Izvrsitelji ili crna legija pravosudja....

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.009
jedan račun je dugovala duže vremena, nije dobijala nikakve opomene
Види, ни једном повериоцу се не исплати да иде на принудну наплату ако не мора.
Повериоци су срећни ако им платиш дуг после једне опомене.

Имао сам случај да дужник није хтео да плати по фактури за извршен рад. Послао сам му 9 писмених молби да измири дуговање.
Тек после је ишао адвокат па извршитељ.
Е, онда је платио и основицу, и камате, и мог адвоката, и извршитеља и судске таксе. Скоро три пута увећан основни износ, кад се сабере све. Али, то је био његов избор.

Једноставно, то је закон.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
31.927
ja mislim da sam bio jasan. nikakve opomene, dug za jedan mesec, dvadesetak hiljada ukupno plaćeno.
Ovde je sve jasno, trolovi imaju zaduzenje da svaku temu koja je protiv vlasti miniraju i zato ne razumeju, a da bi im objasnio nesto moras da pises na engleskom i da se pozivas na anglosaksonsko pravo...po kome svojoj drogiranoj naciji mogu da uzmu sve sto imaju, po zakonu sile.
Ti ljudi neljudi iskljucivo brane nasilje koje sprovodi instalirana monarhisticka banda iz inostranstva i zato je tesko skinuti. Ove izvrsitelje su instalirali zuti 2012. godine i prepunili sve drzavne ustanove svojim članovima i tako vrse vlast u srbiji, a posto zakoni srbije ne dozvoljavaju takvu vlast sluze se kriminalom i brane svoje clanstvo.
Mene bas zanima da li je tuzilastvo ocisceno ili je promenilo svoj kriminalni nacani rada, pa mi je ova izvrsiteljka dobro dosla da testiram sistem.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.009
ja mislim da sam bio jasan. nikakve opomene, dug za jedan mesec, dvadesetak hiljada ukupno plaćeno.
Добро, Који опертер је у питању?
Poruka je automatski spojena:

Ovde je sve jasno, trolovi imaju zaduzenje da svaku temu koja je protiv vlasti miniraju i zato ne razumeju, a da bi im objasnio nesto moras da pises na engleskom i da se pozivas na anglosaksonsko pravo...po kome svojoj drogiranoj naciji mogu da uzmu sve sto imaju, po zakonu sile.
Ti ljudi neljudi iskljucivo brane nasilje koje sprovodi instalirana monarhisticka banda iz inostranstva i zato je tesko skinuti. Ove izvrsitelje su instalirali zuti 2012. godine i prepunili sve drzavne ustanove svojim članovima i tako vrse vlast u srbiji, a posto zakoni srbije ne dozvoljavaju takvu vlast sluze se kriminalom i brane svoje clanstvo.
Mene bas zanima da li je tuzilastvo ocisceno ili je promenilo svoj kriminalni nacani rada, pa mi je ova izvrsiteljka dobro dosla da testiram sistem.
Сад ми је јасно.
Пребацити на "теорије завера"...

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
25.339
Pa jel zato sto ima,zato sto je lopov ili mu je frka da prehrani porodicu,pa te sitne ribe robijaju dok ti politicari lopovi milijarde kradu na finjaka i nikad ne odgovaraju
ja nisam rekao, da je u Srbiji sve sama pravda i postovanje zakona...evo ti mog stava o ,,rukovodecem kadru"...po tri dozivotne robije ili preki vojni sudovi...sto se tice mog okruzenja, imao sam problema sa duznicima iz posla i sa drugarskim pozajmicama, tu nije bilo prevara i kamata sa moje strane...vec jedna nezahvalnost i pokusaji da me ispale za dugovanja...sto se tice duznika u nekom realnom okviru u medijima, ne cujemo uvek kompletne podatke, uvek se nesto zamagljuje...ako si uzeo kredit od banke i to nerazumno potrosio, a banka ima hipoteku, moras i ocekivati posledice svojih odluka...da ne idem u dalju polemiku

georgejune

Starosedelac
Poruka
176.446
ja nisam rekao, da je u Srbiji sve sama pravda i postovanje zakona...evo ti mog stava o ,,rukovodecem kadru"...po tri dozivotne robije ili preki vojni sudovi...sto se tice mog okruzenja, imao sam problema sa duznicima iz posla i sa drugarskim pozajmicama, tu nije bilo prevara i kamata sa moje strane...vec jedna nezahvalnost i pokusaji da me ispale za dugovanja...sto se tice duznika u nekom realnom okviru u medijima, ne cujemo uvek kompletne podatke, uvek se nesto zamagljuje...ako si uzeo kredit od banke i to nerazumno potrosio, a banka ima hipoteku, moras i ocekivati posledice svojih odluka...da ne idem u dalju polemiku
Posledica necijih odluka ne moze biti bogacenje izvrsitelja koji su tako tonu stanova sebi ukrali za pale pare

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
44.499
Koliko ja znam Srbin kaze ovako, mene niko ne pljacka, to samo ove koji su krivi...
Prema meni su ljubazni i sve korektno....
To se samo oni koji su priglupi upecaju.

To su sve Srpska objasnjenja, a po analogiji sa zdravstvom, gde su objasnjenja, bas su super, zlatni su i nema fusheraja...
Prosto se utrkuju ko ce pre da iznese primer da nije istina ono sto se desilo manjini....cak i kad je vecina, opet ce se naci zlatni decaci...

To ima vise znacenja i motiva zasto je to tako...ali ne treba zanemariti to..
Tako da po tom sablonu , nema sanse da se desava nesto nelegalno , to bi Toma Fila sredio pa sigurno da se ne desava, nego narod laze..

Jos ako se nagodi sa onima koji su interesno povezani, tek onda ce pesma da se peva..
Usput , svaka banka moze dok je covid bio da produzi , potpise ugovor umesto vas i da vas tereti za troskove po principu , da su vas telefonski dogovorili , a to uopste ne mora da je istina, ko ce kome da veruje...

Ako svima u lancu odgovara da ste uzeli kredit, to sto niste nema nikakvih bitnih uticaja..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
44.499
Ако имаш доказе да неки извршитељ ради противно закону, слободан си да покренеш тужбу против истог.
Проблем је што људи и даље мисле да су правда и право исте ствари.
Hajde sto su lenji , hajde sto pojma nemaju, nego i kad nisu lenji i imaju pojma, ko ce da osudi izvrsitelja koji stalno pandja sa ovim ili onim sudijom...ma hajde, prvi put vidim ovoga, a tebe vidim stalno.....mesec dana odlaganja..da se smiri malo..

Srbi ne zele ni pravo ni pravdu nego pravno pokrice...to je velika razlika..

Ali zasto bi mi lupali glavu zbog Srba, ako poznajemo mocne ljude....daj osvestite se, ni oni ne bi mrdnuli usima za vas problem..
I tako do 2650...

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
39.298
brate, oni samo traze ono sta drugi duguju.
da ovi ne duguju, izvrsitelji se ne bi pojavili na vratima.

zasto se ovde stalno brkaju pojmovi.

u USA probaj da ne platis struju dva meseca, nema izvrsitelja, iseku te odmah pa se klati uz svecu, tek posle ide izvrsitelj.

kod nas ljudi mogu dugo da ne placaju i nikakve posledice nemaju.

sta oni su kao pametniji od nas koji redovno placamo?
oni rade u dogovoru sa sudovima,organizovana kriminalna grupa.Ljudi su ostajali bez imovine zbog 10% duga od cega je najveci deo kamata.U Evropi ljudi kada ne placaju blokira im se racun,zavrse na sudu, pa sud dluci koliko im od primanja ostaje za zivot a koliko ide na dug.Zato na zapadu postoji opcija privatni bankrot

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
31.927
Gospodo chateri i ostali, ajd neko da procita uvodni post....radi se o jednoj od manjeg broja izvrsitelja i nacinu kako pljacka, stavio sam i ime, jer se mozda jos neko javi...posto od ponedeljka pisem prijave redom....posebna je prica vracanje para, mozda, ako me ne bude mrzelo opalim i parnicu za vracanje duga...lopuza je ladno skinula pare s racuna za koje nema resenje...ko sa svog racuna...sto je opet pitanje banke.....

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.173
oni rade u dogovoru sa sudovima,organizovana kriminalna grupa.Ljudi su ostajali bez imovine zbog 10% duga od cega je najveci deo kamata.U Evropi ljudi kada ne placaju blokira im se racun,zavrse na sudu, pa sud dluci koliko im od primanja ostaje za zivot a koliko ide na dug.Zato na zapadu postoji opcija privatni bankrot
Nisu hteli da vracaju dugove a imali imovinu 10 puta vecu od duga koji su napravili?

bmaxa

Elita
Poruka
23.607
Zaplasen je narod od tih izvrsitelja. Evo zena me prekjuce naterala da zatvorim racun u Rajfajzen banci koji sigurno 20 godina nisam
koristio, zato sto su poceli da naplacuju odrzavanje "da ne uletimo u minus, da nam dodju izvrsitelji". Gde ima dima, ima i vatre.
Cim se uplasila da ne udjemo 100 dinara u minus, mislim ono pravi strah.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
39.298
Nisu hteli da vracaju dugove a imali imovinu 10 puta vecu od duga koji su napravili?
Ti recimo imas kucu u Nisu koja realno vredi 100 000 €,mozes da je prodas za trenutnu trzisnu 40 000 i to ako nadjes kupca .Tvoj dug prema banci je nekih 7000 €-8000€,osim kuce nemas drugu imovinu.Cenim da bi ti sam prodao kucu ispod cene,vratio dug banci i za ostatak para kupuio neku udzericu u niskom kraju 15km od Nisa
Kada Srbija bude od svoji preduzeca u drzavnom vlasnistvu ili firmi u vlasnistvu partijskih kadrova uredno naplatila dugovanja, tada moze da sprovodi rigoriznu politku naplate.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
59.173
Ti recimo imas kucu u Nisu koja realno vredi 100 000 €,mozes da je prodas za trenutnu trzisnu 40 000 i to ako nadjes kupca .Tvoj dug prema banci je nekih 7000 €-8000€,osim kuce nemas drugu imovinu.Cenim da bi ti sam prodao kucu ispod cene,vratio dug banci i za ostatak para kupuio neku udzericu u niskom kraju 15km od Nisa
Tako treba da uradi svako ko drugome duguje pare, a ne da ceka izvrsitelja.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.