Quantcast

Izvinite se bratu Djuri sto vas je tukao!!

draksson

Iskusan
Poruka
5.654
Pa sta je bre ovo, isti ti cija je vojska bombardovala razlupala most sada grade novi,

a mi placamo.

Jos ce nas naterati da se izvinjavamo NATO-u sto su nas bombardovali,

pa dokle vise ovako? :roll:

NS: Ugovor za "novi Žeželjev most"

25. januar 2011. | 15:08 | Izvor: Beta Novi Sad -- Vlada Vojvodine i špansko-italijanski konzorcijum potpisali ugovor o gradnji drumsko-železničkog mosta u Novom Sadu, na mestu bivšeg Žeželjevog mosta.

Ovako će izgledati novi Žeželjev most u Novom Sadu

Vrednost radova je 45,3 miliona evra, a novi most će biti izgrađen na temeljima starog Žeželjevog mosta srušenog u NATO bombardovanju 1999. godine.

Ugovorom je predviđeno da konzorcijum u kojem su firme Azvi i Tadei iz Italije i Horta Koslada iz Španije most završi za 32 meseca.

Izgradnju Žeželjevog mosta sufinansiraju Evropska unija, Vojvodina i Grad Novi Sad, dok su “Železnice Srbije“ preuzele prava i obaveze investitora izgradnje mosta u ime Srbije.

Šef Delegacije EU u Srbiji Vensan Dežer kazao je nakon potpisivanja ugovora da će radovi na gradnji mosta početi krajem leta 2011. godine

On je naveo da je prvobitno bilo predviđeno da će most koštati 60 miliona evra, ali da se nakon tendera ispostavilo da će cena gradnje biti 45,3 miliona evra.

Dežer je najavio će će kroz petpristupne fondove (IPA) biti izdvojeno još pet miliona evra za gradnju prilaznih puteva i obnovu pruge.

Potpredsednik Vlade Srbije za evropske integracije Božidar Đelić rekao da je Žeželjev most izuzetno značajan kako bi Srbija u potopunosti iskoristi panevropske saobraćajne koridore.

Prema rečima Đelića, Srbiji je zajedno sa Slovenijom, Rumunijom i Austrijom, prema Dunavnskoj stretegiji, povereno da koordinira pitanje drumskog, železničkog i rečnog transporta.

Izgradnju čelične konstrukcije Žeželjevog mosta finansiraće EU iz bespovratnih sredstava IPA fonda, u vrednosti od oko 26,2 miliona evra.

Vojvodina i Novi Sad finansiraće demontažu privremenog i montažu novog mosta, u ukupnoj vrednosti od oko 19,1 milion evra, tako što Pokrajina obezbeđuje oko 12,7 miliona evra, a Novi Sad oko 6,4 miliona evra.

Ugovor su potpisali šef delegacije EU u Srbiji Vensan Dežer, predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić, gradonačelnik Novog Sada Igor Pavličić, generalni direktor "Železnica Srbije" Milovan Marković i predstavnik konzorcijuma Hoze Alehandro Serano.

Na međunarodnom tenderu, koji je realizovan prema procedurama EU, bilo je 10 ponuda, a s obzirom da su ponuđači bili uglavnom konzorcijumi, ponudama je bilo obuhvaćeno oko 25 kompanija.

Stari Žeželjev most u Novom Sadu srušio je NATO u bombardovanju bivše SR Jugoslavije, aprila 1999. godine.

U blizini mesta gde je bio stari Žeželjev most postavljen je, proleća 2000. godine privremeni drumsko-železnički most koji znatno usporava drumski i železnickci saobraćaj, a prilikom visokih vodostaja Dunava onemogućava plovidbu većih brodova.

Poslednja izmena:

gost 186661

Elita
Poruka
24.157
Njemacki veleposlanik u Srbiji Volfram Mas izjavio je na konferenciji o NATO u Beogradu da Srbi moraju svojoj djeci da objasne
da je bombardiranje bilo ispravno, kako ona u buducnosti ne bi mrzila Atlantsku alijansu.

"Moram da kritikujem vlasti u Srbiji što i same još uvijek koriste termine poput" NATO bombardiranja ".
Zamislite da šetate ulicom Kneza Miloša i da vas vaše dijete upita: "Tata, tko je ovo uradio?". Vi cete mu odgovoriti:
"NATO". I što onda ocekivati od tog djeteta da misli o NATO?
Нешто нејасно?

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.199
Bravo za sve koji će da pomognu da Srbija dobije još jedan most! :worth:
"pomocice" ti kreditom

no mukice ti nemas mozak da shvatis da kredit nije nikakva pomoc. naprotiv

no voleo bih da mi objasni neko kako je moguce da most preko dunava kosta 45 miliona evra a most preko SAVE kod Ade kosta 10 puta vise???

i to bez pristupnih saobracajnica

a svako normalan zna da je sava manja i uza reka od dunava

cekam tvoj odgovor.

a moze i daca nis da odgovori. neka pita tadica ako ne zna odgovor.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.199
Ma yebesh ost brate Srbine, yebesh i ekonomiju i sradnju...Ja predlazem da se vratimo svojim zivotinjskim instiktima od kojih je i prvi covek potekao. Predlazem da svi odemo u shume i brstimo lisce(poshto divljaci vishe i nije ostalo mnogo) i da se hermeticki zatvorimo!!!
ti ko tadicev birac to radis vec godinama. mislim brstis njegova predizorna obecanja

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.262
Aj ti ja srusim kucu, pa ce moja ekipa doci da ti izgradi novu a ti da platis i da mi se izvinis za to.
Исто као што је на Космету Међународна заједница АНГАЖОВАЛА ШИПТАРЕ ДА ОПРАВЉАЈУ ХРАМОВЕ СПЦ КОЈЕ СУ ОНИ ЛИЧНО ПОРУШИЛИ...АХАХАХА...... КАКАВ САДО-МАЗО ФАЗОН...

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.262
Dakle...sruše nam most...mi ga gradimo...i zaključak je ''hvala EU'' :eek:
Не... прво сруше мост а онда натерају Србију да подигне кредите које ће она отплаћивати А ОНИ ОДНЕТИ КЕШ КУЋИ ЈЕР ЋЕ ОНИ БИТИ ИЗВОЂАЧИ РАДОВА... кажем лепо садо-мазо фазон...

DEDA.D

Veoma poznat
Poruka
10.223
"pomocice" ti kreditom

no voleo bih da mi objasni neko kako je moguce da most preko dunava kosta 45 miliona evra a most preko SAVE kod Ade kosta 10 puta vise???

cekam tvoj odgovor.

Е и ти га претера. Кад Кинези за оно чудо преко мочварног приступа и мора од 30 и кусур км искешираше 1,4 милијарде$ (око 1 милијарде Е),шта је за Ђиласа овај преко Аде који је бар 30 пута
краћи.

crni lepotan

Elita
Poruka
21.390
"pomocice" ti kreditom

cekam tvoj odgovor.

izgleda da ovde "ugradnja" manje kosta :lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.