Izvinjenje Amfilohija ili na sud!!!!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Izvinjenje Amfilohija ili na sud
Izvor: B92

6522837484d72709aec659680437458_368x235.jpg


Beograd -- Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić naložila mitropolitu SPC Amfilohiju Radoviću da se javno izvini učesnicima beogradske Parade ponosa.

Mitropolit Amfilohije je svojim govorom povodom održavanja Parade ponosa nesumnjivo prekršio Zakon o zabrani diskriminacije, zaključak je poverenice Nevene Petrušić.

Poverenica za zaštitu ravnopravnosti izrekla je Amfilohiju i preporuku da se javno izvini učesnicima beogradskog skupa za promociju prava lezbejki, gej, biseksualnih i transrodnih osoba.

Na osnovu pritužbi građana, poverenica za zaštitu ravnopravnosti analizirala je govor koji je Amfilohije održao dan nakon Parade ponosa 2010, i utvrdila da je tokom postupka utvrđeno da je mitropolit prekršio zabranu govora mržnje.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=05&nav_category=12&nav_id=497103
 
odakle svi ti vekarici, petrusici, francetici u Srbiji, kako se to nakotilo??

Њихови родитељи су се довукли у Србију са Брозом - и овде остали а нарочито је била велика комуњарска миграција и досељавање у Београд у периоду оружаних сукоба - пун их је Београд. А ти Петрушићи су се у јужну Србију из западних крајева раније доселили, бежећи од Турака.
 
Izvinjenje Amfilohija ili na sud
Izvor: B92

6522837484d72709aec659680437458_368x235.jpg


Beograd -- Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić naložila mitropolitu SPC Amfilohiju Radoviću da se javno izvini učesnicima beogradske Parade ponosa.

Mitropolit Amfilohije je svojim govorom povodom održavanja Parade ponosa nesumnjivo prekršio Zakon o zabrani diskriminacije, zaključak je poverenice Nevene Petrušić.

Poverenica za zaštitu ravnopravnosti izrekla je Amfilohiju i preporuku da se javno izvini učesnicima beogradskog skupa za promociju prava lezbejki, gej, biseksualnih i transrodnih osoba.

Na osnovu pritužbi građana, poverenica za zaštitu ravnopravnosti analizirala je govor koji je Amfilohije održao dan nakon Parade ponosa 2010, i utvrdila da je tokom postupka utvrđeno da je mitropolit prekršio zabranu govora mržnje.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=03&dd=05&nav_category=12&nav_id=497103

Јадница, па она стварно није нормална. ШТА ХОЋЕ? ДА ЗАБРАНИ БИБЛИЛЈУ? ДА ЗАБРАНИ НОВИ ЗАВЕТ? То само безбожничка ћурка може нешто тако глупо да напише... погледајмо ЗА КОЈЕ РЕЧИ ТЕРЕТИ МИТРОПОЛИТА ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКОГ АМФИЛОХИЈА:

***********************************************************************
Društvo | subota 5.03.2011 | 18:16
Izvinjenje Amfilohija ili na sud
Izvor: B92

Beograd -- Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić naložila mitropolitu SPC Amfilohiju Radoviću da se javno izvini učesnicima beogradske Parade ponosa.

Uprkos javnom pozivu Srpske pravoslavne crkve neposredno pred Paradu ponosa na uzdržavanje od svakog nasilja, 11. oktobra 2010. se mitropolit, zagovarajući mržnju, otvoreno stavio na stranu huligana i nasilnika:

"Evo, juče smo gledаli kаkаv je smrаd otrovаo i zаgаdio prestoni grаd Beogrаd, strašniji od uranijuma. Nаjveći smrаd sodomski koji je ovа sаvremenа civilizаcijа uzdiglа nа pijedestаl božаnstvа. I vidite, jedno nаsilje, nаsilje tih obezboženih i nаstrаnih ljudi izаzvаlo je drugo nаsilje. Pа se sаd pitаju ko je kriv i tu đecu nаzivаju huligаnimа. Budite uvjereni dа je to predskаzаnje propаsti hrišćаnskih nаrodа. Bog će znаti kаd će udаriti svojim bičem i opomenom, аli se to već polаko pripremа".

*******************************************************************************************

Амфилохије је говорио Библијске речи - то је наша вера православна. Содома и Гомора су педерчине и лезбејчине - И ТУ ПРОПОВЕД НАМ НИКО ЗАБРАНИТИ НЕ МОЖЕ--------- н и к о !!!!!!!!!!!
 
Zar predsednica parlamenta Srbije nije najavila predavanje na tu temu u Kragujevcu. :hahaha: .... ebote kakva sprdnja od drzave :rotf:

Знаш како - добили су задатак да расточе СПЦ ... и није им успело са расколом, е па морају да пробају овако. Сада ту заиста треба бити веома мудар и надам се да ће СПЦ имати довољно мудрости и да је нашим владикама и Синоду сада јасно КОГА СУ ПОДРЖАВАЛИ и КОГА СУ ПРИМАЛИ У ПАТРИЈАРШИЈУ... и са киме су "тикве садили"...
 
Амфилохије је говорио Библијске речи - то је наша вера православна. Содома и Гомора су педерчине и лезбејчине - И ТУ ПРОПОВЕД НАМ НИКО ЗАБРАНИТИ НЕ МОЖЕ--------- н и к о !!!!!!!!!!!

eremitice opet histerišeš.
naravno da može. propovedanje tih biblijskih gluposti nek ostavi za crkvu, van crkve ne može tako da govori. mada kultura i pozicija mu ne bi trebalo dozvoliti da tako nešto kaže ni u crkvi. pravi hrišćani se ne izražavaju tako. a to što je rekao da je parada strašnija od ratova i bombardovanja je, čak i za vernike, bolesno i jadno. da crkva ima iole obraza ona bi ga posle ovakvih reči najurila odmah, ali nema. crkva se u ovoj državi odavno ne bavi hrišćanstvom, nego politikom.
 
Јадница, па она стварно није нормална. ШТА ХОЋЕ? ДА ЗАБРАНИ БИБЛИЛЈУ? ДА ЗАБРАНИ НОВИ ЗАВЕТ? То само безбожничка ћурка може нешто тако глупо да напише... погледајмо ЗА КОЈЕ РЕЧИ ТЕРЕТИ МИТРОПОЛИТА ЦРНОГОРСКО-ПРИМОРСКОГ АМФИЛОХИЈА:

***********************************************************************
Društvo | subota 5.03.2011 | 18:16
Izvinjenje Amfilohija ili na sud
Izvor: B92

Beograd -- Poverenica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić naložila mitropolitu SPC Amfilohiju Radoviću da se javno izvini učesnicima beogradske Parade ponosa.

Uprkos javnom pozivu Srpske pravoslavne crkve neposredno pred Paradu ponosa na uzdržavanje od svakog nasilja, 11. oktobra 2010. se mitropolit, zagovarajući mržnju, otvoreno stavio na stranu huligana i nasilnika:

"Evo, juče smo gledаli kаkаv je smrаd otrovаo i zаgаdio prestoni grаd Beogrаd, strašniji od uranijuma. Nаjveći smrаd sodomski koji je ovа sаvremenа civilizаcijа uzdiglа nа pijedestаl božаnstvа. I vidite, jedno nаsilje, nаsilje tih obezboženih i nаstrаnih ljudi izаzvаlo je drugo nаsilje. Pа se sаd pitаju ko je kriv i tu đecu nаzivаju huligаnimа. Budite uvjereni dа je to predskаzаnje propаsti hrišćаnskih nаrodа. Bog će znаti kаd će udаriti svojim bičem i opomenom, аli se to već polаko pripremа".

*******************************************************************************************

Амфилохије је говорио Библијске речи - то је наша вера православна. Содома и Гомора су педерчине и лезбејчине - И ТУ ПРОПОВЕД НАМ НИКО ЗАБРАНИТИ НЕ МОЖЕ--------- н и к о !!!!!!!!!!!

И само да додам, јесте доста поједностављено АЛИ ЈЕ ТАЧНО:

Содом и Гомор

Уништење Содома и Гоморе


Содом (хеб. סְדוֹם, арап. سدوم, грч. Σόδομα) и Гомор (хеб. עֲמוֹרָה, арап. عمورة, грч. Γόμορρα) су у Старом Завету древни градови на Блиском истоку нестали након катастрофе.

По сведочанству старозаветне Књиге о постању градови Содом, Гомор, Зебоим и Адмах су уништени услед Божјег гнева због развратног живота у њима: "Тада пусти Господ, на Содом и на Гомор, од Господа с неба дажд од сумпора и огња, и затре оне градове и сву ону раван, и све људе у градовима и род земаљски." (1. Мојсијева 19,24.25)

Хришћанство, јудаизам и ислам у својим традицијама наводе овај догађај. Содом и Гомор се често узимају као метафора за сексуалне перверзије и сваку врсту блуда. Термин содомија се користи за сексуално општење са животињама.
 

Back
Top