Izostravanje/precrtavanje slike.

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
344
Nasao sam jedan dizajn koji bi hteo stampati na majicu.Ali kako sam morao cropati na kraju slika ispadne veoma ispikselizirana te bi los kvalitet slike na majici bio.
Interesuje me moze li se (ispod prikazana) slika nekako urediti da kada se na majicu prenese da bude finog kvaliteta bez previse piksela,ili bi se morala bas komplet precrtavati?
weld2...png
 
Ipak je malo bolje!

Mozda na prvi pogled, ali ne valja nishta. Ovo ti je inace slika i prilika AI-a :mrgreen: :P Uvelicao slicno kao i tab503 s tim sto sam resample ostavio na automatic i kod povecavanja i ponovnog smanjenja, povecao sam noise reduction boja i osvetljenosti dok sam detalje stavio na 0, photoshop je gloop po tom pitanju. . Onda sam probao i AI koji funkcionse kao content aware, detektuje konture, jaca kontrast ali ne narusava strukturu. Onda sam opet ubacio i AI denoise. I na kraju sam dobio ovo njesra :rotf:

Ove fore su strashne za raster, ali ovde to ne pije vodu, definitivno mora da je konvertuje u vektorsku sliku. I da se malo pomuchi ruchno.
 
Mozda na prvi pogled, ali ne valja nishta. Ovo ti je inace slika i prilika AI-a :mrgreen: :P Uvelicao slicno kao i tab503 s tim sto sam resample ostavio na automatic i kod povecavanja i ponovnog smanjenja, povecao sam noise reduction boja i osvetljenosti dok sam detalje stavio na 0, photoshop je gloop po tom pitanju. . Onda sam probao i AI koji funkcionse kao content aware, detektuje konture, jaca kontrast ali ne narusava strukturu. Onda sam opet ubacio i AI denoise. I na kraju sam dobio ovo njesra :rotf:

Ove fore su strashne za raster, ali ovde to ne pije vodu, definitivno mora da je konvertuje u vektorsku sliku. I da se malo pomuchi ruchno.
Jee... Ako se ne varam, profesionalni fotografi rade sa BMP, ili nešto slično! Svaki piksel je priča za sebe! I svaka slika barem 20-30 MB?
 
Znaci ostaje samo da konvertujem u vektorsku ili da od "nekoga" trazim originalnu sliku.Sto bi jedino morao pitati neke strane online shopove da li bi bili ljubazni da "posude" originalnu sliku jer zivim na drugoj strani sveta:hahaha:.
Mozda odnesem u stampariju pa vidim koliko bi uzeli da mi oni to srede,ne verujem da bi uzeli mnogo?
 
Znaci ostaje samo da konvertujem u vektorsku ili da od "nekoga" trazim originalnu sliku.Sto bi jedino morao pitati neke strane online shopove da li bi bili ljubazni da "posude" originalnu sliku jer zivim na drugoj strani sveta:hahaha:.
Mozda odnesem u stampariju pa vidim koliko bi uzeli da mi oni to srede,ne verujem da bi uzeli mnogo?
mozes da je kupis original?..
gde si ga uopste nasao?
mozda ima na shutterstocku
 
mozes da je kupis original?..
gde si ga uopste nasao?
mozda ima na shutterstocku
Na pinterestu cini mi se,ali to je slika vec na duksu samo sto sam ja to kropao.Sa stranih sajtova su sve majice tako da ne bi rekao.A i da se moze izaslo bi me skupo jer vec sam gledao cene.
Pa skinuto sa majice zato i ima taj "gradient" u pozadini to su vrv. wrinklovi od odece. :p
Da,gradient je ostatak od pozadinske boje,od duksa.
 
Znaci ostaje samo da konvertujem u vektorsku ili da od "nekoga" trazim originalnu sliku.Sto bi jedino morao pitati neke strane online shopove da li bi bili ljubazni da "posude" originalnu sliku jer zivim na drugoj strani sveta:hahaha:.
Mozda odnesem u stampariju pa vidim koliko bi uzeli da mi oni to srede,ne verujem da bi uzeli mnogo?
Ili se obratiti onima koji 'stoje' iza te slike? Nemam pojma koji bi to bili, niti šta ustvari i promoviše ta slika!? Po meni ima previše detalja i tekstova da bi nekome ostalo zapamćeno! :super:
Najbolje su mi npr. majice na 'prsatim' komadima na kojima piše: 'Gledaj me u OČI':zcepanje:
 
Ili se obratiti onima koji 'stoje' iza te slike? Nemam pojma koji bi to bili, niti šta ustvari i promoviše ta slika!? Po meni ima previše detalja i tekstova da bi nekome ostalo zapamćeno! :super:
Najbolje su mi npr. majice na 'prsatim' komadima na kojima piše: 'Gledaj me u OČI':zcepanje:
Ne promovise nista,cisto zelim pokloniti nekome za rodjendan ko je varioc,sto ovaj dizajn i ima smisla zar ne :D,i jedan i drugi dizajn bi i te kako ostao zapamcen kada bi se nekome poklonio.
 

Back
Top