Ja i moj komp...

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Još pre 15 godina svega ovog nije bilo...bili su BBC-ovi,i mali broj ljudi koji je imao 2400bps modeme,internet je bio u začetku,tek se ponešto šuškalo o mreži svih mreža.
Windows interfejs je izgledao jadno,i imao gomilu bagova...a onda je nastupila grafička i dizajnerska eksplozija u oblasti računara,i sve je krenulo...manje na poslu,više kod kuće.
Računar je postao deo svakidašnjice svakog čoveka(nažalost,u Srbiji u urbanim sredinama),u početku više muškaraca,nego žena.Potrošački duh je počeo da uzima svoje žrtve,pojavile su se pucačine...Wolfenstain,Doom...računari su kupovani zbog njih.
Danas smo tu gde smo,i traćimo vreme na računarima...Šta vam predstavlja računar:statusni simbol,igračku,sredstvo za rad?...Nešto treće?...drugove koji su od pojave računara u ovoj formi nestali?:D
 
Davno bese kada sam kupio svoj prvi racunar (2000. god.) i do danas promenih tri komada, ako ne racunam razne nadogradnje. Zasto sam ga kupio? Nemam pojma. Znam da sam se igrao, igrao i igrao. Vremenom sam se sve manje igrao a sve vise ceprkao po racunaru, sklapao ga i rasklapao.
Pre 4. godine bese uvodjenje wireless i download filmova, muzike, programa itd. Negde u tom periodu sam se zainteresovao za HTML i pomalo za php (manje vise). Ali nije to ono sto me zanima konkretno za racunare.
Spremam se da u toku ove godine upisem MCSA skolu jer me to najvise od svega zanima.
 
Inače, BBC je bio i pre 50 godina. Verovatno je neko mislio na BBS-ove. Pre 60 i kusur godina su bili aktuelni Radio London, Radio MOskva i male operativne jedinice. Svako vreme ima svoje.

Da dodam na svoj prethodni post da mi je kompujtor i igračka. Igračka-plačka.
 
Još pre 15 godina svega ovog nije bilo...bili su BBC-ovi,i mali broj ljudi koji je imao 2400bps modeme,internet je bio u začetku,tek se ponešto šuškalo o mreži svih mreža.
Windows interfejs je izgledao jadno,i imao gomilu bagova...a onda je nastupila grafička i dizajnerska eksplozija u oblasti računara,i sve je krenulo...manje na poslu,više kod kuće.
Računar je postao deo svakidašnjice svakog čoveka(nažalost,u Srbiji u urbanim sredinama),u početku više muškaraca,nego žena.Potrošački duh je počeo da uzima svoje žrtve,pojavile su se pucačine...Wolfenstain,Doom...računari su kupovani zbog njih.
Danas smo tu gde smo,i traćimo vreme na računarima...Šta vam predstavlja računar:statusni simbol,igračku,sredstvo za rad?...Nešto treće?...drugove koji su od pojave računara u ovoj formi nestali?:D


Mazicu ga i paziću ga i tepaću mu DJole!!!:lol:
 

Back
Top