Quantcast

"izvorno" hrišćanstvo i crkva u odnosu na današnje

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Samsone,ti mi još nisi odgovorio kako mitarstva nisu u suprotnosti sa pravoslavnom ontologijom.

Добио си одговор.Архангел Михајло држи теразије на митарствима.Уосталом лепо ти је Сале написао у вези помена умрлих.Шта ћеш више?Не пиши твоју јудаистичко екуменистичку измишљотину о загробном животу.Какве везе хуљење Зизијево има везе са православном теологијом.Нема.Позззz:poz:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Добио си одговор.Архангел Михајло држи теразије на митарствима.Уосталом лепо ти је Сале написао у вези помена умрлих.Шта ћеш више?Не пиши твоју јудаистичко екуменистичку измишљотину о загробном животу.Какве везе хуљење Зизијево има везе са православном теологијом.Нема.Позззz:poz:

U tome je i problem.Raj i pakao nisu mesta već stanja koja zavise od odnosa prema Bogu.Tu nema mesta terazijama i bilo kakvom merenju.Strašni sud je ustvari ličnosni odnos,a ne sud u pravom smislu te reči.
Ja sam ga pitao šta u vezi pomena i još uvek nisam dobio odgovor.
Zizjulasova personalna teologija je nešto najlepše što sam pročitao.Imaš možda neke primedbe?A i ja svašta pitam.Kao da si ti čitao išta od njega...

Сале

Legenda
Poruka
54.760
U tome je i problem.Raj i pakao nisu mesta već stanja koja zavise od odnosa prema Bogu.Tu nema mesta terazijama i bilo kakvom merenju.Strašni sud je ustvari ličnosni odnos,a ne sud u pravom smislu te reči.
Ja sam ga pitao šta u vezi pomena i još uvek nisam dobio odgovor.
Zizjulasova personalna teologija je nešto najlepše što sam pročitao.Imaš možda neke primedbe?A i ja svašta pitam.Kao da si ti čitao išta od njega...

одговор ти је дат, ал ти га не видиш
онда да ли има смисла и даље расправљати са тобом

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411

Ма са њим уопште се не треба расправљати.Он нека своју екуменистичку ''теологију''проповеда неком другом.

Сале

Legenda
Poruka
54.760
Ма са њим уопште се не треба расправљати.Он нека своју екуменистичку ''теологију''проповеда неком другом.

најгоре је што потура оно што нема везе са православљем а тако га представља, па они који би и хтели нешто да сазнају ништа не разумеју.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
најгоре је што потура оно што нема везе са православљем а тако га представља, па они који би и хтели нешто да сазнају ништа не разумеју.

Ја пишем једно,а он друго.Могу други мало да гуглају и сурфују по нету,па да упореде.Има догматику оца Јустина и оне старије и нек упореде то са догматиком Игњатија Мидића.Имају свест о ономе што си ти написао везано за помене у току године након пшто неко умре и житија Светих,па нек пореде са Перициним порукама.Ако буду желели да се потруде скапираће да Перица нема везе са православном теологијом.

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Odgovor je dat,samo je pitanje da li je ispravan.A terazije,prebrojavanje grehova i ostalo je nespojivo sa poimanjem raja i pakla kao stanja duše.
OK,nemojte da pričate.Niko vas ne tera.

Poslednja izmena:

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Ја пишем једно,а он друго.Могу други мало да гуглају и сурфују по нету,па да упореде.Има догматику оца Јустина и оне старије и нек упореде то са догматиком Игњатија Мидића.Имају свест о ономе што си ти написао везано за помене у току године након пшто неко умре и житија Светих,па нек пореде са Перициним порукама.Ако буду желели да се потруде скапираће да Перица нема везе са православном теологијом.

Opaaa.Samsone,kakav je ovo ekumenizam?:D
Otkad ti priznaješ jeretičku dogmatiku?

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Opaaa.Samsone,kakav je ovo ekumenizam?:D
Otkad ti priznaješ jeretičku dogmatiku?
Ја не,али ти је признајеш.
Pa da,ja sam jeretik,antihrist,papista,unijata...(dodati po želji).

Не ти си у заблуди,али твоји владике,патријарх и ''теолози'' јесу екуменисти.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.