J-20 Stealth Fighter Jet: 5 Facts About China's New Stealth Plane

Tom Harrieru sam ebo sve po spisku sto puta, kad uzlijece probudi me u susjednoj drzavi, a posebno se vole na njima izdrkavati u sitne sate.

Ebo im Top gun mamu blentavu.
Чекај, зар Харијер није био у ,,Истините лажи", са Џејми Ли Кертис и Шварценегером, док га у Топ Гану ич нема?!?

Bilo kako bilo, u nekom narednom sukobu najvjerojatnije cemo vidjeti Raptore na djelu.

Tada ce skupa americka igracka pokazati da li zasluzuje prolaznu ocjenu i da li je vrijedila tih novaca.

A do tada, sve su pozitivne ili negativne ocjene cisto subjektivne prirode.

raptor u principu jeste promasen projekat.
preskup avion sa stelt karakteristikama.Navodno je trebao da preuzme delimicno ulogu F117 sa tim sto je F117 mosio dve laserski vodjene bombe ukupne tezine do 2200kg.Dok raptor nosi upola manje zbog manjih spremnika.Ako mu je uloga kako kazu prevlast u vazduhu to je sasvim dobro i BEZ premca odradjivao F15 .Uzmi za primer da jedan sat na JAS 39 iznosi oko 3500$,na Mig 29 duplo vise dok na F22 iznosi visestruko u odnosu na 29ku
Sledece, obrati paznju na borbeni radijus raptora.Znaci morace se tankati u vazduhu, znas i sam sta to znaci.Fakticki nece biti angazovan protiv ozbiljnijeg protivnika.Raptor je produkt pritiska americke vojne industriju na kongres.Previse je para ulozeno da bi priznali da nisu ispunili zeljeno.Cak ni deo troskova nece biti vracen od prodaje saveznicima.Sa unapredjivanjem F15 oni ce jos dugo imati totalnu premoc u vazduhu i bez F22

Poslednja izmena:
raptor u principu jeste promasen projekat.
preskup avion sa stelt karakteristikama.Navodno je trebao da preuzme delimicno ulogu F117 sa tim sto je F117 mosio dve laserski vodjene bombe ukupne tezine do 2200kg.Dok raptor nosi upola menje zbog manjih spremnika.Ako mu je uloga kako kazu prevlast u vazduhu to je sasvim dobro i BEZ premca odradjivao F15 .Uzmi za primer da je jedan sat na JAS 39 iznosi oko 3500$,na Mig 29 duplo vise dok na F22 iznosi visestruko u odnosu na 29ku
Sledece, obrati paznju na borbeni radijus raptora.Znaci morace se tankati u vazduhu, znas i sam sta to znaci.Fakticki nece biti angazovan protiv ozbiljnijeg protivnika.Raptor je produkt pritiska americke vojne industriju na kongres.Previse je para ulozeno da bi priznali da nisu ispunili zeljeno.Cak ni deo troskova nece biti vracen od prodaje saveznicima.Sa unapredjivanjem F15 oni ce jos dugo imati totalnu premoc u vazduhu i bez F22

Kljucna rijec - djelimicno. F-117 bio je stealth ali nije bio air fighter, F-15 je air fighter ali nije stealth. F-22 je oboje uz jos mnogo toga.

Slazem se da je borbeni radijus premalen, ocito su neki kompromisi morali biti napravljeni, no rano je da se kaze da je projekat propao.

Kljucna rijec - djelimicno. F-117 bio je stealth ali nije bio air fighter, F-15 je air fighter ali nije stealth. F-22 je oboje uz jos mnogo toga.

Slazem se da je borbeni radijus premalen, ocito su neki kompromisi morali biti napravljeni, no rano je da se kaze da je projekat propao.

Зато кад Руси заврше ПАК-ФА, то ће бити авион. Као Рептор само печован, једино што ће Амери бити у огромној квантитативној предности.

Back