Izraelu odzvonilo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lepi Bora

Buduća legenda
Poruka
38.422
Kao sto sam napisao jos pre nekoliko meseci - na pocetku ,, revolucija ,, po Tunisu i Egiptu - da je na redu i Izrael ... Zato sam ovoliko pametan ?? :think:

JERUSALIM 20. 05. 2011

Tanjug

Izrael odbacio potpuno vraćanje na granice iz 1967.

Izrael je odbacio poziv američkog predsednika Baraka Obame za mirovni sporazum, zasnovan na granicama iz 1967, dok su Palestinci rekli da će njihovo rukovodstvo održati sastanak na kome će tema biti Obamin govor o politici na Bliskom istoku

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu odmah je zatražzio od Bele kuće garancije da Izrael neće morati da se vrati na granice iz 1967, preneo je AFP. On danas u Vašingtonu treba da se sastane sa Obamom, a obratiće se i na zajedničkoj sednici američkog Kongresa naredne sedmice.

Netanijahu je juče pozvao Obamu da podrži obećanja koja je 2004. Izraelu dao tadašnji američki predsednik Džordž Buš, koji je rekao da "nove realnosti na terenu" znače da je "pun i kompletan povratak" na granice iz 1967. "nerealan".

"Premijer Netanjanhu očekuje da od predsednika Obame čuje potvrdu američkih obećanja datih Izraelu 2004, koji su većinom (glasova) podržani u oba doma Kongresa", stoji u saopštenju.

"Između ostalog, ta obećanja se odnose na to da Izrael ne treba da se povuče na linije iz 1967. koje su pođednako nebranjive i koje će veće izraelske centre u Judeji i Samari (Zapadna Obala) ostaviti izvan ovih linija", dodaje se u saopštenju.
Na Zapadnoj Obali, palestinsko rukovodstvo je reagovalo oprezno, ističući da će pre komentara proučiti Obamin govor.

Obama je juče izjavio da san o jevrejskoj i demokratskoj državi ne može biti ispunjen stalnom okupacijom i dodao da rešenje izraelsko-palestinskog sukoba mora sadržavati demilitarizovanu palestinsku državu, zasnovanu na granicama iz 1967. godine.

Ostase Izraelci bez 2/3 teritorije ... :manikir:
 
Kao sto sam napisao jos pre nekoliko meseci - na pocetku ,, revolucija ,, po Tunisu i Egiptu - da je na redu i Izrael ... Zato sam ovoliko pametan ?? :think:

JERUSALIM 20. 05. 2011

Tanjug

Izrael odbacio potpuno vraćanje na granice iz 1967.

Izrael je odbacio poziv američkog predsednika Baraka Obame za mirovni sporazum, zasnovan na granicama iz 1967, dok su Palestinci rekli da će njihovo rukovodstvo održati sastanak na kome će tema biti Obamin govor o politici na Bliskom istoku

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu odmah je zatražzio od Bele kuće garancije da Izrael neće morati da se vrati na granice iz 1967, preneo je AFP. On danas u Vašingtonu treba da se sastane sa Obamom, a obratiće se i na zajedničkoj sednici američkog Kongresa naredne sedmice.

Netanijahu je juče pozvao Obamu da podrži obećanja koja je 2004. Izraelu dao tadašnji američki predsednik Džordž Buš, koji je rekao da "nove realnosti na terenu" znače da je "pun i kompletan povratak" na granice iz 1967. "nerealan".

"Premijer Netanjanhu očekuje da od predsednika Obame čuje potvrdu američkih obećanja datih Izraelu 2004, koji su većinom (glasova) podržani u oba doma Kongresa", stoji u saopštenju.

"Između ostalog, ta obećanja se odnose na to da Izrael ne treba da se povuče na linije iz 1967. koje su pođednako nebranjive i koje će veće izraelske centre u Judeji i Samari (Zapadna Obala) ostaviti izvan ovih linija", dodaje se u saopštenju.
Na Zapadnoj Obali, palestinsko rukovodstvo je reagovalo oprezno, ističući da će pre komentara proučiti Obamin govor.

Obama je juče izjavio da san o jevrejskoj i demokratskoj državi ne može biti ispunjen stalnom okupacijom i dodao da rešenje izraelsko-palestinskog sukoba mora sadržavati demilitarizovanu palestinsku državu, zasnovanu na granicama iz 1967. godine.

Ostase Izraelci bez 2/3 teritorije ... :manikir:
Samo u tvojim vlažnim snovima. Druge godine su predsjednički izbori, a zna se tko daje najviše novaca za predsjedničku kampanju.
:mrgreen:
 
не плаши се ти за Јевреје.. боље мисли шта ће с нас бити, и на које ћемо ми границе спасти.

To pitanje sam vec vise puta ovde elaborisao ... :D

Spascemo na granice od Jadranskog do Japanskog mora u Rusko Srpskoj Imperiji koja ce imati 10 vremenskih zona i 10 000 atomskih bombi .. kao i 50 % svetskog prirodnog bogatstva ... :D

Nego sta cemo sa Jesama - crno im se pise .... Mislim na Obamu - cija je mama bila vesela Jevrejka ... :think:
 
Daju laznu nadu Palestincima. Motivisu ih za dalje sukobe. Amerima odgovaraju ovakva zarista niskog intenziteta i samo su lazno zainteresovani za stvarno resenje i mir na ovom prostoru.
Mozda zele da podsete jevreje ko im je zastitnik i da treba malo vise da odrese kesu, da modernizuju armiju (jos vise), uloze negde kapital.....
 
Kao sto sam napisao jos pre nekoliko meseci - na pocetku ,, revolucija ,, po Tunisu i Egiptu - da je na redu i Izrael ... Zato sam ovoliko pametan ?? :think:

JERUSALIM 20. 05. 2011

Tanjug

Izrael odbacio potpuno vraćanje na granice iz 1967.

Izrael je odbacio poziv američkog predsednika Baraka Obame za mirovni sporazum, zasnovan na granicama iz 1967, dok su Palestinci rekli da će njihovo rukovodstvo održati sastanak na kome će tema biti Obamin govor o politici na Bliskom istoku

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu odmah je zatražzio od Bele kuće garancije da Izrael neće morati da se vrati na granice iz 1967, preneo je AFP. On danas u Vašingtonu treba da se sastane sa Obamom, a obratiće se i na zajedničkoj sednici američkog Kongresa naredne sedmice.

Netanijahu je juče pozvao Obamu da podrži obećanja koja je 2004. Izraelu dao tadašnji američki predsednik Džordž Buš, koji je rekao da "nove realnosti na terenu" znače da je "pun i kompletan povratak" na granice iz 1967. "nerealan".

"Premijer Netanjanhu očekuje da od predsednika Obame čuje potvrdu američkih obećanja datih Izraelu 2004, koji su većinom (glasova) podržani u oba doma Kongresa", stoji u saopštenju.

"Između ostalog, ta obećanja se odnose na to da Izrael ne treba da se povuče na linije iz 1967. koje su pođednako nebranjive i koje će veće izraelske centre u Judeji i Samari (Zapadna Obala) ostaviti izvan ovih linija", dodaje se u saopštenju.
Na Zapadnoj Obali, palestinsko rukovodstvo je reagovalo oprezno, ističući da će pre komentara proučiti Obamin govor.

Obama je juče izjavio da san o jevrejskoj i demokratskoj državi ne može biti ispunjen stalnom okupacijom i dodao da rešenje izraelsko-palestinskog sukoba mora sadržavati demilitarizovanu palestinsku državu, zasnovanu na granicama iz 1967. godine.

Ostase Izraelci bez 2/3 teritorije ... :manikir:

Neznam zasto ti smeta taj Izrael, pa sa ministrom spoljnim Libermanom imamo bas dobre odnose pre svih M.Dodik...
 
Neznam zasto ti smeta taj Izrael, pa sa ministrom spoljnim Libermanom imamo bas dobre odnose pre svih M.Dodik...

Ne smeta meni - nego Obami i kompaniji .... Meni se hebe za te projekte ,,Velikog Bliskog Istoka ,, .... :manikir:

By LAURA MECKLER

Jewish donors and fund-raisers are warning the Obama re-election campaign that the president is at risk of losing financial support because of concerns about his handling of Israel.

The complaints began early in President Barack Obama's term, centered on a perception that Mr. Obama has been too tough on Israel.
More

* WashWire: Obama to Court Jewish Donors at June Fund-Raiser
* Obama Vows New Chapter in Mideast Policy
* Power Shifts on U.S. Foreign-Policy Team

Journal Community

Some Jewish donors say Mr. Obama has pushed Israeli leaders too hard to halt construction of housing settlements in disputed territory, a longstanding element of U.S. policy. Some also worry that Mr. Obama is putting more pressure on the Israelis than the Palestinians to enter peace negotiations, and say they are disappointed Mr. Obama has not visited Israel yet.

One top Democratic fund-raiser, Miami developer Michael Adler, said he urged Obama campaign manager Jim Messina to be "extremely proactive" in countering the perception in the Jewish community that Mr. Obama is too critical of Israel.

He said his conversations with Mr. Messina were aimed at addressing the problems up front. "This was going around finding out what our weaknesses are so we can run the best campaign," said Mr. Adler, who hosted a fund-raiser at his home for Mr. Obama earlier this year.

"Good friends tell you how you can improve. They don't tell you 'everything's great' and then you find out nobody buys the food in your restaurants," he said.

It is difficult to assess how widespread the complaints are. Many Jews support Mr. Obama's approach to the Middle East, and his domestic agenda. But Jewish fund-raisers for Mr. Obama say they regularly hear discontent among some supporters.

The Obama campaign has asked Penny Pritzker, Mr. Obama's 2008 national finance chairwoman, to talk with Jewish leaders about their concerns, Ms. Pritzker said. So far, she said, she's met with about a half dozen people. She said the campaign is in the process of assembling a larger team for similar outreach.

"I do think there's an education job to be done, because there's lots of myths that abound and misunderstandings of the administration's record," she said. "The campaign is aggressively getting the information out there."

President Obama acknowledges U.S. ties to the Middle East and how recent changes are shifting foreign policy in the region. Video courtesy of Fox News.

Robert Copeland, a Virginia Beach, Va., developer, who has given large donations to many Democrats, has already decided he won't vote for Mr. Obama in 2012. "I'm very disappointed with him," he said. "His administration has failed in Israel. They degraded the Israeli people."

An Obama campaign spokeswoman declined to comment on Mr. Messina's conversations with donors, but said the campaign would reach out to Jewish donors and expected strong support. She also directed questions to Ken Solomon, an Obama fund-raiser and CEO of the Tennis Channel, who said any problems were minimal and that most Jewish voters were concerned about many issues, not just Israel.

Malcolm I. Hoenlein, the executive vice chairman of The Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations, said he saw potential for the discontent to affect Mr. Obama's fund raising.

"It's that people hold back, people don't have the enthusiasm and are not rushing forward at fund-raisers to be supportive,'' he said. "Much more what you'll see is holding back now."

Mr. Adler says he does not doubt Mr. Obama's commitment to Israel but thinks the White House needs to do a better job communicating its support.

Three opportunities come in the next four days: On Thursday, Mr. Obama gives a speech about U.S. policy in the Middle East and North Africa, and on Friday he meets with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu. On Sunday, Mr. Obama addresses the largest pro-Israel lobby group, the American Israeli Public Affairs Committee.

In his AIPAC speech, Mr. Obama is expected to argue that the U.S.-Israeli alliance is strong and cite his backing for initiatives such as the Iron Dome missile defense system, which is positioned near the Gaza border and has already intercepted incoming short-range rockets.

Rep. Debbie Wasserman-Schultz (D., Fla.), chairwoman of the Democratic National Committee, said the speech on Sunday should help set the record straight. "There's nothing like hearing it straight from the president of the United States—his expression that he is strongly pro-Israel." Some say the appointment of Ms. Wasserman-Schultz, who is Jewish, to run the DNC, is helpful in itself.

Some of Mr. Obama's Jewish supporters hope he will visit Israel as a symbolic show of support after having visited several Muslim nations. At a small listening session this year with Mr. Messina in Palm Beach, Fla., one donor asked if Mr. Obama would do so.

"It's definitely on the schedule tentatively out there," he responded, according to Nancy Gilbert, an Obama supporter who was at the session. She said the 30 or so people present were happy to hear that a trip was at least under consideration.

In 2008, Jewish voters accounted for 2% of the electorate, according to exit polls. Some 78% of Jewish voters backed Mr. Obama, a better showing than the 74% who backed the 2004 Democratic nominee, John Kerry.

Some of the misgivings among Jewish supporters can be traced to specific incidents that resonated in the Jewish community. Last year, for example, Israeli media suggested Mr. Obama had snubbed Mr. Netanyahu and an Israeli delegation by leaving a White House meeting early.

The White House and Israeli officials disputed that characterization. But the incident left a lasting impression. "It was a snub," said former New York Mayor Ed Koch, who campaigned for Mr. Obama in 2008. "My feeling was that the president was hostile to Israel."

Mr. Koch, a Democrat, said he had been considering voting Republican in 2012, but then he saw the House proposal for privatizing Medicare for people under age 55, which he opposes. He now expects to support Mr. Obama again.

Still, Republicans see an opening. In April, former Massachusetts Gov. Mitt Romney told a gathering of the Republican Jewish Coalition that Mr. Obama should have delivered criticism of Israel's settlement policy privately. And last year, a poll by McLaughlin & Associates, a Republican polling firm, found that 46% of American Jews said they would consider voting for someone other than Mr. Obama.

Write to Laura Meckler at laura.meckler@wsj.com

:think:

Liberman je stara sovjetska skola - born in USSS ... :lol:
 
Poslednja izmena:
110520005.jpg

Benjamin Netanyahu

Benjamin Netanyahu
"Održivost palestinske države ne može ići na račun jedine židovske države"

Izraelski premijer Benjamin Netanyahu je odbacio navode američkog predsjednika Baracka Obame u kojima stoji da se buduća palestinska država mora temeljiti na granicama iz 1967. godine.


U govoru koji je držao u četvrtak u State Departmentu Obama je rekao da san o jevrejskoj i demokratskoj državi ne može biti ispunjen stalnom okupacijom i dodao da rješenje izraelsko-palestinskog sukoba mora sadržavati demilitarizovanu palestinsku državu, zasnovanu na granicama iz 1967.godine.

No, Netanyahu je izjavio da su te granice, koje su postojale prije rata 1967. na Srednjem istoku "neodbranjive". U međuvremenu Natanyahu se već priprema za razgovor o ovim problemima sa Obamom u Bijeloj kući.

Obama se založio za stvaranje palestinske države u granicama iz 1967. godine, prema kojoj bi se u sastavu palestinskog teritorija našli Zapadna obala, pojas Gaze i istočni Jeruzalem.

Procijenjuje se da čak 300.000 Izraelaca živi u naseljima izgrađenim na zapadnoj obali, koja se nalazi izvan tih granica.

U četvrtak je u govoru o budućnosti američke politike na Bliskom istoku, Obama je rekao da je temelj mirovnih pregovora između ove dvije države stvroriti "održivu Palestinu i siguran Izrael".

"Sjedinjene Države smatraju da pregovori trebaju rezultirati dvjema državama, uz stalne palestinske granice s Izraelom, Jordan i Egipat, i stalne izraelske granice s Palestinom", smatra Obama.

U saopćenju koje je izdao ured Benjamin Netanyahu stoji da izraelski premijer cijeni posvećenost miru američkog predsjednika, ali da "održivost palestinske države ne može ići na račun jedne i jedine židovske države", pišu lokalni mediji u Izraelu.

(Sarajevo-x.com)
 
Tako im i treba kad su stoka :mrgreen:

EvE i nezahvalnog bosnjaka .... :eek:

Pa prve demonstracije protiv Srba su jos maja 92 ispred zgrade UN izveli Jevreji a ne muslimani - Svetski Jevrejski Kongres , Savez Jevreja Amerike & comp - sa sve placom , kuknjavom , busanjem u grudi i cupanjem kose i tvrdnjom da je u Bosni vrsi genocid nad muslimanima ... i sa transparentima da je tamo vec tada silovano 300 000 muslimanki ... :lol:
 
Ja sam rekao i ranije, da Saudijska Arabija lobira za Palestinu i da daje novca u Americi kako bi se podrzala Palestina tako da nadam se da ce to uroditi plodom.Ipak mi muslimani vjerujemo da ce Amerika prestati sa podrskom Izraela i njegove okupacije.Ova izjava Baraka Obame ide u prilog osnivanju neovisne Palestine.
 
Hoce, hoce.Sve ono sto je okupirano se mora vratiti.Drago mi sto Izrael gubi podrsku u Americkom narodu.

Cekaj malo - zar nije Medvedev pre nekoliko meseci posetio Palestinu , umio se u Jordanu i izjavio da se mora formirati nezavisna Palestina sa Istocnim Jerusalimom kao glavnim gradom ... Sto mu dodje na isto ....

Nezahvalni bosnjaci su preplavili temu ... :think:
 
Cekaj malo - zar nije Medvedev pre nekoliko meseci posetio Palestinu , umio se u Jordanu i izjavio da se mora formirati nezavisna Palestina sa Istocnim Jerusalimom kao glavnim gradom ... Sto mu dodje na isto ....

Nezahvalni bosnjaci su preplavili temu ... :think:

Zato podrzavam Rusiju i volim je zato sto je Rusija podrzala palestinu tako da ce buduca palestina imati dobre veze i za Rusijom jer Rusi ce voljeti posjetiti Palestinu iz vjerskih razloga tako da ce Palestina preko noci postati turisticki centar.
 
To pitanje sam vec vise puta ovde elaborisao ... :D

Spascemo na granice od Jadranskog do Japanskog mora u Rusko Srpskoj Imperiji koja ce imati 10 vremenskih zona i 10 000 atomskih bombi .. kao i 50 % svetskog prirodnog bogatstva ... :D

Nego sta cemo sa Jesama - crno im se pise .... Mislim na Obamu - cija je mama bila vesela Jevrejka ... :think:

Моћни и богати Чивути су увек кроз своју историју ЖРТВОВАЛИ СОПСТВЕНИ НАРОД... не дај Боже да се то опет понови... презирем чивутске богаташе, масоне и остале који се баве црном магијом и приношењем крвних жртви...:evil:
 
Kao sto sam napisao jos pre nekoliko meseci - na pocetku ,, revolucija ,, po Tunisu i Egiptu - da je na redu i Izrael ... Zato sam ovoliko pametan ?? :think:

JERUSALIM 20. 05. 2011

Tanjug

Izrael odbacio potpuno vraćanje na granice iz 1967.

Izrael je odbacio poziv američkog predsednika Baraka Obame za mirovni sporazum, zasnovan na granicama iz 1967, dok su Palestinci rekli da će njihovo rukovodstvo održati sastanak na kome će tema biti Obamin govor o politici na Bliskom istoku

Izraelski premijer Benjamin Netanijahu odmah je zatražzio od Bele kuće garancije da Izrael neće morati da se vrati na granice iz 1967, preneo je AFP. On danas u Vašingtonu treba da se sastane sa Obamom, a obratiće se i na zajedničkoj sednici američkog Kongresa naredne sedmice.

Netanijahu je juče pozvao Obamu da podrži obećanja koja je 2004. Izraelu dao tadašnji američki predsednik Džordž Buš, koji je rekao da "nove realnosti na terenu" znače da je "pun i kompletan povratak" na granice iz 1967. "nerealan".

"Premijer Netanjanhu očekuje da od predsednika Obame čuje potvrdu američkih obećanja datih Izraelu 2004, koji su većinom (glasova) podržani u oba doma Kongresa", stoji u saopštenju.

"Između ostalog, ta obećanja se odnose na to da Izrael ne treba da se povuče na linije iz 1967. koje su pođednako nebranjive i koje će veće izraelske centre u Judeji i Samari (Zapadna Obala) ostaviti izvan ovih linija", dodaje se u saopštenju.
Na Zapadnoj Obali, palestinsko rukovodstvo je reagovalo oprezno, ističući da će pre komentara proučiti Obamin govor.

Obama je juče izjavio da san o jevrejskoj i demokratskoj državi ne može biti ispunjen stalnom okupacijom i dodao da rešenje izraelsko-palestinskog sukoba mora sadržavati demilitarizovanu palestinsku državu, zasnovanu na granicama iz 1967. godine.

Ostase Izraelci bez 2/3 teritorije ... :manikir:

Не бих баш рекао да је Израелу одзвонило! Ко може да присили Израел да врати границе из 1967.године? То се може само ратом,а не верујем да ће САД ратовати против свог савезника!
Осим тога Израел има озбиљну армију која може да се носи са свим муслиманима из окуружења без проблема,имају савремено,а можда чак и нуклеарно оружије!
У сваком случају ми срби треба да будемо више уз Израел него уз арапе и муслимане!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top