, kakav ste domaćin kad imate goste?
al ne one što dođu na sat, dva da popiju kafu i pojedu domaći kolač...nego kad vam neko dođe na dan, dva...ili duže...gost ima "poseban" tretman ili ne pravite drastičnu razliku u svom ponašanju kad ste sami i kad imate vizitu:mrgreen:?
meni sinoć bila tu drugarica...kaže imala bolji tretman kod mene nego u hotelu sa 5 zvezdica...:p
a meni dođe normalno da ugodim svoijm gostima što više mogu, kafa za buđenje...doručak u fulu, a znam i da pošaljem po koju teglu domaćeg džema il sok za srećan put:rumenko::rumenko::rumenko:
onaj ko prespava ima tu cast da ucestvuje u pravljenju obroka :malav:
 
Мени долазе блиски људи.
Раније су знали да наврате ,,тек онако'', па остану по пар дана. Некад и по недељу дана. :)
Не гостим никог посебно. Чега има за нас, има и за госте.
 
Код нас се дешавало да заглави друштво до зоре, па одспавају ту, па остану још који дан... И онда нема домаћице - потпуна подела послова мора да постоји: зна се ко добије да шета децу, ко усисава, ко иде у продавницу, ко учествује у припреми хране... И јако су ми била лепа та времена. Сад нам неко ретко дође на пар дана.
 

Back
Top